Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Jakiś robak w akwarium



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



06 sie 2022, 11:35 Jakiś robak w akwarium  (#1)  

Dzień dobry

Na parapecie mam akwarium bez ryb, jedynie ślimaki. Pojawiły się jakiś czas temu takie robaki pływające jak na filmie. Co to jest? To raczej nie jest komar, ponieważ komarów w ogóle teraz u mnie nie ma.


https://youtu.be/aVaVEOC0NQs

szkot
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 09 maja 2018, 21:26

06 sie 2022, 16:34 Re: Jakiś robak w akwarium  (#2)  

Nie to nie jest jeszcze komar tylko larwy komarów

Anonim 60138


07 sie 2022, 10:25 Re: Jakiś robak w akwarium  (#3)  

Dokładnie tak. To są larwy komarów.

FoCuS_PL
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2524
Dołączył: 04 kwi 2019, 11:12

07 sie 2022, 12:07   (#4)  

A czy komary w warunkach akwariowych mogą się wykluwac? Podejrzewam że nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak gdyby tak było to by jakiś komar co jakiś czas latał w mieszkaniu. Dorosłego komara do tej pory nie widziałem niestety w tym roku. Jaki jest czas przechodzenia larwy do formy komara?

szkot
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 09 maja 2018, 21:26

07 sie 2022, 19:45 Re: Jakiś robak w akwarium  (#5)  

To są bardzo młode larwy komara.Dorosła jest cieniejsza i z wiekiem coraz więcej czasu spędza wisząc pod lustrem wody.W fazie końcowej zwija się i jest wtedy najłatwiejsza do wyłowienia.
Larwa w akwarium jeśli nie ma wroga w postaci ryb ma idealne warunki do wyklucia i jak najbardziej będą latały po mieszkaniu.

https://www.wlin.pl/rola-wody/biologicz ... culicidae/
Nie udzielam porad na PW.
https://www.youtube.com/watch?v=aD4SdwjW8g8
https://www.youtube.com/watch?v=_VvspUYMeWk

Zanim zastosujesz się do czyjejś rady zobacz jak to wygląda w zbiorniku u osoby która Ci radzi. Unikaj porad ludzi którzy zbiornik roślinny widzieli na zdjęciu a jest tu kilku takich.

Avatar użytkownika
weder
Z dużym doświadczeniem

Posty: 5268
Dołączył: 24 lut 2012, 22:59
Miasto: Gdynia

Wspieram stronę kontem Premium

07 sie 2022, 22:02 Re: Jakiś robak w akwarium  (#6)  

Ok dziękuję

szkot
Zainteresowany tematem

Posty: 167
Dołączył: 09 maja 2018, 21:26











Powiązane tematy
  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 639 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 295 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Krewetki w 8L "akwarium"?

    Czy w zbiorniku 20X20X20 mogę trzymać krewetki? A jeśli tak, to ile? Zastanawiam się nad restartem mojego zbiornika 72L, w którym mam ze 25-35 krewetek i szukam im "tymczasowego domu". Tak s...

    Wyświetlenia: 331 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Jakie ryby do akwarium 60l?

    Jakie ryby do akwarium z brzankami ktorymi jest 6 i jedna molinezja oraz 2 kryskami chcial bym cos jescze dorzucic zeby ladnie to wygaldalo

    Wyświetlenia: 595 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Niezidentyfikowane stworzenia w akwarium

    Witam! Zaobserwowałem w akwarium dziwne stworzenia (widoczne na zdjęciach w załączniku). Owe stworzenia są przyklejone do ścianki, lekko falują i się przemieszczają. W akwarium obecnie są tylko dwa oz...

    Wyświetlenia: 482 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Obsada do akwarium 72l

    Hej, Posiadam akwarium 72l, akwarium "działa" już bez obsady ponad miesiąc i powoli przymierzam się do zaopatrzenia akwarium w jakieś życie :D Temperatura w akwarium to ok 25 stopni bez gr...

    Wyświetlenia: 636 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Identyfikacja - robaki w akwarium

    Witam Niedawno zauważyłem w akwarium półcentymetrowe różowe robaki o średnicy około milimetra.Występują one na powierzchni podłoża i roślin trawnikowych. Gdy zostaną porwane przez prąd wody mocno się...

    Wyświetlenia: 128284 | Odpowiedzi: 103 czytaj więcej...

  • Obsada akwarium 70x35x25

    Cześć mam zamiar zalozyc zbiornik 70 długosci 35 szerokości 25 wysokosci i zastanawiałem się nad obsada harem pretnika trojbarwnego 1/2 ,10 razbor boreanskich ,5 piskorkow i trochę krewetek neocardina...

    Wyświetlenia: 1052 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Dyskowce w akwarium roślinnym

    Myślałem że ze względu na rozmiar tych ryb niewielu jest roślinniarzy trzymających dyski w akwarium, jak się okazuje trochę jednak nas tutaj jest. :D Teoretycznie parametry wody dla dysków i roślin ...

    Wyświetlenia: 1601 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Ile neonów czerwonych do akwarium 240 l

    Potrzebuję pomocy mam akwarium 240 l temperatura 23º c pH 7 gh 20 Akwarium ma 120 cm długości 50 cm wysokości i 40 cm szerokość Mam 20 neonów czerwonych 6 żałowników 3 piskorki 10 ampularii 5 kiryskó...

    Wyświetlenia: 1312 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.