Zbiornik nr. 1 - JAPONIA, CHINY
1. Acorus gramineus - Tatarak trawiasty2. Blyxa japonica
3. Acorus gramineus var. pusillus - Tatarak trawiasty karłowaty
4. Acorus gramineus var. "Giganteus" - Tatarak trawiasty olbrzymi
5. Acorus gramineus f. variegatus" - Tatarak trawiasty - żółtawy
6. Microsorium pteropus - Mikrozorium oskrzydlone
7. Hemianthus micranthemoides - Hemiantus zwyczajny
|
8. Micranthemum umbrosum - Mikrantemum okrągłolistne
9. Nuphar japonicum - Grążel japoński
10. Cardamine lyrata - Rzeżucha japońska
11. Saururus chinensis - Jaszczurzec chiński
12. Saururus cernuus - Jaszczurzec pochylony
13. Ottelia sp. - Otelia
|
Zbiornik nr. 2 - AZJA - CRYPTOCORYNE Z CEJLONU
1. Cryptocoryne undulata - Kryptokoryna falista 2. Cryptocoryne willisii typ lucens - Kryptokoryna Willisa - błyszcząca 3. Cryptocoryne willisii typ willisii - Kryptokoryna Willisa 4. Cryptocoryne parva - Kryptokoryna drobna 5. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna 6. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna cejlońska 7. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna kultywar 8. Limnophila sessiliflora - Limnofilia bezszypułkowa 9. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna |
10. Rotala wallichii - Rotala okółkowa 11. Potamogeton malaianus - Rdestnica malajska 12. Limnophila heterophylla - Limnofilia różnolistna 13. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy 14. Nymhaea tetragona (f. angusta idica)? - Grzybień (tzw. japoński) 15. Microsorium pteropus 'Windelov' - Mikrozorium 'Windelov' 16. Blyxa aubertii - Blyksa Auberta 17. Blyxa japonica - Blyksa japońska |
Zbiornik nr. 3 - AKWARIUM OZDOBNE - Rośliny Azjatyckie
1. Cryptocoryne backettii typ petchii - Kryptokoryna Backeta2. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis 3. Cryptocoryne wendtii var. nana - Kryptokoryna Wendtta - zielona 4. Cryptocoryne wendtii var. rubella - Kryptokoryna Wendtta - brunatna 5. i (typ blassi)- Kryptokoryna sercolistna - Blassa 6. Cryptocoryne pontederiifolia - Kryptokoryna pontederolistna 7. Cryptocoryne crispatula var. balansae - Kryptokoryna Balansa 8. Cryptocoryne nevillii 9. Cryptocoryne parva - Kryptokoryna drobna 10. Cryptocoryne walkeri - Kryptokoryna Walkera |
11. Nymhaea lotus var. viridis - Lotos tygrysi - zielony 12. Nymhaea lotus var. rubra - Lotos tygrysi - czerwony 13. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna f. zielona 14. Limnophila aquatica - Limnofilia wodna 15. Lagenandra ovata - Lagenandra owalna 16. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna 17. Crinum thaianum - Krynia tajlandzka 18. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy19. Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzańska 20. Vallisneria gigantea x neotropicalis - Nurzaniec krzyżówka |
Zbiornik nr. 4 - AZJA - Cryptocoryne z Cejlonu
1. Cryptocoryne wendtii var. wendtii - Kryptokoryna Wendta 2. Cryptocoryne wendtii var. jahnelii - Kryptokoryna Wendta - brązowa 3. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - zmiennobarwna 4. Cryptocoryne wendtii var. nana - Kryptokoryna Wendta - zielona 5. Cryptocoryne wendtii var. rubella - Kryptokoryna Wendta - brunatna 6. Cryptocoryne willisii typ lucens - Kryptokoryna błyszcząca 7. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis - Zwartka skręcona odm. tonkijska 8. Rotala macrandra - Rotala makrandra 9. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna |
10. Aponogeton rigidifolius - Onowodek kłączowy 11. Hygrophila angustifolia - Nadwódka wąskolistna 12. Limnophila indica - Limnofilia indyjska 13. Rotala wallichii - Rotala okółkowa 14. Microsorium pteropus - Mikrozorium oskrzydlone 15. Blyxa aubertii - Blyksa Auberta 16. Microsorium pteropus 'Extra Narrow Lesf'- Mikrozorium waskolistne 17. Limnophila heterophylla - Limnofilia różnolistna18. Proserpinaca palustris - Pełzacz grzebieniowaty |
Zbiornik nr. 5 - AKWARIUM OZDOBNE - Rośliny Azjatyckie
1. Cryptocoryne parva - Kryptokoryna drobna 2. Bolbitis cuspidata - Bolbitis ostrokończysty 3. Cryptocoryne wendtii var. jahnelii - Kryptokoryna Wendta - brązowa 4. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - krauteri 5. Cryptocoryne wendtii var. rubella - Kryptokoryna Wendta - czerwona 6. Cryptocoryne pontederiifolia - Kryptokoryna pontederolistna 7. Cryptocoryne ciliata - Kryptokoryna orzęsiona 8. Ceratopteris cornuta - Paprotnica szerokolistna 9. Nymhaea lotus var. rubra - Grzybień tygrysi czerwony 10. Crinum thaianum - Krynia tajlandzka |
11. Limnophila heterophylla - Limnofilia różnolistna 12. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis 13. Hygrophila carymbosa 'Glabra' - Hygrofila błotna 14. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna 15. Hygrophila angustifolia - Hygrofila wąskolistna 16. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna 17. Vallisneria gigantea - Nurzaniec olbrzymi 18. Rotala indica - Rotala indyjska 19. Nymhaea lotus - Grzybień egipski |
Zbiornik nr. 6 - AZJA - Cryptocoryne z Cejlonu
1. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - zmiennobarwna 2. Cryptocoryne undulata - Kryptokoryna falista 3. Cryptocoryne walkeri typ lutea - Kryptokoryna Walkera 4. Cryptocoryne wendtii 'Mi Oya' - Kryptokoryna (zwartka)Wendta 5. Cryptocoryne Backettii typ backettii - Kryptokoryna Backetta 6. Cryptocoryne Backettii typ petchii - Kryptokoryna Backetta 7. Cryptocoryne crispatula var. crispatula - Kryptokoryna skręcona 8. Nymphaea lotus var. viridis - Lotos tygrysi zielony |
9. Nymphaea careluea 10. Limnophila aquatica - Limnofilia wodna 11. Hygrophila salicifolia - Hygrofila (Nadwódka) wąskolistna 12. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy 13. Microsorium pteropus 'Minima' - Mikrozorium oskrzydlone - małe 14. Microsorium pteropus 'Undulata' - Mikrozorium oskrzydlone - fałdolistne 15. Limnophila aromaticoides - Limnofilia aromatyczna 16. Limnophila indica - Limnofilia indyjska |
Zbiornik nr. 7 - AKWARIUM OZDOBNE - Rośliny Azjatyckie
1. Cryptocoryne wendtii var. nana - Kryptokoryna Wendta - zielona 2. Cryptocoryne wendtii var. jahnelii - Kryptokoryna Wendta - brązowa 3. Microsorium pteropus - Mikrozorium oskrzydlone 4. Microsorium pteropus 'minima' - Mikrozorium oskrzydlone- wąskolistne 5. Rotala rotundifolia - Rotala okrągłolistna 6. Rotala macrandra - Rotala makrandra 7. Aponogeton crispus - Onowodek kędzierzawy 8. Aponogeton undulatus - Onowodek fałdolistny |
9. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna 10. Hygrophila polysperma - Hygrofila wielonasienna 11. Hygrophila difformis - Hygrofila różnolistna 12. Limnophila indica - Limnofilia indyjska 13. Nymhaea lotus - Grzybień tygrysi zielony 14. Nymhaea zenkerii - Lotos tygrysi Zenkera 15. Rotala wallichii - Rotala okółkowa 16. Microsorium pteropus 'Red' - Mikrozorium czerwone |
Zbiornik nr. 8 - AZJA - Cryptocoryny z PŁW. INDYJSKIEGO
1. Cryptocoryne ciliata - Zwartka orzęsiona - szerokolistna 2. Cryptocoryne cordata var. cordata (typ blassii) - Kryptokoryna sercolistna - Blassa 3. Cryptocoryne wendtii var. krauteri - Kryptokoryna Wendta - zmiennobarwna 4. Cryptocoryne cordata - Kryptokoryna sercolistna 5. Cryptocoryne aponogetifolia 6. Cryptocoryne crispatula var. crispatula - Kryptokoryna skręcona 7. Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis - Kryptokoryna tonkijska |
8. Crinum thaianum - Krynia tajlandzka 9. Rotala macrandra - Rotala wspaniała 10. Cryptocoryne undulata - Kryptokoryna falistolistna 11. Nymphea lotus var. viridis 12. Cryptocoryne usteriana - Kryptokoryna Usteriana 13. Aponogeton echinatus 14. Microsorium pteropus 'Pteropus' - Mikrozorium oskrzydlone - fałdolistne |
Zbiornik nr. 9 - ARCHIPELAG MALAJSKI
1. Cryptocoryne moehlmannii - Kryptokoryna Moehlmana 2. Cryptocoryne cordata - Kryptokoryna sercolistna 3. Cryptocoryne ciliata - Kryptokoryna orzęsiona 4. Cryptocoryne affinis - Kryptokoryna afinis 5. Ceratopteris cornuta - Paprotnica szerokolistna 6. Hygrophila carymbosa - Hygrofila błotna 7. Aponogeton natans - Aponogeton pływający |
8. Pogostemon helferi - Pogostemon Helfera 9. Hygrophila difformis - Hygrofila różnolistna 10. Hygrophila stricta 'Thajland'- Hygrofila sztywna - tajlandzka 11. Barclaya longifolia - Barklaja długolistna 12. Cryptocoryne lingua 13. Vallisneria gigantea - Nurzaniec olbrzymi |
Zbiornik nr. 10 - AZJA INDOCHINY, MALEZJA, INDONEZJA
1. Cryptocoryne cordata var. cordata 'Rosanervig' - Kryptokoryna sercolistna 2. Cryptocoryne crispatula var. balansae - Kryptokoryna Balansa 3. Cryptocoryne cordata (typ siamensis) - Kryptokoryna sercolistna - syjamska 4. Cryptocoryne cordata (typ cordata) 5. Cryptocoryne affinis - Kryptokoryna malajska (K. affinis) 6. Cryptocoryne spiralis - Kryptokoryna spiralna 7. Cryptocoryne crispatula var. balansae - Kryptokoryna skręcona odm. Balansa |
8. Vallisneria gigantea x neotropicalis - Nurzaniec 9. Lindernia parviflora - Okrągłolistnik drobnokwiatowy 10. Cryptocoryne usteriana - Kryptokoryna Usterina 11. Barclaya longifolia - Barklaja długolistna - czerwona 12. Hygrophila carymbosa typ glabra - Hygrofila błotna - gładka 13. Monosolenium tenerum 14. Hygrophila stricta - Hygrofila sztywna |
Zbiornik nr. 11 - ARCHIPELAG MALAJSKI
1. Cryptocoryne pontederiifolia - Kryptokoryna pontederolistna 2. Cryptocoryne aponogetifolia - Kryptokoryna aponogetonolistna 3. Aponogeton undulatus - Aponogeton fałdolistny 4. Aponogeton echinatus - Aponogeton kolczastonasienny 5. Hygrophila carymbosa - Hygrofila błotna 6. Hygrophila salicifolia - Hygrofila wąskolistna 7. Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzanska |
8. Eustralis stellata 9. Rotala nanjeanensis 10. Cryptocoryne cordata typ cordata 'Rosanervig' 11. Cryptocoryne albida - Kryptokoryna biała 12. Limnophila brownii - Limnofila Browna 13. Blyxa japonica - Blyksa japońska 14. Barclaya longifolia - Barklaja długolistna |
Zbiornik nr. 12 - AZJA - INDOCHINY, MALEZJA, INDONEZJA
1. Marsilea browni 2. Cryptocoryne crispatula var. balansae 3. Cryptocoryne albida (C. costata) 4. Cryptocoryne longicauda(typ longicauda) - Kryptokoryna długoogonkowa 5. Cryptocoryne spiralis - Kryptokoryna spiralna 6. Aponogeton robinsonii 7. Cryptocoryne cordata var. cordata 'Rosanervig' - Kryptokoryna sercolistna |
8. Hygrophila angustifolia 9. Cryptocoryne lingua - Zwartka językowata 10. Cryptocoryne hudoroi 11. Microsorium pteropus'Minima' 12. Hygrophila difformis - Hygrofila (Nadwódka) różnolistna 13. Hygrophila carymbosa var. glabra - Hygrofila błotna- gładka |
Zbiornik nr. 13 - AUSTRALIA
1. Marsilea strigosa 2. Marsilea drummondii - Marsylia Drummonda 3. Myriophyllum aquaticum - Wywłócznik brazylijski
4. Myriophyllum elatinoides - Wywłócznik delikatny 5. Lilaeopsis novae-zelandiae - Lileopsis nowozeladzki 6. Myriophyllum simulans - Wywłócznik igiełkowy
7. Limnophila australis - Limnofilia australijska 8. Limnophila brownii - Limnofilia Browna
|
9. Glossostigma elatinoides - Glostostigma australijska
10. Vallisneria nana - Nurzaniec drobny 11. Ceratopteris thalictroides - Paprotnica sumatrzańska -filigranowa
12. Egeria densa - moczarka argentyńska 13. Ceratopteris thalictroides - Różdżyca (Paprotnica) sumatrzańska
14. Sagittaria graminea var. watherbiana - Strzałka patynowa 15. Nymphaea pubescens - Grzybien omszony
|
Zbiornik nr. 14 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus grisebachii - Żabienica Grisebacha 2. Echinodorus 'Apart' 3. Echinodorus tenellus var. latifolius - Żabienica delikatna - szerokolistna 4. Echinodorus x angustifolius - Żabienica długolistna 5. Echinodorus tenellus var. tenellus - Żabienica delikatna 6. Ludwigia inclinata - Ludwigia nachylona 7. Zosterella dubia - Zosterela trawiasta 8. Echinodorus palaefolius - Żabienica łopatkolistna 9. Echinodorus martii - Żabienica wielka |
10. Echinodorus subalatus - Żabienica oskrzydlona 11. Proserpinaca palustris - Pełzacz grzebieniowaty 12. Echinodorus portoalegrensis - Żabienica z Porto Alegro 13. Alternanthera reineckii 'roseifolia' - Alternatera różowa 14. Alternanthera reineckii 'splendida' - Alternatera wspaniała 15. Alternanthera reineckii 'liliacina' - Alternatera bzowa 16. Ludwigia glandulosa - Ludwigia żołędna 17. Eichoria azurea - Hiacynt lazurowy 18. Echinodorus 'Erectus' - Żabienica |
Zbiornik nr. 15 - AMERYKA PÓŁNOCNA
1. Echinodorus tenellus var. tenellus - Żabienica delikatna 2. Echinodorus barteroi - Żabienica Barteroi 3. Echinodorus subalatus ssp. andrieuxii - Żabienica oskrzydlona 4. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus - Żabienica wielkokwiatowa 5. Samolus valerandi ssp. parviflorus - Jarnik solankowy drobnokwiatowy 6. Samolus valerandi ssp. valerandi- Jarnik solankowy 7. Cabomba caroliniana - Kabomba karolińska 8. Cabomba furcata |
9. Sium suave (californicum) - Marek kalifornijski 10. Sium suave (floridanum) - Marek amerykański 11. Ludwigia brewipes - Ludwigia bezogonkowa 12. Bacopa monnieri - Bakopa Moniera 13. Hydrocotyle verticillata - Wąkrotka okółkowa 14. Echinodorus grandiflorus ssp. aureus - Żabienica wielkokwiatowa -złocista 15. Bacopa australis - Bakopa brazylijska 16. Egeria densa - Moczarka argentyńska |
Zbiornik nr. 16 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus 'Tanzende Feuerfeder' - Żabienica 2. Echinodorus 'Paul Klöcker' - Żabienica 3. Echinodorus grisebachii (syn.E. amazonicus) - Żabienica Grisebacha - amazońska 4. Echinodorus grisebachii (typ bleherae) - Żabienica Amandy Bleher 5. Echinodorus 'Harlekin' - Żabienica 6. Echinodorus 'Python' - Żabienica 7. Echinodorus grisebachii (typ parviflorus) - Żabienica Grisebacha - drobnokwiatowa 8. Echinodorus 'Tropica' - Żabienica 9. Echinodorus 'Digital Art' - Żabienica 10. Echinodorus 'Kropczatyj' - Żabienica |
11. Echinodorus intermedius - Żabienica pośrednia 12. Echinodorus subalatus ssp. subalatus - Żabienica oskrzydlona 13. Echinodorus 'D-16' - Żabienica 14. Echinodorus 'Lena' - Żabienica 15. Echinodorus bolivianus (tup isthmicus) - Żabienica boliwijska - wąskolistna 16. Bacopa australis - Bakopa brazylijska 17. Echinodorus 'Mercedes' - Żabienica 18. Echinodorus decumbens 'Mercedes' - Żabienica 19. Hydrocotyle laucocephala 20. Alternanthera reineckii - Alternatera zielona |
Zbiornik nr. 17 - AMERYKA PÓŁNOCNA
1. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius 'mini' - Żabienica sercolistna mała 2. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius 'Tropica Marble Queen' - Żabienica sercolistna 3. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius - Żabienica sercolistna 4. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (radicans) - Żabienica sercolistna 5. Echinodorus x angustifolius - Żabienica długolistna 6. Vallisneria 'Tortifolia' - Nurzaniec skręconolistny 7. Myriophyllum hippuroides - Wywłócznik czerwony 8. Echinodorus bolivianus |
9. Ludwigia repens - Ludwigia płożąca 10. Ludwigia arcuata - Ludwigia drobna 11. Shinnersia rivularis - Szinnersia potokowa 12. Nuphar advena - Grążel 13. Echinodorus 'Ljudin' - Żabienica 14. Vallisneria americana - Nurzaniec amerykański 15. Didiplis diandra - Peplis dwupręcikowy |
Zbiornik nr. 18 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus 'Janii' - Żabienica 2. Echinodorus 'Paul Klöcker' - Żabienica 3. Echinodorus 'Joanna' (E. horemanii czerwony x E. aschersonianus) - Żabienica Joanny 4. Echinodorus 'Rose' (E. horyzontalis x E. horemanii czerwony) - Żabienica różowa 5. Echinodorus 'Tricolor' (E. uruguayensis x E. macrophyllus ) - Żabienica trójkolorowa 6. Echinodorus 'Rubin' 7. Echinodorus 'Rubra variegata' 8. Echinodorus 'Ozelot' |
9. Lilaeopsis brasiliensis - Lileopsis brazylijski 10. Echinodorus 'Rainer Felix' - Żabienica 11. Eichoria azurea - Hiacynt lazurowy 12. Echinodorus 'Oriental' 13. Egeria najas - Moczarka peruwiańska 14. Gymnocoronis spilanthoides - Gymnokoronis 15. Myriophyllum hippuroides - Wywłócznik czerwony 16. Myriophyllum elatinoides - Wywłócznik delikatny
|
Zbiornik nr. 19 - KUBA
1. Echinodorus ovalis 'Longiblades' 2. Cabomba furcata - Kabomba 3. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (typ ovalis) - Żabienica sercolistna - owalna 4. Echinodorus intermedius - Żabienica pośrednia 5. Myriophyllum pinnatum - Wywłócznik pierzasty 6. Myriophyllum taberculatum - Wywłócznik rdzawy 7. Bacopa monnieri - Bakopa Moniera 8. Bacopa caroliniana - Bakopa karolińska |
9. Lobelia cardinalis - Stroiczka szkarłatna 10. Ludwigia natans - Ludwigia pływająca 11. Sagittaria graminea var. kurtziana - Strzałka skrzydlasta 12. Vallisneria neotropicalis - Nurzaniec czerwony 13. Sagittaria graminea var. weatherbiana - Strzałka trawiasta zaokrąglona 14. Echinodorus decumbens - Żabienica 15. Ludwigia brewipes - Ludwigia bezogonkowa 16. Echinodorus 'Harbich' - Żabienica |
Zbiornik nr. 20 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus uruguayensis f. horemanii - Żabienica urugwajska - Horemana 2. Echinodorus uruguayensis f. brunescens - Żabienica urugwajska - brunatniejąca 3. Echinodorus tenellus var. tenellus - Żabienica delikatna 4. Echinodorus uruguayensis f. viridulus - Żabienica urugwajska 5. Echinodorus 'Klainer Bär' 6. Echinodorus uruguayensis var. minor - Żabienica urugwajska mała |
7. Echinodorus x barthii - Żabienica Bartha 8. Echinodorus x osiris - Żabienica Ozyrysa 9. Echinodorus 'Indian Red' 10. Cabomba caroliniana var. caroliniana - Kabomba karolińska 11. Echinodorus 'Kleine Prinz' - Żabienica 12. Myriophyllum pinnatum - Wywłócznik pierzasty |
Zbiornik nr. 21 - Rośliny z rodzaju Echinodorus
1. Echinodorus 'Jenisiej' - Żabienica 2. Echinodorus 'Mercedes' - Żabienica 3. Echinodorus 'Izabella' - Żabienica 4. Echinodorus 'Kropczatyj' - Żabienica 5. Lilaeopsis macloviana -Lileopsis 6. Echinodorus 'Red Devil' - Żabienica 7. Echinodorus 'Red Flame' - Żabienica 8. Echinodorus 'Ozelot' - Żabienica |
9. Echinodorus 'Tanzende Feuerfeder' - Żabienica 10. Echinodorus 'Golden Flame' - Żabienica 11. Echinodorus 'Mosaik' - Żabienica 12. Echinodorus 'Red Special' I - Żabienica 13. Echinodorus bolivianus (typ quadricostatus) - Żabienica boliwijska czterożebrowa 14. Echinodorus 'Devils Eye' - Żabienica 15. Bacopa australis -Bakopa brazylijska 16. Spiranthes cernua - Storczyk spiralny |
Zbiornik nr. 22 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus bolivianus - Żabienica boliwijska 2. Echinodorus paniculatus - Żabienica wiechowata 3. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (typ schlueteri) - Żabienica sercolistna - Schluetera 4. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius (typ schlueteri) 'Leopard' - Żabienica sercolistna - Schluetera 5. Echinodorus macrophyllus ssp. macrophyllus - Żabienica wielkolistna 6. Hydrotrix gardneri - Hydrotriks brazylijski 7. Myriophyllum taberculatum - Wywłócznik rdzawy 8. Echinodorus 'Roter Leopard' - Żabienica 9. Ludwigia natans - Ludwigia pływająca 10. Echinodorus 'Green Hybrid' - Żabienica |
11. Cabomba furcata - Kabomba czerwona 12. Echinodorus 'Paul Kloecker' - Żabienica 13. Alternanthera reineckii 'liliacina' - Alternatera bzowa 14. Alternanthera reineckii 'splendida' - Alternatera wspaniała 15. Alternanthera reineckii 'roseifolia' - Alternatera różowa 16. Alternanthera reineckii 'grün' - Alternatera zielona 17. Alternanthera sessilis - Alternatera bezszypułkowa 18. Crinum purpurascens - Krynia purpurowa 19. Sagittaria graminea var. graminea - Strzałka trawiasta 20. Heteranthera zosterifolia - Heterantera paskowana |
Zbiornik nr. 23 - AFRYKA KONT
1. Anubias barteri var. nana - Anubias nana 2. Anubias barteri var. glabra - Anubias lancetowaty 3. Anubias heterophylla - Anubias kongijski 4. Anubias heterophylla f. undulata - Anubias kongijski 5. Anubias barteri var. caladifolia - Anubias kaladiolistny
6. Anubias barteri var. glabra (minima) - Anubias karłowaty 7. Anubias barteri var. angustifolia - Anubias wąskolistny
|
8. Anubias afzelii - Anubias Afzela 9. Bolbitis hendelotii - Bolbitis Heudelota 10. Anubias barteri var. nana 'Petit' - Anubias Bartera - nana 11. Vallisneria spiralis var. denseserrulata - Nurzaniec spiralny (N. śrubowy) skręcony 12. Crinum natans - Krynia pływająca - kędzierzawa
13. Crinum calamistratum - Krynia rzemieniolistna
|
Zbiornik nr. 24 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Ludwigia repens 2. Alternanthera reineckii 'splendida' - Alternatera wspaniała 3. Echinodorus macrophyllus subsp. scaber - Żabienica wielkolistna - szorstka 4. Alternanthera sessilis - Alternatera bezszypułkowa 5. Echinodorus cordifolius ssp. fluitans - Żabienica sercolistna - pływająca 6. Peplis diandra 7. Echinodorus aschersonianus(1) - Żabienica Aschersona - sztywnolistna 8. Echinodorus aschersonianus(2) - Żabienica Aschersona |
9. Cabomba caroliniana - Kabomba karolińska - srebrzysta 10. Echinodorus 'Regine Hildenbrandt' - Żabienica 11. Sagittaria graminea var. platyphylla - Strzałka trawiasta - zaostrzona 12. Sagittaria subulata var. subulata - Strzałka szydlasta 13. Bacopa caroliniana - Bakopa karolińska 14. Vallisneria spiralis - Nurzaniec spiralny (N.śrubowy) 15. Myriophyllum pinnatum - Wywłócznik pierzasty 16. Heteranthera dubia - Heterantera trawiasta |
Zbiornik nr. 25 - AFRYKA KONTYNENT
1. Nymhaea lotus - Lotos tygrysi egipski - czerwony 2. Nymhaea lotus - Lotos tygrysi egipski - zielony 3. Nesaea crassicaulis 4. Anubias barteri - Anubias niski 5. Ammania gracilis - Amania wysmukła 6. Ammania senegalensis - Amania senegalska 7. Nesaea pedicellata - Nesea szypułkowa |
8. Vallisneria denseserrulata - Nurzaniec piłkowany 9. Anubias gigantea - Anubias olbrzymi 10. Crinum natans - Krynia pływająca 11. Bolbitis hendelotii - Bolbitis Heudelota 12. Nymhaea zenkeri - Grzybień tygrysi czerwony 13. Anubias afzelii - Anubias Afzela 14. Nymhaea micrantha - Grzybień drobnokwiatowy |
Zbiornik nr. 26 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Echinodorus pellucidus - Żabienica przejrzysta 2. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus (typ argentinensis) - Żabienica wielkokwiatowa - argentyńska 3. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus - Żabienica wielkokwiatowa 4. Echinodorus 'Frans Stoffels' - Żabienica 5. Echinodorus cordifolius ssp. cordifolius(typ ovalis) - Żabienica sercolistna - owalna 6. Echinodorus cordifolius x macrophyllus - Żabienica 7. Echinodorus grandiflorus ssp. grandiflorus (typ longiscapus) - Żabienica wielkokwiatowa - długoogonkowa 8. Echinodorus 'Loriot' - Żabienica |
9. Ludwigia repens - Ludwigia płożąca meksykanska 10. Ludwigia ovalis - Ludwigia owalna 11. Sagittaria graminea var. teres - Strzałka trawiasta mała 12. Cabomba australis - Kabomba południowa 13. Bacopa monnieri - Bakopa Moniera 14. Bacopa lonigera - bakopa omszona 15. Vallisneria americana - Nurzaniec amerykański 16. Echinodorus 'Lothario' - Żabienica
|
Zbiornik nr. 27 - AFRYKA I MADAGASKAR
1. Aponogeton madagascariensis - Aponogeton madagaskarski 2. Aponogeton boivinianus - Aponogeton boivinski 3. Aponogeton longiplumulosus - Aponogeton długozalążkowy 4. Lilaeopsis mauritiana - Lileopsis z Mauritiusa 5. Hydrotriche hottoniflora - Hydrotriche madagaskarske |
6. Nesaea pedicellata - Nesea szypułkowa 7. Aponogeton ulvaceus - Aponogeton sałatnolistny 8. Bacopa madagaskariensis - Bakopa madagaskarska 9. Aponogeton capuronii - Aponogeton Capurona 10. Lagarosiphon major - Logarosyfon wielki |
Zbiornik nr. 28 - AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Sagittaria graminea var. weatherbiana - Strzałka trawiasta zaokrąglona 2. Rorripa (Armoracia) aquatica - Rukiew wodna 3. Alternanthera reineckii splendida 4. Potamogeton gayi 5. Echinodorus horizontalis 6. Echinodorus cordifolius x longiscapus - Żabienica 7. Echinodorus 'Frans Stoffels' - Żabienica 8. Lobelia cardinalis - Stroiczka szkarłatna |
9. Ludwigia repens - Ludwigia płożąca zielona 10. Ludwigia repens x arcuata - Ludwigia wąskolistna 11. Echinodorus 'Jenisiej' - Żabienica 12. Ludwigia brewipes - Ludwigia bezogonkowa 13. Vallisneria spiralis - Nurzaniec spiralny 14. Echinodorus 'Barthii' 15. Echinodorus 'Aflame' 16. Vallisneria 'Tortifolia' - Nurzaniec skręconolistny |
Zbiornik nr. 29 - EUROPA
1. Isoetes velata var. sicula - Poryblin skręcony 2. Eleocharis acicularis - Ponikło igłowate 3. Acorus gramineus - Tatarak trawiasty 4. Rorippa aquatica - Rukiew wodna 5. Hydrilla verticillata - Przesiąkra okółkowa |
6. Hottonia palustris - Okrężnica bagienna 7. Samolus valerandi 8. Sium latifolium 9. Nuphar luteum - Grążel żółty 10. Lisimachia nummularia
|