Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Redakcja RA - informacje o nowościach i aktualizacjach strony



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Nie bardzo rozumiem Krzysztofie czego nie możesz potwierdzić lub odrzucić, skoro tu:
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Ta sama wersja aplikacji. U mnie pokazuje 1k obserwowanych wątków i jak zjadę niby do końca co jest nie możliwe po przewinięciu listy 5 razy, również wyskakuje informacja brak wątków.
już to potwierdziłeś Po aktualizacji aplikacji, przewijając w dół nadal pokazuje się informacja "brak wątków". Pytanie więc czy nadal tak masz. Przeskakujący licznik u Ciebie nie był widoczny już wcześniej, więc tego faktycznie nie potwierdzisz.
Pozdrawiam!
Quark-t

Avatar użytkownika
Quark-t
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 23 kwi 2017, 23:03
Miasto: Będzin

Quark-t napisał(a):Nie bardzo rozumiem Krzysztofie czego nie możesz potwierdzić lub odrzucić, skoro tu:
Krzysztof Radziszewski napisał(a):Ta sama wersja aplikacji. U mnie pokazuje 1k obserwowanych wątków i jak zjadę niby do końca co jest nie możliwe po przewinięciu listy 5 razy, również wyskakuje informacja brak wątków.
już to potwierdziłeś Po aktualizacji aplikacji, przewijając w dół nadal pokazuje się informacja "brak wątków". Pytanie więc czy nadal tak masz. Przeskakujący licznik u Ciebie nie był widoczny już wcześniej, więc tego faktycznie nie potwierdzisz.
To co pisałem wcześniej pokrywało się z tym co działo się u Ciebie. Po wczorajszej aktualizacji mam tak jak opisałem w poprzednim wpisie.
Choć teraz sobie przypomniałem, że przecież ~20 Kwietnia zmieniłem "smartfona" na Motorola G7 plus z wersją Android'a P (Pie) PPWS29.98-66-2 poprawki z 1 Kwietnia, także i tu może być powód zmiany. Tylko czy 23 Kwietnia pisałem odnośnie starszej wersji Android'a czyli Oreo czy już z nowego, to udusić mnie ale nie pamiętam.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Witaj Piotrze,
Mam zapytanie dotyczące skrótu OP przy nick'ach forumowiczów, cóż on oznacza?

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Krzysztof Radziszewski napisał(a):Witaj Piotrze,
Mam zapytanie dotyczące skrótu OP przy nick'ach forumowiczów, cóż on oznacza?


Hej,
Original Poster = autor wątku
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

kalkulator-roslin-news2.jpg
(264.11 KiB) Pobrane 5746 razy


Przygotowaliśmy dla Was kolejny kalkulator na łamach naszej strony internetowej.
Aktualny pozwoli Wam wyliczyć ilość roślin, jaka zmieści się w akwarium.

Pomoże on w wyborze odpowiedniej formy rośliny do zakupu oraz docelowej ilości sztuk.

Idź do kalkulatora
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

kalkulator-kamieni-info.jpg
(94.9 KiB) Pobrane 5633 razy


Przygotowaliśmy kolejny kalkulator - tym razem wersja, który wyliczy przybliżoną ilość kamieni, którą potrzebujemy do wymiarów naszego akwarium.

Miłego korzystania :)

Idź do kalkulatora
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Sierpień i pierwsza połowa września były czasem prac nad aktualizacją funkcjonalności profili na Forum oraz drobnych poprawek wyglądowych.

Poniżej zamieszczam listę nowości.

menu.jpg
(301.72 KiB) Pobrane 5489 razy


Zaktualizowano menu forum oraz poprawiono jego wyświetlanie pod przeglądarką Google Chrome.
Teraz nie przegapicie już najnowszych galerii oraz ogłoszeń w giełdzie.

menu2.jpg
(218.23 KiB) Pobrane 5489 razy


Do osobnego działu "Nowe galerie" wydzieliliśmy linki do najnowszych zdjęć i filmów z forum oraz powiadomienia o nowych akwariach, inspiracjach i konkursach aquascapingowych.

menu3.jpg
(548.58 KiB) Pobrane 5489 razy


Na liście ostatnio dodanych zdjęć na Forum zwiększyliśmy liczbę kolumn, dzięki czemu łatwiej ogarnąć wzrokiem większą ilość zdjęć, które mieszczą się na ekranie. Pozwoli to sprawniej wyłapywać perełki publikowane na łamach Forum.

profile-top.jpg
(107.55 KiB) Pobrane 5489 razy


Na koniec funkcjonalność, z której jesteśmy najbardziej dumni - aktualizacja profili forumowiczów, które są teraz czytelniejsze i bogatsze w treści.

Poniżej przygotowaliśmy wskazówki nt. rozplanowania poszczególnych funkcjonalności:

profile1.jpg
(483.58 KiB) Pobrane 5489 razy


Zapewne jesteście ciekawi co zawierają zakładki z ostatnią aktywnością, poniżej krótkie objaśnienie:

Informacje:
zakładka zawiera dane profilowe skonfigurowane w ustawieniach profilu na forum

Zdjęcia:
zakładka zawiera ostanio publikowane zdjecia przez forumowicza, którego profil oglądamy

Filmy:
jak wyżej - dotyczy jednak filmów publikowanych na forum

Aquascaping:
w tej zakładce znajdziemy akwaria właściciela profilu publikowane w dziale "Nasze akwaria" oraz wszelkie inspiracje znalezione w sieci, którymi podzielił się ze społecznością Forum

Publikacje:
to zakładka, w której znajdziemy opisy ryb i roślin publikowane na łamach Forum.

Giełda:
zakładka zawiera najnowsze ogłoszenia kupna/sprzedaży/wymiany

obserwowani.jpg
(260.59 KiB) Pobrane 5489 razy


W sekcji "Obserwowani na Forum" znajdziemy listę osób, które obserwuje danych Forumowicz.
Jest to funkcjonalność podobna do popularnego instagrama, dzięki której możemy obserwować wybranych użytkowników Forium i śledzić na bieżąco ich działalność akwarystyczną.

Masz swojego ulubionego Forumowicza i chciałbyś być na bieżąco z jego publikacjami - dodaj go do obserwowanych.

Niebawem kolejne udogodnienia, tymczasem życzymy miłego korzystania z zasobów strony :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

avatar.jpg
(428.61 KiB) Pobrane 6868 razy


Zaktualizowaliśmy menu profilowe dostępne po ikoną Waszych avatarów.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Kolejny weekend był równie pracowity jak poprzedni.

Ekipa sklepu RA dokładała kolejne regały na produkty, których mamy już ponad 10 000 stale dostępnych na magazynie, natomiast redakcja pracowała nad udoskonalaniem wersji mobilnej Forum.

Poprawiono m.in.
- górne menu, które porusza się teraz wraz z zawartością strony
- dolne menu z szybkim dostępem do najnowszych postów, zdjęć, filmów i akwariów z Forum
- stronicowanie na listach wątków i wewnątrz tematu
- dodano opcję szybkiej odpowiedzi, która pozwala wygodnie odpowiedzieć w wątku bez potrzeby ładowania pełnego edytora
- poprawiono pełny edytor - dodano m.in. wygodniejszą obsługę załączników forum
- listą nowych zdjeć i filmów z forum do wygodnego przeglądania nowej zawartości na stronie
- dodano miniaturki działów na stronie głównej Forum
- informację o nowych postach w dziale i temacie wyświetlamy teraz w postaci pomarańczowej kropki, podobnie jak na stronie główej pełnej wersji forum
- informację o logowaniu w dolnym menu

Życzymy miłego korzystania, niebawem kolejne nowości.
Załączniki
mobile1.PNG
(359.87 KiB) Pobrane 6802 razy
mobile2.PNG
(141.19 KiB) Pobrane 6802 razy
mobile3.PNG
(122.61 KiB) Pobrane 6802 razy
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

mobile2.jpg
(253 KiB) Pobrane 6726 razy


Miło mi poinformować o zakończeniu kolejnego etapu prac nad rozwojem strony.

Nowości w wersji mobilnej

Ujednolicono mobilne menu Serwisu i Forum,
Teraz po lewej stronie znajdziecie najczęsciej używane opcje użytkownika, natomiast z prawej dostęp do głównych działów strony.

Łatwiejsze przejście na stronę główną Serwisu
Na każdej podstronie Serwisu i Forum dodaliśmy logo, teraz kliknięcie w nie przeniesie Was zawsze na stronę główną Serwisu

Poprawiono wyswietlanie zdjec w watkach
W tematach na forum skorygowaliśmy wyświetlanie załączników, które teraz wyświetlają się na całą szerokość strony

Odznacz jako przeczytane
Dodano opcję odznaczania wszystkiego jako przeczytane na liście nowych i nieprzeczytanych postów na Forum.
Jeśli jesteście zalogowani - wątki pozostaną jako odczytane na wszystkich Waszych urządzeniach.

Więcej opcji w menu kontekstowym na Forum
Pod ikonką opcji znajdziecie wszystkie dostępne opcje wyszukiwania najciekanych treści na Forum, z kolei pod prawym rozwijanym menu - najczęściej używane opcje.

Nowości na stronie głównej Serwisu
Na stronie głównej Serwisu zmieniliśmy kod modułu odpowiedzialnego za wyświetlanie najnowszych wpisów i załączników z Forum. Sami często zaglądamy na Forum i zrealizowaliśmy obsługę tak, jak sami z niej na codzień korzystamy. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.

Nowości w sklepie

Aktualizacja modułu paczkomatów
Z powodu zmiany rodzaju map, z jakich aktualnie korzysta inpost - zaktualizowaliśmy moduł wyboru paczkomatu. Proces jest teraz dużo szybszy, można także wyszukiwać paczkomaty po kodzie pocztowym.

Życzymy przyjemnego korzystania z zasobów naszej strony internetowej.
Jesteśmy ciekawi Waszego zdania i uwag - zachęcam do ich publikacji w tym wątku.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Przeprowadziłem dziś szereg prac optymalizacyjnych na stronie, zaktualizowałem także ustawienia serwera, strona mimo rosnącej liczby odwiedzin powinna teraz znacząco przyspieszyć :)

Miłego korzystania :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Ostatnie miesiące obfitowały w szereg prac związanych z rozbudową naszych magazynów (o tym już niebawem na stronie głównej) oraz wdrożeniem nowego działu z naukowymi artykułami nt. roślin (wnoszących nową jakość wiedzy nt. roślin akwariowych ), ale nie zapomnieliśmy tez o naszej stronie internetowej, która otrzymała kolejne przydatne funkcjonalności, oto najważniejsze z nich:

Strona sklepu:

Nowa, stworzona od nowa wersja mobilna

Na to czekało wielu z Was.
Projekt wdrażany stopniowo od kilku miesięcy przeszedł pomyślnie testy i spotkał się z uznaniem naszych stałych Klientów.

Od teraz będziecie mogli zamawiać wygodnie na urządzeniach mobilnych mając pod ręką smartfona lub tablet - przez 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

Ponadto jeśli mieszkasz w Krakowie - skorzystasz z unikalnej opcji CLICK & COLLECT, która pozwala na realizację i odbiór zamówienia w ciągu 2 godzin od jego złożenia!
Wystarczy, że wybierzesz produkty dostępne na magazynie oraz zamówisz z opcją odbioru osobistego a odbierzesz swoje zakupy w ten sam dzień roboczy.

Postaraliśmy się stworzyć wersję mobilną tak, aby była czytelna i w przeciwieństwie do wielu inny sklepów - szybka i użyteczna. Obsługuje ona najważniejsze funkcjonalności takie jak logowanie do sklepu, indywidualne kody rabatowe oraz obsługuje Twój rabat stałego Klienta, dzięki któremu kupujesz taniej niż w innym miejscach.

Na stronie mobilnej łatwo sprawdzisz też, czy dany produkt jest dostępny na magazynie a w przypadki opcji na zamówienie - jaki jest czas oczekiwania na dostawę.

Zapraszamy do przetestowania i zakupów z poziomu smartfona, szczególnie iż jesteśmy po świeżych dostawach roślin :). Zobacz listę gatunków

wersja-mobilna.jpg
(192.71 KiB) Pobrane 6570 razy


Nowa wersja modułu paczkomatów

Ponieważ firma Inpost zaktualizowała swoje API i udostępniła nowe formatki wyboru paczkomatów, postanowiliśmy skorzystać z dobrodziejstwa najnowszej wersji i uatrakcyjniliśmy nasz moduł wyboru paczkomatów.

Teraz zarówno w wersji na komputery jak i na komórki - lista paczkomatów wyświetli się automatycznie na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji, otrzymasz także możliwość łatwego wyszukiwania paczkomatów po Twoim kodzie pocztowym, nazwie miejscowości i ulicy.

Jest także możliwość podglądu lokalizacji paczkomatu wraz z jego realnym zdjęciem.

paczkomaty.jpg
(221.66 KiB) Pobrane 6570 razy


Forum dyskusyjne

Box co nowego na stronie głównej

Na Forum w lewym górnym rogu wyświetlamy teraz box z najnowszym materiałem ze strony głównej Serwisu.
Pozwoli to Tym z Was, którzy zaczynają swój dzień od strony Forum - zorientować się, czy jest jakiś nowy news lub artykuł na stronie głównej RA.

ze-strony-glownej.jpg
(222.31 KiB) Pobrane 6570 razy


Zmiany w funkcjonalności wgrywania załączników

Obecnie coraz więcej zdjęć wgrywacie z poziomu urządzeń mobilnych. Mają one niemałe rozmiary co ma wpływ na prędkość wyświetlania strony, czas generowania cache oraz prędkości zapisu i odczytu na naszych dyskach SSD.

Stworzyliśmy nową funkcjonalność, która zmiejsza wgrywane przez Was zdjęcia w locie - ograniczając ich maksymalne rozmiary. Dzięki temu forum będzie działało jeszcze szybciej, nawet mimo rosnącej stale liczby użytkowników.

Dziękujemy za uwagę i życzymy przyjemnego korzystania :)
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Piotr Baszucki napisał(a):(...)

Dziękujemy za uwagę i życzymy przyjemnego korzystania :)


Dziękujemy Piotrze za udogodnienia oraz rozwój strony i aplikacji.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Najlepsze forum i strona sklepu internetowego w kraju.
Czasami ,tylko denerwuje mnie,że muszę czekać kilka dni na wysyłkę.
Widać,że interes się kręci i dobrze,bo wkładacie w to dużo pracy i pomysłów.
Sukcesów życzę

anubias81
Poznaje temat

Posty: 148
Dołączył: 16 kwi 2017, 21:26

anubias81 napisał(a):Najlepsze forum i strona sklepu internetowego w kraju.
Czasami ,tylko denerwuje mnie,że muszę czekać kilka dni na wysyłkę.
Widać,że interes się kręci i dobrze,bo wkładacie w to dużo pracy i pomysłów.
Sukcesów życzę


Tak, początek stycznia był ciężkim okresem - ogromna liczba zamówień połączona z oczekiwaniem na zakończenie remanentu spowodowała kolejkę oczekujących.
Aktualnie jesteśmy na bieżąco - zamówienia na produkty dostępne na magazynie wychodzą następnego dnia.

Dziękujemy za dobre słowo, staramy się aby było coraz lepiej przy zachowaniu relatywnie niskich cen.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

doktor-ryszard-kaminski2.jpg
(382.65 KiB) Pobrane 8643 razy


Miło nam poinformować iż niebawem uruchamiamy nowy dział na stronie, którego redaktorem będzie znany i ceniony w środowisku miłośników roślin wodnych - dr Ryszard Kamiński.

Botanik, wieloletni kierownik Działu Roślin Wodnych i Błotnych Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, w ostatnich latach pełniący funkcję Dyrektora Ogrodu, zaszczyci naszych Czytelników swoją wiedzą i doświadczeniem w prowadzeniu największej w Europie kolekcji tropikalnych roślin wodnych.

Współpraca zaowocuje serią merytorycznych artykułow poświęconych systematyce, morfologii i ciekawostkom związanym z submersyjną i emersyjną uprawą roślin wodnych.

W dobie krótkich materiałów filmowych, będzie to całkowicie nowa jakość w Polskiej akwarystyce, niedostępna w żadnym innym miejscu
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Z niecierpliwością czekam na ciekawe informacje.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Piotr Baszucki napisał(a):W dobie krótkich materiałów filmowych, będzie to całkowicie nowa jakość w Polskiej akwarystyce, niedostępna w żadnym innym miejscu



Super. Już trochę mam dość filmików w których przez 10 minut oglądam to co mógłbym przeczytać w 2 minuty. (a zazwyczaj i tak nic z tego nie wynika)

Avatar użytkownika
szarlej
Zaawansowany użytkownik

Posty: 852
Dołączył: 15 gru 2015, 13:39
Miasto: Tarnów

Piotr Baszucki napisał(a):W dobie krótkich materiałów filmowych, będzie to całkowicie nowa jakość w Polskiej akwarystyce, niedostępna w żadnym innym miejscu


ale ... sam promujesz krótkie materiały filmowe :) a już zupełnie poważnie "BRAWO" , przemyślcie proszę, czy można by się pokusić prócz artykułów, wprowadzenie materiałów wideo. Trzymam kciuki, pomysł świetny.

rafau
Znający temat

Posty: 1236
Dołączył: 10 paź 2009, 21:34
Miasto: Gdańsk

Wspieram stronę kontem Premium

Wklejam filmy na forum jak każdy, czy ja wiem czy to jakaś wyjątkowa forma promocji? :) Są ładnie zmontowane, buzie też przyjemne :)

Bardziej chodziło mi o to iż jest to zgoła odmienna formuła, aktualnie mocno eksploatowana, skierowana też do całkiem innego odbiorcy i prezentująca nieco inny rodzaj treści (często powtarzalnej i trywialnej, aczkolwiek użytecznej i ciekawej oraz jak już wspomniałem - na wysokim poziomie estetycznym).

Byliśmy pionierami filmów związanych z akwarystyką w kraju, po latach pole to pozostawiamy jednak innym - nie ma sensu nagrywać w kółko o tym samym lub nagrywać tylko po to...aby nagrywać.
Zresztą lepiej byłoby chyba poświęcić energię na polskie napisy np. do filmów Green Aqua niż nagrywać od nowa o tym samym w ojczystym języku. To są aktualnie mistrzowie w tej materii i to bez dwóch zdań.

Stawiamy bardziej na opracowania fachowe, związane mocno z biologią roślin i z uwagi na autorytet autora nie chcemy równać do dołu, lecz podnosić poziom edukacji w tej materii.

Dla wielu Czytelników będzie to pierwsze spotkanie z opracowaniami tego typu, liczę iż ta nowa przygoda przypadnie Wam do gustu.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12264
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium











Powiązane tematy
  • Nieprawdziwe informacje w nowym filmie GreenAqua

    Cześć wszystkim. Właśnie obejrzałem nowy film z jednego z ulubionych kanałów tego forum :) Tamas mówi dziwne rzeczy na temat KH, PH i mineralizacji. Jest bzdurą, że rośliny topią się przy niskim ph...

    Wyświetlenia: 2513 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Schismatoglottis prietoi - informacje o roślinie

    Witam ,ostatnio kupiłem nową roślinkę ..schismatoglottis prietoi ,nawet nie wiem czy ma polską nazwę ,można ją odszukać bez problemu w internecie ( zdjęcia )..,przypomina z wyglądu skrzyżowanie anubi...

    Wyświetlenia: 3202 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Aqua Rebell Mikro - sprzeczne informacje o potasie ??

    Witam. mam pytanie. Kupilem Aqua Rebell Eisenvolldunger (Mikro Basic), na stronie producenta napisane jest że 10 ml/100l wody podniesie steżenie K - 0,06 mg/l, a Mg - 0,40 mg/l, a na polskich stronac...

    Wyświetlenia: 1252 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Informacje o zwierzaczku :)

    Witam, pytam bardziej doświadczonych ludzi w temacie czy takie babki kopia, jak z trawnikami np: Monte Carlo, czy nie wyrywa ich? Czy nadaje się do akwarium roślinnego? Co powinienem wiedzieć o niej j...

    Wyświetlenia: 1322 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • HW-602b - informacje od użytkowanika

    Witam Chciałbym się podzielić informacjami o filtrze kubełkowym tzw. chinczyku HW-602b Pojemność wkładów 2l Oryginalne wkłady : 3 x gąbka o zmniejszającej sie gradacji + 1x wata filtracyjna Podawany p...

    Wyświetlenia: 685 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Danio - opuchnięty z jednej strony

    Witam, co mogło się stać że danio taki spuchnięty z jednej strony???? Zdjęcia słabej jakości ale rybka cały czas w ruchu także ciężko ustrzelić foto. 20180211_140605.jpg 20180211_140411.jpg 2018021...

    Wyświetlenia: 710 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Bimbrownia od strony technicznej

    Witam Kolegów i Koleżanki, Ponieważ nie stać mnie (jeszcze) na profesjonalny zestaw CO2, postanowiłem zrobić bimbrownię. Pozornie proste przedsięwzięcie dostarczyło mi wielu pytań, dlatego zanim przy...

    Wyświetlenia: 7050 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Pseudomugil furcatus informacje

    Witam was, chciałbym zasięgnąć porady od osób które posiadają w/w rybkę w swoich zbiornikach. Czytałem o niej troszkę w internecie, lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, czy można i w jakiej ilo...

    Wyświetlenia: 3766 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Dział Konkurs IAPLC 2015 - informacje ogólne

    https://www.youtube.com/watch?v=flh_kIJIpmo Po co powstał ten dział? Dział powstał jako odpowiedź na oczekiwania forumowiczów, którzy chcieli omawiać wyniki konkursu ADA i prezentowane akwaria w...

    Wyświetlenia: 9397 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Start akwa z ziemią - informacje i pytania

    Witam! Najpierw napiszę czemu to zrobiłem: 1. miałem dość cienkich parametrów wody 2. miałem dość obleśnie wyglądającego zbiornika 3. miałem dość tego, że rosliny nie rosną i marnieją 4. miałem ogóln...

    Wyświetlenia: 17160 | Odpowiedzi: 43 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Bent423 i 407 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.