Jesteś tutaj: Serwis Forum Aquascaping Nasze akwaria

025l - Iwagumi Heniek - mateo91

Galeria naszych akwariów roślinnych.
Opisy i dzienniki prowadzenia. + nowy temat
Witam.
Przedstawiam Wam moje pierwsze Iwagumi. Wcześniej zawsze tworzyłem jakiś freestyle ryuboku. Zapraszam do komentowania.

Jestem zadowolony z tego baniaka bo prowadzi się dość łatwo. Polecam tego typu aranżacje (centralne) bo łatwo jest przycinać rośliny i myć szyby :D

Jeżeli układałbym po raz kolejny kamienie to bardziej wyeksponowałbym te po lewej stronie, bo gdy heniek się rozrasta to stają się niewidoczne.

Akwarium - 40x25x25
Filtracja - Multikani 800
Oświetlenie - DIY led, chyba 15w
Co2 - butla, lipa
Podłoże - Aquasubstrate regular + powder
Nawozenie - VIMI al in one, carbo
Fauna: Microrasbora Galaxy, Red Cherry
Flora: Mały Heniek

Załączniki
iwagumi1.jpeg

mateo91
Zainteresowany tematem

Fajnie! Brakuje mi skały dominującej. Kompozycja nie sięga lustra wody, ale rzeczywiście (także z tego powodu) musi się wygodnie serwisować. No i...zero problemów z obiegiem :)

AquaMolitor
Zainteresowany tematem

08 lis 2020, 07:52   (#3)  

Filtr pewnie skręcony sporo, żeby pralki nie robić? Aż prosi się o szklane rurki albo co najmniej stalowy wlot i wylot spin, ale to już kwestia gustu, przyjemnie dla oka i ważne, że bezproblemowo :)

MaciejŁukasz
Poznaje temat

Bardzo ciekawe iwagumi. Klasyka zawsze się obroni ;)

rafau
Znający temat

Miasto: Gdańsk

Może i tak, w sumie taki styl. Ale dla mnie tu puuuusto :D Jakby było szkło o połowę niższe, to jak najbardziej, a tak niewykorzystana przestrzeń. Ryby dobrze się w czymś takim czują? Są na wiecznej patelni.

Żeby nie było, nie krytykuję Ciebie, autorze, tylko tam luźno o tym stylu iwagumi dywaguję.

derag0n
Aktywny użytkownik

Miasto: Zgierz

AquaMolitor napisał(a):Fajnie! Brakuje mi skały dominującej. Kompozycja nie sięga lustra wody, ale rzeczywiście (także z tego powodu) musi się wygodnie serwisować. No i...zero problemów z obiegiem :)

Dzięki. Jeżeli chodzi o skałę dominującą to faktycznie nie wiem czy to jest zrobione zgodnie ze sztuką, natomiast punkt centralny chciałem ustawić poprzez ustawienie "środka ciężkości" ale nie wiem czy to musi być jedna skała czy mogą być dwie. Z chęcią przeczytałbym opinie kogoś kto czuje się kompetentny w aranżacjach Iwagumi. Co do sięgania lustra wody to tutaj raczej jestem przekonany, że to tylko kwestia gustu, wiele doskonałych prac m. in T. Amano jest niska.

derag0n napisał(a):Może i tak, w sumie taki styl. Ale dla mnie tu puuuusto :D Jakby było szkło o połowę niższe, to jak najbardziej, a tak niewykorzystana przestrzeń. Ryby dobrze się w czymś takim czują? Są na wiecznej patelni.

Żeby nie było, nie krytykuję Ciebie, autorze, tylko tam luźno o tym stylu iwagumi dywaguję.

Ryby potrzebowały kilku dni aklimatyzacji. Były przeniesione z dość zarośniętego ryuboku. Galaxy z natury jest dośc płochliwa, ale u mnie po kilku dniach pływały po całym akwarium bez objawów stresu.

rafau napisał(a):Bardzo ciekawe iwagumi. Klasyka zawsze się obroni ;)

Dokładnie, prosta, ładna trzyma sie kupy :)

MaciejŁukasz napisał(a):Filtr pewnie skręcony sporo, żeby pralki nie robić? Aż prosi się o szklane rurki albo co najmniej stalowy wlot i wylot spin, ale to już kwestia gustu, przyjemnie dla oka i ważne, że bezproblemowo :)

Filtr skręcony dość mocno, ale i tak utrzymuję mocny przepływ wody. To jedna z najważniejszych rzeczy w akwarystyce, pomaga w utrzymaniu "czystości".

mateo91
Zainteresowany tematem

Siema.
Planuję szybka rearażnację tego zbiornika, a w zasadzie usunięcie Hemianthusa i posadzenie czegoś innego. Narazie do głowy przychodzi mi Eleocharis parvula. Z chęcią posłuchałbym Waszych podpowiedzi jaka szybkorosnąca roślina mogłaby nadawać się do takiego małego Iwagumi. Jakieś pomysły?

mateo91
Zainteresowany tematem

25 lis 2020, 15:43   (#8)  

Tak wygląda parvula w małym akwarium. Tylko nie trzeba się zrażać jeśli początkowo będzie jej słabo szło (z in vitro). Jak odbije to efekt fajny. Tutaj po ponad miesiącu
Załączniki
IMG_20201123_204937.jpg

MaciejŁukasz
Poznaje temat

Weź go przeczesuj drobnym grzebieniem bo Ci się potem zrobią nieładne odrosty.

Rfck
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Gdańsk/UK

Witam mam parę pytań do Ciebie.
1. Ile microrasbor masz w akwarium?
2. Jak jest z ich przemianą materii? Dużo odchodów na podłożu jest od nich?
3. Jak się zachowują w stosunku do krewetek?
4. Jak krewetki zachowują się w stosunku do nich ? Są apetyczne? Boją się ? Czy naturalnie się zachowują?

adrenalina
Poznaje temat

Powiązane tematy
  • 005l - Mini Iwagumi - Adamsky41

Cześć. Przedstawiam Wam moją zrestartowaną dziś kostkę. Akwarium (zestaw Aqualighter Pico 5l) OW posiada wymiary 17x17x17cm, za oświetlenie odpowiada lampka o mocy 1 wata (100 lumenów),a za filtrację ...

Wyświetlenia: 103 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• 021l - Iwagumi - Dawid Wyciślik

Witam i zaczynam podsycać emocje, albo i nie ;) taki żarcik ;) Zbiornik : Cube glass 36x22x26 cm Oświetlenie : Chihiros LED 361 Filtracja : kaskada Aqua clear 20 Podłoże : Master soil co2 : butl...

Wyświetlenia: 2513 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

• 045l - Iwagumi - MaciejŁukasz

Wymiary: 50cmx30cmx30cm Oświetlenie: Chichiros RGB 45, przez 8 godzin Filtracja: Kubeł Jbl e902, wlot stalowy Chichiros, wylot szklany spin pipe. Wcześniej Lily ale spin lepiej się sprawdza w małym...

Wyświetlenia: 693 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• 025l - BN/T - Scenery Stone

Cześć, pokazuje to akwarium\krewetkarium nie po to żeby sie pochwalić (wg mnie nie ma czym) ale aby zaczerpnąć od was jakichś rad co można by było tu zmienić. a więc opis: Akwarium 40x25x25h float 25...

Wyświetlenia: 1320 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

• 225l - Minimalistic Iwagumi - CHRISP

Witam serdecznie. Akwarium aktualnie ma 2.5 miesiaca jak naraie mysle ze wszytko ok co jakis czas glony sie pokażą na skałach jak i naszybie ale wtedy szczoteczka do zębów i gabka idzie w ...

Wyświetlenia: 1231 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.