Lista działów » Pielęgnacja » Rośliny


Vallisneria asiatica na piasku



Biologia roślin i problemy z konkretnymi gatunkami roślin.



15 sie 2018, 11:21 Vallisneria asiatica na piasku  (#1)  

Wymyśliłem sobie, że na części z plaża z tyłu chciałbym mieć wysoką trawę kładącą się na taflę wody. (Na zdjęciu za kamieniem). Kupiłem Vallisneria asiatica, niestety nie chce się przyjąć. Od 2 tygodni od posadzenia stoi w miejscu i liscie robia się jakby przezroczyste. Inne rośliny rosną normalnie. Podłoże to drobny piasek kwarcowy od dennerle ok 3cm pod spodem tetra aktivsubstrat i Dałem 2 kulki gt. Nie wiem czy to kwestia podłoża, czy może inną odmianę kupić. Myślałem zawsze, że taka trawa rośnie bez problemu i wszędzie.
20180815_110802.jpeg
(91.11 KiB) Pobrane 597 razy

Krzysiu
Początkujący

Posty: 5
Dołączył: 13 lip 2018, 10:17

Daj odrobinę torfu pod korzenie lub kulkę gliniano-torfową:
https://sklep.roslinyakwariowe.pl/forum ... -2090.html
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Miałem ją kiedyś w roślinniaku i też na początku była kapryśna po czasie ruszyła.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp











Powiązane tematy
  • Vallisneria green Americana rozpada się i gnije

    Witam, Akwarium 350l Juwel. Oświetlenie Juwel 2 belki LED (natura + Daylight) Filtr wewn. Juwela + Aquael AquaMAX 2000 (wkłady węglowe, ceramiczne, Matrix i gąbka + oczywiście watka) CO2 z butki Świec...

    Wyświetlenia: 797 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Co zamiast vallisneria na 3 plan

    W itam Problem mam z nurzańcem. Teraz rośnie w 450 na ziemi, na to kilka cm piasku. Rośnie jak głupi. Liście osiągają ponad 2m - wcześniej w 100l tak nie szalał. Byłem pewien odmiany "niskopienn...

    Wyświetlenia: 1275 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 220 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.