Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


260L - pierwsze roslinne - saper



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



28 lut 2011, 16:42   (#21)  

Od jakiś 2 m-cy przeszedłem na Easy Life Pro-Fito. Powody przejścia :

- gdzieś na forum była dyskusja o wybarwianiu roślin. Jako jedną z wielu możliwości podawano tam nieodpowiednie zbalansowanie Mikro Intemagu dla wybarwiania. Ile w tym prawdy, trudno powiedzieć, bo nie było to poparte żadnymi liczbami, lecz doświadczeniem ... czyli subiektywnymi odczuciami. Ale postanowiłem spróbować.

- ciągle borykam się z niewielkim pyłem na szybach i ciągle szukam przyczyny.

Czyli w sumie odstawiłem Mikro Intermagowskie bez jakiejś konkretnej przyczyny.

Ogólnie nie nawoże teraz (od jakiś 2 m-cy) EI, tylko limituję mniej więcej wg takich dawek tygodniowych :
- podmiana 20%
- pół łyżeczki K2SO4
- Profito wg zaleceń - czyli u mnie to jest 25 ml. Niestety ile to jest czego ppm'ów, to nie da się dojść chyba
- NO3 - 5 ppm
- PO4 - 0,5 ppm

Strasznie to mało w porównaniu do EI. W wodzie chyba NO3 i PO4 cały czas 0 (muszę w końcu kupić testy). Czasami dołoże im jeszcze jedną dawkę NO3/PO4 w środku tygodnia.

Rośliny rosną znacznie wolniej (i z tego się cieszę bo nie chce mi się przycinać) ale wyglądają dobrze. Pył na szybkach lekko widoczny po ok. 1 tygodniu.

Zostało mi 100ml mikro i nawet myślałem żeby Ci wysłać, ale nie po drodze było mi na pocztę. W piątek będę jednak szedł. Jak nie kupiłeś jeszcze tego Mikro to mogę Ci wysłać. Chcesz ?

saper
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 02 lut 2010, 19:56
Miasto: Wrocław / Kiełczów

28 lut 2011, 16:54   (#22)  

Bardzo ładny baniaczek - kompozycja z początku i obecna - obie się dobrze prezentują :) Choć ta druga ze wględu na trawnik bardziej mi się podoba. A z czego jest ten trawnik? to utricularia graminifolia?

Agnieszka S
Zainteresowany tematem

Posty: 163
Dołączył: 13 mar 2009, 00:44
Miasto: prawie Kraków

28 lut 2011, 17:13   (#23)  

Wielkie dzięki z miłe słowa. Jestem świadom sporych niedostatków, ale dziękuję.

Trawnik :
- był heniek, ale się nie utrzymał,
- była glosia, ale rosła zbyt szybko i nie podobała mi się
- teraz mam jakąś trawkę z żelu. To chyba Eleocharis parvula, lub Eleocharis acicularis - dokładnie nie pamiętam.

saper
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 02 lut 2010, 19:56
Miasto: Wrocław / Kiełczów

28 lut 2011, 17:21   (#24)  

Mikro Intermagu dotarło do mnie w zeszłym tygodniu więc mam, chyba, że będziesz musiał je wylać to przygarnę.
Pytam o mikro bo w tym tygodniu skończy mi się moje PMDD i zacznę z Intermagiem, chciałem się dowiedzieć jakie dawki stosowałeś w swoim zbiorniku.
Czy mchy Ci się przyjęły po tych przejściach na poczcie??

piotrek_pajak
Aktywny użytkownik

Posty: 523
Dołączył: 08 lis 2009, 21:46
Miasto: Katowice

28 lut 2011, 17:26   (#25)  

piotrek_pajak napisał(a): ...


Na swoje akwarium (250 L) dawałem po 1 ml nierozcieńczonego (prosto z buteleczki) dziennie - czyli 7 ml /tydzień. Dawało to 0,42 ppm Fe tygodniowo.

Mchy się przyjęły, choć przez cały okres letni były brązowe. Pewnie przez wysokie temperatury w akwarium nie chciały ruszyć. Przyszła jesień to ładnie się zazieleniły i rosną jak trza !

saper
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 02 lut 2010, 19:56
Miasto: Wrocław / Kiełczów

28 lut 2011, 17:30   (#26)  

Dziękuję. Super jest ta roślinka na trawnik - szukam właśnie czegoś takiego dla siebie :P Ile kupowałeś pojemniczków?

Agnieszka S
Zainteresowany tematem

Posty: 163
Dołączył: 13 mar 2009, 00:44
Miasto: prawie Kraków

01 mar 2011, 10:11   (#27)  

Agnieszka S napisał(a):Ile kupowałeś pojemniczków?


Jeden :)

saper
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 02 lut 2010, 19:56
Miasto: Wrocław / Kiełczów

01 mar 2011, 12:08   (#28)  

Żartujesz :shock: Myślałam, że conajmniej z 5 szt. Masz rękę do roślin :)

Agnieszka S
Zainteresowany tematem

Posty: 163
Dołączył: 13 mar 2009, 00:44
Miasto: prawie Kraków

01 mar 2011, 16:35   (#29)  

Przez ok. miesiaca stalo w miejscu. Pozniej ruszylo i juz poszlo. Niestety posadzilem dosc punktowo, tzn na obszarze 15x15cm, wiec potrzeba bylo jakies 1/2 roku zeby sie tak rozroslo. Ale jak porozsadzasz ten jeden koszyczek na calej powierzchni, to po 2-3 miesiacach powinno porosnac cale dno.

saper
Stały bywalec

Posty: 382
Dołączył: 02 lut 2010, 19:56
Miasto: Wrocław / Kiełczów

01 mar 2011, 16:36   (#30)  

Super. Dziękuję za pomoc :)

Agnieszka S
Zainteresowany tematem

Posty: 163
Dołączył: 13 mar 2009, 00:44
Miasto: prawie Kraków

Jak tam zbiornik funkcjonuje ?

DawidJot
Zaawansowany użytkownik

Posty: 807
Dołączył: 21 sty 2018, 17:19

złota łopata się koledze należy :)

Avatar użytkownika
mazmaciek
Zainteresowany tematem

Posty: 206
Dołączył: 05 mar 2020, 23:43

"Forumy" mnie śmieszą.
Jak ktoś odszuka stary temat i zapyta tto jest złotołopatowym kopaczem
jak pyta o to co już było w osobnym temacie to jest: było, poszukaj :D
Na szczęście na tym forum nie ma tego odsyłania do wyszukiwarki.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Mimo wszystko ponad 9 lat w akwarystyce to kupa czasu 😂

Avatar użytkownika
mazmaciek
Zainteresowany tematem

Posty: 206
Dołączył: 05 mar 2020, 23:43

Nie znacie kontekstu mojego pytania i intencji dlaczegóż o to pytam a zamiast się wypowiedzieć zasmiecacie temat :-) Czy ja cokolwiek złego napisałem ? Jakie to ma znaczenie, że tyle minęło.

DawidJot
Zaawansowany użytkownik

Posty: 807
Dołączył: 21 sty 2018, 17:19











Powiązane tematy
  • Lizbona - największe akwarium roślinne na Świecie

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/stories/wiadomosci/2015/styczen/ada-lizbona-1.jpg Już niebawem będziemy mieli okazję obejrzeć największe na Świecie akwarium roślinne zaaranż...

    Wyświetlenia: 72452 | Odpowiedzi: 158 czytaj więcej...

  • Warszawskie ZOO - akwarium roślinne

    Wpadłem ostatnio do ZOO w Warszawie zobaczyć, co w trawie piszczy. Przyznam szczerze, że nowe akwarium roślinne robi wrażenie. Miałem szczęście być z samego rana, więc ludzi nie było za wiele a przy o...

    Wyświetlenia: 25575 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Akwarium roślinne z dyskowcami

    https://www.youtube.com/watch?v=ygjgUyTbHhg Zapraszam do obejrzenia. Przypominam o możliwości automatycznego tłumaczenia napisów na j.polski.

    Wyświetlenia: 943 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Pierwsze paludarium

    Paludarium stworzone w starym akwarium 54l podłoże: na spodzie żwirek, na to mieszanka: ziemia do rozsad na bazie torfu+ substrat Tropica+ podłoże kokosowe. Rośliny to Anubiasy, Bucephalandry, Micran...

    Wyświetlenia: 3104 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Pierwsze paludarium , rok po założeniu .

    Dokładnie rok temu , po remoncie pokoju pojawił sie pomysł na projekt. Miał on nie zajmować dużo miejsca ,a za razem przykuć oko naszych znajomych. Koniec w końcu okazało się że dało to mi samemu dużo...

    Wyświetlenia: 4623 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Inspiracja: akwarium roślinne ze skalarami

    https://www.youtube.com/watch?v=EBzQ1dHd6Qo Aż miło popatrzeć :)

    Wyświetlenia: 1980 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Akwarium roślinne - porady dla początkujących

    https://www.youtube.com/watch?v=Uc5qGWcdgTU Zapraszam do obejrzenia (włączcie polskie napisy), Balazs mądrze mówi - szczególnie o planowaniu budżetu na akwarium i nie podnoszenia zbyt wysoko poprze...

    Wyświetlenia: 6806 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Wpływ hydroponiki na akwarium roślinne

    Zastanawiam się nad podłączeniem hydroponiki do akwarium roślinnego (akwarium na podłożu aktywnym). Mam jedną wątpliwość – czy rośliny z hydroponiki nie zachwieją parametrami wody? Rozumiem, że w typo...

    Wyświetlenia: 5201 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • 260L Aquael Glossy

    Pomału start kolejnego akwarium z tym że znacznie większego od już posiadanego. Z tego co miałem wyszło takie coś, dojdą tam tylko jeszcze 2 worki ziemi Ada Amazona i z prawej strony jest plan usypan...

    Wyświetlenia: 6982 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Akwarium roślinne 3800l z dyskowcami

    https://www.youtube.com/watch?v=1R0TqXwiFgM Spójrzcie na ten zbiornik - robi wrażenie!

    Wyświetlenia: 3593 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: AT., FoCuS_PL i 688 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.