Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Rośliny


Prześwitujące liście



Biologia roślin i problemy z konkretnymi gatunkami roślin.



18 paź 2017, 19:24 Prześwitujące liście  (#1)  

Witam

Proszę o informację czego może brakować roślince Echinodorus quadricostatus
Niektóre liście są zielone, a niektóre brzydkie.
Reszta roślin ma się dobrze, tylko ta jakoś nie chce ruszyć
Posadzone 3 tyg. temu Roślinka invitro
Załączniki
IMG_2630.jpg
(2.63 MiB) Pobrane 1109 razy
IMG_2631.jpg
(2.25 MiB) Pobrane 1109 razy

olosyl
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 30 sie 2017, 23:16

19 paź 2017, 19:46 Re: Prześwitujące liście  (#2)  

Nikt nie pomoże ?

olosyl
Początkujący

Posty: 12
Dołączył: 30 sie 2017, 23:16

20 paź 2017, 04:58 Re: Prześwitujące liście  (#3)  

Są dwa wyjścia. Najprostsze, nie przejmuj się tym skoro inne rosną a tylko ta marnieje to zastąp ją gatunkami, które Ci rosną. Bardziej skomplikowane: poczytaj o wymaganiach rośliny i zastanów się czy je spełniasz. Jak to nie pomoże to zakup testy kropelkowe i sprawdź co w wodzie piszczy. Potem opisz dokładnie swój zbiornik wg wzoru na forum i dodaj wyniki testów a może wtedy ci ktoś pomoże.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów











Powiązane tematy
  • Dziury w liściach, odpadające liście, przezroczyste liście p

    Witam, zbiornik 150x50x55, oświetlenie led ape led plant plus aquael leddy tube plant łącznie 31lumenow na litr, czas świecenia 8h, co2 w automacie z phbotem na poziomie około 25ppm, parametry Ph 6,8 ...

    Wyświetlenia: 1941 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Anubias skręcone liście

    Witam mam pytanie odnośnie uprawy anubiasa widocznego na zdjęciu Jak widać stan jego jest bardzo kiepski ..Był on mocno pokryty krasnorostami których się pozbyłem wymoczywszy go w roztworze kwasku cyt...

    Wyświetlenia: 717 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Hydrocotyle leucocephala Brązowe liście.

    Witam. Mam problem z ta rośliną. Mianowicie, liście zaczynają się przebarwiać, pojawiają się brązowe plamy. PH 7,8 GH 15 NO3 10 Nawożenie mikro i makro co co 2 dni. Akwarium 150l

    Wyświetlenia: 552 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Hygrophila Corymbosa, zwijaja sie liscie

    Witam,zbiornik założyłem około 2 miesięcy temu, co2 ,4 belki świetlne 2x sunny i dwa razy plant każda po 14W. Aktywne podłoże, świece po 9h. Gh 8, kh 3, ph 6.8, azot około 10, CA 70,Mg 9, Fe lekko wyk...

    Wyświetlenia: 2930 | Odpowiedzi: 29 czytaj więcej...

  • Marnieją liście staurogyne repens - przezroczyste

    Cześć, Marnieją mi liście roślin, głównie Staurogyne repens. Robią się przezroczyste, po czym rozpuszczają się. U niektórych widać intensywniej zazielenione obszary wzdłuż nerwów, podczas gdy reszta ...

    Wyświetlenia: 2108 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Żabienica wypuszcza czerwone liście - dlaczego?

    Witam mam pytanie moja zabienica puszczą czerwone liscie czym jest to spowodowane Wysłane z SM-A515F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 2655 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Opadające liście

    Witam, od czasu założenia nowego akwarium mam same problemy.. otóż z praktycznie wszystkich roślin odpadają i gniją dolne liście, zostają tylko łodygi z ładną górą a dół to po prostu badyl. Akwarium...

    Wyświetlenia: 3048 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Brązowiejące liście żabienic i traw

    Witam. Proszę o poradę co może być przyczyną brązowienia liści żabienic (Echinodorus Impai) oraz trawy (Vallisneria Gigantea). Brązowienie widoczne na załączonych zdjęciach. Co jest dosyć dziwne np. s...

    Wyświetlenia: 4305 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Blade, przezroczyste rośliny, żółknące liście, wypadające dz

    Witam, Akwarium ma 300l, jest oświetlane dwoma belkami fruval led 46w z ustawieniami wybranymi dla akwarium roślinnego. Obecnie światło jest ustawione na 6 godzin dziennie. Filtr kubełkowy z aquael 1...

    Wyświetlenia: 5284 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Brunatne liście

    Hej Zauważyłem na kilku roślinach, że rośliny stają się brunatne. Parametry Woda: 24 st Fe: 1.0 mg/l Po4: 1.0 mg/l No3: 25 mg/l K: 25mg/l Ph: 7 Obsada: 4 kiryski 4 kosiarki 4 gupiki 20 neonkow 2 mi...

    Wyświetlenia: 1628 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: adalis i 165 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.