Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Oświetlenie

Pytanie o Nuniq LED 90P

Dobór oświetlenia do akwarium. Lampy, świetlówki, diody LED. + nowy temat

13 sty 2021, 01:56 Pytanie o Nuniq LED 90P  (#1)  

Witam,
Zakladam po kilku latach przerwy akwarium HT 90x45x45cm (182l). Wczesniej akwarium bylo oswietlane przez swietlowki 3x39W T5. Glownie mialem zainstalowana sylvanie grolux i aquastar.

Dwa dni temu zdecydowalem sie na zakup nowej lampki. Wybor padl na Nuniq90P. Tutaj link do lampy: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/lampa ... 37204.html

Strumień świetlny: 4450lm
Temperatura barwy: 7000-9000K (ze względu na charakter oświetlenia LED występują różnice w temperaturze barwy)
Liczba diod: 147 sztuk
Kąt świecenia: 120 stopni
Pobór energii: 70W

Na zywo lampka nie jest jakos super jasna. Jest bardzo dobrze wykonana i do zakupu przekonalo mnie to ze jest znacznie szersza niz wiekszosc lamp na rynku. Poza tym za jej "produkcje" jest odpowiedzialny ten sam gosc ktory pracowal nad bardzo dobra lampa Twinstar. Jednak mimo wszystko mam jakies obawy ze ta lampa nie bedzie wystarczajaca do 182l i troche zaluje ze sie nie zdecydowalem na Chihiros WRGB II.

Reasumujac, chcialbym sie dowiedziec czy na pewno ta lampa wystarczy do rozwoju bardziej swiatlolubnych roslin i czy moje obawy sa w jakikolwiek sposob uzasadnione? Przepraszam za brak polskich znakow.

mrl26
Początkujący

13 sty 2021, 03:20 Re: Pytanie o Nuniq LED 90P  (#2)  

Witaj,

Właśnie kontaktowałem się z firmą produkującą te lampy. Niestety bariera językowa (ja nie znam koreańskiego, a oni gorzej niż słabo posługują się angielskim) nie pozwoliła nam na kontakt telefoniczny. Jakimś cudem zrozumieli, że chce do nich adres e-mail. Tak więc, wysłałem zapytanie o index PAR. Miejmy nadzieję, że znajdą kogoś, szybko rozszyfrują e-mail i odpowiedzą.
Pozdrawiam.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

13 sty 2021, 13:00 Re: Pytanie o Nuniq LED 90P  (#3)  

Bylbym wdzieczny za podzielenie sie informacjami jak dostaniesz odpowiedz od producenta. Pozdrawiam

mrl26
Początkujący

13 sty 2021, 13:01 Re: Pytanie o Nuniq LED 90P  (#4)  

mrl26 napisał(a):Bylbym wdzieczny za podzielenie sie informacjami jak dostaniesz odpowiedz od producenta. Pozdrawiam
Dlatego napisałem to co wyżej.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

23 sty 2021, 06:45 Re: Pytanie o Nuniq LED 90P  (#5)  

Niestety odpowiedź:
I'm sorry for the late response
I have been very busy these days.

There is no data because there is no analysis of PAR in the spectroscopic test (light component) in Korea.

GAONCOMPANY
울산중구 약사동 411-1번지
T: 010-3646-3563
F: 070-8615-7783
instagram.com/nuniq_gaoncompany
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Powiązane tematy
  • Lampa LED DIY 168W 120cm

Witam wszystkich. Chciałbym przedstawić swoją lampę zbudowana na powerledach, która zrobiłem dla siebie do akwarium 300l 120x50x50. Ostatnie akwarium miałem jakoś pod koniec lat 90. Był to typowy PR...

Wyświetlenia: 249 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

• Lampa LED Sun Sun Sky CUBE

sunsun-icube-lamp-lampa-wiszaca-led-60w-6.jpg W ofercie polskiego dystrybutora pojawił się ciekawy model lamp LED marki Sun Sun. Opis wygląda zachęcająco: Mini lampy kompaktowe o sporej mocy to na...

Wyświetlenia: 2178 | Odpowiedzi: 37 czytaj więcej...

• LED, a glony

Witajcie, gdzieś na filmikach, ktoś testował diody - ich barwy, i w wyniku testów stwierdził, że diody od 8000K w górę, przyczyniają się do powstawania glonów, ponieważ dają duuużo niebieskiego światł...

Wyświetlenia: 231 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Chihiros belka LED C201 10W

Hej, wyszukiwarka mi nie pokazała takiego tematu, więc tworzę swój Zastanawiam się którą z lamp kupić do HT 30L kostki: -Aquael LEDDY Smart 2 Plant 6W -Chihiros C251 10W Rysunki pokazują, że Aquael m...

Wyświetlenia: 106 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Lampa LED DIY 120cm - wybór diód

Cześć wszystkim! Niebawem startuję akwarium 120x50x50cm. Ostatni raz z akwarystyką miałem do czynienia gdy najlepszym źródłem światła były świetlówki t5, wtedy świeciłem zwykłymi t5 965 2x24W nad 54 ...

Wyświetlenia: 418 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.