Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Padające Proporczyki z Kap Lopez, Gertrudy



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



Witam
Udało mi się zakupić kilka Proporczyków z Kap Lopez. Zostały wpuszczone do zbiornika ze spokojnymi rybkami jak Mordok słoneczny oraz Gertrudy. Po trzech dniach co dziennie zaczęły mi zdychać Kap Lopez w sumie straciłem 4 z 6 sztuk,wczoraj padła jedna Gertruda.

Kap Lopez są osowiałe samica dziś nie chciała jeść, samiec schowany pod korzeniem już myślałem że zdechł. Samica podpływa często pod powierzchnię, czasami nawet w pionie jest jak by zamroczona.

Kilka Mordoków tak jak by bez ruchu pod powierzchnią. Każdą zdechłą rybę obejrzałem nic nie zauważyłem nie po kojącego. Dziś jednak zauważyłem że samica z Kap Lopez ma jak by biały nalot na pyszczku . Gertruda nie wiem dlaczego wczoraj padła zdrowa rybka. Gertrudy u mnie dłuższy czas jedynie proporczyki nowe.

Akwarium netto 95 litrów
Parametry wody
PH6,8-7
Co2-25mg
Tlen - jest ok
NO3-10
Amoniak-Brak
pozostałe parametry książkowe
Temperatura 26 - stała nie ma skoków
Filtracja - Oase Biomaster 350 wkład 3 x Matrix 2 x gąbka
Błona białkowa robi się walczę z nią woda wydaje się jak by galaretowa - takie wrażenie.
Używam bakterii plus seachem Pristine

Mam nadzieję ze wszystko opisałem
Załączniki
IMG_20180317_151041.jpg
(2.81 MiB) Pobrane 974 razy
IMG_20180317_151302.jpg
(2.75 MiB) Pobrane 974 razy
IMG_20180317_145914.jpg
(2.69 MiB) Pobrane 974 razy
IMG_20180317_151337.jpg
(3.22 MiB) Pobrane 974 razy
IMG_20180317_154234.jpg
(1.82 MiB) Pobrane 974 razy

Avatar użytkownika
ciabatta
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 13 lis 2017, 19:57
Miasto: Sosnowiec

Wydaje mi się ,że mają ospę.
Zapobiegawczo proponuję podnieść temperaturę do 30 stopni.
Poszukaj leku choć sama temperatura przez kilka dni powinna także pomóc.
Na błonę ustaw inaczej wylot z filtra tak aby rozbijał lustro wody.Jeżeli to nie pomoże pozostanie założyć skimer.Jest możliwość odessać błonę-zanurz wąż w akwarium i wygnij go tak aby wodę pobierał z lustra tworząc lekki wir.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

Właśnie kolejna padła obejrzałem ją dokładnie i nic nie widziałem dziwnego. A wylot mam ustawiony tak, tafla się bardzo porusza.
IMG_20180317_183247.jpg
(106.71 KiB) Pobrane 939 razy

Avatar użytkownika
ciabatta
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 13 lis 2017, 19:57
Miasto: Sosnowiec

Jak by była ospa to widziałby białe kropki na ciele ryby.Ja bym zrobił dużą podmianę i zalał healthosanu bo skoro ma na pyszczku jakiś nalot to może ma konflikt bakteryjny.Za tym przemawia jeszcze to ,że problem pojawił się po zakupie nowych ryb.To lekarstwo na pewno nie zaszkodzi.

Avatar użytkownika
BOROTom
Znający temat

Posty: 1479
Dołączył: 13 mar 2015, 17:04

Zakupiłem naturalny preparat na ospę i część pasożytów. https://sklep.roslinyakwariowe.pl/lekar ... -7489.html Dodatkowo zeby pozbyć się blony testuje takie rozwiązanie żeby zwiększyć ruch tafli
IMG_20180319_115401.jpg
(87.2 KiB) Pobrane 761 razy

Avatar użytkownika
ciabatta
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 13 lis 2017, 19:57
Miasto: Sosnowiec











Powiązane tematy
  • Padające ślimaki

    Cześć mam od dłuższego czasu problem ze ślimakami w akwarium. Po aklimatyzacji i wpuszczeniu ich do akwarium padają w maks kilka dni. Ostatnio rekord pobiła Ampularia i padła po kilku minutach. Od cze...

    Wyświetlenia: 4735 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • Padające skorupiaki

    Cześć, mam problem z padającymi skorupiakami. Robiłem kilka podejść, niestety za każdym razem efekt był ten sam, czyli śmierć wszystkich krewetek i ślimaków. Trochę o akwarium: - 30l - podłoże AS ...

    Wyświetlenia: 2208 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • Padające Microrazbory Galaxy

    W poprzednim akwarium 96 l miałem parke Ramirezek i dokupiłem 15 szt Microrazbor Galaxy. Po jakims czasie ostała się tylko jedna sztuka Microazbory :( W niedzielę wymieniłem akwarium na 126 l i w poni...

    Wyświetlenia: 4084 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Padające ryby

    Witam Mam problem z ciągle padającymi rybami po zakupie. Padają mi ciągle otosy oraz kirysy oraz 2 przylgi chińskie. W przypadku otosów oraz przylg w ciągu tygodnia max dwóch po prostu padają na dno...

    Wyświetlenia: 4347 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Czy red cherry mogą być z gurami mozaikowymi i piskorkami ?

    Nie wiecie przypadkiem czy red cherry mogą być z gurami mozaikowymi i piskorkami ?

    Wyświetlenia: 1370 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Padające red cherry

    Witam Od kilku dni mam problem z krewetkami red cherry. Średnio 2 krewetki dziennie padają. Objawia się to tym, że krewetka normalnie chodzi, po jakimś czasie stoi w bezruchu, przewraca się na bok i...

    Wyświetlenia: 4039 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Padające Brzanki

    Witam dziś w odstępie 8 h padły mi 2 Brzanki Sumatrzańskie Zbiornik 112 L Zbiornik ma już ponad 4 tygodnie rybki zostały wpuszczone jak miał 3 tygodnie , w woreczku do zbiornika na 30 min i do zbior...

    Wyświetlenia: 1980 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Padające Platki

    Ostatnio mam problem z Platkami. Co chwilę wyciągam padłą platkę. Tzn w ciągu miesiąca jakieś 3, jedna sam usmierciłem, bo juz nawet nie uciekała.Tylko dorosłe, mi padają. Nie widać żadnych oznak chor...

    Wyświetlenia: 831 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Padające roślinność i zwierzęta po restarcie

    Witam tak jak w temacie. Po restarcie tutaj link: http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/konkursy-i-galerie/galeria/045-l-kolejne-podejscie-daniel-sz-59420.html?p=381662#p381662 minęło 2 tygodnie. Po...

    Wyświetlenia: 3553 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...

  • Padające Krewetki

    Witam Od jakiegoś czasu zauważyłem padające krewetki - widzę czasami nawet 1 dziennie - co może być przyczyną? Wcześniej rozmnażały się i było ich pełno w baniaku. Parametry: NO3- 25 PO4- 1 KH-3 ...

    Wyświetlenia: 3306 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: brazzo, Joohan, wacio i 304 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.