Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Filtracja

Cichy kubełek do 250l

Filtry, wkłady, pompy, cyrkulatory, skimmery i grzałki. Odwrócona osmoza (RO) i lampy UV. + nowy temat

13 sty 2021, 15:32 Re: Cichy kubełek do 250l  (#21)  

Zaryzykowałem, wziąłem 2275. Do tego będzie przed nim LW-603 żeby nie musieć targać tak ciężkiego filtra za często. Zamiast tych plastików w dwóch koszach zamierzam wsypać pumeks.

Czemu on zamiast 2426? Przekonałem się po prostu do mniejszego poboru mocy, czyli 16W, a nie 24W. Przy okazji mając większy przepływ obecne dwa kubły 2422 zepnę szeregowo, wyjmując z pierwszego wirnik. Nie będę musiał cudować z żadnymi trójnikami, większymi wlotami i wężami żeby się to nie zapowietrzało.

Oczywiście dam znać jak z głośnością, jak przyjdzie to wyjmę oryginalne wkłady, wsypię w te dwa kosze pumeksu, a w resztę jakieś inne szczątki mediów co mi zostały + ostatni watą wypcham.

derag0n
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Zgierz

13 sty 2021, 21:01 Re: Cichy kubełek do 250l  (#22)  

Ja w kwestii tego cichego kubełka do 250l...
Znalazłem taki, jak na fotce.
Pojemność mniejsza niż 250l, no i nie wydaje żadnych dźwięków (no chyba, że ktoś zacznie weń napierać kijem).
:-P

FoCuS_PL
Stały bywalec

13 sty 2021, 21:02 Re: Cichy kubełek do 250l  (#23)  

FoCuS_PL napisał(a):Ja w kwestii tego cichego kubełka do 250l...
Znalazłem taki, jak na fotce.
Pojemność mniejsza niż 250l, no i nie wydaje żadnych dźwięków (no chyba, że ktoś zacznie weń napierać kijem).

AquaMolitor
Stały bywalec

13 sty 2021, 21:05 Re: Cichy kubełek do 250l  (#24)  

To jako sump ma robić? A gdzie pompa, przyłącza, etc.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

13 sty 2021, 21:09 Re: Cichy kubełek do 250l  (#25)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):

Znaczy się, że co?
Że zbyt dosłownie zrozumiałem?
Miał być kubełek, jest kubełek...
Starałem się...

FoCuS_PL
Stały bywalec

13 sty 2021, 21:16 Re: Cichy kubełek do 250l  (#26)  

FoCuS_PL napisał(a):

Znaczy się, że co?
Że zbyt dosłownie zrozumiałem?
Miał być kubełek, jest kubełek...
Starałem się...
A czy ja neguję wykop/znalezisko? Ja tylko się zastanawiam jak podłączyć? No chyba, że ma stać bez podłączenia pod akwarium.
Nie, dobra, bez kochones, wcale się autorowi nie dziwię. Naprawdę nie jest łatwo trafić cichą sztukę filtra. I co by ktoś nie pisał, albo się trafi model bez problemowy albo kicha.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

13 sty 2021, 21:18 Re: Cichy kubełek do 250l  (#27)  

Moim zdaniem cała seria 4 eheima jest najgorszą z oferty. Słabej jakości kosze i konstrukcja przepływu.
Co do Eheimów, to podawane przypływy trzeba dzielić przynajmniej na pół, zależnie od mediów i tego co na wężach. Przy moim biurkowym, teoretyczny przepływ 2424 to 700 l/h, zmierzony realny to 180 l/h.
Dwa takie mam w kostce i tam zmierzone ich przepływy to 280-320 l/h. Z tym, że jak mam grzałki przepływowe, reaktor, a wkłady to w większości gąbki i włóknina. Przy biurkowym zmniejszona średnica węża na wylocie.

Brakuje w ofercie 2428, imho to byłby hit do tego typu zbiorników :-)

PS
Nowy filtr zawsze sprawdzam na moich wężach, bez mediów i koszy, podpinając pod wiaderko.
Dzięki temu bez problemu zwróciłem Oase Filto Samart 60, był za głośny.
Wklejałem tu kiedyś filmik z jego pracy.

das
Zaawansowany użytkownik

13 sty 2021, 21:51 Re: Cichy kubełek do 250l  (#28)  

Ja mam właśnie "na magazynie" serię 4 :D Czeka na restart wraz z 2215.

Mimo "różnych" opinii na temat serii, jestem ciekawy tego egzemplarza - przyszedł do mnie prosto z siedziby producenta i był sprawdzony przed wysłaniem pod mój adres :D (mimo to, przed odpaleniem zaopatrzę się w zapasowy aquastop). Mam nadzieję, że go nie usłyszę. Aktualnego ultramaxa wykopię do piwnicy bez względu na wszystko - szajs.

Najgłośniejsze filtry z którymi miałem do tej pory styczność, to Oase (te buczące ultramaxy to przy nich bezszelestni ninja). Przy czym - należy wziąć poprawkę, że u mnie w domu panuje absolutna cisza (tam gdzie "słuchałem" dwóch Oase także) a ja usłyszę wszystko :D

AquaMolitor
Stały bywalec

13 sty 2021, 22:06 Re: Cichy kubełek do 250l  (#29)  

Też jestem na to wyczulony. Filtry mają być bezgłośne i już :-)
Jeden 2424 stoi pod biurkiem. Kostka przy łóżku progenitury ma 2x 2424, jeden w szafce, drugi obok.
Musi być cisza :D

PS
Podobno wszystkie Oase mają metalową ośkę. Nawet te z serii master. Prawda to?
Filto Smart 60 ma metalową.

das
Zaawansowany użytkownik

13 sty 2021, 22:29 Re: Cichy kubełek do 250l  (#30)  

Filtry z serii experience to bajka, te dwa wspomniane przeze mnie wcześniej 2422 są kompletnie bezgłośne i przy okazji bardzo proste w budowie. Tak jak @das wspomniał brakuje w ofercie jeszcze mocniejszego modelu, czyli 2428. Mam też kupioną używkę 2211 i ona trochę buczy, ale na szczęście znośne (jest zielone światło od partnerki :P).
W 2275 na pewno nie podoba mi się prefiltr, który za bardzo nic nie filtruje tak małą powierzchnią i dodatek jakim jest xtender. Zamierzam wyjąć zawór zwrotny, który w filtrze według mnie jest kompletnie niepotrzebny, a jedynie zaburza przepływ i obrasta syfem. Podobno też jest jakaś klapka w środku, zobaczę co ona robi i też być może ją zdemontuję jeśli uznam to za stosowne. Wszystko po to, żeby uprościć i wyeliminować ewentualne problemy. A, powtórzę się jeszcze raz, 'być może" i zainteresuję się tym xtender by go jakoś wywalić :D

W każdym razie jak przyjdzie to oczywiście wszystko zostawię jak fabryka dała i będę testować głośność. To jest dla mnie najważniejsze.

Biomaster 600 na pewno ma metalową ośkę.

derag0n
Zaawansowany użytkownik

Miasto: Zgierz

13 sty 2021, 22:42 Re: Cichy kubełek do 250l  (#31)  

Jakby był mocniejszy model experience, to czy ktoś by kupował pro? :D

AquaMolitor
Stały bywalec

13 sty 2021, 22:43 Re: Cichy kubełek do 250l  (#32)  

derag0n napisał(a): Podobno też jest jakaś klapka w środku, zobaczę co ona robi i też być może ją zdemontuję jeśli uznam to za stosowne.

No bo jak droselklapa tandetnie zblindowana to ryksztosuje ;-)

FoCuS_PL
Stały bywalec

13 sty 2021, 23:00 Re: Cichy kubełek do 250l  (#33)  

AquaMolitor napisał(a):Jakby był mocniejszy model experience, to czy ktoś by kupował pro? :D
No pewnie, ci którzy chcą mieć: pompkę do zalewania, pokrętło bezpieczeństwa, wihajster do płynnej regulacji przepływu, ew. grzałkę. A na bardziej bogato: bezprzewodowe sterowanie za pomocą smartfona, tableta lub komputera PC/MAC ;-)

das
Zaawansowany użytkownik

13 sty 2021, 23:15 Re: Cichy kubełek do 250l  (#34)  

Wiesz...chlapnąłem sobie te dwa Eheimy żeby się przekonać co do ich skuteczności filtracyjnej - to jest jedyna rzecz, która nigdy nie była kwestionowana (przynajmniej na to nie trafiłem). Mówię o skuteczności, bo jedyny kubeł jaki do tej pory miałem, to ultramax. W nim natomiast filtracja mechaniczna leży i kwiczy ( a także w maxi kani i ultra filter*), Odpowietrza się go dniami a przy poprzednim wirniku tygodniami. Prefiltr to dowcip inżyniera, kultura pracy nie istnieje.

*dwa pozostałe modele mają moi znajomi. Poprosiłem ich o test z białym światłem (przy zgaszonej lampie, świecisz białym światłem przez szybę akwa - widać wyraźnie wszystkie najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne unoszące się w toni-efekt burzy piaskowej), który te filtry oblały-ku zdziwieniu właścicieli- (wszędzie włókniny na wylocie) w przeciwieństwie do Eheima (pro4) i Oase (biomaster).

das napisał(a):
AquaMolitor napisał(a):Jakby był mocniejszy model experience, to czy ktoś by kupował pro? :D
No pewnie, ci którzy chcą mieć: pompkę do zalewania, pokrętło bezpieczeństwa, wihajster do płynnej regulacji przepływu, ew. grzałkę. A na bardziej bogato: bezprzewodowe sterowanie za pomocą smartfona, tableta lub komputera PC/MAC ;-)

AquaMolitor
Stały bywalec

13 sty 2021, 23:45 Re: Cichy kubełek do 250l  (#35)  

AquaMolitor napisał(a):widać wyraźnie wszystkie najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne unoszące się w toni-efekt burzy piaskowej)
Sugerujesz lewe przypływy?

À propos Oase.
Ostatnio oglądałem jakąś recenzję i przy przesuwaniu tej wajchy od prefiltra wylewa się woda, ponoć nie zawsze, ale trzeba podłożyć ręcznik. Podobnie miały któreś kubły Aquaela.
Zamykanie/otwieranie dopływu przez przekręcanie mocowania z rurami (tak było w tym Oase) też uważam za kiepskie rozwiązanie. W jakimś Aquaelu chyba jest podobnie.

Chciałem coś zmienić, spróbowałem Oase, nie podeszło. Chciałem dać szansę Aquaelowi, ale zbyt dużo jest minusów.

das
Zaawansowany użytkownik

13 sty 2021, 23:53 Re: Cichy kubełek do 250l  (#36)  

Kosze nie przylegają idealnie do ścian. Nawet nowe (cały zestaw). Dolna gąbka (30ppi) prawie czysta, dwa górne kosze (ceramika i włoknina 3cm) - syf. Pat mini (!) trochę sytuację załagodził, ale bez jaj...128L, 85 litrów wody!
das napisał(a):
AquaMolitor napisał(a):widać wyraźnie wszystkie najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne unoszące się w toni-efekt burzy piaskowej)
Sugerujesz lewe przypływy?

À propos Oase.
Ostatnio oglądałem jakąś recenzję i przy przesuwaniu tej wajchy od prefiltra wylewa się woda, ponoć nie zawsze, ale trzeba podłożyć ręcznik. Podobnie miały któreś kubły Aquaela.
Zamykanie/otwieranie dopływu przez przekręcanie mocowania z rurami (tak było w tym Oase) też uważam za kiepskie rozwiązanie. W jakimś Aquaelu chyba jest podobnie.

Chciałem coś zmienić, spróbowałem Oase, nie podeszło. Chciałem dać szansę Aquaelowi, ale zbyt dużo jest minusów.

AquaMolitor
Stały bywalec

14 sty 2021, 00:01 Re: Cichy kubełek do 250l  (#37)  

...a jak widać, przerybienia tutaj raczej nie mam.

AquaMolitor
Stały bywalec

14 sty 2021, 00:03 Re: Cichy kubełek do 250l  (#38)  

AquaMolitor napisał(a):...a jak widać, przerybienia tutaj raczej nie mam.
To o jakim w końcu filtrze piszesz, że kosze nie przylegają? Bo się pogubiłem.
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

14 sty 2021, 00:08 Re: Cichy kubełek do 250l  (#39)  

Tradycyjnie jadę po aquaelu :D

Wiadomo, to są tylko moje obserwacje i przypuszczenia. Daleko im do naukowych doświadczeń.

AquaMolitor
Stały bywalec

14 sty 2021, 00:09 Re: Cichy kubełek do 250l  (#40)  

Jak mniemam chodzi o: ultramax, maxi kani i ultra filter :-)

Jak lampka? Masz sterownik? Jeśli tak, to może byś coś skrobnął? https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 80442.html

das
Zaawansowany użytkownik

Powiązane tematy
  • Pierwszy kubełek do 112L

Tak jak opisywałem w temacie oświetlenia - wracam po dobrych kilku latach do 112L w którym będę rozkręcał na nowo przygodę z roślinniakiem. Wstyd się przyznać - poprzednio działałem na filtrze wewnętr...

Wyświetlenia: 1145 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

• Cichy filtr do 54l LT

Polećcie mi coś bo im więcej czytam, tym głupsza się czuję :mrgreen: ... Szukam wewnętrznego filtra do 54l, który nie robi w akwa pralki i jest cichy.

Wyświetlenia: 1419 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

• Wymiana filtra wewn. na kubełek - media

Mam w akwarium filtr wewnętrzny Aquael Turbo 1500. W nim gąbka i ceramika w koszyczku. Dzisiaj podłączyłem filtr Hw-304a który docelowo ma zmienić ten wewnętrzny. Pytanko co do mediów filtracyjnych....

Wyświetlenia: 496 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

• Cichy filtr do 360L

Cześć, Posiadam obecnie w baniaku Fluvala 407. Jest on dość głośny (wibruje). Zastanawiam się nad wymianą filtra na nowego Aquaela Ultramaxa 2000 lub Eheim 2274. Czy ktoś z was miał do czynienia z ty...

Wyświetlenia: 820 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Kubełek do ogólnego zbiornika 360L

Witam wszystkich. Mam nadzieję że zostanę zgładzony za to że zakładam kolejny temat. Od wczoraj przeglądam tematy w sekcji filtracja i niby są podobne tematy ale nie do końca więc postanowiłem zaryzyk...

Wyświetlenia: 1063 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.