Jesteś tutaj: Serwis Forum Pielęgnacja Glony

Sinice w akwarium - co zadziała?

Identyfikacja i walka z glonami i sinicami.
Skuteczne metody zapobiegania. + nowy temat
pafcio80 napisał(a):u mnie natomiast pojawił się ciemnożółte plamki i z każdym dniem jest więcej, ktos wie co to i jakie są zasady walki z tym?

Wygląda na okrzemki. Najlepiej założyć własny, nowy temat i opisać akwarium.

Marcin_M_1977
Poznaje temat

Miasto: Grota pod środkowym korzeniem

ADA Phyton Git

Ptysiek Amano
Poznaje temat

Miasto: k/Wrocławia

pafcio80 napisał(a):u mnie natomiast pojawił się ciemnożółte plamki i z każdym dniem jest więcej, ktos wie co to i jakie są zasady walki z tym?

Wygląda na okrzemki...
Powinny same zniknąć...

FoCuS_PL
Stały bywalec

12 sty 2021, 12:50 Re: sinice  (#24)  

krzysiek 36 napisał(a):Witam i polecam ci kapsułki przeciw sinicą dokupienia są w tu sklepie mi bardzo pomogły teraz mam z nimi spokój

Jaka język ty pisać?

FoCuS_PL
Stały bywalec

wysyp nowych glonów z dnia na dzień coraz więcej ;< jak z tym walczyć ograniczyć ?.

testy kropelkowe
Ph 7.5
No2 0
NH3 0
No3 10-15
Po4 0
Fe 0.1
Załączniki
20210113_174738.jpg
20210113_174752.jpg
20210113_174805.jpg

djsiny
Poznaje temat

@djsiny
Zacznij od kupna filtra i lej do akwarium miękką wodę.

femko
Początkujący

Znaleźć dobry filtr teraz w dostępnych modelach każdy będzie polecać inny

djsiny
Poznaje temat

Filtr naturalnie nie zwalczy glonów czy sinic, ale bez niego to walka z wiatrakami. Jakikolwiek będzie lepszy niż żaden.

femko
Początkujący

Ultramax 1000l ktoś go może poleca ew może inny?. chodzi mi żeby nie przeciekał no i żeby był cichy

djsiny
Poznaje temat

Każdy jest na początku cichy i nie przecieka Użyj wyszukiwarki na forum.

femko
Początkujący

13 sty 2021, 22:53   (#31)  

Problemy związane z przeciekaniem filtra wynikają głównie z niewłaściwej eksploatacji (po każdym otwarciu filtra dobrze jest delikatnie przesmarować uszczelkę głowicy oraz uszczelki zaworów smarem silikonowym, czy też nawet zwykłą wazeliną.
Przy wyborze kubła weź pod uwagę ile wolnego miejsca możesz przeznaczyć pod filtr (wymiary wnętrza szafki, na której stoi akwarium lub miejsce poza szafką w pobliżu akwarium). Zwróć też uwagę na mocowania orurowania do filtra, żeby mieć pewność, że umieścisz je swobodnie w pokrywie jeśli taką posiadasz (kiedyś miałem pokrywę aluminiową Diversa z niepraktycznymi otworami na węże i kupiłem filtr Fluvala, który ma dość specyficzne mocowania węży i musiałem się nakombinować, żeby zainstalować je w pokrywie). No i najważniejsza kwestia - jaki masz budżet na ten sprzęt bo ceny kubłów są bardzo zróżnicowane).

Marcin_M_1977
Poznaje temat

Miasto: Grota pod środkowym korzeniem

Powiązane tematy
  • Czy to okrzemki w akwarium?

Proszę o identyfikacje glonów. Czy anubiasa liście żółkną od zbyt dużej expozycji na światło? pozdrawiam

Wyświetlenia: 1627 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

• Jak przenieść szafkę z akwarium ponad 200 l?:)

Postanowiłem założyć nowe, lepsze, większe akwarium, które stanie w miejscu obecnego. Mam do wyboru: - zlikwidować obecne i w jego miejsce założyć nowe - wówczas tracę wszystkie rośliny i ryby, które ...

Wyświetlenia: 534 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• Problem z glonami w akwarium

Witam. Potrzebuję porady. Akwarium ma 3 tygodnie i od ponad 2 tygodni mam glony. Glony są w kształcie gęstych niteczek. Codziennie usuwam je mechanicznie ale jest to jak walka z wiatrakami. Jest ich c...

Wyświetlenia: 710 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

• Sinice w akwarium

Witam, Od 2 miesięcy mam problem z sinicami w moim 54l baniaku na podłożu aktywnym black soil. Światła mam około 0,6-07 W/L (mogę mieć więcej lub mniej ponieważ posiadam ściemniacz led). Akwarium do t...

Wyświetlenia: 888 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

• Biała woda w akwarium

Witam, temat maglowany już na sporo sposobów a i poradzić już z nią sobie też nie umię ale znowu u Mnie się pojawia. Po Moich obserwacjach na pewno woda u Mnie robię się przez nawożenie. Akurat w tym...

Wyświetlenia: 3129 | Odpowiedzi: 50 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 15 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.