Złóż zamówienie do godziny 12:00 wyślemy je w tym samym dniu z dostawą na jutro!         IDŹ DO SKLEPU

Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Nawożenie i preparaty


Mineralizator VIMI ReminaminDozowanie makro- i mikroelementów dla roślin. Chemia i parametry wody. Nawozy. + nowy temat

07 kwi 2015, 16:52 Mineralizator VIMI Reminamin  (#1)  

Obrazek

Przedstawiamy VIMI Reminamin - nowy mineralizator wody z filtra odwróconej osmozy (RO) dedykowany do akwarystyki roślinnej. Od konkurencyjnych produktów wyróżnia go skład zawierający dodatkowo potas oraz aminokwasy wspomagające wzrost roślin...

Czytaj więcej »


Avatar użytkownika

roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl
 
Posty: 4057
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Witam.
Dawkowanie :
1 miarka (~20g) na 80l wody RO
preparat dozujemy do podmienianej wody lub bezpośrednio do akwarium już po podmianie wody
4g preparatu zwiększają twardość w 100l wody:
twardość ogólna (GH) o 1dH
twardość wędlanowa (KH) o 0,17dKH
Zalecane parametry w akwarium roślinnym: GH: 6-10, KH: 3-5
I to jest Wasz opis produktu,który używam.

Opis jest katastrofalnie BŁĘDNY!
- 1.Dołączona miarka jest w ml nie w g (na dole przy "5" jest "ml")
- 2.Jedna miarka to 20 ml,a waży 13g-widać różnicę w dawkowaniu?!(7g różnicy)
- 3.W oryginale jest: :"1x łyżka pomiarowa (w zestawie) do 80 L RO"
- 4.Wykreślcie szybko te (-20g) bo jest błędne,a inni powtarzają po Was w swoich opisach.
Edward Kubic - stwarko
soko77@gazeta.pl
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika

stwarko
Początkujący
 
Posty: 1
Dołączył: 29 maja 2017, 14:23
Miasto: Malbork

Zgadza się, 13g proszku na 80L, a nie 20g na 80L. powinno być ml. czeski błąd!
Jest natomiast jeszcze jedna nieścisłość dot ilości wymaganego mineralizatora do uzyskania odpowiedniej twardości wody w podanych zakresach GH i KH. Producent VIMI podaje, że najlepiej jest utrzymywać twardość wody w zakresie 6˚-10˚GH i 3˚-5˚KH. Gdybyśmy teraz chcieli uzyskać w podmienianej wodzie RO twardość GH w powyższym zakresie dodając 13g mineralizatora na 80L wody RO, to nigdy nie uzyskamy twardości KH w bezpiecznym zakresie 3˚-5˚, a będzie znacznie poniżej!
Przykład:
Producent podaje, że 4g na 100L podniesie 1˚GH oraz 0,17˚KH. czyli przeliczając 0,04g/1L;
Z wyliczeń wynika, że 13g tego proszku na 80L wody RO podniesie twardość tylko do 4,06˚GH < 6˚GH oraz 0,69˚KH < 3˚. Zarówno GH jak i szczególnie KH będą znacznie poniżej bezpiecznego zakresu dla stabilności pH!
Aby uzyskać przynajmniej te bezpieczne 3˚KH/80L wody RO, to wg wyliczeń musimy wsypać nie 13g, lecz aż 56,47g proszku, a to spowodowałoby wzrost twardości ogólnej aż do 17,64˚GH, ponieważ jest ona o ≈5,88 razy wyższa od twardości węglanowej!
Co więc w takiej sytuacji robić? Ja bym starał się uzyskać wodę RO do podmiany na poziomie GH do max 10˚ (32g/80L RO), a różnicę między tak uzyskaną twardością 1,7˚KH do naszego minimalnego zakresu 3˚KH wyrównałbym jakimś preparatem KH+ lub sodą oczyszczoną. Ale ja bym raczej unikał wprowadzania jonów sodu do wody, by nie niweczyć czystości remineralizatora VIMI od sody, więc może najlepiej jest zastosować np węgiel w płynie, przecież to C węgiel - składowa twardości węglanowej w związkach z węglem (np Easy Carbo)? Albo też razem lub zamiennie K2CO3 (węglan potasu; należy zmniejszyć dozowanie gazowego CO2) dostępny na rynku w woreczkach do własnoręcznego zrobienia sobie nawozu potasowego w domu i z głowy :)
Zastosowując się do powyższego, należy użyć 32g proszku na 80L wody RO, a jeśli ktoś ma mniejsze akwarium i dolewa np 30L wody RO, to łatwo przeliczyć, że należy użyć wtedy 12g proszku, aby uzyskać 10˚GH ==>1,7˚KH, a potem tylko dodać jakiegoś bufora, czy stabilizatora pH 6,5 lub 7,0, jakie widziałem na rynku, czy też omówionych związków węgla, jak K2CO3 itp i/lub Easy Carbo itp, oczywiście wszystko w odpowiednich proporcjach, by nie przedawkować ani Easy Carbo, ani potasu (max 50mg/L). Ten drugi przedawkowaniem skutkowałby trudnością absorpcji Mg oraz Ca przez rośliny, ponieważ są to pierwiastki antagonistyczne względem siebie. Tu fora podają stosunek Ca:Mg:K = 4:1:3 lub 3:1:2.
Proszę zauważyć, że remineralizator VIMI wg informacji producenta, posiada jeszcze mniejszy ten stosunek Ca:Mg:K na poziomie nawet nie 3:1:2 (Ca 11,4% ; K 7,0% ; Mg 4.6%), tylko nieco w mniejszej różnicy ilościowej w składzie. Tego potasu jest tam znacznie więcej, podobnie jak i magnezu, więc nie jest to preparat dla zbiorników z małą obsadą roślin, bez nawożenia gazowego CO2 i małym oświetleniem. Ponadto takie dodawanie K2CO3 do roztworu RO z tym mineralizatorem dla zwiększania KH troszkę może powodować przekroczenie tejże i tak już naciągniętej proporcji od właściwej

Remineralizator VIMI ma stanowczo zbyt niską twardość węglanową w stosunku do twardości ogólnej i to jest myślę dla wielu z nas jego chyba jedyną wadą, bo trzeba uważać, by zbyt niskie KH nie zdestabilizowało nam pH, szczególnie w bardzo jasno oświetlanych zbiornikach ze stosunkowo dużą obsadą roślin, które jeszcze bez dodatkowego węgla w płynie lub gazowego CO2 potrafiłyby skutecznie obniżyć w jeden dzień te 1,7˚KH do zera, a pH wtedy poszybuje nam do góry w kosmos! To odbiłoby się na naszej mikrofaunie nitryfikacyjnej (wymagają węglanów do życia min 3˚kH) oraz oczywiście na roślinach. Dodawanie środków do podnoszenia KH musi być szczególnie uważne, by ani nie przekroczyć potasu K do bezpiecznej wartości 50mg/L (50 ppm), ani nie zakłócić właściwej jego proporcji z innymi kluczowymi pierwiastkami dla prawidłowego wzrostu roślin. Myślę nad zastosowaniem buforów, np Microbe-lift 6,5/7,0 PH Buffer Stabilizer (ale te wg info producenta zawierają sód i potas) lub preparatów w płynie KH+/KH-, ale czy one w składzie nie zawierają już tych pierwiastków potasowych, a jeśli nie, to czy są wolne od sodu Na? Chyba najlepszym środkiem będzie dodanie zwyczajnie jakiejś części twardej kranówki i wymieszanie jej z wodą RO + VIMI. Jeśli dodając w niewielkiej ilości naszą kranówkę mającą wysoki stosunek Ca:Mg, np 7:1, to razem z tym VIMI troszkę lepiej wkomponuje się w całość Ca:Mg:K dając łącznie bardziej odpowiednią ich proporcję, a przede wszystkim podnosząc nam ważną dla życia biologicznego i roślinnego twardość KH. A tym bardziej, jeśli ktoś posiada filtr RO3 lub RO4 z wkładami węglowymi lub węglowo-kokosowymi, które oprócz wody RO produkują wodę odpadową. Śmiało myślę można zastosować tą wodę odpadową, przecież już uzdatnioną i oczyszczoną z chloru oraz innych szkodliwych substancji, które absorbuje wkład filtracyjny. Nieraz najtańsze rozwiązania okazują się najlepszymi i chyba to może być złotym środkiem do przygotowywania naszej wody RO z proszkiem VIMI do podmiany w naszym akwarium, a wówczas proporcja 13g/80L + ~20% kranówki załatwi nam dwie pieczenie na ruszcie, i odpowiednie GH, i bardziej odpowiednie KH, bez dodawania sodu czy potasu, aczkolwiek nasza kranówka może mieć już w swoim składzie jakąś jej ilość. Miejskie wodociągi często dodają takie elementy, jak potas dla poprawy walorów smakowych uzdatnianej wody, ale myśle, że te ~20% dodatkowej wody do naszej podmiany z wodą RO + VIMI, razem nie powinno znacząco podnieśić potasu do niebezpiecznych wartości tak samo, jak jeszcze wartości pH :)

Proszę jeszcze o wasze komentarze, czy moje obliczenia są poprawne i jak wy do tego 13g/80L wg producenta się ustosunkowujecie

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

Witam
Mineralizator Vimi stosuję od jakiegoś czasu w dwóch akwariach na podłożu aktywnym 50l i 30l. W 50l jest parę skałek mających wpływ na parametry wody i pomimo że dozuję do podmian 3g na 12l wody to jak raz sprawdziłem kh utrzymuje około 4/5 . Wcześniej używałem mineralizatora Seachem Equlibrium który nie podnosi Kh a i tak wynik około 4/5. W akwarium 30l też dawka 3g na 12l wody i nie ma teoretycznie w nim nic co mogłoby podnosić Kh a czy używałem mineralizatora Seachem czy Vimi jak sprawdziłem testem Zooleka to też było okolo 4 . Oba akwaria dość ostro gazowane na czas świecenia i żaďnych problemów , tak że duzo chyba zależy od danego akwarium .

Avatar użytkownika

Bent423
Znający temat
 
Posty: 1168
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Nie popadajmy w panikę z tym kh. Trzymam u siebie w okolicy 0 (Seachem Equilibrium) i bez komputera nie ma żadnych wahań pH. Kwestia ustawienia. Światła też mało nie mam

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

@Bent423
Jeżeli masz w zbiorniku 50L miekką wodę, bo wynika z tego, że 3g vimi/12L = 6˚GH i do tego jeszcze jeśli może masz pH<7 i dozujesz "agresywny" gazowy CO2, to tym łatwiej też ta woda będzie ci rozpuszczać mineralne skałki i kamienie do takiej wody łącząc się z gazowym CO2 i podnosząc KH oraz pH, więc ci w naturalny sposób ładnie buforują wodę, więc nic nie musisz robić i masz ładnie stabilne poziomy twardości 4-5˚KH :)

Ja natomiast mam w akwarium 120L takie parametry wody:
12˚GH;
5,5˚KH;
7˚pH
Podłoże:
CAL AQUA LABS GREEN BASE XR substrat pod podłoże;
CAL BLACK EARTH PREMIUM extra fine;
CAL BLACK EARTH PREMIUM normal;
żwirek 1-2mm
Nawożenie:
gazowy CO2 (1 bąbelek na 3,5-4 sek)
1,0-1,5ml na dzień AZOO RED PLANT NUTRIENTS
1ml Planta Gainer Carbo
Oświetlenie:
2 x ledowe lampy Finnex Planted+ 24/7 z kontrolerem symulacji pory dnia i nocy (model KL-30A, 30inch, 29Watts; 7,000k Daylight, True 660nm Red, Blue LEDs; )

Co dwutygodniowych podmian, do tej pory stosowałem wodę 30-40L RO + 2 miarki proszku JBL AquaDur Plus i czasem +5L przefiltrowanej przez filtr RO3 kranówki (29,5˚GH; 15,5˚KH; 7,6-7,8˚pH), ale wówczas z mniejszą ilością mineralizatora JBL a/d+.
Teraz nabyłem i chcę używać VIMI mineralizator, gdyż nie ma w nim jonów sodu, a w JBL a/d+ jest tam stężenie aż 32% Na i teraz muszę oszacować, ile kranówki i ile proszku VIMI mam wsypać. Pomimo tego, mój poprzedni mineralizator od JBL a/d+ posiada odpowiednie proporcje 45% Ca do 10% Mg (4:1), ale zawartość 10%Mg do 13%K myślę, że było za małe i sobie równe, więc nie zachowano tu właściwej proporcji, która powinna być Mg:K w zakresie od 1:2 do 1:4, a co skutkowało mi nie rzadko brakiem Mg, bo często na rotalach indica zwłaszcza na starszych liściach robiły się liczne dziurki, dlatego czasem dolewałem kranówki 5L do podmienianej wody, która i Ca, i Mg ma b wysokie. Kiedy swego czasu dodawałem więcej kranówki 10L, to z czasem pojawiał się na szczególnie pierzastych roślinkach, czy na żwirku, czy też elementach dekoracyjnych taki brązowy meszek, okrzemki a z czasem bywały i brązowe krasnorosty. Dlatego nie dodawałem więcej jak 5L do 30L/40L RO i było bez problemów. Preparat VIMI ma znacznie niższe stęzenia Ca Mg i K, niż JBL AquaDur+, ale to zapewne przez to, że VIMI podaje proporcje do zakresu 6-7˚GH, a JBL ma znacznie wyższe wskazanie aż do 12˚GH za właściwe.

Przygotowując teraz wodę RO z domieszką kranówki do podmiany, wg moich wyliczeń powinienem do 30L RO dolać 5L kranówki oraz wsypać 12g proszku VIMI, co razem po wymieszaniu powinno wyjść odpowiednio 12˚GH oraz 3,7˚KH, trochę mniejsze KH, niż obecnie mam w akwarium (5,5˚KH). Jeśli ten mineralizator z czasem podnosi KH w jakiś przedziwny sposób buforując jej wartość, albo może dzięki bakteriom, albo może to przez zbieg okoliczności, jak u ciebie, dzięki pewnym kamieniom mineralnym i wapiennym, ale ja takowych nie posiadam, to byłoby po problemie. najwyżej dodam nieco większą proporcje kranówki do RO i powinno to załatwić problem z KH na wyższym poziomie. Dążyłbym co najmniej do 4˚KH, więc wystarczyłoby tylko np dodać więcej +1L kranówki :)
i to byłoby chyba najlepsze, niż mieszać VIMI z proszkiem JBL a/d+ do podniesienia KH, gdyż Mg w tym drugim jest troszeczkę za niskie, ponieważ mam akwarium b mocno oświetlone w szczycie dnia, a do tego + gazowy CO2 i Mg może szybko braknąć.

@Wojtekxxx9
Każdy zbiornik jest inny i ma zapewniane inne warunki życiowe oraz inną obsadę od podłoża po rośliny i ryby. Może nie masz roślin lub takie wolno rosnące typu anubiasy? :)
Ostatnio edytowano 27 sie 2018, 11:30 przez pgalko, łącznie edytowano 4 razy

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

pgalko napisał(a):


@Wojtekxxx9
każdy zbiornik jest inny i ma zapewniane inne warunki życiowe oraz inną obsadę od podłoża po rośliny i ryby. może nie masz roślin lub takie wolno rosnące typu anubiasy? :)


Pewnie tak. Ale nie do końca :-)

Natomiast fakt, że każdy zbiornik inny jest
Załączniki
b8a0f180378d94cd.jpg
(379.56 KiB) Pobrane 6620 razy

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

@Wojtekxxx9
Może i masz KH na 0, ale to nie jest dobre dla bakterii nitryfikacyjnych, bo nie mają z czego żyć. Potrzebują węglany do przetwarzania jonów amonowych w azot. Natomiast zapewne tak piękne rośliny w twoim zbiorniku zawdzięczasz m.in. bogatymi w związki NPK + innymi składnikami zawartymi w podłożu? Stąd w wodzie nic nie masz, bo nie musisz nawozić? Gdyby nie aktywne podłoże, bez węglanów rośliny nie mogłyby przyswajać sobie ani Ca, ani Mg, ani innych związków. Jak widać, zbiornik zbiornikowi nie równy. Ja w moim akwarium mam już ubogie podłoże po 2 latach użytkowania (zaraz uzupełnię wyżej, co tam jest), dlatego muszę nawozić, wzbogacać do podłoża kulkami torfowo-glinianymi, albo kapsułkami z makro oraz mikro, które ostatnio zamówiłem, i utrzymywać odpowiednie KH wody :)
Ostatnio edytowano 27 sie 2018, 11:32 przez pgalko, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

Znowu Cię zmartwie :-)
Nie mam aktywnego podłoża
To jest ziemniak na piasku i to nie taki znowu stary. W połowie maja chyba startował. Testy postanowiłem sobie oczywiście olać i to co wiem to kh, i potas. Potas z mineralizatora w okolicach 50-70, nie pamiętam dokładnie, kh 0. Właściwie to między 0 a 1. Natomiast Ci powiem że w toni może wszystkiego być nisko bo nawożenie dostosowywane sa pod sinice i zielenice. Jest tak ciut powyżej granicy glonów. Zmniejszenie na pompkach od razu wywala glony. Żeby było ciekawiej, kilka osób mówili mi, że nie ma opcji żeby ten zbiornik funkcjonował.
Rośliny się przystosowują do wszystkiego z tego co zauważyłem i dążenie do tych stosunków to tak nie do końca ma sens. Teraz dużo się ustawia pod parametry a nie zawsze to działa.
W akwa mam Teczanki Wernera więc skoki no2 czy nh4 by je zabiły, wobec czego chyba nie jest tak źle z biologią. Zresztą nh4 podaje jako jeden ze składników nawozy azotowego

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

Piękny zbiornik na piasku.Ja też teraz mam coś w stylu LT na piasku i wbrew temu co niektórzy twierdzą że na piasku roślinny nie rosną.mariusz178
Znający temat
 
Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Bo rośliny się do wszystkiego przyzwyczają. Tylko czas im potrzeba na to. Nie potrzebują żadnych hiper super podłoży za milion cebulionow, markowych nawozów itp. dobre światło, jedzenie i tyle. Miałem zbiorniki i na aktywnych. Też żyli wszystko. Ale znudziła mu się ciągła kontrola parametrów. Teraz nie narzekam. Rośliny też nie

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

Masz na forum założony temat o swoim szkle ? Chętnie bym poczytał.AquaDragon
Zainteresowany tematem
 
Posty: 173
Dołączył: 21 sie 2018, 10:48

Nie mam. Nie umie roślin kształtować. Jak się nauczę to zrobię

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

@mariusz178
@Wojtekxxx9
mariusz178 napisał(a):Piękny zbiornik na piasku.Ja też teraz mam coś w stylu LT na piasku i wbrew temu co niektórzy twierdzą że na piasku roślinny nie rosną.

Ten jasny pas na dole akwarium, to chyba nie piasek, tylko swego rodzaju jasna okleina na szybie akwarium, zakrywająca właśnie wzdłużnie pas podłoża. Choć nie całkiem, bo widzimy nieco czarnego grysu nad tym pasem, albo to ze względów estetycznych, albo i ze względów na osłonę dolnej warstwy podłoża przy szybie przed światłem. Na szybie w tym miejscu od strony padającego światła dziennego w pokoju, lubią tam rosnąć sinice, a to właśnie potem źle wygląda. Tak jak np w moim akwarium z przedniej strony szyby i z lewej strony, bo akurat moje akwarium stoi po prawej stronie okna przy ścianie i tak światło właśnie pada na akwarium w moim pokoju. Natomiast przy tylnej ścianie i z prawej strony szyby nie ma sinic, bo tam światło dzienne z okna już nie pada. Na zdjęciu kolegi Wojtka widzimy, jak okleina wchodzi na krawędzie bocznych szyb zbiornika :P

zatem Wojtku, jak to jest z tym piaskiem, którego nie ma? na czym tobie rosną te piękne roślinki?

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

To ten VIMI to jakoś tak słabo działa, do tej pory używałem JBL - w czym ten sód konkretnie przeszkadza?kretos
Aktywny użytkownik
 
Posty: 603
Dołączył: 27 lut 2013, 15:24

@pgalko
Zobacz na mój zbiornik bez nawozów nie powala na kolana ale rośliny rosną i są zdrowe.
Załączniki
akwa Lt.JPG
(38.83 KiB) Pobrane 3295 razymariusz178
Znający temat
 
Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Jest pasek okleiny ze względu na zielone paskudztwa które były na początku. Baniak ogólnie jest na ziemi ogrodowej i piasku. A czarny żwirek jest tymczasowo dopóki nie uda mi się glosi Platinum ściągnąć :-)

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

@mariusz178
Mało roślin i rybek, to tak kiedyś i ja trzymałem bez żadnego pierniczenia się w nawozy i preparaty. Jak dziś mam 3 razy tyle roślin, co ty, a także 3 razy więcej ryb, to trza to jakoś stabilnie utrzymać :)
Posiadam ok 18 neonów czerwonych, 12 zwinników blehera (w handlu pod nazwą rodostomus), ok 12 zwinników amandy, ok 15 danio choprae, 3 piskorki Moora, ok 10 otocinclus, 6 kirysków sterby. W sumie mam ok 76 nie dużych rybek, tylko piskorki tu są dużo większe, bo sięgają ponad 10cm długości :)

@kretos
Sód przeszkadza w howie niektórych trudnych gatunków ryb, jak np z biotopów amazońskich oraz także niektórych trudnych w utrzymaniu gatunków roślin. Ja takich chyba nie posiadam, ale kto wie. np mam zwinniki blehera, piskorki oraz neonki czerwone, które do tej pory trzymam już ok 6 i więcej lat, a jeszcze nie miały wcale tarła i być może ze względu na to, że mam zbyt dużą ilość jonów Na a może też i zbyt twardą wodę, która na przestrzeni tych lat wahała się w zakresie ok 8-12˚GH i 3-6˚KH. Oczywiście także utrzymuję pH <7˚ oraz stosuje garbniki. Czasem były to preparaty torfowe, czasem wyciąg z czarnej/zielonej herbaty. Może za mało tych garbników? Ale jak dam za dużo np zielonej herbatki, to blokuje ona rośliny przez zbyt dużą ilość zapewne taniny, więc dodaję o połowę teraz mniej lub czasem wcale :)

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

Wojtekxxx9 napisał(a):Jest pasek okleiny ze względu na zielone paskudztwa które były na początku. Baniak ogólnie jest na ziemi ogrodowej i piasku. A czarny żwirek jest tymczasowo dopóki nie uda mi się glosi Platinum ściągnąć :-)

//edit: "glosi Platinum", co to dokładnie jest?
//edit: google znajduje mi jakieś perfumy tylko Fenzi Gossi Platinum for Woman woda perfumowana
Ostatnio edytowano 27 sie 2018, 16:21 przez pgalko, łącznie edytowano 3 razy

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

Okleina co to jest czy żwirek?

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

Ten produkt "glosi Platinum" ?
Może jaki link?

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

Glossostigma Elatinoides Platinum
Tt zdjęcia nie chce załadować. Linki do innych sklepie są zabronione

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

Ale chyba linków do produktów tego sklepu roslinyakwariowe.pl nie są zabronione? :)
Już znalazłem w niniejszym sklepie, jak ona wygląda :)

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK

Glosia Platinum jest w sklepie RA?

Avatar użytkownika

Wojtekxxx9
Stały bywalec
 
Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

Na stronie produktu podają Czas realizacji: 1-4 dni
Kod: Zaznacz cały
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/glossostigma-elatinoides-rataj-koszyk-p-29961.html

Avatar użytkownika

pgalko
Poznaje temat
 
Posty: 63
Dołączył: 13 kwi 2010, 00:23
Miasto: Maidenhead, UK
Powiązane tematy
 • Easy-life Profito + Ferro zamiast Vimi All in One?

  Witajcie. Po kilkuletniej przygodzie z Vimi All in One przyszedł czas na zmianę nawozu uniwersalnego. Zmiana najzwyczajniej jest wymuszona bardzo bliskim wyczerpaniem butli z Vimi. Ponadto - mimo, iż...

  Wyświetlenia: 641 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

 • Mineralizator Yokushi a KH GH

  Witam zmieniłem ostatnio nawozy wraz z mineralizatorem i napotkałem parę problemów może ktoś używa albo pomoże rozwiązać problem. Informacje ze strony producenta: Na jakie GH mineralizować wodę os...

  Wyświetlenia: 1019 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

 • Vimi All in One + Accelerator

  Czy ktoś korzysta z takiego połączenia w swoim akwarium i chciałby się podzielić spostrzeżeniami? Minaowicie planuje w nowym projekcie używać: Vimi All in One Vimi Accelerator Bez butli co2 i rozbij...

  Wyświetlenia: 724 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

 • Mineralizator aquaforest

  Witam przymierzam się do zmiany mineralizatora z qualdrop na właśnie , aquaforest? Chce podnieść kh i tym samym samo pH bo przy obecnym mam strasznie kwaśną wodę a docelowa obsada nie będzie się zape...

  Wyświetlenia: 1100 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

 • Mineralizator growsie - dawkowanie

  Witam, czy może ktoś pomoc jak rozgryźć dawkowanie mineralizatora growsie? Mam akwarium 50L, i nie wiem ile go podać do tego akwarium, chciałbym uzyskać około ten stosunek 4:1 i gh koło 7, ale czy da...

  Wyświetlenia: 901 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...cron

Rośliny

Ładowanie...

Zwierzęta

Ładowanie...
Ładowanie...
Ładowanie...


Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

 

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości

Copyright © 2001-2022 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.