Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Zakładanie akwarium

Restart z sinicą?

Pomoc w konfiguracji zestawu akwariowego. Pytania techniczne początkujących. + nowy temat

13 wrz 2020, 21:54 Restart z sinicą?  (#1)  

Planuję w niedługim czasie przejście z LT (piach, kryptokoryny, słabe światło) na HT roślinne - akwarium 450 litrów.
Problem jest taki, że od paru tygodni przyplątała mi się sinica - widocznie parametry się rozjechały, bo miałem PO4:NO3 1:4. Stopniowo zwiększałem NO3, nie pojawiały się nowe ogniska. Ostatnio podziałem chemiclean - płaty zaczęły powoli odrywać się od roślin (ale nie zniknęły całkowicie).

Pytanie jest takie - czy do restartu mogę zachować część wody (powiedzmy z 80 litrów) oraz biologię, którą mam w filtrze ?

Czy radzicie może wyparzyć, wygotować wszystko i startować od zera?

esox_2
Początkujący

Powiązane tematy
  • Restart akwarium 72l

Witam, mam kilka pytań odnośnie obsady, roślin, parametrów. W najbliższym czasie planuję restart akwarium, zmiana obsady, roślin. Obecnie parametry wody: pH 7 kH 8 gH14 Sprzęt: akwarium 60x30x40 ...

Wyświetlenia: 457 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

• Restart po raz trzeci

Witajcie. Jestem świeżym posiadaczem akwarium od stycznia i 3 restart właśnie się skończył jak zawsze,czyli zgniciem roślin dlatego proszę o pomoc i o wyjaśnienie mi co robię nie tak lub czego brakuje...

Wyświetlenia: 10354 | Odpowiedzi: 198 czytaj więcej...

• Restart po 2 latach

Prosze o w miare szybka porade jesli to mozliwe. 2 lata temu zalozylem akwarium na ziemi ogrodowej i gruncie aktywnym Tropica soil. Wszystko bylo super. Niestety nie bylo mnie 12 tygodni w domu. Akwar...

Wyświetlenia: 277 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Restart akwarium 200L.

Witam, Rok temu zakładałem akwarium. Jednak popełniłem kilka błędów początkującego przy zakładaniu akwarium i teraz powoli zaczynam sobie już z nim nie radzić, tak więc chciałbym założyć akwarium od ...

Wyświetlenia: 1548 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

• Restart - podłoże Rotala Maflora Light

Przygotowuję się do restartu 250l. Wymieniam obecne podłoże na 30l Rotala Maflora Light. Chcę również zastosować ok. 10l lawy lub JBL Proscape Volcano Mineral. Wykorzystam ok. 50-60% wody z dotychczas...

Wyświetlenia: 466 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.