Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Glony


Brązowe kropki i pleśń na korzeniach



Identyfikacja i walka z glonami i sinicami. Skuteczne metody zapobiegania.



Założyłem akwarium 4 dni temu pojawiła się pleśń i takie kropki czym to można zwalczyć czy czekać te kropki to okrzemki. Z góry dziękuję za pomoc.
20170327_134342.jpg
(58.54 KiB) Pobrane 704 razy
20170327_133644.jpg
(44.68 KiB) Pobrane 704 razy

grzbyk
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 05 mar 2017, 15:20

27 mar 2017, 13:47 Re: Brązowe kropki  (#2)  

Jeszcze Ph 7.4 GH 4.0 KH 15.0

grzbyk
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 05 mar 2017, 15:20

mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12262
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

Piotr napisał(a):Zobacz ostatni akapit:
https://www.roslinyakwariowe.pl/kalkula ... arium.html

Dziękuję to czytałem bardziej chodzi mi o brązowe kropki mam na kamieniach szybie wszędzie

grzbyk
Początkujący

Posty: 18
Dołączył: 05 mar 2017, 15:20











Powiązane tematy
  • Czy to glon, pleśn czy jakieś bakterie?

    Czy czarna lub szaroczarna plecha, która tworzy się na korzeniu tylko głównie pod spodem i w zacienionych miejscach to jest jakaś pleśn, bakteria czy glon? Uniosłem korzeń lekko do góry, żeby zrobić z...

    Wyświetlenia: 573 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Długie zielono-brązowe nitki

    Witam, od jakiegoś miesiąca walczę z plagą glonów w postaci zielono-brązowych nitek oraz brązowych nalotów na szybach, kamieniach i trawniku z Monte Carlo. Nie daję już rady, ponieważ wszystkie metody...

    Wyświetlenia: 1762 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Brązowe glony atakują. Jak z tym walczyć?

    Cześć, prezentuję akwa w zabudowie, w którym zaczęły przeważać glony. Nie wyglądają mi na typowe nitki. Ich fizyczne usunięcie jest niemożliwe, bo niemal rozpuszczają się w palcach. Akwarystyką zajmu...

    Wyświetlenia: 2429 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Brązowe naloty (okrzmki ?), krasnorosty oraz trochę zielenic

    Akwarium prowadzę prawie książkowo, dlatego dziwi mnie problem jak w temacie, na razie niewiele tego, ale boję się, że będzie gorzej. Najbardziej wnerwiają mnie pierwsze czarne krasnosrosty oraz od mi...

    Wyświetlenia: 12907 | Odpowiedzi: 119 czytaj więcej...

  • Czarne kropki glonów na liściach - czego to objawy?

    Cześć. Czego mogą to być objawy? Image1527609183.967075.jpg Czernienie krawędzi liści i kropki na liściach. Najbardziej na Lobelii z lewej strony, z prawej w malym stopniu. Image1527609355.298072....

    Wyświetlenia: 3117 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • Brązowe coś

    Witam. Wiem że było już wiele takich wątków ale poproszę o pomoc w identyfikacji co tu u mnie się urodziło. Generalnie brązowy nalot na wszystkim co możliwe, łatwo schodzi a podczas zdrapywania go ze ...

    Wyświetlenia: 2262 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Glon, czy pleśń?

    Witam. Jaka w tytule mam coś czarnego, (kiciuśowatego jak mówi moja żona) na kamieniach i trochę na korzeniu. Ogólnie glonów brak. Trochę zielenic krótkich po urlopie na Eleocharisie. Nie było komu na...

    Wyświetlenia: 4776 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Poważny problem- wszystko brązowe

    Cześć Akwarium roślinne wystartowałem 28 dni temu. Pojawiły się zielone nitki oraz coś co przypomina inwazję brązowych najeźdźców których nie mogę zidentyfikować. Są one na podłożu, szybach roślina...

    Wyświetlenia: 7895 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Brązowe glony nitkowe

    Witam, założyłem awkarium ok. 10-12 dni temu i niedawno pojawiły mi się takie brązowe glony proszę o pomoc , poniżej napisze co nieco o akwa: 25l 40x25x25 Filtracja : multikani 800 2 kubły w dolnym ...

    Wyświetlenia: 3034 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Bialy nalot ...plesn ? Glut ? Proszę o pomoc :)

    Akwarium : 37 L Nawóz : na sam dol / Mieszanka bogatej ziemi z gliną + co2 ( z bimbrowni >woda drozdze cukier ) (+ tropical aqua care : BactoActive na start akwa) Zwir : Na spodzie stary wygotowa...

    Wyświetlenia: 8568 | Odpowiedzi: 62 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Hiporafa i 384 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.