Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Nowe filtry JBL CristalProfi eX02 z serii greenline (opinie)



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.





JBL wprowadził do oferty nową rodzinę filtrów z serii Greenline.
Filtry oznaczone symbolem x02 cechują się większą pojemnością prefiltra w stosunku do swojego poprzednika.

Zapraszamy do podzielenia się opinią osoby, które są właścicielami filtra z nowej serii.

Avatar użytkownika
roslinyakwariowe.pl
roslinyakwariowe.pl

Posty: 4135
Dołączył: 27 mar 2011, 19:54
Miasto: Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Bardzo ciekawe. Z tego co widzę to modernizacji uległo łączenie pierwszego kosza prefiltr/końcowe gąbki z głowicą:

obr.jpg
(532.9 KiB) Pobrane 11424 razy

Avatar użytkownika
JackHerer
Zainteresowany tematem

Posty: 236
Dołączył: 17 mar 2013, 11:33

Ciekawe czy można te koszyki przeszczepic do xx01

janpawel73
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 06 lis 2015, 16:52

janpawel73 napisał(a):Ciekawe czy można te koszyki przeszczepic do xx01


Na pewno nie.
Całkiem inny kształt. Nie da rady. :wink:
Tak apropo, to chyba poszli w końcu po rozum do głowy :roll:
Bo teraz zastosowali system, praktycznie stosowany u większości innych producentów gdzie się sprawdza.
W seri xx01 przepływ lewej wody to był naprawdę mankament, i wielki minus jak dla takiej firmy jak JBL :cry:
Ale patrząc na tą nową wersję, raczej nie zawahałbym się, kupić ponownie.
Bo były to filtry bezgłośne :wink:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice



Tu jest filmik od producenta porównujący obie serie tych filtrów.
Jak pokazali na filmie (1:25) oraz i w opisie kosz z nowego filtra można zastosować w serii 1.
Wystarczy ściągnąć tą płytkę plastikową montowaną w serii 1. Dalej pokazane jest również, że wirnik też jest identyczny.

Wosik
Początkujący

Posty: 1
Dołączył: 08 wrz 2011, 12:25
Miasto: Zgorzelec

Więc nie ma co przepłacać. Ps te filtry wcale nie są bezglosne!! Słychać je jak każdy inny filtr który ma wirnik więc proszę niewprowadzac ludzi w błąd. Są ciche w.miare ale na nie bezglosne

poloniusz
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 15 wrz 2015, 13:46

roslinyakwariowe.pl napisał(a):


JBL wprowadził do oferty nową rodzinę filtrów z serii Greenline.
Filtry oznaczone symbolem x02 cechują się większą pojemnością prefiltra w stosunku do swojego poprzednika.

Zapraszamy do podzielenia się opinią osoby, które są właścicielami filtra z nowej serii.



Tu jest filmik od producenta porównujący obie serie tych filtrów.
Jak pokazali na filmie (1:25) oraz i w opisie kosz z nowego filtra można zastosować w serii 1.
Wystarczy ściągnąć tą płytkę plastikową montowaną w serii 1. Dalej pokazane jest również, że wirnik też jest identyczny.

poloniusz
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 15 wrz 2015, 13:46

Czyli poczekamy na testy, żale i zachwyty. Następnie ewentualnie zakupimy kosz i mamy new wersje.

Avatar użytkownika
witia_2005
Zainteresowany tematem

Posty: 232
Dołączył: 04 mar 2015, 12:15
Miasto: Nowy Sącz

Utul napisał(a):
janpawel73 napisał(a):Ciekawe czy można te koszyki przeszczepic do xx01


Na pewno nie.
Całkiem inny kształt. Nie da rady. :wink:
Tak apropo, to chyba poszli w końcu po rozum do głowy :roll:
Bo teraz zastosowali system, praktycznie stosowany u większości innych producentów gdzie się sprawdza.
W seri xx01 przepływ lewej wody to był naprawdę mankament, i wielki minus jak dla takiej firmy jak JBL :cry:
Ale patrząc na tą nową wersję, raczej nie zawahałbym się, kupić ponownie.
Bo były to filtry bezgłośne :wink:

Patrząc na "Oko" wymiary są identyczne. Górna część licuje się do kubła a dół jest mniejszy wpasowując się w kosz numer 2. Obecnie Pierwszy kosz miał środek spasowany z koszem nr 2 a boki miały swoje dodatkowe gąbki. Trzeba by było to porównać mając w ręku wersję starszą i nową. Bardziej bym się martwił o osadzenie głowicy w miejscu zasysania wody. Jeśli zmodyfikowali głowicę to niestety...

Avatar użytkownika
JackHerer
Zainteresowany tematem

Posty: 236
Dołączył: 17 mar 2013, 11:33

JackHerer napisał(a):
Utul napisał(a):
janpawel73 napisał(a):Ciekawe czy można te koszyki przeszczepic do xx01


Na pewno nie.
Całkiem inny kształt. Nie da rady. :wink:
Tak apropo, to chyba poszli w końcu po rozum do głowy :roll:
Bo teraz zastosowali system, praktycznie stosowany u większości innych producentów gdzie się sprawdza.
W seri xx01 przepływ lewej wody to był naprawdę mankament, i wielki minus jak dla takiej firmy jak JBL :cry:
Ale patrząc na tą nową wersję, raczej nie zawahałbym się, kupić ponownie.
Bo były to filtry bezgłośne :wink:

Patrząc na "Oko" wymiary są identyczne. Górna część licuje się do kubła a dół jest mniejszy wpasowując się w kosz numer 2. Obecnie Pierwszy kosz miał środek spasowany z koszem nr 2 a boki miały swoje dodatkowe gąbki. Trzeba by było to porównać mając w ręku wersję starszą i nową. Bardziej bym się martwił o osadzenie głowicy w miejscu zasysania wody. Jeśli zmodyfikowali głowicę to niestety...

Oglądając film można to jednoznacznie stwierdzić. Wszystko pasuje zamiennie.

Avatar użytkownika
witia_2005
Zainteresowany tematem

Posty: 232
Dołączył: 04 mar 2015, 12:15
Miasto: Nowy Sącz

Pytanie kiedy pojawią się w sprzedaży, np w sklepie RA? :)

Avatar użytkownika
Skajor
Zainteresowany tematem

Posty: 282
Dołączył: 25 sty 2017, 14:51
Miasto: Poznań - Grunwald

I drugie ważne pytanie kiedy będzie można kupić sam kosz ?

jaca76
Zainteresowany tematem

Posty: 180
Dołączył: 22 mar 2005, 11:23

Filtry już dostępne, ale koszy póki co brak...

Avatar użytkownika
MyDoom1
Początkujący

Posty: 26
Dołączył: 16 kwi 2016, 10:55
Miasto: Toruń

Same kosze są już wyszczególnione jako osobny produkt na stronie JBLa. Osobny model dla 4/7/901, drugi dla 15/1901.

Patrząc na "propagację" produktów - e902 pojawił się na stronie JBLa okolicach marca z informacją "w sprzedaży od kwietnia". Pewnie trzeba będzie poczekać jeszcze z miesiąc na pojawienie się ich w ofercie krajowego obrotu.

Mnie ciekawi cena - czy e902 będzie tak wyceniony, że nie będzie się opłacało kupić e901 + kosz...
Pozdrawiam!
Quark-t

Avatar użytkownika
Quark-t
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 23 kwi 2017, 23:03
Miasto: Będzin

Z tymi koszami to dałem ciała :oops:
Ale jakoś kształt koszy zdawał mi się jakiś całkiem inny.
Filmiki oczywiście zobaczyłem dopiero teraz.

poloniusz napisał(a):Więc nie ma co przepłacać. Ps te filtry wcale nie są bezglosne!! Słychać je jak każdy inny filtr który ma wirnik więc proszę niewprowadzac ludzi w błąd. Są ciche w.miare ale na nie bezglosne


Jak miałem JBL'a to musiałem ucho przystawiać do szafki, żeby sprawdzić czy w ogóle działa.
Teraz mam Eheim'a to go z 2 merów słychać.
Więc, chyba jakieś porównanie mam :wink:
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Skajor napisał(a):Pytanie kiedy pojawią się w sprzedaży, np w sklepie RA? :)

Filtry można już kupić w kilku sklepach.

Anonim 56569


Utul napisał(a):Z tymi koszami to dałem ciała :oops:
Ale jakoś kształt koszy zdawał mi się jakiś całkiem inny.
Filmiki oczywiście zobaczyłem dopiero teraz.

poloniusz napisał(a):Więc nie ma co przepłacać. Ps te filtry wcale nie są bezglosne!! Słychać je jak każdy inny filtr który ma wirnik więc proszę niewprowadzac ludzi w błąd. Są ciche w.miare ale na nie bezglosne


Jak miałem JBL'a to musiałem ucho przystawiać do szafki, żeby sprawdzić czy w ogóle działa.
Teraz mam Eheim'a to go z 2 merów słychać.
Więc, chyba jakieś porównanie mam :wink:

Posiadam e1901 i jest głośny w nocy to słychać nawet bardzo. Miałem hw302 i był cichszy. Teraz kupię sobie ikole600maxx zobaczymy. W każdym razie Jbl u mnie już jest stracony

poloniusz
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 15 wrz 2015, 13:46

U mnie JBL jest spalony po tym jak w nowym e901 z podkładką pod głowicę po tygodniu użytkowania woda wyciekała na 2óch zatrzaskach. Reklamacja, zwrot kasy i koniec przygody z tą firmą. Nie mam zamiaru płacić sąsiadce z OC.

MasterChef
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 11 maja 2017, 08:43


Avatar użytkownika
witia_2005
Zainteresowany tematem

Posty: 232
Dołączył: 04 mar 2015, 12:15
Miasto: Nowy Sącz

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Nowe filtry AquaEL Ultramax - nowość z Norymbergii

    Przed chwilą wróciłem z targów Interzoo 2018 z Norynbergii. Aquael zaprezentował nową serię filtrów o nazwie ULTRAMAX. Widziałem, dotykałem i wydaje mi się, że będzie to bardzo dobry filtr. Są trzy mo...

    Wyświetlenia: 82836 | Odpowiedzi: 268 czytaj więcej...

  • Jak najlepiej podłączyć pompę i 2 filtry RO?

    Witam Zakupiłem drugi filtr RO oraz pompę. Chcę połączyć te filtry szeregowo. Widziałem na internecie różne rozwiązania i nie wiem który będzie najlepszy pod względem wydajności i rozsądku. Na dom mam...

    Wyświetlenia: 1693 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Nowe grzałki Juwel AquaHeatPro

    thumb634-10-3100123-d5eb7b363a9cdb00b4c81e4156e7c3cb.jpg Miło nam poinformować, że do oferty sklepu dołączył grzałki Juwel AquaHeatPro o mocy kolejno 100, 200 i 300W. Cechują się one posiadaniem re...

    Wyświetlenia: 558 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Mam 500 zł mój stary jbl cieknie co proponujecie?

    Hej. W moim akwarium 540l "skończył się" jbl 1901 zaczął cieknąć i nic nie pomaga.Szukam nowego w rozsądnej cenie i chciałem zapytać o wasze spostrzeżenia i co proponujecie. Wysłane z R...

    Wyświetlenia: 6150 | Odpowiedzi: 70 czytaj więcej...

  • Termometr cyfrowy JBL

    https://www.youtube.com/watch?v=32Jj6ts37lQ Zauważyłem, że ostatnio cieszą się coraz większą popularnością. Swój wypuściła firma JBL i przy okazji przygotowała filmik z montażu.

    Wyświetlenia: 986 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Zapowietrzanie się jbl e901

    Witam Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój kubełek e901 jbl się mocno zapowietrza, przez co spada przepływ. Jak się nim potrząśnie to słychać jak powietrze próbuje się wydostać przez wylot. Filtr dzi...

    Wyświetlenia: 2757 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Filtry zewnętrzne Zolux Xternal

    20102022-54.jpg Filtry trafiły również pod nasze strzechy, zapraszamy do zapoznania się z dokładnymi opisami w linku poniżej oraz obejrzenia filmu Zenona. Link: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/a...

    Wyświetlenia: 1676 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Juwel Bioflow M czy JBL i200 Greenline?

    Witam serdecznie. Chciałbym się poradzić szanowne grono w kwestii wyboru filtra wewnętrznego. W niedługim czasie będę zakładał akwarium roślinne z umiarkowaną obsadą małych ryb ok 100l i chciałbym ...

    Wyświetlenia: 1529 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Filtry Oase opinie recenzje

    Cześć, Podzielcie się swoimi opiniami na temat filtrów Oase.......

    Wyświetlenia: 1567 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Kostka 60 litrów dwa filtry

    Posiadam kostkę 60 litrów. Filtr FZN-2, w koszach gąbka/zeolit oraz gąbka ceramika, na wierzch czasem jakaś wata filtracyjna. Na zasysie założona duża gąbka, żeby wychwytywać drobnice jednak zapychała...

    Wyświetlenia: 1992 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Anymbow, Saymek i 393 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.