Galerie

Konkurs Aqua Show Live Rockscaping Contest 2019

Zapraszamy do zagłosowania na najlepsze akwarium konkursu Rockscaping, który odbył się…

Rośliny akwariowe XXI wieku

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji Mariusza Pożogi z Laboratorium 313, który opowie Wam o…

Zakładanie akwarium o długości 180cm

Zapraszamy do obejrzenia filmu pokazowego, prezentującego krok po kroku proces zakładania…

Wyniki 3 edycji konkrsu Aquael

Trzecia edycja Konkursu AQUAEL Aquarium Contest już za nami! W Konkursie wzięło udział 13…

064l - The flow - fifiok

Zapraszamy do obejrzenia kostki o wymiarach 40x40x40cm nawożonej metodą Estimative Index.…

Relacja z Animals Days w Nadarzynie

Tych z Was, którzy nie mogli uczestniczych w spotkaniach akwarystycznych w Nadarzynie -…

360l - kolorowy ogródek

Zapraszamy do obejrzenia akwarium Darka, który zmienił zbiornik 160l na ponad dwukrotnie…

050l - Dragons

Zapraszamy do obejrzenia akwarium zaaranżowanego na kamieniach Dragon Stone, w którym…

Tutorial ADA 120x50x50cm

Zapraszamy do obejrzenia procesu zakładania i aranżacji akwarium o wymiarach 120x50x50cm…

045l - Mateusz Salawa

Zapraszamy do obejrzenia akwarium Mateusza. Zbiornik o wymiarach 50x30x30cm został…

375l - Tropical Forest - Jusko

Zapraszamy do obejrzenia akwarium forumowicza Justo. Zbiornik o wymiarach 150x50x50cm…

054l - INSEKT

Zapraszamy do obejrzenia akwarium Jakuba. Zbiornik o wymiarach 45x30x40cm został…

Wizyta George'a Farmera w ADA Poland

Zapraszamy do obejrzenia ciekawie przygotowanej wideorelacji George'a Farmera z wizyty w…

Zajęcia dla młodzieży we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym

W lutym br. w Dziale Roślin Wodnych i Błotnych Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego odbyły…

095l - Mariusz Psuj

Zapraszamy do obejrzenia akwarium Mariusza. Zbiornik o wymiarach 60x40x40cm ze szkła…

 

Online

Serwis przegląda 7296 gości oraz 49 zalogowanych użytkowników.

Aktualności akwarystyczne


ADA dyskwalifikuje uczestników konkursu

ADA dyskwalifikuje uczestników konkursu

Na oficjalnej stronie konkursu IAPLC komitet sterujący poinformował dziś o dyskwalifikacji grupy akwarystów, którzy opublikowali swoje prace przed oficjalnym ogłoszeniem wyników podczas NA Party - łamiąc zasady konkursu.

Za pomocą stanowczego komunikatu (cytat na dole wpisu) zawiadomiono iż ostrzeżenie organizatora zostało świadomie zignorowane a kara jest wynikiem niesubordynacji. Warto w tym miejscu zaznaczyć iż biorąc udział w konkursie uczestnicy przekazują prawa własności intelektualnej (prawa autorskie) organizatorowi konkursu - firmie Aqua Design Amano, która posiada wyłączne prawa do dysponowania nimi wedle własnego uznania.

Stanowisko firmy jest zatem całkowicie zrozumiałe, zasady konkursu mówią wyraźnie iż pierwszym miejscem prezentacji prac jest impreza Nature Aquarium Party (emitowana obecnie na żywo w internecie) połączona z premierą drukowanego Albumu ADA, który zawiera zdjęcia wszystkich zgłoszonych prac i jest dostępny do zakupienia u partnerów ADA. Publikacja zdjęć przed tymi wydarzeniami jest zabroniona. A takie stanowisko nie powinno dziwić - wszak konkurs jest elementem marketingowym firmy ADA i to ona jako organizator ustala zasady gry, które uczestnicząc w konkursie należy zaakceptować.

Kara nie powinna być zatem zaskoczeniem, wszak zaakceptowanych zasad należy przestrzegać - dziwi jednak iż po dyskwalifikację z powodu pre-publikacji sięgnięto w historii konkursu IAPLC po raz pierwszy.

Rokrocznie przyjęło się iż uczestnicy z dalszych pozycji , mający najmniej do stracenia, publikują swoje prace i komentują je wzajemnie na forach internetowych. Na wielu stronach, w tym na naszej przyjęło się to wręcz jako tradycja i nikomu wcześniej to nie przeszkadzało.

Kwestią dyskusyjną jest, czy takie działania ze strony konkursowiczów przynoszą firmie więcej pożytku czy szkody. Ze względu na wysoką cenę, sprzedaż Albumów ADA na przykładzie Polski jest znikoma (dane wewnętrzne) natomiast prezentacja prac i intensywne dyskusje na temat konkursu przyczyniają się znacznie do jego popularyzacji a co za tym idzie - także wzrostu popularności marki ADA. Firma powinna być z takiego obrotu sprawy zadowolona (teoretycznie).

Być może zweryfikowano sprzedaż albumów w poszczególnych rejonach świata i porównując je z liczbą uczestników okazało się, że konkurs nie przynosi oczekiwanych pułapów opłacalności a wydatki na organizację zaplecza konkursowego się po prostu nie zwracają. Być może organizator stracił cierpliwość - publikacja w magazynie drukowanym jest ewidentnym i bezczelnym pogwałceniem zasad i o ile na dyskusje internetowe przymykano oko - o tyle działania na większą skalę nie będą tolerowane. A jeśli nie będą tolerowane w prasie - taki sam zasięg obejmie profilaktycznie wszystkie media - prędzej czy później - nikt nie chce być ofiarą jednorazowej akcji i będzie domagał się sprawiedliwości.

Pozostaje kwestia nieszczęsnych 5 ukaranych aquadesignerów.
Czy zostali ukarani jedynie dla przykładu, za najostrzejszą formę łamania zasad?

Jaki los czeka pozostałych uczestników, którzy pokazali swoje prace?  W internecie opublikowano niemal 300 zdjęć a fala publikacji jest już niemal nie do zatrzymania. Czy ADA pójdzie za ciosem i sięgnie po daty publikacji dotyczące wcześniejszych edycji konkursów dyskwalifikując i odbierając trofea?

Dziwi także fakt usunięcia ze strony ADA odnośnika do listy członków komitetu sterującego, którego decyzją ukarano 5 pechowych niesubordynentów. Link jest nadal aktywny tutaj, lecz nie można go więcej odnaleźć na stronie konkursu. Kto zatem podjął decyzję o dyskwalifikacji i dlaczego członkowie komitetu udzielając się na wielu forach nie ostrzegli użytkowników przed publikacją zdjęć tylko niemo przyglądali się jak każdy z konkursowiczów naraża się na dyskwalifikację? A może o niczym jednak nie wiedzieli i to nie komitet wydał taką a nie inną decyzję? Pojawia się wiele pytań.


The announcement from IAPLC steering committee

Thank you for applying for IAPLC 2013

We have already announced the result of IAPLC2013, but it becomes known that several of works were publicized without any notice or permission on a magazine in Thailand. It is very regrettable that the warning from the steering committee was ignored, and several pictures were publicized. After the deliberate consultation process, we decided that the below 5 works are disqualified.

Rank 27th
Rank 29th
Rank 114th
Rank 130th
Rank 708th

*the disqualified rank becomes vacant and the World Ranking does not change.

We clearly mentioned on the contest application form that the copyright for all submitted works for IAPLC belongs to Aqua Design Amano Co., Ltd. It is not allow to use the material for any public/internet media, such as articles or advertisements WITHOUT the permission. Also, disclosing of submitted work before the official announcement (before Nature Aquarium Party or publishing IAPLC contest booklet) is prohibited.

The steering committee organizes IAPLC under the strict judge guideline and makes fair and concurrent announcement of result. We would like to ask for all contestants of IAPLC to follow the contest rules and wait for the official announcement. Your understanding and cooperation are highly appreciated. 

The International Aquatic Plants Layout Contest Steering CommitteeSklep

Ładowanie...


Baza wiedzy akwarystycznej


 
 Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży akwarystycznej.

 

 

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin.
Ponad 9000 produktów dostępnych od ręki z wysyłką w 24 godziny lub odbiorem osobistym w Krakowie po wcześniejszej rezerwacji przez internet.
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5


Sklep akwarystyczny

 

 
Copyright © 2001-2019 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.