Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Pielęgnacja » Zabiegi pielęgnacyjne


Purigen+węgiel aktywowany



Utrzymanie czystości i opieka nad akwarium. Rutynowe czynności serwisowe w akwarium i sposoby radzenia sobie z nimi.



17 lut 2018, 20:40 Purigen+węgiel aktywowany  (#1)  

Czołem,
Mam kostkę 23L z filtrem jbl n402 i prefiltrem hw-602 z gabkami. W jbl mam 100 ml purigenu. W pre-filtrze 60 ml węgla sachem matrix carbon. Co ciekawe akwa dojrzewalo tzn. No2 regularnie na 0,3-0,4 przy podmianach co 3-4 dni i nagle ... po wsadzeniu Putrigenu spada do mniej niz 0,01 ... No2 tez spada do mniej niz 0,5. Mam punktowo na białym grubym piasku okrzemki i widze ze pojedyncze ziarna zaczynają mieć zielenice .... co w tym przypadku powinienem zrobić ? Przeczekać ? Dodam ze kawa jest na ada new i nawoże stepem2, easy carbo i brighty K. Test na zelazo pokazuje niedobory wiec od czasu do czasu ECA dodaje. Dodatkowo green bacter 2krople na dzien plus micro lift special blend i micro lift night out II. Woda jest krysztal, rosliny mocno babelkuja dzieki co2 i rosna naprawde ok. Czy mam sie obawiac inwazji okrzemek i zielenic ? Czy przeczekac i bedzie ok ? Jakie Wasze zdanie ?
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
jajacek
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 17 lut 2018, 20:27

18 lut 2018, 12:50 Re: Purigen+węgiel aktywowany  (#2)  

Kolejny dzien - testy wody dokladnie tak samo dla No2 i No3 .... praktycznie ich brak .... czy to zabije bakterie nitryfikacyjne ? Jak uwazacie ?
Dodam zdjecie akwa.
IMG_1785.JPG
(2.19 MiB) Pobrane 1112 razy

Avatar użytkownika
jajacek
Początkujący

Posty: 42
Dołączył: 17 lut 2018, 20:27











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.