Polecamy

Produkty Tetra do akwarium

Lista artykułów


Nowe wkłady Aquael


Miło nam poinformować o wprowadzeniu do oferty sklepu najnowszych wkładów rodzimej firmy Aquael. Wśród nich szczególnie dwa zasługują na specjalną uwagę: NatureMax Bio, który przypomina znany i ceniony wkład Seachem Matrix oraz Magic Balls - wkład eliminujący drobne zawiesiny w akwarium.

Aquael Wkład PearlMAX Bio [1 litr]

PearlMax Bio to iwielowarstwowe media filtracyjne wykonane ze spieku szklanego.
 
Charakterystyka:
 
PearlMax Bio to media filtracyjne o aktywnej zdolności adsorpcji. Wewnątrz posiadają puste przestrzenie, które tworzą różnice stężeń jonów NH4 i NO2, aktywnie adsorbując je na swojej powierzchni. Dzięki temu eliminują te szkodliwe substancje, tworząc zdrowsze środowisko dla ryb i roślin.
 
Te wyjątkowe media filtracyjne są bogate w pierwiastki śladowe, które uwalniają się stopniowo. To wspomaga metabolizm organizmów wodnych, przyczyniając się do ich zdrowego wzrostu i rozwoju. PearlMax Bio nie tylko oczyszcza wodę, ale także wspiera zdrowie Twoich mieszkańców akwarium.
 
Gdzie stosować?
 
Pearl Max Bio jest uniwersalne i może być stosowane w różnych filtrach i systemach filtracyjnych, nawet w niewielkich zasobnikach. Co więcej, te wkłady filtracyjne są neutralne i nie zmieniają wartości pH, kh ani gh w akwarium, co zapewnia stabilne parametry wody.
 
Jak długo działa?
 
Wkład jest niezwykle trwały i nie ulega szybkiemu rozkładowi. Czyszczenie wkładu polega na płukaniu go w wodzie z akwarium. Zaleca się dokonywanie częściowej wymiany około 50% wkładu co 4-6 miesięcy.

pearl1
pearl2
peral3
pearl5
pearl6
pearl4
pearl8
pearl9
pearl10


Aquael Wkład NanoMAX Bio [1 litr]

Wysokowydajny wkład przeznaczony do filtracji biologicznej w akwarium. Składa się z kul o średnicy około 30 mm, które zostały wytworzone przy użyciu innowacyjnej technologii łączenia mikrocząstek ceramicznych. Polecany szczególnie do dużych filtrów kanistrowych.
 
Charakterystyka:
 
Kule NanoMax Bio cechuje zwarta struktura i wysoka gęstość, co sprawia, że tworzą one doskonałe środowisko dla rozwoju korzystnych bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych. Dzięki swojej imponującej powierzchni, która wynosi około 2000 m2 na litr, kule te zapewniają doskonałe warunki do wzrostu i rozmnażania się bakterii filtrujących, które skutecznie usuwają szkodliwe substancje z wody w Twoim akwarium.
 
Gdzie stosować?
 
NanoMax Bio może być z sukcesem stosowany w różnych rodzajach filtrów i systemach filtracyjnych, jednak ze względu na swoją wielkość, szczególnie polecamy go do dużych filtrów kanistrowych lub sumpów. 
 
Jak długo działa?
 
Wkład jest nie tylko niezwykle skuteczny, ale także wyjątkowo trwały i odporny na wpływ zarówno wody słodkiej, jak i słonej. Dzięki temu możesz cieszyć się długotrwałą, niezawodną filtracją biologiczną w swoim akwarium, która ma znaczący wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie Twoich ryb oraz ogólną stabilność środowiska wodnego.
 
Czyszczenie wkładu polega na płukaniu go w wodzie z akwarium. Zaleca się dokonywanie częściowej wymiany około 50% wkładu co 4-6 miesięcy.

nanomax-0
nanomax1
nanomax2
nanomax4
nanomax9
nanomax7
nanomax6

Aquael Wkład NatureMAX Bio [1 litr]

 
Naturalne, niezwykle lekkie media filtracyjne przeznaczone do małych i dużych filtrów akwariowych. Dzięki swojej unikalnej strukturze i idealnym właściwościom mikroporowatym, stanowią doskonałe środowisko dla bakterii nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych.
 
Charakterystyka:
 
Mikroporowata struktura NatureMax Bio zapewnia optymalne warunki do kolonizacji bakteriami nitryfikacyjnymi i denitryfikacyjnymi, dzięki czemu wkład pozwala pozbyć się z wody zarówno azotanów, azotynów jak i amoniaku. Ponadto, NatureMax Bio to media naturalne, które nie zmieniają wartości pH, kh ani gh wody, co jest istotne dla utrzymania jej stabilnych parametrów.
 
Gdzie stosować?
 
NatureMax Bio są niezwykle uniwersalne i mogą być stosowane w różnych rodzajach filtrów akwariowych – zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych - oraz systemach filtracyjnych. NatureMax Bio to wkład lekki który nie zwiększa znacząco masy filtra, co pozytywnie wpływa na łatwość jego serwisowania.  
 
Jak długo działa?
 
NatureMax Bio media trwałe, które nie ulegają rozkładowi. Czyszczenie wkładu polega na płukaniu go w wodzie z akwarium. Zaleca się dokonywanie częściowej wymiany około 50% wkładu co 4-6 miesięcy.

naturemax0
naturemax1
naturemax3
naturemax4
naturemax6
naturemax7
naturemax8
naturemax9


Aquael Wkład Magic Balls [1 litr]

Skuteczny wkład do filtracji mechanicznej, w postaci kul wykonanych z włókna polimerowego. Stanowi ostatni etap filtracji w akwarium.
 
Charakterystyka:
 
Działanie wkładu polega na zatrzymaniu zanieczyszczeń na jego powierzchni. Te poliestrowe kulki przypominające waciki kosmetyczne są mistrzami w zbieraniu nawet najdrobniejszych zawiesin i drobinek, które mogą być widoczne w zbiorniku jako niechciana zawiesina. Działają jako ostatnia warstwa czyszcząca systemu filtracyjnego akwarium. Magic Balls uzupełniają  filtrację usuwając wszystko, to co mogło ujść jej uwadze na wcześniejszych etapach. Dodatkowym atutem Magic Balls jest ich przyjazność dla środowiska, ponieważ są przeznaczone do recyklingu.
 
Gdzie stosować?
 
Magic Balls są niezwykle uniwersalne i można je stosować w dowolnym rodzaju filtrów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, bez względu na ich kształt i wielkość. To sprawia, że są one wyborem numer jeden dla każdego akwarysty, niezależnie od rodzaju zasobnika czy filtra.
 
Jak długo działa?
 
Magic Balls są niezwykle trwałe i mają długą żywotność, co oznacza, że nie musisz martwić się ich częstą wymianą. Zaleca się ją nie częściej niż raz na 3-6 miesięcy, co jest gwarancją nieustannej, wysokiej wydajności filtra.

magic0
magic1
magic4
magic3
magic6
magic7
magic8
magic9

Producent przewidzał umiejscowienie wkładów w poszczególnych koszach filracyjnych oraz określił szczegółowe różnice między nimi:

pearl10
all1
all2
all3

Zobacz nowe wkłady w sklepiePrzeczytaj także

Kaskady Aquael FZN PRO
Kaskady Aquael FZN PRO
Do rodziny filtrów kaskadowych FZN dołączyła nowa seria o dumnie brzmiącym przyrostku PRO. Cechą charakterystyczną tych modeli jest niskie...
Filtr Aquael Turbo Mini - nowe dziecko w rodzinie
Filtr Aquael Turbo Mini - nowe dziecko w rodzinie
Miło nam poinformować o dołączeniu do oferty najmłodszego modelu filtra wewnętrzengo Aquael z serii Turbo. Maluszek o przepływie 320l/h i...
Aquael Hypermax 4500T w wersji bluetooth
Aquael Hypermax 4500T w wersji bluetooth
Miło nam poinformować o trafieniu do sprzedaży długo wyczekiwaniej wersji filtra Aquael Hypermax z obsługą z poziomu aplikacji mobilnej....
Nowe modele lamp UV firmy Aquael
Nowe modele lamp UV firmy Aquael
Firma Aquael wprowadziła do sprzedaży nowe modele znanych i cenionych strerylizatorów UV AS. Urządzenia oznaczone symbolem 2.0 dostępne są w...
Nowe węże firmy Chihiros
Nowe węże firmy Chihiros
Chihiros ogłosiło wprowadzenie nowego modelu węży do swojej oferty, które mają kilka interesujących cech. Te węże przypominają w swojej...
Kolejne zmiany technologiczne w filrach Aquael Ultramax
Kolejne zmiany technologiczne w filrach Aquael Ultramax
Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi zmianami technologicznymi wprowadzonymi w serii filtrów Aquael Ultramax. Obecnie filtry Utramax wyposa...
dr Paweł Zarzyński +
dr Paweł Zarzyński +
Z przykrością zawiadamiamy iż po długiej, ciężkiej chorobie odszedł dr Paweł Zarzyński, którego wielu z Was znało z artykułów w...
Zestawy akwariowe Aquael z filtrem BIO-FS
Zestawy akwariowe Aquael z filtrem BIO-FS
Miło nam poinformować o dołączeniu do oferty zestawów akwariowych Aquael modeli z wbudowanym filtrem panelowym BIO-FS 100. Jedno urządzenie...
Nowy model filtra Aquael Hypermax z ogrzewaniem i sterowaniem online
Nowy model filtra Aquael Hypermax z ogrzewaniem i sterowaniem online
Firma Aquael wprowadziła do sprzedaży długo wyczekiwany model filtra HYPERMAX z wbudowanym ogrzewaniem i sterowaniem za pomocą aplikacji...
Lampy Aquael ze sterowaniem bluetooth
Lampy Aquael ze sterowaniem bluetooth
Rodzimy producent - firma Aquael, wprowadziła na rynek nowe wersje swoich płaskich lamp LED dodając do nich sterowanie za pośrednictwem...
Nowe grzałki przepływowe Aqael Flow Heater 2.0
Nowe grzałki przepływowe Aqael Flow Heater 2.0
Zapraszamy do zapoznania się z kolejną nowością marki Aquael. Tym razem polski producent wprowadził do oferty nowe wersje swoich grzałek...
Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra
Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra
Stajemy czasem przed problemem podpięcia rurek 12/16mm do węży o większej średnicy np. po wymianie filra na większy. Oczywiście nie musi si...

Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 
Zapraszamy na Forum Dyskusyjne

Sklep akwarystyczny

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do odbioru osobistego w Krakowie.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Czytaj więcej o odbiorze osobistym

 
Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.
           


 
Facebook Login