Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


drewniana kompozycja



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



06 cze 2009, 20:48 drewniana kompozycja  (#1)  

Już niedługo zasmakuje luksusu w postaci dwóch dość sporych zbiorników.W sypialni,postanowiłem zaaranżoważ zbiornik w stylu iwagumi,w salonie postawić drewnianą kompozycję.Dziś chciałbym wam pokazać fotorelacje z powstawania tej drugiej opcji,a więc aranżacja oparta na drewnie.
Szkło 360 litrowe OW
Nawozy i dekoracje ADA.
Osprzęt techniczny pozostał z poprzednich kompozycji.........
Doszorowane szkło
Obrazek
Dodatki do podłoża
Obrazek
Zaszczepianie podłoża
Obrazek
Power sand
Obrazek
Amazonia II
Obrazek
Amazonia
Obrazek
Hardscape
Obrazek
Microzoria
Obrazek
Smaczki
Obrazek
Zadowolony autor aranżacji
Obrazek
Ostatnio edytowano 27 cze 2009, 14:35 przez Gość, łącznie edytowano 1 raz

Gość


06 cze 2009, 21:31   (#2)  

No i znowu tylko podziwiać kunszt autora. Bardzo mi się podoba!
"Wiem, że nic nie wiem". Ale próbuję się dowiedzieć... ;)

390l - http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/viewtopic.php?p=456424

Avatar użytkownika
Trezor
Zaawansowany użytkownik

Posty: 785
Dołączył: 18 lip 2004, 17:21
Miasto: Wrocław

07 cze 2009, 11:50   (#3)  

Sergiusz... Szczerze, to nie bardzo mi podchodzi. IMO niepotrzebnie całość przesunąłeś w lewo. To wrażenie pewnie się z czasem zatrze, ale na ten moment nie wygląda to najlepiej. Druga sprawa to te kamulce z przodu... Fajnie wyglądałby piasek i np Gravel S w okolicach kamieni, ale to co jest teraz trochę zalatuje tandetą.
Poza tymi dwoma szczegółami, aranż całkiem fajny :wink: Z czasem pewnie się do niego przekonam.

Anonim 1811


07 cze 2009, 12:46   (#4)  

Bardzo fajny aranż! Ten gruby korzeń po lewej za bardzo ściąga wszystko w bok. Ja bym go wywalił a pierwszy plan urozmaicił drobnym piaskiem. Reszta super - bardzo konkretnie. Powodzenia ze startem baniaka i czekam na wpuszczenie ryb !
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Artur Frankowski
Zainteresowany tematem

Posty: 262
Dołączył: 31 mar 2004, 14:20
Miasto: Kętrzyn

07 cze 2009, 14:08   (#5)  

Faktycznie całość mogła być przesunięta bardziej do centrum,pewnie jeszcze wiele się zmieni jak baniak zarośnie ale kamienie na pierwszym planie zdecydowanie psują wizerunek tak jak pisał Michał lepiej wyglądał by gravel.

Avatar użytkownika
Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Posty: 792
Dołączył: 01 lis 2004, 23:25
Miasto: Kępno

07 cze 2009, 16:33   (#6)  

No właśnie jak przedmówcy zauważyli kamienie na przednim planie wyglądają nieco kiczowato, za dużo ich, przydałby się piasek :wink: Pozdrawiam.
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

07 cze 2009, 16:56   (#7)  

A mnie sie nawet podoba.

Pozdrawiam :wink:

Avatar użytkownika
zabojad
Aktywny użytkownik

Posty: 673
Dołączył: 16 wrz 2008, 22:50

Wspieram stronę kontem Premium

07 cze 2009, 18:18   (#8)  

Jeżeli porządnie zarośnie lewa strona wtedy utworzy się kompozycja w kształcie trójkąta i będzie ok :wink: Druga sprawa tak jak mówili przedmówcy, kamyczki bym ograniczył tylko do małych grupek pod skałkami i może drobniejszej frakcji. Obecne nieco pomniejszają zbiornik. Zakładając plaże musiałbyś zrobić ładną rewolucje, ja bym zmienił tylko frakcje kamieni na drobniejszą i umieścił małymi grupkami pod skałami :wink: Baniaczek jest na prawdę obiecujący :) Powodzenia :wink:

Avatar użytkownika
mr_garden
Stały bywalec

Posty: 306
Dołączył: 30 sty 2009, 10:44
Miasto: Łódzkie

07 cze 2009, 19:16   (#9)  

Zapowiada się baaardzo fajnie. Ja jedynie usunałbym kamyczki przylegające bezpośrednio do przedniej szyby :wink:
Pozdrawiam,
Daniel
Obrazek

Daniel Groborz
Poznaje temat

Posty: 111
Dołączył: 06 lut 2007, 12:55
Miasto: Śląsk

08 cze 2009, 13:11   (#10)  

Witam cię Sergiuszu,piękna kompozycja.Widziałem ją osobiście na żywo,ustawienie korzeni jest perfekcyjne można powiedzieć powala na kolana,jeśli chodzi o kamyczki z przodu jest to już pewno zmienione prawdopodobnie dojdzie glosia ,pozdrawiam i życzę powodzenie w dalszym prowadzeniu tego zbiornika.

Grzegorz G
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 17 mar 2009, 12:56
Miasto: Mikołów

08 cze 2009, 22:31   (#11)  

Wszystko na wysokim poziomie, jedynie do czego sie przyczepie to do tych "smaczków" naprawde nie pasują, pozdrawiam:)

Avatar użytkownika
KubaGsxR
Stały bywalec

Posty: 451
Dołączył: 20 lut 2008, 09:09
Miasto: Solec Kujawski

08 cze 2009, 22:35   (#12)  

Fajnie sie to prezentuje choc to dopiero poczatek. Rzeczywiscie te kamienie z przodu troche raza po oczach moze usun pare. Ja bym to widzial tak:

Obrazek


Sorki ze uzylem zdjec bez Twojej zgody ale na obrazku lepiej to widac niz sie zbytnio rozpisywac.
Obrazek

Avatar użytkownika
cHris dm
Zainteresowany tematem

Posty: 252
Dołączył: 01 wrz 2007, 23:38
Miasto: Dundalk

09 cze 2009, 22:55   (#13)  

Cześć,
podziwiam Cię ,że stawiasz dwa baniaki, ja nie mam siły do jednego.
Ogólny widok OK, z czasem i tak wszystko pozarasta, IMO przydałby się bolbitis na dole i może mini pelia pomiędzy smaczkami. Sam wiem ,ze cholernie trudno ułożyć coś sensownego, bo jestem na etapie nowej aranżacji na przyszły rok i albo wyjdzie kicz, albo ...zobaczymy.
Grunt to się nie spalić na starcie.

pozdrawiam z placu boju.
pozdrawiam i zapraszam na moją stronę
www.aquascaping.com.pl
Obrazek

Avatar użytkownika
Be-Pio
Najlepszy Aquadesigner 2015

Posty: 370
Dołączył: 07 maja 2004, 09:41
Miasto: Lublin

20 cze 2009, 19:15   (#14)  

To już będzie dwa tygodnie od wystartowaniu zbiornika.Zbiornik wystartował całkiem fajnie z jednym zastrzeżeniem.Po kilku dniach pojawiły się niteczki na zielsku.Po wpuszczeniu krewetek i otosów nitki w ciągu kilkunastu godzin zniknęły.Obecnie ostało się kilka na valisnerii nanie-ale widać,że to tylko kwestia kilku dni i zbiornik będzie bezglonowy!Nie taka ADA straszna jak ją malują.Sama kompozycja została uzupełniona o nowe drewno i kilka gatunków roślin.Rośliny bardzo fajnie się przyjęły i nie widzę,żadnych niedoborów.Obecnie leje tylko Bright K i green bacter,a wodę podmieniam co 2-3 dni.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony i cierpliwie czekam na dalszy rozwój wypadków.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 24 lip 2009, 07:28 przez Gość, łącznie edytowano 2 razy

Gość


21 cze 2009, 01:27   (#15)  

Super to rozegrałeś, teraz powala na kolana!
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Artur Frankowski
Zainteresowany tematem

Posty: 262
Dołączył: 31 mar 2004, 14:20
Miasto: Kętrzyn

21 cze 2009, 11:53   (#16)  

Sergiuszu co to za roślina na ostatnim zdjęciu :?:
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

21 cze 2009, 12:32   (#17)  

Bez tej grubej frakcji żwiru rzecznego byłoby bardzo interesująco. Na ostatnim zdjęciu zdecydowanie za dużo się dzieje i trudno na jakimś konkretnym elemencie oko zawiesić.

artur_89 --> pytanie nie do mnie ale to Ludwigia arcuata
Pozdrawiam, Mariusz

Avatar użytkownika
enigma
Zasłużony akwarysta

Posty: 967
Dołączył: 27 sie 2003, 14:12
Miasto: Wrocław

21 cze 2009, 14:58   (#18)  

Mam nadzieję, że ta wgłębka na pierwszym planie to tylko tymczasowo jako materiał do obsadzenia iwagumi. Jeżeli nie i jest planowana do tego aranżu to dla mnie wygląda to fatalnie i całkowicie tu nie pasuje (szczególnie jasna kolorystyka łamie mroczny klimat całości). Cała reszta jest ładna....i nawet ten "gruz" na plaży mi się podoba...
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

21 cze 2009, 16:19   (#19)  

Jak się trzeci plan rozrośnie fajnie skontrastuje całość, nowe drewienko dobrze dopełniło aranż i nadało mrocznego charakteru podobnie jak Norbertowi nie podchodzi mi pierwszy plan ,gryzie się z całością .

Avatar użytkownika
Jerdezz
Zaawansowany użytkownik

Posty: 792
Dołączył: 01 lis 2004, 23:25
Miasto: Kępno

21 cze 2009, 19:14   (#20)  

Moim zdaniem aranż sam w sobie bardzo przyzwoity :wink: ale ta wgłębka.. :? uważam że dużo lepiej byłoby bez kombinacji z roślinami na pierwszym planie.. no ewentualnie anubiasik jakiś, może odmiana mini co optycznie powiekszy akwa..
Pozdrawiam!
Piotrek
Partner roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
Piotrek Dymowski
Partner roslinyakwariowe.pl

Posty: 1286
Dołączył: 11 lis 2007, 22:18
Miasto: Warszawa

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Pedro Rosa-super kompozycja

    Polecam ten film super kompozycja i kilka ciekawych technicznych spraw do podpatrzenia. https://www.youtube.com/watch?v=uboJnK-b00M

    Wyświetlenia: 5042 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co lepsze na trawnik ? + Kompozycja z lawa w tle.

    Witam. Robie restart i chce trawniczek wychodowac. Co bedzie lepsze w nano 30l ? Do dyspozycji mam taiwan moss, hydrocotyle japan i parvule [duzy henio tez jest]. Ta parvula slabo rosnie i ma fochy...

    Wyświetlenia: 949 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Moja pierwsza kompozycja ;-)

    Witam O to moja pierwsza w życiu kompozycja z kamieniami i kamyczkami :) Proszę o ocenę http://img269.imageshack.us/img269/907/korzenie1.jpg http://img221.imageshack&...

    Wyświetlenia: 2805 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • 200L - Drewniana Droga Mleczna

    Uszanowanko.... Na szybko chcę przedstawić małą fotorelację ze startu "słoika" 200L 100x40x50. - Filtrację zapewnia JBL e900 (z trzymiesięcznym stażem więc dojrzały) - światełko na początek...

    Wyświetlenia: 1870 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 45l - pierwsza kompozycja.

    Goscinnie z konta mojego narzeczonego przedstawiam wam przerobke tego: http://images33.fotosik.pl/293/149fc72bc5298f92.jpg akwarium bylo traktowane jak smietnik, tzn wszystkie r...

    Wyświetlenia: 3041 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: git66, MacGyver, wojtacho i 284 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.