Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


027l - Masa i rzeźba - bobi200



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Cześć,
Akwarium założone 10.11.2019. Planowałem zrobienie iwagumi ale mi nie wyszło :) Całą aranżację zdeterminował rozmiar wodospadu. Zważyłem go z ciekawości - 5,5kg. Reszta to już próba ukrycia sprzętów i zachowania głębi. Poniżej szczegóły techniczne:
Wymiary akwarium + objętość: 30x30x33 27l
Oświetlenie: happet aqua led 30, 6W, 900lm, 8000K
Nawożenie (z uwzględnieniem dawek na dany okres czasu): na ten moment tylko potas, docelowo zielona Tropica
CO2 (z uwzględnieniem sposobu dyfuzji gazu): brak
Podłoże: ziemia ogrodowa + drobny żwir
Parametry wody: Kh3, Ph6, reszta brak danych
Temperatura: 24 stopnie
Filtracja: aquael powerhead 500, gęsta gąbka 9x12
Gatunki roślin: heminanthus callitrichoices"cuba", bacopa monnieri, peacock moss + drugi(nie znam nazwy), hygrophia araguaia, bucephalandra "green velvet"
Gatunki ryb: 10szt. neon simulans + krewetki RC
Największy problem sprawił mi pierwszy plan. Chętnie poznam Wasze opinie.
pozdrawiam
Robert
Załączniki
kostka1.jpg
(2.36 MiB) Pobrane 2978 razy
kostka3.jpg
(2.06 MiB) Pobrane 2978 razy
kostka2.jpg
(2.43 MiB) Pobrane 2978 razy
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Czemu nie wyszło? trochę więcej optymizmu i czasu, az się to wszystko fajnie rozrośnie, wtedy pozakrywa pustkę.
Jedyne co mnie denerwuje to te przycięte kamienie, mogłyby wystawać poza taflę wody, albo przyklej na nie jakiś mech np phoenix moss ładnie wygląda na kamieniach.

Roszko
Poznaje temat

Posty: 104
Dołączył: 11 lis 2019, 15:31

Będę zdziwiony jeśli mały heniek da radę bez CO2 ale trzymam za niego kciuki.

lukaszs
Poznaje temat

Posty: 110
Dołączył: 23 lis 2004, 09:36

Ten wodospad to taki ryżospad się wydaje :) w sensie trochę mało leci tego piasku.. przynajmniej tak się wydaje ze zdjęcia.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Czekam na szybę do nakrycia zbiornika. Nie wiem czy będzie potrzebna czy nie. To zależy od kota :)
Mam przygotowaną kamienną czapeczkę do wodospadu, wtedy nie będzie widać góry i cięcia ale czy się zmieści pod szybką, nie wiem. Kamień po prawej miał być ścianą wodospadu ale okazał się za wąski. Z pewnością coś z nim zrobię, albo dokleję odcięty kawałek (znów szybka) albo wymienię albo coś na nim posadzę. Temat musi mi się uleżeć, bo niby jestem zwolennikiem zamkniętych zbiorników ale przy zalewaniu wystające skały wyglądały ładnie. Poza tym szkło opti robi robotę. Zalane do krawędzi sprawia wrażenie braku wody :) Refleksy, załamane światło na krawędziach pod dnem to też smaczki nie do pominięcia.
Również jestem ciekawy czy da radę, jeśli nie to go przeniosę do zbiornika z co2. Mam na jego miejsce glosię, gratiolę, monte carlo i jakiegoś innego heńka. Ostatecznie saurogynę repens albo eriocaulony.
Rfck bardzo chciałem użyć drobnego, białego piasku ale przy pionowym spadku jest to niemożliwe. Jest za lekki i roznosi się po całym akwarium. Testowałem i kombinowałem kilka dni. Musiałem użyć grubszego, który wyhamuje w pojemniku. Zdjęcie tego nie odda ale leci go naprawdę dużo do tego czasami falami w zależności jak się piach obsypie. Teoretycznie przepływ 500l/h.
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

heminanthus callitrichoices"cuba" to koszmar :) ma tak delikatny system korzeniowy, że odmulanie jest praktycznie niemożliwe, poza tym ładnie rośnie i daje radę bez Co2.
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Bo trzeba wiedzieć jak odmulać :)

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

cienki wężyk się zapycha żwirkiem a strzykawką nie mam zamiaru tego robić ;) Nauczka na przyszłość, żeby używać grubszego żwiru i nie robić sobie pod górkę.
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

bobi200 napisał(a):cienki wężyk się zapycha żwirkiem a strzykawką nie mam zamiaru tego robić ;) Nauczka na przyszłość, żeby używać grubszego żwiru i nie robić sobie pod górkę.
Zerknij filmik na YT jak Nigel to robił.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Ja tam robię wężem 10mm.
Tyle że trzymam wężyk na tyle wysoko żęby nie zassał rośliny, a zewnętrzną stroną dłoni dociskam go do podłoża, wtedy wychodzi cały syf ponad a henryk bezpiecznie zostaje w podłożu.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Zdjęcie marne ale najważniejsze widać. Zobaczcie jakie to jest maleństwo. Krewetka ma ~6mm, a żwir 1-2mm. Ostatnio odmulałem grubszym wężem regulując przepływ palcem na wylocie. Efekt japoński: jako tako :)
Załączniki
cuba.jpg
(1.7 MiB) Pobrane 2189 razy
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Dokupiłem w sobotę kaskadę SunSun HBL301. Bardzo sympatyczny filterek ze skimmerem (koniec błony białkowej). Ma małą powierzchnię filtracyjną ale jako dodatkowy sprawdza się świetnie. Jego największy atut to cisza. Bardziej słychać zanurzonego powerheada 500. DO drugiej kostki, która już stoi zalana od soboty kupię HBL701.
Będąc w hurtowni miałem okazję wziąć do ręki lampki Jeneca X3 i X5. Chciałem kupić X3 ale zrezygnowałem. Za głęboko nachodzą na szybę i będą dawać po oczach. Nie ma regulacji kąta nachylenia (podobnie jak w lampkach Aquaela). Poza tym światło i wykonanie jak najbardziej na plus. O cenie nie wspominam :)
w życiu wina leży po dwóch stronach: żony i teściowej, w akwarium zawsze jest po mojej stronie

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Mały update + dwa nowe zbiorniki.
Załączniki
1.1.jpg
Trochę zarosło
(2.46 MiB) Pobrane 1859 razy
1.3.jpg
Warto było zamówić podniesione dno
(3.32 MiB) Pobrane 1859 razy
2.1.jpg
2 tygodnie od zalania
(3.05 MiB) Pobrane 1859 razy
3.1.jpg
sobotnie dłubanie, 2 dni od zalania
(3.44 MiB) Pobrane 1859 razy
szkło.jpg
Nie jest to ADA ale o niebo lepiej niż Aquael. Jak widać można samemu zrobić uchwyty z aluminium.
(3.74 MiB) Pobrane 1859 razy

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Akwaria pod telewizorem i obok wieży ? Cała para idzie w telewizor, pewnie niedługo trzeba będzie go wymienić, bo coś w nim strzeli. Nie ma oddziaływania pola elektromagnetycznego na zbiorniki ?

Anonim 59387


Krewetki lubią seriale, szybciej się rozmnażają :)

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

bobi200 napisał(a):Krewetki lubią seriale, szybciej się rozmnażają :)
Przy serialach czy filmach po 23 ??
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

gazownik napisał(a):
bobi200 napisał(a):Krewetki lubią seriale, szybciej się rozmnażają :)
Przy serialach czy filmach po 23 ??


Sugerujesz opanowanie funkcji "kontrola rodzicielska"? :D

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki

Ze względu na dość dużą ilość krewetek planuję założenie kostki z Electric Blue. Nie miałem nigdy pielęgnic, więc moja wiedza kończy się na tym, że potrzebują białego piasku, kryjówek, cienia i kamieni. Samiec plus 2-3 samiczki. Będę wdzięczny za praktyczne informacje dot. aranżacji i wymagań, zachowań... Parametry wody znam, nie jest to problem. Słyszałem o soleniu wody ale występowanie tych ryb (biotop) nie wskazuje na wody nawet lekko zasolone. Póki co traktuję to jako wieść gminną, może chodziło o leczenie....

bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki











Powiązane tematy
  • 027l - BN/T - Marcinox

    Start nowego akwarium: 30x30x30 Optiwhite Podłoże: od spodu: Trochę węgla aktywnego z drobną lawą (głównie na tył), na to: Tropica substrat podżwirowy, ControSoil, Tropica Aquarium Soil Światło: Chih...

    Wyświetlenia: 2469 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 027l - Kostka - bastek76

    30x30x30 Optiwhite 4mm Podłoże: Platinum Soil Światło: Chihiros WRGB 30 SLIM Filtr: Sunsun HBl-803 (MAtrix i mata filtracyjna) Co2 z butli Woda RO+Mineralizator Yokuchi do 120TDS Nawozy: Linia Yokuchi...

    Wyświetlenia: 3973 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 027l - Kostka - Podłoże aktywne

    Witam to kolejna moja kostka założona dziś na podłożu aktywnym. Wymiary - 30x30x30h 27L Oświetlenie - Aquael Smart Plant 2 Nawożenie – po podmianie mikro , makro , carbo Podłoże – Piasek i ziemia Te...

    Wyświetlenia: 3018 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • 027l - Piasko kaskostka

    Akwarium - 30x30x30 27L Filtr - FZN1 , Gąbka , ceramika Oświetlenie - Belka Led Full Spektrum moc 8W ( max 11) Podłoże - Piasek i ziemia Harscape - Korzeń Nawożenie - Blue Line Makro , Mikro , Carbo ,...

    Wyświetlenia: 3855 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 027l - Kamieniołom - tomto1

    Cześć, poniżej prezentacja mojego drugiego zbiornika. Założony został około pół roku temu jako zbiornik bezobsługowy, obecnie przeszedł rearanżacje z okazji zdobycia świetnych kamieni. Układ zrobiony ...

    Wyświetlenia: 3528 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 027l - Na ziemi ogrodowej - dariuszmachander

    Akwarium - 30x30x30 27L Filtr - FZN1 , Gąbka , ceramika Oświetlenie - Belka Led Full Spektrum moc 8W ( max 11) Podłoże - Piasek i ziemia Harscape - Korzeń Nawożenie - Blue Line Makro , Mikro , Carbo ,...

    Wyświetlenia: 2256 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 027l - Ziemniak MiD tech - dariuszmachander

    Witam to mój nowy projekt który powstał miesiąc temu. Zlikwidowałem większe akwarium ale powstało to w łazience. Bo jakieś musi być :) Akwarium - 30x30x30 27L Filtr - FZN1 , Gąbka , ceramika Oświ...

    Wyświetlenia: 2964 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • 027l - Green Oasis - derag0n

    Cześć, największym wyzwaniem chyba było znaleźć jakąś kreatywną nazwę do tematu patrząc na Wasze ^^ Wraca akwarium na ladę kuchenną po tym jak mojej pani zachciało się ..bojownika. Nie, gorączki nie m...

    Wyświetlenia: 20645 | Odpowiedzi: 64 czytaj więcej...

  • 027l - Baby Otocinclus & Shrimps - Łukasz

    Witam po kilku latach. Wracam do akwarystyki. Wcześniejsze akwarium prezentowane tutaj na forum nosiło nazwę 112l Little Wood. Nie ma już po nim śladu. Wymiary: 30x30x30 OW Filtracja: FZN1 - pref...

    Wyświetlenia: 3022 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 027l - Korzonkowa kostka - Tomek

    I poszło. Pierwsze z trzech założone :D - to najmniejsze (w planach 42l oraz 360-480l) Akwarium: 30x30x30cm – 27l – folia mist na plecach Filtracja: Eheim 2211 – mieszanka ceramiki + wata filtra...

    Wyświetlenia: 7261 | Odpowiedzi: 22 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 530 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.