Lista działów » Pielęgnacja » Rośliny


Porastanie korzeni przez Anubiasa



Biologia roślin i problemy z konkretnymi gatunkami roślin.



Dzień dobry,

Zastanawiam się nad kwestią, że u moich akwariach Anubias Barteri nigdy nie był w stanie porosnąć korzenia aby był na stałe do niego przyczepiony. Nawet gdy ładnie i szybko rósł, musiałem go wsadzać pod korzeń aby nie wypływał.

Czy korzenie Anubiasa należy uprzednio przymocować np. gumką do korzenia aby ściśle do niego przylegały? Jeśli tak to może pomocne byłoby również obcięcie wszystkich pozostałych korzeni, aby roślina tworzyła nowe na powierzchni korzenia.

szkot
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 09 maja 2018, 21:26

Najzwyczajniej w świecie przyklej go kropelką do korzenia.

Wysłane z SM-A600FN przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Korzeń był już pod wodą. Przymocowałem go po obcięciu korzeni igłą przebitą przez kłącze. Tak również można?

szkot
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 09 maja 2018, 21:26











Powiązane tematy
  • Problem z liśćmi anubiasa

    20191030_200309.jpg Mam tak ogólnie pytanie o stan liści anubiasa.Roślina rośnie całkiem dobrze nowe liście i korzenie rosną moim zdaniem dobrze .Problem zaczyna się później liście robią się takie po...

    Wyświetlenia: 3824 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Brak ukorzeniania gnicie lodyg i korzeni

    Witam zwracam sie z prosba o pomoc bo juz nie wiem co mam robic z moim baniakiem,duzo czytalem na forum mozna tu znalezc naprawde mega cenne informacje za co szacun i chyle czola.Myslalem ze uda mi si...

    Wyświetlenia: 1938 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Odpadajace liscie anubiasa.

    Czesc Zalozylem ten temat aby zapytac Was o pewna sprawe a mianowicie o anubiasy w moim zbiorniku. Chodzi dokladnie o odpadajace im liscie. Drugi raz z rzedu gdy podmieniam wode i delikatnie oczyszcza...

    Wyświetlenia: 1128 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Glony po podmianie przez 3 dni

    Nie myślałem że kiedykolwiek założę wątek w tym dziale, ale udało się i mnie. Otóż akwarium jakoś wystartowalo, mija około 3 tygodni jak posadziłem rosliny i zainstalowałem system co2. Wszystko ruszył...

    Wyświetlenia: 4447 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Dlaczego ogonki liści anubiasa gniją...

    Dlaczego ogonki liści anubiasa gniją a później adpadają. Jaka może być przyczyną. Dziennie odpada ok. 10 liści Parametry wody w normie NO3 10 PO4 1 FE 0.25 PH 7.1 K 25 MG 22 CO2 z butli wysokociśn...

    Wyświetlenia: 1097 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Kwiat Anubiasa

    Jakieś dwa dni temu, zaczął mi kwitnąć anubias barteri. Wszystko picuś-glancuś, tylko że kwiat jest ponad lustrem wody. Czy przez to, może coś się dziać z tym "kfiotkiem"? Poniżej znajduje się zdjęcie...

    Wyświetlenia: 2133 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.