Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


nawozy SEACHEM w porownaniu z ADA



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



25 mar 2009, 15:59   (#61)  

@spider72 , a ja jestem ciekawy czy Excel obniża Ph :?: Z reakcji którą zobrazowałeś parę postów wyżej wynika ,że powinien obniżać Ph .
Poza tym jestem bardzo ciekawy jakiego koloru byłby płyn w teście permanentnym na co2 , może ktoś wie :?:

macche
Początkujący

Posty: 38
Dołączył: 10 lut 2008, 08:40

25 mar 2009, 16:04   (#62)  

Nie obniża pH w ogóle. Stosuję go jako źródło węgla w małym akwarium i nie ma on żadnego wpływu na pH wody. Pokazana reakcja zachodzi wewnątrz rośliny. Tutaj http://www.holenderskie/forum/viewtopic.php?t=24639 się trochę naprodukowałem na ten temat.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

23 kwi 2009, 15:14   (#63)  

Witam!,
W ktorym sklepie internetowym(Polskim badz zagranicznym wazne zeby wysylal do Polski) mozna kupic nawozy Seachem?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

dreamwalker
Początkujący

Posty: 41
Dołączył: 29 mar 2009, 23:08

24 kwi 2009, 13:10   (#64)  

A o które konkretnie nawozy Seachema Ci chodzi?
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

27 wrz 2009, 15:58   (#65)  

minelo juz pol roku odkad stosuje nawozy lini seachem....Bradzo jestem zadowolona z rezultatow!!.Od ponad roku dziala moj zbiornik i nie mam problemow z glonami a rosliny rosna jakszlone...w tym roku bylam na 3 tygodniowych wakacjach i zbiornik byl pozostawiony sam sobie.....dokarmiane byly tylko rybki....jak wrocilam rosliny troche zmarnialy ale po 2 tygodniach po ponownym zastosowaniu nawozow seachem wszystko ruszylo z kopyta i rosliny powrocily do swojej swietnosci..Polecam wszystkim....zobaczcie jak rozrosla sie blyxa,ktorej doslownie szczepke z kilkomi liscmi kupilam na allegro.....biore sie wlasnie za porzadki bo nic nie widac w moim zbiorniku :D

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

27 wrz 2009, 16:44   (#66)  

Dziekujemy za podzielenie sie informacjami - dopisz nam jeszcze ktorych preparatow dokladnie uzywasz.

Nawozy Seachem sa dosyc ostra konkurencja dla easy-life ktory zyskal ostatnio wielu zwolennikow.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

27 wrz 2009, 22:45   (#67)  

wiec tak......uzywam to co ponizej
Obrazek

bardzo bardzo polecam zelazo....wg mnie jedno z lepszych :roll:
wbrew roznym watpliwosciom chcioalam powiedziec ze jestem pod wrazeniem nawozu excell....naprawde dzialai stosujac go naprawde ciezko o glony.....rosliny pieknie babluja po nim
ogolnie wszystklie nawozy tej firmy sa bardzo ale to bardzo wydajne...nigdy sie nie rozwarstwiaja i warto wydac na nie pieniadze ..przy restarcie zastanawiam sie nad kupnem substratu seachem onyx :wink:
w razie jakich kolwiek watpliwosci albo pytan sluze pomoca :D

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

28 wrz 2009, 13:29   (#68)  

a jakie są przybliżone ceny tych nawozów?

Matrixowo
Stały bywalec

Posty: 416
Dołączył: 03 sie 2009, 23:12
Miasto: Zduńska Wola

28 wrz 2009, 13:34   (#69)  

Matrixowo napisał(a):a jakie są przybliżone ceny tych nawozów?


Zajrzyj wieczorem do sklepiku roslinyakwariowe.pl - wszystkie nawozy sa juz wprowadzone do sklepu - pracownicy koncza przygotowywac opisy.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

28 wrz 2009, 13:49   (#70)  

o super ze beda juz w sklepie :lol: wg mnie te nawozy maja tez wielka zalete ze kazdy skaldnik jest osobno wiec wiec w razie potzreb mozna dolewac konkretnie to czego brakuje...Ja jakos nie wierze w nawozy tzw wszystko w jednym :wink: ...No i co mi sie podoba to firma seachem podaje swoj sklad na kazdej etykiecie ..wiec wiemy co lejemy :D

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

28 wrz 2009, 14:00   (#71)  

kicia napisał(a): ...No i co mi sie podoba to firma seachem podaje swoj sklad na kazdej etykiecie ..wiec wiemy co lejemy :D


I wiemy też w razie czego jak skorygować dawkę, aby było dobrze.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 28 wrz 2009, 15:06 przez spider72, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

28 wrz 2009, 14:01   (#72)  

kicia napisał(a):o super ze beda juz w sklepie :lol: wg mnie te nawozy maja tez wielka zalete ze kazdy skaldnik jest osobno wiec wiec w razie potzreb mozna dolewac konkretnie to czego brakuje...Ja jakos nie wierze w nawozy tzw wszystko w jednym :wink: ...No i co mi sie podoba to firma seachem podaje swoj sklad na kazdej etykiecie ..wiec wiemy co lejemy :D


Wiadomo - nawozy ogolne to kwestia zaufania.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

28 wrz 2009, 14:16   (#73)  

wlasnie spider ....mozna zawsze skorygowac i to mi sie podoba :wink:
jakby kogos interesowalo to zamieszczam fajna stronke o zbiornikach postawionych i prowadzonych na lini seachem...po lewej stronie sa pokazane jak sa zakladane ...

http://www.plantacquari.it/

Piotr czy w sklepie beda tylko nawozy czy pokusiliscie sie tez o podloza?

spider czy miales doswiadczenie z tymi podlozami? ja sie wlasnie przymierzam do nich ale nie wiem ktore wziasc :roll:

http://www.plantacquari.it/seachem/onyx_sand.htm
http://www.plantacquari.it/seachem/flourite_black_sand.htm
http://www.plantacquari.it/seachem/flourite_dark.htm
http://www.plantacquari.it/seachem/flourite_red.htm

te podloza mozna mieszkac np ze zwirem ale jest napisane zeby nie wiecej niz 50 %

ja myslalam zeby polaczyc np 2 kolory ze soba.....co myslicie o tym?.....i jeszcze jedno pytanie bo widzialam ze pod amazonie albo no ASII pod sposd daje sie jakies uzyzniacze jeszcze ...a tu jest napisane ze stosuje sie tylko same to podloze :roll: Na tej stronie co podalam wyzej ,patrzac na stawiane zbiorniki Matteo tez wsypuje same podloze,wiec moze juz nic nie dawac?

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

28 wrz 2009, 16:06   (#74)  

Osobiście nigdy ich nie stosowałem i nie będę stosował bo są za drogie jak na paczkę wypalonej gliny ze sterydami :wink: :lol: , jednak jest to dość popularne podłoże zwłaszcza za oceanem.
Jest to podłoże oparte o wypalaną glinkę, podobnie jak podłoża ADA i paru innych producentów, jednak jest o wiele twardsze i nadaje się szczególnie dobrze do bardzo dużych zbiorników, gdzie inne podłoża tego typu zgniatają się pod własnym ciężarem przy dużej grubości warstwy, powodując spore problemy.
W odróżnieniu od innych podłoży opartych o glinki kationitowe, podłoże Seachema zawiera tylko mikroelementy, nie zawiera makroelementów i należy o tym pamiętać.
Fluorite nie zmienia pH czy twardości wody, jest praktycznie obojętny, natomiast seria Onyx może lekko podnosic twardość, ze względu na to, że użyto tam węglanów i/lub wodorowęglanów, aby zwiększyć zdolność buforową wody, przez co nadaje się on bardziej do miękkiej wody. Obydwa produkty są poza tym bardzo zbliżone i bogate w żelazo, dlatego napisano, aby nie mieszać ich z laterytyem.
Poszczególne "modele" obydwu rodzajów tych podłoży różnią się tylko kolorem i granulacją, właściwości mają takie same.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

28 wrz 2009, 18:22   (#75)  

Dodam jeszcze, ze Seachem ma super test na pH montowany na szybie akwarium - bardzo wygodna sprawa i moim zdaniem bardziej uzyteczna niz indykator CO2.

Szczegoly juz wkrotce na stronie - kto wytrzyma - dzis w nocy, kto pojdzie spac - pooglada jutro rano :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

28 wrz 2009, 18:31   (#76)  

Piotr Baszucki napisał(a):Dodam jeszcze, ze Seachem ma super test na pH montowany na szybie akwarium - bardzo wygodna sprawa i moim zdaniem bardziej uzyteczna niz indykator CO2.

Szczegoly juz wkrotce na stronie - kto wytrzyma - dzis w nocy, kto pojdzie spac - pooglada jutro rano :)


Widziałem widziałem :D pracuje od 3 do 6 miechów jak pamiętam i całkiem fajowo wygląda

Avatar użytkownika
Adamynas
Aktywny użytkownik

Posty: 647
Dołączył: 24 kwi 2007, 12:59
Miasto: Płock

28 wrz 2009, 20:48   (#77)  

Piotr Baszucki napisał(a):Dodam jeszcze, ze Seachem ma super test na pH montowany na szybie akwarium - bardzo wygodna sprawa i moim zdaniem bardziej uzyteczna niz indykator CO2.

Szczegoly juz wkrotce na stronie - kto wytrzyma - dzis w nocy, kto pojdzie spac - pooglada jutro rano :)


jak skończycie zapodajcie linki do tych produktów :) dzięki pozdro

Matrixowo
Stały bywalec

Posty: 416
Dołączył: 03 sie 2009, 23:12
Miasto: Zduńska Wola

28 wrz 2009, 23:47   (#78)  

Zgodnie z obietnica podaje link:
http://www.roslinyakwariowe.pl/sklep/ad ... c_subcat=0

Co do testow - z tego co slyszalem najdluzej pracowal 5 miesiecy - trzeba bedzie potestowac :)

w kazdym razie dobrze znac pH po jednym rzucie oka ;)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12265
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

29 wrz 2009, 02:16   (#79)  

hmmmmm a co z zelazem? zapomnieliscie o nim? :roll: szkoda ze nie pokusiliscie sie o makroelementy tez sa super......ale bez zelaza to jak to stosowac :roll:

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44

29 wrz 2009, 07:21   (#80)  

Przydałoby się coś o dawkowaniu w opisach bo np. jakbym chciał kupić excel 500ml to nie wiem na ile mi starczy....miesiąc czy pół roku ;)

edit: Już sobie znalazłem - wchodzi na to że easy-life easycarbo(1ml/25l) jest wydajniejsze od excela(5ml/40l) i dużo tańsze :wink:
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground











Powiązane tematy
  • Nawozy

    Akwarium 54l Óswietlenie: 1x Aquael leddy d&n 7W oraz 1x Aquael leddy d&n 10W w sumie 31 lumenów/l Podłoże: darksoil Nawożenie co²z bimbrowni Roślin: tylko monte carlo, Bucephalandr kilka Alte...

    Wyświetlenia: 924 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Akwarium 72l nawozy

    Witam w akwarium mam wodę kran jakie nawozy kupić rośliny mało i średnio wymagające czy kupić makro i mikro razem czy osobno pierwiastki jeśli tak to jakie azot potas fosfor żelazo i co jeszcze? Czy n...

    Wyświetlenia: 637 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Nawozy Chihiros ZETA - nowość

    404957949_745755957587525_524890179965328233_n.jpg 405257046_745755747587546_2612388788113651239_n.jpg Firma Chihiros zapowiedziała wypuszczenie swojej linii nawozów - ZETA. Czekamy na dostępnoś...

    Wyświetlenia: 369 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Stare produkty ADA

    Witam. Posiadam Bacter100, Clear Super, Tourmaline BC, Green Bacter. Mają one ponad 6 lat. Rozstanie z akwarystyką. Sprzedaż mieszkania, budowa domu. Wracam do hobby. Nadają się one jeszcze do użycia,...

    Wyświetlenia: 479 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Nawozy firmy 2hr Aquaristic - ATP Sky i ATP Complete

    Witam. Pomyślałem że przetestuje u siebie produkty Denisa Wonga czyli mineralizator Apt Sky i nawoz Apt Complete. Jezeli chodzi o mineralizator to przy ustawieniu gh na 7,5 daje on 36ppm wapnia, 10,5...

    Wyświetlenia: 730 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Nawozy GT AQUA - nowość

    6-280921.jpg Do oferty sklepu dołączyły nowe nawozy marki GT Aqua. Są one przeznaczone dla roślin wodnych hodowanych w akwariach dekoracyjnych. Nawozy zawierają kluczowe składniki dla rozwoju zdrow...

    Wyświetlenia: 3122 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jebao DP... źle dawkuje nawozy

    Witam Kupiłem dozownik nawozów JEBAO DP-5. Po odpowietrzeniu i kalibrowaniu dozownik źle odmierza dawki. Musiałem zastosować zaworki przeciwzwrotne ponieważ cofał mi się płyn. Dawka nastawiona/dawka p...

    Wyświetlenia: 17047 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6911 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Ile Nawozic i jakie Nawozy

    Witam, Mój zestaw Kostka- 31L brutto-30x30x35 netto-pewnie jakieś 25L Światło- Twinstar III 300C 16W 1028 lm świece 7godz akwarium ma 1 miesiąc CO2 TROPICA System Nano na noc zakręcam Filtracj...

    Wyświetlenia: 1596 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Nawozy qualdrop SOLO

    Cześć bardzo proszę o poradę opinie. Aktualne parametry wody po podmiance: PH - 6.55 KH - 3 GH - 4.2 Ca - 20 Mg - 6 K - 20 Po4 - 0.4 No3 - 10 Fe - 0.4 (prawdopodobnie podłoże oddaje, mam maflora Ligh...

    Wyświetlenia: 1314 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 679 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.