Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Technika CO2


Brak wskazań ciśnienia w butli.



Nawożenie dwutlenkiem węgla. Dobór zestawu i sposoby na wydajne rozpuszczanie gazu. Pomiar w wodzie.



Po podłączeniu(przykręceniu) do butli reduktora Aquarium CO2 Set Profesional ,po odkręceniu zaworu w butli zegar odpowiadający za wskazanie ciśnienia w butli w ogóle się nie podnosi.Oczywiście gaz w butli jest.
Proszę właścicieli takowego reduktora o info co robię nie tak , bądz czego w ogóle nie robię :wink:
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Tak samo było u mnie 2 tygodnie temu. jak podłączałem reduktor z poprzedniego akwa ,gaz w butli był a nie puszczał na wyjściu z reduktora,dla mnie jedyne wyjście zakup nowego. Jeśli masz na gwarancji -reklamuj nic nie grzeb bo pewnie nic to nie da. Jeśli nie masz na gwarancji jedź jutro do Kraba tego na fortach w Nysie mają w dobrej cenie 63zł.
Darek

Avatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany tematem

Posty: 229
Dołączył: 18 lis 2011, 13:06
Miasto: Otmuchów

Reduktor jest na gwarancji.Więc chyba będę zmuszony go reklamować :( Dobrze że tknęło mnie dziś poskręcać sobie ten reduktor.Gdybym poczekał z tym do ostatniej chwili byłoby mniej wesoło :lol:
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Wstępna diagnoza.Butla.Po odkręceniu reduktora gaz z butli bardzo słabo się ulatnia.Mega ciężko chodzi zawór w butli.Podjadę z nią do punktu legalizacji i nabijania butli.Zobaczę co powiedzą.
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium

Pokrętło zaworu głównego powinno dość lekko się odkręcać, niech to sprawdzą w trakcie nabijanie butli.
Darek

Avatar użytkownika
dariusz_119
Zainteresowany tematem

Posty: 229
Dołączył: 18 lis 2011, 13:06
Miasto: Otmuchów

I tak faktycznie było.Zawór z butli do wymiany.Po ponownym napełnieniu butli reduktor wskazuje wartości.Alarm zażegnany :mrgreen:
Sebastian

Avatar użytkownika
Sebastian1977
Aktywny użytkownik

Posty: 663
Dołączył: 02 maja 2014, 19:02
Miasto: Nysa

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Nowość Aqua-art - reduktor CO2 do butli SodaSystem

    sodastream1.jpg Zapraszam do zapoznania się z nowością w sklepie: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/reduktor-butli-sodasystem-p-49196.html Kto z Was używa systemu SodaStream z butlą 500g? Jesteśc...

    Wyświetlenia: 752 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Optymalny poziom Co2 bez butli ? Jak to możliwe ?

    Cześć proszę o pomoc kupiłem indykator 30mg do mojego akwarium i pokazuje on zielony kolor - czyli niby co2 jest OK - przy czym nie podaje żadnego co2. Chciałem kupić butle - a teraz zgłupiałem… jak ...

    Wyświetlenia: 2974 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Legalizacja butli co2

    Hej. Nie jestem w stanie zweryfikować daty legalizacji butli. Butlę kupiłem w punkcie nabijania i coś czuję, że Panowie ożenili mi baaaardzo starą butlę…

    Wyświetlenia: 2577 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Legalizacja butli co2

    Panowie prośba do was. Zakupiłem butle co2 5l niby nowa możecie mi powiedzieć do kiedy jest legalizacja na tej butli? Zaznaczę ze butle kupiłem od aquario oni twierdzą ze na butli jest jej data produk...

    Wyświetlenia: 7585 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Rodzaje gwintów zawór butli - reduktor

    Jakie są rodzaje gwintów łączących zawór na butli CO2 z reduktorem ciśnienia ( manometrami )? Wygrzebałem z szuflady ze szpargałami ze trzy zestawy do CO2 i w każdym są inne gwinty. Szczęśliwie gwint ...

    Wyświetlenia: 3469 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Czystość CO2 z butli

    Od kilka dni podaje co2 z butli na reaktor własnej roboty. To jest zwykła butelka PET założona na gąbkę i do niej wciśniety jest wężyk od co2. Gąbka jest na wlocie filtra wewnętrznego. Rozpuszczalność...

    Wyświetlenia: 2976 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Brak podaży gazu po włączeniu elektrozaworu.

    Witam. Zakupiłem kilka dni temu elektrozawór progrow, podłączyłem i myślałem że mam spokój. Jednak w każdy dzień po załączeniu się gaz nie leci tak jak był ustawiany dzień wcześniej. Zaworek odkręcony...

    Wyświetlenia: 3757 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Ciśnienie w butli

    Na początku było 50, teraz jak poniżej. Czy to znak, że trzeba już jechać zatankować? Czy ciśnienie spada jakoś liniowo?

    Wyświetlenia: 5067 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Brak podawania co2.

    Cześć, Czy duży będzie skok ph poprzez zaprzestanie dozowania co2 np przez 24h ? Akwarium 200l ph 7,22 kh 7 Czy na taką okazję lepić mieć zapasową butle z co2. Mam zawsze problem z nabijaniem bu...

    Wyświetlenia: 2687 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Coś dla odmiany - CO2 spożywczy, redukcja ciśnienia

    Dzień dobry Drodzy Forumowicze, Trafiłem tu teoretycznie z ogólnie niepowiązanym tematem ale technika podobna. A przeszukując internety zauważyłem na tym forum bardzo duże zagęszczenie wiedzy w temac...

    Wyświetlenia: 3530 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 339 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.