Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Jaką pielęgnice do skalarów



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



05 sie 2020, 10:43 Jaką pielęgnice do skalarów  (#1)  

Witam
Akwarium 240l. Woda ro+kran gh 10, pH 7,5
Obsada:
5 skalarów, 8 miedzik obrzeżony, 15 neon inessa, 2 glonojady, 3 kosiarki, 4 kiryski ciemnoplamiste, sąsiad wymienił mi rośliny na gupiki. Tych ostatnich jest za dużo. Jestem gotowy zrezygnować z gupików, neonek, które posłużą za pokarm pielęgnicy. Tylko jaka pielęgnica do skalarów? Proszę o info czy ktoś posiada pielęgnice i skalary?

orzelspc
Początkujący

Posty: 8
Dołączył: 17 kwi 2020, 12:56

orzelspc napisał(a):Witam
Akwarium 240l. Woda ro+kran gh 10, pH 7,5
Obsada:
5 skalarów, 8 miedzik obrzeżony, 15 neon inessa, 2 glonojady, 3 kosiarki, 4 kiryski ciemnoplamiste, sąsiad wymienił mi rośliny na gupiki. Tych ostatnich jest za dużo. Jestem gotowy zrezygnować z gupików, neonek, które posłużą za pokarm pielęgnicy. Tylko jaka pielęgnica do skalarów? Proszę o info czy ktoś posiada pielęgnice i skalary?


Cześć,

240l to nie jest dużo dla 5 Skalarów, na więcej pielęgnic nie ma tam miejsca. Jeśli bardzo chcesz coś koniecznie dołożyć to ewentualnie coś z pielęgniczek, np:
- Dicrossus filamentosus,
- Apistogramma cacatuoides,
- Apistogramma panduro,
- Apistogramma baenschi,
opcji masz sporo, choć dobrze gdybyś zszedł trochę z parametrami w dół.

Kosiarki to ryby lubiące żyć w grupach. dorzuć jeszcze trzy sztuki, albo oddaj te które posiadasz.

Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
rafahgd
Stały bywalec

Posty: 479
Dołączył: 30 gru 2012, 22:36
Miasto: Möckmühl











Powiązane tematy
  • Jaką obsadę dać

    Dzień dobry założyłem niedawno akwarium mam już obsadę jaką widać na załączniku i myślałem nad bocją żeby zjadała glony. Jakieś rady? Akwarium ma jeszcze sporo miejsca.

    Wyświetlenia: 1491 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Clithon Corona jaka ilość do 112l?

    Cześć, Chciałbym do nowego zbiornika 112L wpuścić ślimaki Clinton Corona. Obecnie mam jednego Helmeta, które już czyści przednią szybę, ale fajnie jakby miał towarzystwo. Rośliny tylko trawnikowe Micr...

    Wyświetlenia: 976 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jaka choroba ryb?

    Witam, mam akwarium od 2 tygodni, mam w nim od tygodnia kilka neonków, kosiarkę, i pare innych które już nie pamietam jak się nazywają, zauważyłam od wczoraj ze neonki maja białe kropki co to może ozn...

    Wyświetlenia: 2349 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Pielęgniczki Kakadu - jaka konfiguracja?

    Jaka będzie optymalna konfiguracja kakadu w akwarium roślinnym 182l? 1+3, 2+2? Akwarium jeszcze nie wystartowało, ale w głowie już sobie planuję. Inni towarzysze to najprawdopodniej będą - razbora kl...

    Wyświetlenia: 1762 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Płeć Skalarów

    Witam.Jest ktoś w stanie rozpoznać płeć skalarów z poniższych zdjęć? Z góry dzięki. Pozdrawiam

    Wyświetlenia: 1705 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Jaka może być przyczyna śmierci otosków?

    Dzień dobry 3 mies temu założyłem wielogatunkowy zbiornik 120L początkowo dałem do niego 3 otoski po mniej więcej 1tyg umarły postanowiłem dokupić kolejne 3 ze względu na to że zbiornik świeży a z teg...

    Wyświetlenia: 5398 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jaka ławica zamiast neonów?

    Szukam inspiracji :) Wystartowałem w sobotę akwarium: https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/112l-natura-buda102-78754.html?p=603806#p603806 Do tej pory przez 3,5 roku miałem s...

    Wyświetlenia: 3287 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Endemiczne pielęgnice z Madagaskaru

    https://www.youtube.com/watch?v=vNck9bBcjbw Zapraszam do obejrzenia prelekcji Piotra Korzeniowskiego. Materiał opracowany przez Tyrrila.

    Wyświetlenia: 659 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Pokarm dla skalarów

    Witam. Co podajecie swoim skalarom? Slysze rozne opinie i tutaj pewnie tez sie takie pojawią. Pokarmy jakie ja daje to: (z mrozonych) -kryl, -gammarus, -wodzien -ochotka -mrozone serca wolowe i indyc...

    Wyświetlenia: 2197 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Duże pielęgnice do akwarium roślinnego

    Czy są jakieś pielęgnice większych rozmiarów (nie mówię o pielęgniczkach, typu kakadu, ramirez) do zbiornika 800 litrów które by nie tykały roślin?

    Wyświetlenia: 1742 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: bloodraven i 326 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.