Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Filtr wewnetrzny do 105 litrow



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



17 lis 2017, 16:01 Filtr wewnetrzny do 105 litrow  (#1)  

Hej,
aktualnie posiadam filtr Aquael ASAP 500, wydaje mi sie ze jest slaby bo po kilku dniach jego wydajnosc spadla.
Czy mozecie mi doradzic ktory z tych filtrow bedzie lepszy?
- Aquael Turbo 1000/1500
- Aqua Szut 750
Chyba ze cos innego?

Wiem ze najlepszym rozwiazaniem byłby filtr zewnetrzny, ale naprawde nie mam miejsca gdzie go postawić wiec zostaje tylko wewnetrzny :(

Avatar użytkownika
Pablo3d
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 10 lis 2017, 11:31
Miasto: Warszawa

A kaskada?
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

Avatar użytkownika
astar
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2143
Dołączył: 27 gru 2015, 19:05

Kaskada tez nie wchodzi w gre, mam pokrywe bez dedykowanych wylotow a nie chcialbym robic dziur.

Avatar użytkownika
Pablo3d
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 10 lis 2017, 11:31
Miasto: Warszawa

Zobacz na forum temat o filtrach kasetowych.

Wydra
Poznaje temat

Posty: 72
Dołączył: 21 maja 2017, 17:25

Wydra napisał(a):Zobacz na forumi temat o filtrach kasetowych.


Albo filtr hamburdzki.
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

A czy moze ktos mi odpowiedzieć który z normalnych wewnętrznych jest lepszy :)

Avatar użytkownika
Pablo3d
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 10 lis 2017, 11:31
Miasto: Warszawa

Ja w mniejszym akwarium używałem kilka lat aquaszut 500. Solidnie, prosto zrobiony i ma możliwość rozbudowania i zastosowania różnych wkładów, deszczowni, prosta udana konstrukcja na lata. Czy jest lepszy nie wiem bo tamtych nie używałem.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

Zmijka85 też używałam Aqua szut-a w 96l- na dłuższą metę nie dał rady...
Pablo3d prawda jest taka że raczej żaden wewnętrzny w takim litrażu się nie sprawdzi :roll:

Avatar użytkownika
Biegronka
Zaawansowany użytkownik

Posty: 977
Dołączył: 18 cze 2014, 17:05
Miasto: Kwidzyn

Biegronka napisał(a):Pablo3d prawda jest taka że raczej żaden wewnętrzny w takim litrażu się nie sprawdzi :roll:



Wewnętrzne mają bardzo małą powierzchnię filtracyjną, i będą się szybko zapychać, albo słabo filtrować przy grubszej gąbce.
Wg. mnie przy tak stawianych wymogach przez autora, to hamburg wydaje mi się najlepszą opcją. Oczywiście jak każdy filtr ma też swoje minusy :wink:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Aquael Turbo 1000 powinien być ok. Zawsze to obok gąbki masz pojemnik na inne media. Miałem kiedyś w 60l wersję 500 i byłem zadowolony. Tylko z wewnętrznym jak to z wewnętrznym - trzeba często czyścić bo inaczej przepływ spadnie.

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

Dzięki a jeszcze pytanie czy jest jakiś filtr kubelkowy który ma wysokość max 23cm? Tyle bym znalazł pod łóżkiem i czy filtry zewnętrzne nie są glosniejsze od wewnętrznych? Akwarium stoi w pokoju dziecięcym i moje dziecko jest wrażliwe na hałas :)

Avatar użytkownika
Pablo3d
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 10 lis 2017, 11:31
Miasto: Warszawa

Chyba tylko ten mieści się w tych rozmiarach:
http://aquael.com.pl/produkty/akwarysty ... techniczne

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

Ten pre-filter zajmuje tyle samo miejsca co wewnętrzny filtr :) chyba będę musiał kupić tego turbo 1000 a na kubelkowy przejdę przy przemeblowaniu z dedykowana szafka

Avatar użytkownika
Pablo3d
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 10 lis 2017, 11:31
Miasto: Warszawa

Aquaszut 750 plus gąbka 12x8cm.

Avatar użytkownika
szopcio2008
Aktywny użytkownik

Posty: 502
Dołączył: 10 lis 2015, 13:54
Miasto: Biłgoraj

Do aquaszuta można dokupić pojemnik i wraz z gąbka równolegle podpiąć np ceramikę.
Nie znam się, więc się wypowiem.

Avatar użytkownika
zmijka85
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2391
Dołączył: 03 kwi 2016, 22:11
Miasto: Rzeszów

W swojej 300-tce posiadam głowicę Aquaela Circulator 2000 i jak odkręcę ją na maksa - w akwarium robi się pralka. Mam ją maksymalnie zdławioną i działa wyłącznie jako wspomaganie filtracji.

Więc może np Circulator 1000?

Avatar użytkownika
Oman
Zainteresowany tematem

Posty: 195
Dołączył: 02 lis 2015, 22:56
Miasto: Radzionków

Kupiłem aquael 1500 skręcone na minimum i jest ok, do poprzedniego filtra niebo a ziemia :) minusem jest tylko to że jest duży

Avatar użytkownika
Pablo3d
Poznaje temat

Posty: 60
Dołączył: 10 lis 2017, 11:31
Miasto: Warszawa











Powiązane tematy
  • Akwarium 112l wystarczający filtr eheim

    Cześć, obecnie w akwarium 112l gęsto obsadzonym roślinami mam filtr EHEIM EXPERIENCE 250 (2424). W środku są dwa kosze z gąbkami oraz seachem matrix , na samej górze jest wata. Zastanawiam się nad zak...

    Wyświetlenia: 778 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 litrów i kubełek na 250 litrów

    Witam Posiadam akwarium 112 litrów oraz filtr kubełkowy Eheim z serii professional 4+ za 700 zł(niestety nie pamiętam dokładnego oznaczenia). Filtr ten jest dedykowany do akwarium 250 litrów. Miałem ...

    Wyświetlenia: 3126 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Ankieta: jakiej firmy filtr posiadamy w naszych akwariach

    Na forum bardzo często padają pytania jakiej firmy filtry są godne polecenia. Pomóżmy początkującym oddając głos w ankiecie nt. marek posiadanych przez nas filtrów. Ponieważ wielu z nas posiada wię...

    Wyświetlenia: 32125 | Odpowiedzi: 61 czytaj więcej...

  • Aquael Turbo Mini - nowy filtr wewnętrzny Aquaela

    aquael-turbo-mini-news.jpg Zapraszam do zapoznania się z opisem nowości Aquaela: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/aquael-turbo-mini-320l/h-filtr-wewnetrzny-akwarium-1080l-p-49327.html

    Wyświetlenia: 370 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Aquael HYPERMAX - nowy filtr zewnętrzny

    hypermax.jpg Wątek w którym będziemy zbierać informacje o nowym modelu filtra: Aquael Hypermax. Link do sklepu: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr-aquael-hypermax-4500-przedsprzedaz-p-47006...

    Wyświetlenia: 20615 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny do 43l (spośród najpopularniejszych ma

    Cześć. Stoję przed wyborem filtra do nowo zakładanego akwarium. Powiedzmy, że koszt nie gra roli, ale musiałbym wyrobić się do 500 zł ;) Do takiego akwarium pasują chyba najmniejsze filtry z serii ró...

    Wyświetlenia: 693 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Jaki filtr zewnętrzny

    Witam wszystkich , jaki polecacie filtr zewnętrzny do akwarium , żeby był wydajny a nie głośny ? Mam akwarium 100l . Dziękuje za odpowiedzi Wysłane z iPhone przy użyciu aplikacji mobilnej roslin...

    Wyświetlenia: 867 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Filtr Aquael turbo 500 a włóknina.

    Witam, Mam sporo pylkow w wodzie, zwłaszcza jak dotknę roślin to się tego dużo wydobywa z podloza. Mam aktywne a na nim żwirek choć przez dosadzanie to wylazł aktywny trochę na zewnątrz. Mam filtr A...

    Wyświetlenia: 289 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Filtr zewnętrzny do 125L

    Witam! Jaki filtr zewnętrzny polecacie do akwarium 125L? Posiadam Juwel Rio 125L. Chciałbym do niego również podpiąć sterylizator EHEIM UV Reeflex 500. Posiadam z poprzedniego akwarium Tetra 1000 E...

    Wyświetlenia: 709 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • jaki niski filtr wewnętrzny do paludarium

    Szukam czegoś co zapewni filtrację w paludarium, w którym poziom wody będzie wynosił 5-6 cm. Jednocześnie woda nie może spadać z góry i hałasować. Czy są jakieś sensowne gotowce, czy będę musiał sam ...

    Wyświetlenia: 160 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojak_Szwejk i 440 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.