Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Filtracja



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



17 sty 2019, 00:54 Filtracja  (#1)  

Witam wszystkich. Posiadam akwarium towarzyskie 1000L z sumpem 220L i dokupilem jeszcze filtr kubelkowy Eheim professionel 3 1200 XLT. Mialem w glowie zeby 24H na dobe chodzil sump a tylko w dzien wspomogl go kubelek. No ale wyczytalem ze jezeli filtr jest przez ok 8h wylaczony wszystkie pozyteczne bakterie padna no i pozniej po wlaczeniu tego filtra trzeba czekac 3tyg zeby bakterie sie znowu namnozyly. Nie chce zeby obydwa filtry chodzily 24h na dobe ale wtedy o filtracji biologicznej w kuble moge chyba zapomniec. Szkoda zeby taki dobry filter byl bezuzyteczny. Jakies sugestie doswiadczonych forumowiczow? Bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam

Piotrek1974
Poznaje temat

Posty: 100
Dołączył: 16 sie 2018, 15:19

17 sty 2019, 03:02 Re: Filtracja  (#2)  

Piotrek1974 napisał(a):Witam wszystkich. Posiadam akwarium towarzyskie 1000L z sumpem 220L i dokupilem jeszcze filtr kubelkowy Eheim professionel 3 1200 XLT. Mialem w glowie zeby 24H na dobe chodzil sump a tylko w dzien wspomogl go kubelek. No ale wyczytalem ze jezeli filtr jest przez ok 8h wylaczony wszystkie pozyteczne bakterie padna no i pozniej po wlaczeniu tego filtra trzeba czekac 3tyg zeby bakterie sie znowu namnozyly. Nie chce zeby obydwa filtry chodzily 24h na dobe ale wtedy o filtracji biologicznej w kuble moge chyba zapomniec. Szkoda zeby taki dobry filter byl bezuzyteczny. Jakies sugestie doswiadczonych forumowiczow? Bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam
Sprzedaj kubeł i zakup za te kase porządne falowniki. Po co Ci dodatkowa biologia przy sumpie 220l? ,jak jest pusty to zakup 200l pumeksu takiego do ozdabiania ogrodu albo keramzyt i biologi bedzie mnustwo.

jogo
Początkujący

Posty: 47
Dołączył: 27 lis 2014, 15:17
Miasto: Zamość











Powiązane tematy
  • Filtracja 200L

    Cześć posiadam akwarium ok 200L wymiary 100x 50x40 w panoramie. Niestety przegiąłem z karmieniem , dodatkowo ściągnąłem sobie chore ryby bez kwarantanny co spowodowałem armagedon w akwarium . Obsada...

    Wyświetlenia: 434 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtracja z UV

    Siemanko, ostatnio oglądałem film na YT o serwisie dużych akwarium, co zauważyłem, dość często stosowane jest tam UV, jakie jest wasze zdanie na ten temat w akwarium z Paletami, roślinami? Pomyślałem...

    Wyświetlenia: 586 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Filtracja do kostki 8L?

    Czołem. Mam problem z filtracją do miniaturowej kosteczki 20X20X20. Przez jakiś czas chodziła tam kaskada FZN-mini. Niestety albo mój egzemplarz jest wadliwy, albo robię coś nie tak, bo filtr wpada w ...

    Wyświetlenia: 716 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtracja

    Witam, Z góry sorki jeżeli jest taki temat a go nie widziałem. Pytanko mam, czy jest sens zrobic fiktracje w taki sposób: Prefiktr jako fiktr narurowy a następnie pompa co a za pompa przejście równ...

    Wyświetlenia: 504 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Filtracja SUMP w garażu oddalonym o 20m od zbiornika

    Witam wszystkich, jestem akwarysta od lat. Jak dotąd zbiorniki 50-100 roślinne HT. Buduje dom w , którym będzie stał już większy zbiornik w salonie około 500 l. Już na etapie wybierania projektu domu ...

    Wyświetlenia: 1992 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Filtracja do 300L - już jest Ultramax2000 ale czy wystarczy?

    Witajcie Posiadam akwarium 300L (wymiary zewnętrzne 120x50x50) - netto wyjdzie może z 260-270L. Akwarium średnio zarośnięte roślinami, ze dwa korzenie, kilka kamieni. Jako podłoże jest na dnie substr...

    Wyświetlenia: 593 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Filtracja w akwarium 63l

    Cześć. Posiadam akwarium roślinne wraz z rybami. Planuje zmienić mój obecny filtr kaskadowy Aquael FZN-2 na filtr kubełkowy. Chce uzyskać większą powierzchnię filtracyjną. Zależy mi na tym, aby filtr ...

    Wyświetlenia: 1030 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • filtracja do 240l.

    Dzień dobry, Po wielu latach przerwy od akwarystyki l, chciałbym ponownie założyć akwarium tym razem 240 litrów. Obsada mieszana, z większą ilością roślin. Proszę o pomoc w doborze pełnej filtracji. B...

    Wyświetlenia: 1418 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Filtracja 60l

    Witam, sprzedałem akwarium 112l aby kupic sobie mniejsze został mi filtr aquel turbo 500 500l/h i ma napowietrzacz więc oszczędziłoby to mi pieniądze na napowietrzacz i filtr sam filtr nie jest drogi ...

    Wyświetlenia: 1760 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Dający do myślenia eksperyment. Filtracja biologiczna

    Jeżeli komuś nie chce się czytać całości (a warto), można przejść do ostatniej strony: https://www.golias.net/akvaristika/experiments-nitrification.php Żeby zachęcić Was do nurkowania dodam, że filt...

    Wyświetlenia: 3395 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bobzin, Saymek i 398 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.