Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Oświetlenie


Ustalenie paramatrów lampy led. Prośba o pomoc.



Wybór modelu lampy i konfiguracja ustawień. Pomysły na rozbudowę fabrycznych pokryw.



Cześć.

Kupiłem lampę led "made in china" i niestety nie wiem wiele o niej samej. Sprzedawca nie podał ich tyle ile bym chciał. Wiem, że lampa ma 66 białych i 33 niebieskich ledów, typ ledów to 5730SMD i w zasadzie to niewiele więcej.
Chciałbym prosić Was o pomoc w ustaleniu tych kilku istotnych z punktu widzenia akwarysty. Zależy mi głównie na tym aby wiedzieć ile lumenów jest w stanie wytworzyć świecąc pełną mocą, jaką ma moc itp.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Kilka zdjęć lampy może być pomocne :wink:

Link do opisu lampy - http://www.ebay.co.uk/itm/30-45-60-80-90-120cm-Aquarien-Eco-Super-slim-5730SMD-Aluminum-LED-Aquarium-Light-/351837303571?var=&hash=item51eb233313:m:mJ87jY9B_at-X2AriAs2cjQ
Załączniki
specyfikacja lampy led zaznaczenie.jpg
Na dodanym zdjęciu parametry podane przez sprzedawcę w czerwonej ramce.
(282.01 KiB) Pobrane 921 razy
DSC_0181.JPG
zdjęcie z pudełka
(2.03 MiB) Pobrane 921 razy
DSC_0182.JPG
i kolejne
(2.23 MiB) Pobrane 921 razy
DSC_0186.JPG
lampa w całości
(2.54 MiB) Pobrane 921 razy
DSC_0183.JPG
zasilacz
(2.15 MiB) Pobrane 921 razy
DSC_0184.JPG
fragment lampy
(2.2 MiB) Pobrane 921 razy
DSC_0185.JPG
i kolejny
(2.11 MiB) Pobrane 921 razy

Avatar użytkownika
woronov
Poznaje temat

Posty: 92
Dołączył: 28 sie 2015, 23:09
Miasto: Colchester

Nikt nie pomoże?

Avatar użytkownika
woronov
Poznaje temat

Posty: 92
Dołączył: 28 sie 2015, 23:09
Miasto: Colchester

Wujek google nie boli. Wpisujesz "symbol" 5730SMD, i zobaczysz że jest kilka rodzajów.
A skąd MY mamy wiedzieć co jest u Ciebie w lampce :wink:
Tak to jest z chińskimi produktami, że jest nie pełna dokumentacja. Choć zauważyłem że coraz bardziej się starają :)
Pozdrawiam
Artur

Avatar użytkownika
Utul
Znający temat

Posty: 1075
Dołączył: 24 lut 2015, 21:01
Miasto: Marklowice

Masz rację nie boli.
Pierwsze co zrobiłem, to szukałem gdzie się dało. Niestety nie pomogło.
Bo niby skąd ja mogę wiedzieć co jest u mnie w lampce :P
Pomyślałem, że może ktoś jednak wie i zapytałem mądrzejszych od siebie.
...
I tak czekam, może się jakiś pojawi.

Avatar użytkownika
woronov
Poznaje temat

Posty: 92
Dołączył: 28 sie 2015, 23:09
Miasto: Colchester











Powiązane tematy
  • Lampy AquaEl Ultra Slim - nowość

    129611 Ultra Slim 60_13.jpg Aquael wypuścił kolejną nowość - lampy Ultra Slim, w załączniku udostępniłem Wam instrukcję i fotki. Poniżej opis producenta: UltraSlim Światło jest niezbędnym czynnik...

    Wyświetlenia: 6420 | Odpowiedzi: 31 czytaj więcej...

  • Tuba led

    Ave Obecnie tuba LED 12w 50cm standardowa lampa pokrywy diversa. Czy wymiana na wrgb przyspieszy rozrost roślinek w 60l akwarium bez CO2 ? Roślinki ponoć proste nie wymagające: Sagittaria Subulata E...

    Wyświetlenia: 531 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Nowe lampy ze stajni Chihiros

    No to oglądamy :-) https://www.youtube.com/watch?v=tM8hBHH0y10

    Wyświetlenia: 1222 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Belka LED, rozterki

    Witam Na horyzoncie belka Led która kiedyś chciałem robić a ostatecznie nie doszło do skutku. 1. Zasilacz 24V 2. Palabras leddimmer v6 3. Diody każda grupa danego spectrum jako osobna sekcja do ...

    Wyświetlenia: 2478 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Zepsułem sobie akwarium - bo zrobiłem sobie sam lampę LED

    Witam serdecznie, no piszę w sprawie swojego akwarium, takie nie za duże: szerokość - 72 cm , głębokość - 37cm, wysokość - 40cm, szkoło 5mm. wszystko było ok do czasu aż wymieniłem swoje świetlówki 4...

    Wyświetlenia: 713 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Oswietelnie LED do 90x45x40 OW

    Hej, Na wstępie napisze, że wracam po kilku latach, chyba 6-7lat do akwarystyki i dużo się pozmieniało jeśli chodzi o oświetlenie, wypadłem z obiegu i potrzebuje dobrych rad. Szukam oświetlenia d...

    Wyświetlenia: 616 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Prośba o poradę z doborem oświetlenia

    Drodzy, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie, bo chyba utknąłem w martwym punkcie. Zbiornik Aquael Optiwhite o wysokości 50 cm (realnie od podłoża do powierzchni wody jest jakieś 40 cm). Początkowo...

    Wyświetlenia: 522 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Invital LED MA03-FT80PRO WRGB 42W

    Witam ma pytanie czy ta lampa ogarnie zbiornik 80x35x35 , akwarium ma być w stylu iwagumi, obsada roślina Micranthemum Monte Carlo.

    Wyświetlenia: 476 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Sinkor LED II 30 cm biały 10W

    Cześć, jak w temacie. Chciałem zapytać czy ktoś używał może tego oświetlenia. Obecnie w kostce 35x35x40 mam dedykowaną z zestawu aquaela lampke 10W i zamierzam ją zmienić na coś mocniejszego, ale w ro...

    Wyświetlenia: 587 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Nowość - lampy MICMOL

    micmol.jpg Miło mi poinformować o wprowadzeniu do oferty lamp LED marki MICMOL. To wiodący producent oświetlenia akwarystycznego, którego produkty zyskują ogromną popularność za oceanem i w Europie...

    Wyświetlenia: 1108 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Nestor i 383 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.