Jesteśmy po świeżych dostawach roślin :)     ZOBACZ KATALOG
Wielki Atlas Roślin Akwariowych Christell Kasselmann już dostępny w języku polskim!     Kup teraz







Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


072l - Roślinniak HT na ziemi - Sergiusz



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Dokładnie, kilka tygodni i będzie ok. Szkoda tylko, że mały heniek ucierpiał podczas przeprowadzki.

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

Patrząc na zdjęcia jak zbiornik wyglądał przed przeprowadzką to pewnie będzie wyglądał jeszcze lepiej :wink: bo "ręka" do roślin jest.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Patrząc na zdjęcia jak zbiornik wyglądał przed przeprowadzką to pewnie będzie wyglądał jeszcze lepiej :wink: bo "ręka" do roślin jest.
Mam nadzieję, że będzie jeszcze ładniej. Trochę zblokowany jestem przez czas i ograniczony wielkością baniaka, ale jak już nie raz koledzy i koleżanki z forum pokazali, że małe też może być piękne. :)

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

Tak jak mówisz małe zbiorniki mają swój urok i to coś...

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Tak jak mówisz małe zbiorniki mają swój urok i to coś...
No i dużo kasy nie trzeba wydawać gdyby ktoś chciał kupić podłoże aktywne. Ja u siebie mam ziemię ogrodowa, ale myślałem żeby spróbować z podłożem aktywnym.

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

Ogólnie koszty są dużo niższe,począwszy do oświetlenia poprzez koszty podłoża aż do ilości potrzebnych nawozów.Jak to kiedyś ktoś powiedział "lepiej mieć zbiornik mniejszy ale zadbany..."

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Bardzo fajny baniak, dużo roślinności i to w tak świetnej kondycji. Gratuluję i życzę szybkiego powrotu akwarium do poprzedniego, a nawet lepszego stanu :)

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

dareczek7 napisał(a):Bardzo fajny baniak, dużo roślinności i to w tak świetnej kondycji. Gratuluję i życzę szybkiego powrotu akwarium do poprzedniego, a nawet lepszego stanu :)
Z tą kondycją nie jest tak kolorowo, ale dzięki. Pod koniec tygodnia postaram się dodać zdjęcia aktualnego stanu.

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

Czekam z niecierpliwością na nowe zdjęcia :D

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Dzisiaj pierwszy raz naklejałem tło. Wybór padł na zwykłe czarne. O od tyłu folia jest idealnie naklejona jednak od frontu widać taki biały nalot w niektórych miejscach. Czytałem, że to mokry klej i zniknie po kilku dniach. Czy ktoś już tak miał ?
IMG_20180718_194253.jpeg
(111.17 KiB) Pobrane 821 razy

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

sergiusz1988 napisał(a):Dzisiaj pierwszy raz naklejałem tło. Wybór padł na zwykłe czarne. O od tyłu folia jest idealnie naklejona jednak od frontu widać taki biały nalot w niektórych miejscach. Czytałem, że to mokry klej i zniknie po kilku dniach. Czy ktoś już tak miał ?
IMG_20180718_194253.jpeg
Wszystko zależy od metody naklejania, przy niektórych nic się nie pojawia. Nie martw się te smugi znikną do jutra najpóźniej za kilka dni.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

sergiusz1988 napisał(a):Dzisiaj pierwszy raz naklejałem tło. Wybór padł na zwykłe czarne. O od tyłu folia jest idealnie naklejona jednak od frontu widać taki biały nalot w niektórych miejscach. Czytałem, że to mokry klej i zniknie po kilku dniach. Czy ktoś już tak miał ?
IMG_20180718_194253.jpeg

Jeżeli użyłeś kleju przeznaczonego do przyklejania tła akwariowego to bez obaw jak wyschnie nie powinno być śladów.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
sergiusz1988 napisał(a):Dzisiaj pierwszy raz naklejałem tło. Wybór padł na zwykłe czarne. O od tyłu folia jest idealnie naklejona jednak od frontu widać taki biały nalot w niektórych miejscach. Czytałem, że to mokry klej i zniknie po kilku dniach. Czy ktoś już tak miał ?
IMG_20180718_194253.jpeg
Wszystko zależy od metody naklejania, przy niektórych nic się nie pojawia. Nie martw się te smugi znikną do jutra najpóźniej za kilka dni.
Też mam taką nadzieję :)

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

mariusz178 napisał(a):
sergiusz1988 napisał(a):Dzisiaj pierwszy raz naklejałem tło. Wybór padł na zwykłe czarne. O od tyłu folia jest idealnie naklejona jednak od frontu widać taki biały nalot w niektórych miejscach. Czytałem, że to mokry klej i zniknie po kilku dniach. Czy ktoś już tak miał ?
IMG_20180718_194253.jpeg

Jeżeli użyłeś kleju przeznaczonego do przyklejania tła akwariowego to bez obaw jak wyschnie nie powinno być śladów.
Akurat te tło było z klejem i zostało przyklejone na wodę RO.

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

Myślałem że użyłeś specjalnego kleju do tła...

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

mariusz178 napisał(a):Myślałem że użyłeś specjalnego kleju do tła...
To jest klej do tła.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

sergiusz1988 napisał(a):
mariusz178 napisał(a):
sergiusz1988 napisał(a):Dzisiaj pierwszy raz naklejałem tło. Wybór padł na zwykłe czarne. O od tyłu folia jest idealnie naklejona jednak od frontu widać taki biały nalot w niektórych miejscach. Czytałem, że to mokry klej i zniknie po kilku dniach. Czy ktoś już tak miał ?
IMG_20180718_194253.jpeg

Jeżeli użyłeś kleju przeznaczonego do przyklejania tła akwariowego to bez obaw jak wyschnie nie powinno być śladów.
Akurat te tło było z klejem i zostało przyklejone na wodę RO.
Znikanie smug zależne jest od stężenia czyli im więcej wody użyjesz tym szybciej znikną smugi ale może słabiej trzymać. Najtańszym sposobem jest rozcieńczony płyn do naczyń.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
mariusz178 napisał(a):Myślałem że użyłeś specjalnego kleju do tła...
To jest klej do tła.

Miałem na myśli klej do tła Jbl...

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Nie pozostaje mi nic innego jak poczekać te kilka dni, mam nadzieję że znikną te smugi.

Avatar użytkownika
sergiusz1988
Aktywny użytkownik

Posty: 648
Dołączył: 12 sie 2015, 09:29

Kleilem w 2 baniakach czarne tlo samoprzylepne na wodę z płynem do naczyń. Za każdym razem były smugi i za każdym razem wszystko znikalo po kilku dniach i bylo idealnie.
Także cierpliwości

Yorgi
Początkujący

Posty: 23
Dołączył: 19 cze 2017, 20:59











Powiązane tematy
  • 031l - Roślinniak

    Witajcie. Przedstawiam Wam moje akwarium które powstało jakieś 3-4 miesiące temu Akwarium 30x30x35 Oświetlenie Aquael smart sunny Podłoże yokuchi jiban soil Nawożenie Blue line mikro mak...

    Wyświetlenia: 2768 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • 072l - The Root - BB

    Wymiary: 60x30x40 OW Oświetlenie: 28W LED Nawożenie: metoda EI CO2: butla wysokociśnieniowa 1.5kg Podłoże: piasek Parametry wody: nieznane Temperatura: 24 stopnie C Filtracja: Eheim 2213 Gatunki rośli...

    Wyświetlenia: 4787 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • 072l - Wild Island by Nuendo

    Lato się skończyło i wreszcie mogłem zabrać się za restart jednego ze swoich zbiorników. Niestety jakość zdjęć nie powala. Czekam, aż trzeci plan podrośnie. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie...

    Wyświetlenia: 3025 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 054l - Roślinniak na jałowym - Adamsky41

    Witajcie. Po kilku nano akwariach ht na podłożach aktywnych nadszedł czas na postawienie akwarium ht na podłożu jałowym z nawożeniem solami. Dotąd nawoziłem Qualdropem więc w sumie to akwarium to będ...

    Wyświetlenia: 6091 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 002l - Mikro roślinniak

    Witam przedstawiam wam moją kule zrobiona z resztek roślin na podłożu aktywnym Siedzieć ona cały czas na oknie i nawet świeci na nią słońce parę godzin i jak widać zero glonów .

    Wyświetlenia: 3218 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 072l - Full opti glass - djbovorta

    Witam. Po kilkuletniej nieobecności wśród aktywnych akwarystów, nadszedł czas na portów. No i mam 72L : Szkło całość opti robione na zamówienie Szafka biała wzmacniana robiona na zamówienie Oświet...

    Wyświetlenia: 3658 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 072l - Low Tech - lenieeek

    Cześć, chciałem wam zaprezentować moje akwarium. Jest to zbiornik po całkowitym restarcie i zmianie aranżacji. Co będzie z tego dalej czas pokaże. Akwarium: 60x30x40 z pokrywą Aquael'a Oświetlenie:...

    Wyświetlenia: 3552 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 025l - Mini roślinniak - Adamsky41

    Hej. Przedstawiam moje małe ok 3-miesięczne akwarium typowo roślinne o wymiarach 40x25x25. Podłoże: Master Soil Oświetlenie: Chihiros WRGB2 Slim 30 Filtracja: Eheim Classic 150 Grzałka: Aquael 25w Co2...

    Wyświetlenia: 1965 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 027l - Na ziemi ogrodowej - dariuszmachander

    Akwarium - 30x30x30 27L Filtr - FZN1 , Gąbka , ceramika Oświetlenie - Belka Led Full Spektrum moc 8W ( max 11) Podłoże - Piasek i ziemia Harscape - Korzeń Nawożenie - Blue Line Makro , Mikro , Carbo ,...

    Wyświetlenia: 2291 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • 112l - Roślinniak bez CO2 - Sylwek

    Witam Moje akwarium: 80x35x40 - 112l Oświetlenie 18W LED DIY Filtracja: Eheim Experience 350 (Seachem Matrix + gąbki) Węgiel w płynie: Aquanetta Liquid Carbonium Nawożenie: Sole (KNO3, KH2PO4, K2SO4...

    Wyświetlenia: 2362 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 296 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.