Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! ZAMÓW TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Czyszczenie kostki-Cube



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



22 sty 2010, 14:40 Czyszczenie kostki-Cube  (#1)  

Witam Wszystkich.
Od niedawna mocno studiuje to forum (istna kopalnia wiedzy-na razie ogrom postów i tego co mam do przeczytania przeraża mnie). Planuję założyć Cube 30x30x30.
I tak jak w temacie- jak Wy czyścicie swoje kostki?- po jakim czasie?, czy to jest gruntowne czyszczenie a jeśli tak to co z podłożem- (do wyrzucenia?), czy tylko delikatne odmulanie podczas podmian wody? . Jeśli temat się powtarza to z góry przepraszam ale nie natknąłem się jeszcze na odpowiedź.

gripen
Poznaje temat

Posty: 81
Dołączył: 08 paź 2005, 08:03
Miasto: Ząbki

22 sty 2010, 16:23   (#2)  

Obsługa takiej kostki to tylko podmiana wody, wyczyszczenie szyb i ewentualnie szczotkowanie kamieni. Przy zarośniętym dnie nic nie trzeba odmulać a przy podłożu nawozowym nawet nie można. Przy ewentualnym restarcie wymiana podłoża zależy od jego rodzaju. Jak masz np. Amazonię to wystarczy dosypać odrobinę na wierzch. Żwir+podkład można wymienić na świeże.

Anonim 1811


22 sty 2010, 21:10   (#3)  

Dziękuję chester za odp. Wiec jeśli będę miał miał podłoże jednorodne jak Amazonia to przy ewentualnych restartach ile razy można je wykorzystać (bo wątpię bym na początku nie miał restartu z uwagi na brak doświadczenia) ?. A co w przypadku jeśli się ma kilka podłoży mieszanych o różnej frakcji, zabarwieniu itp- rozumiem, że wtedy pozostaje stare wyrzucić do kosza i od nowa zrobić całą aranżację.

gripen
Poznaje temat

Posty: 81
Dołączył: 08 paź 2005, 08:03
Miasto: Ząbki

24 sty 2010, 12:15   (#4)  

Restart to najgorsze rozwiazanie bo wtedy zaczynasz od zera i destabilizujesz zbiornik a stare podloze nie jednorodne np zwir i substrat wcale nie musi isc do kosza wiekszosc zwiru mozesz zebrac bo moze sie przydac w kolejnej ekspozycji ;)

Avatar użytkownika
listek
Początkujący

Posty: 45
Dołączył: 04 gru 2006, 21:54

24 sty 2010, 12:56   (#5)  

Wiec w okresie początkowym jeśli coś nie będzie szło tak jak trzeba ( czyli jeśli nie poradzę sobie z glonami, mętną wodą itp.) to ile razy można użyć tego gotowego podłoża np takiej Amazonii i czy nie przeszkadza to że jeśli mamy różne podłoża to będą już one wymieszane ze sobą ( mówię o podłożu b .drobnym którego nie da się rozdzielić)

gripen
Poznaje temat

Posty: 81
Dołączył: 08 paź 2005, 08:03
Miasto: Ząbki

24 sty 2010, 20:57   (#6)  

Amazonii możesz używać przez kilka lat. Podobno w Niigacie mają baniak z tą samą Amazonią od 7 lat. Ogólnie jest to chyba najbardziej wydajne podłoże.

Anonim 1811


04 lut 2010, 10:15   (#7)  

gripen napisał(a):Wiec w okresie początkowym jeśli coś nie będzie szło tak jak trzeba ( czyli jeśli nie poradzę sobie z glonami, mętną wodą itp.) to ile razy można użyć tego gotowego podłoża np takiej Amazonii i czy nie przeszkadza to że jeśli mamy różne podłoża to będą już one wymieszane ze sobą ( mówię o podłożu b .drobnym którego nie da się rozdzielić)


Zeby nie miec problemow z glonami itd. najpierw poczytaj uwaznie Forum a dopiero pozniej zacznij z , poniekad nie tanie zestawienia tj. Kostka i Amazonia(przeliczajac złotoweczki na litry)
Jezeli masz zamiar zastosowac rozne podłoza zawsze mozesz przedzielic warstwy drobna siateczka np. moskitiera
Jezeli nie bedziesz sie spieszył i wszystko zaplanujesz wczesniej nie powinienes miec kłopotow z utrzymaniem porzadku w Kjubie i bedzie to naprawde wspaniały dodatek w mieszkaniu
300 L Palety
112 L Roslinne
27 L CUBE 30 Iwagumi

Avatar użytkownika
adriaco
Stały bywalec

Posty: 322
Dołączył: 05 kwi 2009, 20:04
Miasto: Norwegia











Powiązane tematy
  • Filtracja do kostki 8L?

    Czołem. Mam problem z filtracją do miniaturowej kosteczki 20X20X20. Przez jakiś czas chodziła tam kaskada FZN-mini. Niestety albo mój egzemplarz jest wadliwy, albo robię coś nie tak, bo filtr wpada w ...

    Wyświetlenia: 696 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Wymiana oświetlenia do Kostki 30l

    Witajcie - mam dylemat i może Wy mi pomożecie w doborze wsymiany oświetlenia do kostki poniżej. Obecnie mam Aquaela Leddy Slim 16W Sunny + Plant ale musze kombinowac aby było nad aklwarium bo jest za...

    Wyświetlenia: 539 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Oświetlenie kostki 41l

    Cześć wszystkim. Kompletuje zestaw akwariowy i mam dyleamt z oświetlenie. Kostka 35x3535 - 41l. Wnętrze to dwa średnie korzenie i planuję kilka roślinek pokroju anubias, rotala, glossostigma, ludwigia...

    Wyświetlenia: 509 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Wybór kaskady do kostki 30l

    Witam proszę o polecenie filtra kaskadowego do kostki aquaela 30l oczywiście szklana pokrywa z góry pójdzie out. Zależy mi na jak największej ilości miejsca w tej małej kostce dlatego chcę się pozbyć ...

    Wyświetlenia: 370 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Restar i czyszczenie akwarium

    Witam! Czy macie jakieś sprawdzone metody i środki do czyszczenia akwarium z wszelkiego rodzaju glonów (sinice i inne) głównie z szyb i filtra w przypadku restartu akwarium? W tym tygodniu planuje ...

    Wyświetlenia: 487 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czyszczenie filtra SERA UVC Xtreme 800

    Dzień dobry w Nowym Roku! Mam do Was pytanie odnośnie do czyszczenia filtra kubełkowego SERA lub innego w podobnej konstrukcji. Filtra działa jakieś 1,5 roku. Był czyszczony jakieś 3 razy. Obecnie je...

    Wyświetlenia: 2587 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Czyszczenie sondy PH

    Mam kilka pytań odnośnie sondy PH z komputera PH (komp o nazwie SQCmini2), mam dwa takie komputery, kilka dni temu kalibrowałem z płynem ph7. dzis sprawdzam i w obydwóch kompach sondy zaniżają o 0,4, ...

    Wyświetlenia: 1951 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Podłoże do kostki 30l dla bojownika

    Czy ktoś z was używa podłoża Rotala Maflora Light Powder albo Controsoil Powder? Widzę, że kilka osób o nich wspomniało o nich na forum, ale jednoznacznej opinii nie będącej recenzją producenta nie zn...

    Wyświetlenia: 1169 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Pokrywa do kostki 30x30

    Hej, szukam pokrywy dla kostki 30x30 cm, ciężko cos znaleźć, postanowiłem więc, ze sam zrobię taką pokrywę. Szukam płaskownika aluminium, albo pcv o szerokości około 60mm i grubości pomiędzy 1-2 mm, g...

    Wyświetlenia: 2045 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Aranżacja kostki (Green Aqua) w zestawie Dennerle

    https://www.youtube.com/watch?v=Uy8hAfX9YQY

    Wyświetlenia: 914 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Hultaj, Jarosław73, MacGyver, marikfox, Piotr Baszucki i 195 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.