Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Technika » Filtracja i ogrzewanie


Jak pozbyć się zapachu węża.



Dobór filtra do wymiarów akwarium, opinie o sprzęcie i sposoby na wydajne wkłady.



ps. Spróbowałbym u dystrybutora chyba firma nazywa się Aquaray na FB można znaleźć. Popytać.
Może poszły do nas w kontenerze z zepsutymi owocami/warzywami ;)

Avatar użytkownika
87Brad87
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2167
Dołączył: 10 wrz 2010, 19:07
Miasto: Ruda Śląska

Też mam węże chihirosa i nie ma problemu, mam też takie z metra z ebaya i nigdy żaden nie miał zapachu.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Tak już abstrahując w temacie węży, to dorzucę moje trzy grosze. Mnie osobiście najbardziej odpowiadają te przezroczyste (bezbarwne), które kupiłem na RA. Wystarczająco twarde, aby się nie załamywać na "ostrych zakrętach". Te, które dostałem z filtrem (Tetra) jakoś mi nie leżały, potem były JBL'a, co prawda brązowawo-dymione, co nie bardzo mi odpowiadało, ale bym to przebolał - jednak były za miękkie i załamywały się (spłaszczały) spowalniając przepływ. Zielonych Eheimów nie przerabiałem, bo są zielone i nie wpisują się w moją koncepcję akwarium otwartego ;-)

Avatar użytkownika
DMM
Poznaje temat

Posty: 51
Dołączył: 11 gru 2016, 20:20

Mógłbym zapytać w sklepie internetowym, z którego kupiłem już sporo rzeczy, czy ich Chihiros jest bezzapachowy. Może jako stałego klienta, to nie opłacałoby się oszukiwać? 12 € to nie jakieś wielkie pieniądze, ale po kiego grzyba mi potrzebny kolejny wąż do spuszczania wody...
Aquaray chyba zajmuje się tylko oświetleniem, nic innego mi nie wychodzi?
Węże od Aquaela są wręcz idiotycznie twarde i pomysłodawca ich zastosowania powinien być takim wężem wychłostany. :twisted:
@Rfck Może podrzucisz jakiś link z ebaya, gdzie kupowałeś? Wybór spory, ale czy dobry, to któż to wie, niby wszystkie food grade, ale i do spuszczania benzyny polecane. :roll:

szukamiszukam
Zainteresowany tematem

Posty: 184
Dołączył: 29 kwi 2018, 23:35

Niestety już nie prowadzą sprzedaży na Ebay, był to hinterfeld.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Być może będę kupował zestaw CO2 ze sklepu roslinyakwariowe.pl, więc przy okazji kupić mógłbym i wąż, albo i parę innych rzeczy. Ktoś już kupował CHIHIROS Clear Hose i może potwierdzić, że jest firmowy i bez smrodu? :mrgreen: Czy może lepiej brać "Wąż przezroczysty" na metry i mieć wreszcie spokój (hmm, napisy są co ile centymetrów)?

szukamiszukam
Zainteresowany tematem

Posty: 184
Dołączył: 29 kwi 2018, 23:35

szukamiszukam napisał(a):Być może będę kupował zestaw CO2 ze sklepu roslinyakwariowe.pl, więc przy okazji kupić mógłbym i wąż, albo i parę innych rzeczy. Ktoś już kupował CHIHIROS Clear Hose i może potwierdzić, że jest firmowy i bez smrodu? :mrgreen: Czy może lepiej brać "Wąż przezroczysty" na metry i mieć wreszcie spokój (hmm, napisy są co ile centymetrów)?
Ja mam 3m Chihiros 16/22 i nie ma żadnych napisów. Są dość sztywne w porównaniu do innych, które mam.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Ultramax 2000 nowa wersja jak poznać ?

    Witam. Jak poznac że kupujemy nowa wersje filtra ultramax 2000 (nową tzn: tą z poprawionymi zaworami) Można je jakoś odróżnić po filtrze lub opakaowaniu ?? Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 15594 | Odpowiedzi: 57 czytaj więcej...

  • Ikola 600 maxx - jak go zalać?

    Wczoraj kupiłem, podłączyłem i... szok. Szok, bo nie wiem jak to [pardon] cholerstwo zalać. Próbowałem takich metod: - zalałem wodą, podłączyłem, poczekałem aż zassie resztę wody, włączyłem - chodzi ...

    Wyświetlenia: 3956 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jak podłączyć nano rurki do dużego filtra

    redukcja-weza-filtra.jpeg Stajemy czasem przed problemem podpięcia rurek 12/16mm do węży o większej średnicy np. po wymianie filra na większy. Oczywiście nie musi się to wiązać z zakupem nowego kom...

    Wyświetlenia: 2224 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Jak najlepiej podłączyć pompę i 2 filtry RO?

    Witam Zakupiłem drugi filtr RO oraz pompę. Chcę połączyć te filtry szeregowo. Widziałem na internecie różne rozwiązania i nie wiem który będzie najlepszy pod względem wydajności i rozsądku. Na dom mam...

    Wyświetlenia: 1791 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Purigen - jak płuczecie po regeneracji?

    Zregenerowałem Purigen w ACE i teraz go płucze, ale cały czas delikatnie czuć go chlorem, jak długo płukaliście i w czym? Czy tylko w wodzie? Czy dodać coś do uzdatniania wody?

    Wyświetlenia: 5037 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Eheim 2211 zapowietrza się

    Akwarium 25l brutto. Kubełek klasyczny Eheim z zaworem podwójnym JBL na zasilaniu. Węże wymienione z zielonych plastików na miękkie silikony, które świetnie przylegają na wszystkich połączeniach - ela...

    Wyświetlenia: 2008 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Zapowietrzanie się jbl e901

    Witam Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój kubełek e901 jbl się mocno zapowietrza, przez co spada przepływ. Jak się nim potrząśnie to słychać jak powietrze próbuje się wydostać przez wylot. Filtr dzi...

    Wyświetlenia: 2822 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Grzałka Eheim, czy zaczyna się psuć ?

    IMG_5871.JPG Grzałka w akwarium 54l ma 13 miesięcy, czy zaczyna się dziać z nią coś niedobrego ? Wcześniej nie nagrzewała się tak na czerwono jak widać na zdjęciu.

    Wyświetlenia: 819 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jak najrzadziej można używać filtra RO?

    Dzień dobry Czy jeżeli filr RO jest odpowiednio zalany, można go używać co np. kilka tygodni? Czy jednak należy np. raz w tygodniu przepuszczać przez niego kilka litrów nawet gdy nie jest ta woda pot...

    Wyświetlenia: 1479 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Jaka długość węża silikonowego

    Cześć, jaka powinna być długość węża silikonowego do wyciszenia pompy podającej wodę z sumpa? Planuję pompę JEBAO DCP 5000 i rurki 32mm. Ktoś ma sprawdzony namiar na tergo typu węże? Na rynku widzę wę...

    Wyświetlenia: 1872 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Elmlody i 471 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.