Lista działów » Galeria » Nasze akwaria


021l - BN/T - Mateusz Witkowski



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Poniżej fotografie z dojrzewania mojego pierwszego akwarium.

Wymiary: 36x22x26; 21l,
Oświetlenie: Chihiros 361
Filtracja: Eheim 2211
Media filtracyjne: ADA Bio Rio, Eheim Karbon
Podłoże: ADA Amazonia Normal bez podsypek
Nawożenie: Aqua Art K+, Micro, Green, Easy Carbo, CO2 z butli.
Chemia: Chemiclean na sinice (plaga na sciankach po przedawkowaniu marco green)- działa, i niczego nie zabiło przynajmniej nie od razu..., NoPlanaria na plage mikro zatoczków, których żadna helena nie była w stanie ruszyć - działa na slimaki 100% ale również na krewetki, użycie tego magicznego środka i kolejne śmierci krewetek zdecydowały o restarcie akwa,
Aranżacja: Ancient Stone
Rośliny: Utricularia z invitro zaczęła wypływać zamiast rozsadzić ponownie zamieniłem na Hemianthusa Cuba.
Zwierzęta: bardzo różne, bardzo wiele (nie polecam przerybiać), z nabytego doświadczenia mogę stwierdzić, że kąsaczowate Neon simulans, Bystrzyk Amandy źle się czują w takim jak to małym akwarium dodatkowo w stylu iwagumi a razbory z kolei są za duże. Jeżeli w ogóle ryby to polecam 2 pary danio galaxy, wdzięczne rybki.
Załączniki
IMG_2339.JPG
(2.3 MiB) Pobrane 5540 razy
IMG_2520.JPG
(1.94 MiB) Pobrane 5540 razy
IMG_2537.JPG
(2.27 MiB) Pobrane 5540 razy
FullSizeRender 9.jpg
(1.83 MiB) Pobrane 5540 razy
IMG_2909.JPG
(1.98 MiB) Pobrane 5540 razy
IMG_2991.JPG
(2.22 MiB) Pobrane 5540 razy
IMG_0077.JPG
(242.21 KiB) Pobrane 5540 razy

myszik
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 27 paź 2015, 22:53
Miasto: Poznań

Mam identycznego maluszka.
Zbiorniczek naprawdę świetnie się prezentuje. Uwielbiam minimalizm w tak atrakcyjnym wizualnie wydaniu :wink:

Avatar użytkownika
Rafik25
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2272
Dołączył: 26 mar 2014, 18:59
Miasto: Radzymin

I te zielenice na kamieniu się fajnie komponują z całością! ;)

Avatar użytkownika
ArturI
Zaawansowany użytkownik

Posty: 967
Dołączył: 14 sty 2013, 23:03
Miasto: Cegłów

Widzę że jeden kamol wyleciał z akwarium , chyba że tak zarósł ?
Bardzo fajnie prezentuje się maluszek mimo zielenic :D
Spróbuj szczoteczką do zębów wyczyścić kamienie i będzie jeszcze ładniej.

korzon
Aktywny użytkownik

Posty: 538
Dołączył: 09 paź 2016, 10:17
Miasto: Wałbrzych

Super aranżacja :). Bardzo lekka i przyjemna w odbiorze. Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
salava8
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2496
Dołączył: 19 lis 2013, 22:20
Miasto: Kraków

Dziękuję za opinie :) W ramach uzupełnienia info o akwarium, zielenice koniec końców zostały a nawet zostały wywołane. Po prostu zwiększyłem micro i przestałem je ścierać... brązowy kolor kamieni średnio mi odpowiadał. Heniek trzymany był wysoko, i pozarastał niższe kamienie. Roślinka szczepiona na kamień to bucephalandra kedagang. Bez problemu złapała się śliskiego podłoża.

myszik
Początkujący

Posty: 20
Dołączył: 27 paź 2015, 22:53
Miasto: Poznań

Aranż super! Powodzenia!

Avatar użytkownika
lukasz04555
Początkujący

Posty: 22
Dołączył: 10 sie 2013, 09:00











Powiązane tematy
  • 063l - As simple as green - Mateusz Salawa

    Cześć. ;) W tym szkiełku prowadziłem skomplikowany hardscpe (link poniżej). Jak zapowiedziałem w poprzednim temacie układ okazała się dla mnie trudny w utrzymaniu, więc przerobiłem go na coś prostszeg...

    Wyświetlenia: 3191 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 063l - BN/T - Mateusz Salawa

    Cześć, tym razem nowy projekt prowadzony na produktach AquaForest . Niektórych nawozów tego producenta już używałem w przeszłości. Spodziewam się bardzo dobrych efektów. Jako podłoża użyję AquaForest...

    Wyświetlenia: 4831 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 021l - Cierpliwość - Pescado

    Zaczynam nową przygodę. Wystartowałem 16.02.2022. Myśl przewodnia: CIERPLIWOŚĆ! Ten projekt ma być przeciwieństwem poprzedniego, który był pierwszym, uczyłem się podstaw i rozgrzebywałem go przez rok...

    Wyświetlenia: 12343 | Odpowiedzi: 34 czytaj więcej...

  • 063l - Green Aqua - Mateusz Salawa

    Cześć. :wink: Poniżej przedstawiam moją najnowszą aranżację. Tym razem mało jest w niej aquascpaingu. Można powiedzieć, z przymrużeniem oka, że to prawie Duch Style :D. Jak przystało na prawdziwego h...

    Wyświetlenia: 8784 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 108l - Mizube 60P - Mateusz

    Objętość: 60 x 45 x 40 Oświetlenie: 2x ADA RGB 60 + ADA Light Screen CO2: Z butli 24/h Nawożenie: Cała linia nawozów AquaForest Freshwater Podłoże: GROWISE Base + GROWISE MINERAL POWER SAND 5L + A...

    Wyświetlenia: 3718 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • 063l - Green Source - Mateusz Salawa

    Przedstawiam moją najnowszą aranżację . Zgodnie z założeniami ma być prosta w utrzymaniu, a przynajmniej prostsza niż poprzednia. Znacząco ograniczyłem ilość szybkorosnących roślin na rzecz epifitów....

    Wyświetlenia: 12149 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

  • 045l - Behind the mountains - Mateusz Salawa

    Nareszcie udało mi się wystartować nowe akwarium 45L. Założenia są proste HT z CO2 i oświetleniem LED, do którego podchodzę trochę z dystansem. Tak naprawdę nie wiem czego mogę się spodziewać po tej b...

    Wyświetlenia: 40107 | Odpowiedzi: 168 czytaj więcej...

  • 054l - Beginner set - Mateusz Salawa

    Jakiś czas temu pytałem na forum o tanie oświetlenie LED do pokrywy. Musze przyznać że chyba udało mi się znaleźć dobre rozwiązanie. Poniżej prezentuje zestaw akwariowy założony dla syna kolegi. To je...

    Wyświetlenia: 7382 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • 045l - Time to stop - Mateusz Salawa

    W miarę możliwości lubię stosować całe systemy prowadzenia zbiorników zaprojektowane przez producentów. Nie mam za bardzo czasu i chęci kombinować z solami, chociaż sporadycznie też zdarzało mi się ic...

    Wyświetlenia: 15118 | Odpowiedzi: 49 czytaj więcej...

  • 065l - Mizube 60P - Mateusz

    Objętość : 60 x 30 x 36 Oświetlenie : ADA RGB 60 CO2 : Z butli 24/h Nawożenie : Cała linia nawozów AquaForest Freshwater Podłoże : ADA Amazonia + ADA Power Sand S Woda : Kranówka, podmiany...

    Wyświetlenia: 12041 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: smolny i 182 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.