Jesteś tutaj: Serwis Forum Pielęgnacja Rośliny Mchy / wątrobowce / epifity

Mini pelia przy suchym starcie

Rośliny zaszczepiane na korzeniach i kamieniach, które nie wymagają zakopywania w podłożu. Napisz post

21 lut 2021, 16:28 Mini pelia przy suchym starcie  (#1)  

Czy mini pelia będzie rosła przy suchym starcie? Dużo światła i oczywiście cały czas ok 100% wilgotności. Mam hodowlę w wodzie, ładnie idzie przy co2 ale robię nową bańkę na biurko metodą ST i jakby się "złapała" skał przez ten miesiąc i urosła trochę było by fajnie. Załapie bez wody?

strix
Początkujący

Tak ////

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

A jak sądzisz czy jest szansa, że porozkładana na mokrej przez cały czas smoczej skale (szczytach) sama się złapie podłoża przez 4 tyg czy trzeba wiązać jednak?

strix
Początkujący

strix napisał(a):A jak sądzisz czy jest szansa, że porozkładana na mokrej przez cały czas smoczej skale (szczytach) sama się złapie podłoża przez 4 tyg czy trzeba wiązać jednak?
Nie złapie się.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Gazownik, jesteś pewien ? Widziałem w internetach film, na którym przyczepiła się pelia do skały.

rafau
Znający temat

Miasto: Gdańsk

rafau napisał(a):Gazownik, jesteś pewien ? Widziałem w internetach film, na którym przyczepiła się pelia do skały.
Pewien nie ale zdrowy rozsądek mi podpowiada, jej budowa raczej wyklucza tą możliwość.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

jasne, wątrobowiec . ..

rafau
Znający temat

rafau napisał(a):jasne, wątrobowiec . ..
Ona dobrze się trzyma trawnika, trzeba być nieźle opanowanym by wyciągać to ustrojstwo z trawnika pęsetą..

gazownik
Z dużym doświadczeniem

zerknijcie tutaj, to nie jest mini pelia ? - > https://youtu.be/2au1aTrrcfU Sam obsmarowałem korzenie i wystartowałem aranżację na sucho, więc mam nadzieję, że zadziała.

rafau
Znający temat

Jest.

gazownik
Z dużym doświadczeniem

gazownik, żeś mnie wybił z pantałyku, pelia klei się do wszystkiego przecież, kamieni, korzeni ... :)

rafau
Znający temat

Nie wrasta tak jak mech czy korzenie.

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Tylko trzeba często ciąć, bo jak urośnie za duża to będzie się odrywać i rozprzestrzeniać po całym zbiorniku. To jest bardzo krucha roślina.
"In a very real sense, we are all aliens on a strange planet. We spend most of our lives reaching out and trying to communicate. If during our whole lifetime, we could reach out and really communicate with just two people, we are indeed very fortunate."
Gene Roddenberry

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Mchy bez problemu, natomiast pelii nigdy nie próbowałem pociachać i tak zrobić. Mogę zrobić test w sumie :)

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Wielkie dzięki za ten film. Mam Phoenix-a i mini pelię, bardzo mi się podoba efekt przerastania/przenikania się tych 2 roślin. Tak zrobię, tylko raczej pokroję nożem max drobno i chyba jogurt sobie daruję ;) Mech powinien ładnie się złapać i docelowo trzymać też pelię jeśli ta faktycznie się nie czymie sama za bardzo.

rafau napisał(a):zerknijcie tutaj, to nie jest mini pelia ? - > https://youtu.be/2au1aTrrcfU Sam obsmarowałem korzenie i wystartowałem aranżację na sucho, więc mam nadzieję, że zadziała.

strix
Początkujący

Jogurt jest niepotrzebny.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Rfck napisał(a):Jogurt jest niepotrzebny.
Jak już to z owocami na małą przerwę podczas smarowania..

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Do tego to lepszy roztwór na bazie chmielu, ma też co2 więc idealnie się wpisuje w temat roslin :)

strix
Początkujący

Powiązane tematy
  • Ludwigia mini sp. super red

sr5.jpg Odmiana czerwonolistnej ludwigii, idealna do naszczepienia na korzeniach imitujących drzewa. Czytaj więcej » https://www.youtube.com/watch?v=M5uNE3DvxSM

Wyświetlenia: 14898 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Riccardia chamedryfolia (Mini Pelia)

cham-1.jpeg Riccardia chamedryfolia pochodzi z Azji. Dorasta do 1 - 3cm wysokości i jest jedną z najmniejszych roślin akwariowych. Łatwo przyrasta do kamieni i korzeni. Rośnie wolno i łatwo porasta...

Wyświetlenia: 9378 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Monosolenium tenerum (Pelia)

mon-1.jpg Monosolenium tenerum to azjatycki wątrobowiec dorastający do 2-5cm. Występuję pod nazwą Pelia (która jest błędna). Wyglądem przypomina gigantyczną wgłębkę (Riccia) - w odróżnieniu od niej...

Wyświetlenia: 14626 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.