Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Biedny bojownik



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



24 lip 2017, 17:46 Biedny bojownik  (#1)  

Witajcie. Na wstępie napiszę, że bojownik zdechł dziś w okolicach południa, ale jeszcze 3 dni temu pływał w akwarium z neonkami i otoskami - dlatego dobrze byłoby się dowiedzieć co to.

Zacznijmy od tego że bojownik i neonki mieszkały od wielkanocy w jednym akwa, 24*C i jakoś to było.
W tygodniu 16-23 czerwca dokupiliśmy 7 otosków, potem pojechaliśmy na 16 dni na wakacje. Kwarantanny nie było.

Wróciliśmy i bojek miał biały kłaczek na ogonie (ok 14 lipca). Podniosłam temperaturę na 26*C i zaczęłam się rozglądać za nowym akwarium dla bojka. Kłaczek odpadł z kawałkiem płetwy samoistnie po jakichś 2-3 dniach. Miał też tendencje do posiadania bardzo grubego brzuszka, ale to jak wszystkie moje rybki po karmieniu więc to może akurat normalne.
20170715_002904.jpg
(1.44 MiB) Pobrane 2266 razy

DSC06019.JPG
(186.51 KiB) Pobrane 2266 razy


Akwarium zostało postawione w sobotę (22 lipca), zalane ok 15 litrami wody ze starego akwarium i około 20 RO + kranówa. Temperatura 26, a wczoraj na noc podniosłam temperaturę na 28*C. Dziś bojek jest martwy i wygląda tak. Obstawiałam najpierw pleśniawkę wczoraj przywry skrzelowe, ale preparat nie zdążył mi nawet przyjść.
DSC06061.JPG
(231.69 KiB) Pobrane 2266 razy

20170724_150922.jpg
(186.57 KiB) Pobrane 2266 razy

DSC06081.JPG
(97.16 KiB) Pobrane 2266 razy


Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Anonim 56655


24 lip 2017, 18:34 Re: Biedny bojownik  (#2)  

Neon z bojownikiem to źle połączone. Ewentualnie simulansy. Ale mogą go podgryzać. Ogólnie bojownik to najszczęśliwszy jest sam

Avatar użytkownika
Wojtekxxx9
Stały bywalec

Posty: 484
Dołączył: 26 sty 2017, 06:18

24 lip 2017, 22:24 Re: Biedny bojownik  (#3)  

No teraz to wiem, ale niestety za pierwszym razem poszłam do sklepu akwarystycznego jedynie ze wspomnieniem z dzieciństwa gdzie w szklanej kuli 5-10 litrów mieszkał bojownik, 3 bojowniczki i neony z gupikami, a pani w zoologu niestety jest zwykłą ekspedientką, która wciśnie ci każdy kit byle tylko sprzedać.

Ale teraz chciałabym umieć uchronić neony i otoski przed losem bojownika, jeśli miałyby zachorować na to samo.

Anonim 56655












Powiązane tematy
  • Chory bojownik

    Mam problem z bojownikiem, wczoraj zauważyłam że ma takie sklejone płetwy, parę dni wcześniej było wszystko okej, miał piękne długie i kolorowe, co mam zrobić? Czy to choroba Fin rot?

    Wyświetlenia: 2955 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Bojownik wspaniały

    Czy bojownik nadaję się do akwarium 10l? Wysłane z JAT-L41 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

    Wyświetlenia: 2392 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Bojownik atakuje glupiki

    Witam.jestem tu nowy i mam pytanie odnosnie bojownika…zakupilismy jakis czas temu akwarium 54l…wszystko było fajnie dopóki nie kupiliśmy pary bojownika…po paru dniach zauważyłem ze parka glupikow ma p...

    Wyświetlenia: 2128 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Bojownik umiera ?

    Bojownik w starym akwarium cały czas siedział na filtrze kilka razy dziennie się przemieszczał nie reaguje na trening wogole . Odkąd przeniosłem go do dużego akwarium to wogole się nie rusza albo pod ...

    Wyświetlenia: 4431 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • Bojownik w towarzyskim

    Witam. Chciałam w 105l zobaczyć neony czarne i fantomy czerwone , ale kusi mnie bojownik. Dobty pomysł. Ma prawo się udać?

    Wyświetlenia: 3337 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Czy bojownik zaczął budować gniazdo?

    Bojownik zakupiony trzy dni temu. Zbiornik, 25L, świeży (10dni). Dzisiaj rano zauważyłem w rogu zbiornika liczne bąbelki. Czy bojownik zaczął budować gniazdo?

    Wyświetlenia: 5594 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • Agresywny bojownik

    Mój bojownik Gucio żył z dwoma samicami w zgodzie. Zaczął się proces rozmnażanie. Narybek nie przeżył ale Gucio zrobił się agresywny. Gdy wyczyściłam akwarium i wpuściłam samice ten je zagryzł. Od dłu...

    Wyświetlenia: 7669 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Bojownik

    Witam, mam pytanie w sumie dwa pierwsze mam bojownika i martwie sie o niego bo od jakiegoś czasu ma postrzepione płetwy czy mozna cos na to poradzić? Drugie czy jest to normalne ze zmienil kolor ?

    Wyświetlenia: 1896 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Bojownik udławił się krewetką

    Mój bojownik udławił się dzisiaj krewetką, próbowałem pomóc rybce, ale mi się nie udało. Mieliście kiedyś taki przypadek z jakąś rybą? Co robić w takich sytuacjach?

    Wyświetlenia: 1323 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Neony i Bojownik

    Czy Neony Innesa i Bojownik mogą spokojnie koegzystować, czy też Bojownik może okazać się niebezpieczny dla Neonów?

    Wyświetlenia: 4298 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: brazzo, Joohan, wacio i 327 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.