Lista działów » Technika » Akwaria i szafki


Kompletowanie sprzętu.



Dobór wymiarów akwarium, rodzaju szkła lub gotowego zestawu akwariowego. Pomysły na szafki akwariowe.



26 maja 2019, 13:29 Kompletowanie sprzętu.  (#1)  

Witam, chciałbym powoli kompletować sprzęt do akwarium 100x50x50 proste. Podłoże to będzie sam piasek z kulkami. Nawożone będzie solami i dodatkowo z butli co2.
Filtr - czy unimax 250 da radę z filtrem narurowym i skimmer eheim 350
Oświetlenie, polecono Mi  Chihiros A901 plus ale nie wiem czy wystarczająca, wiem że zawsze musiałem przerabiać belki bo były za słabe. Rośliny jakie bym chciał mieć to
Pogostemon helferi,Hygrophila pinnatifida,rotala macrandra,alternanthera reineckii, Blyxa Japonica, elochariis pervola, lobella cardinalis, bucki, wszystkie na takim poziomie bo teraz mam takie i daje sobie z nimi radę.
Grzałka też nie wiem jaka moc powinna być.
Obsada jaką planuje to same dyskowce, ewentualnie dojdą neonki lub coś na piasek kiryski np.
Aaa i jeszcze jakie węże polecacie bo w unimaxie są trochę sztywne a chciałbym to jakoś sprawnie upchać w szafkę by bezproblemowo to rozłanczać i czyścić.

Avatar użytkownika
coolfon1988
Aktywny użytkownik

Posty: 571
Dołączył: 14 kwi 2014, 10:39











Powiązane tematy
  • Nano 8L - dry start i kompletowanie osprzętu

    Witam. Postanowiłem założyć akwarium metodą dry start. Podłoże to Platinum Soil, światło - Aquael Plant Leddy Smart 2, 6W. Zbiornik rozwija się od około miesiąca. Miałem mały problem ze schnącym mont...

    Wyświetlenia: 3266 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • 200 l restart z zachowaniem obsady + modernizacja sprzętu

    Nie tak dawno temu prosiłam was o radę i pomoc w dobraniu oświetlenia :) przy okazji jeszcze parę modyfikacji osprzętu wymyśliłam, już mam w sumie większość rzeczy do wykonania restartu przygotowane, ...

    Wyświetlenia: 1663 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Start 54l- dobór sprzętu

    Panowie Postanowiłem odpalić zabytkowy zestaw Diversa 54l Roślinniak z Endlerkami Akwa 60x30x30, wraz z pokrywą Jaki wydajny i przede wszystkim CICHY kubełek polecicie do tego akwa I druga kwestia o...

    Wyświetlenia: 5457 | Odpowiedzi: 30 czytaj więcej...

  • Pomoc w doborze sprzętu 120x50x50

    Witajcie, zakładam swoje drugie akwarium, tym razem większe o wymiarach 120x50x50 i mam parę wątpliwości co do skompletowania sprzętu. Jako filtr chcę zastosować chińczyka SunSun HW-304B z prefiltrem...

    Wyświetlenia: 1155 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Akwarium w łazience - dobór sprzętu

    Hej, Zabudowa w łazience już prawie gotowa, pozostaje mi zamówienie zbiornika i sprzętu. Akwa będzie miało 80 x 20 x 40 cm (DxGxW), czyli jakieś 64L. Pierwotnie chciałem kupić filtr kubełkowy, j...

    Wyświetlenia: 2744 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Pomocy w doborze sprzętu

    Witam wszystkich W związku z faktem, iż w niedługim czasie będę zakładał akwarium , mam do was kilka nurtujących mnie pytań odnośnie dobranoa odpowiedniego osprzętu. Wiec po krótce opiszę co planuje z...

    Wyświetlenia: 787 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Akwarium 30l, krewetki, dobór sprzętu i podłoża

    Witam. Ze względu na przeprowadzkę jestem zmuszony przejść z 112l (MT, prowadzone na wielu błędach..) na ok. 30l. Właśnie ze względu na chęć uniknięcia różnych błędów chciałbym nowe akwarium przygotow...

    Wyświetlenia: 2815 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Zakładam akwarium 150l - proszę dobór sprzętu

    Siemka zakładam wątek z pytaniem co i jak w 150l , do tej pory tylko 54l miałem , ale chciałem zapytać o dobór podłoża ? Filtrację ? Nawożenie ? Co do podłoża żeby nie było za miliony , i jeśli wybio...

    Wyświetlenia: 2086 | Odpowiedzi: 7 czytaj więcej...

  • Pierwsze akwarium - dobór sprzętu

    Witam Mam zamiar założyć swoje pierwsze akwarium. Akwarium ma wymiary 80x35x40, pokrywa z oświetleniem 2x18W T8. Akwarium dostałem w prezencie więc na początek wystarczy ale z czasem chce wymienić na ...

    Wyświetlenia: 1808 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Potrzebna ocena sprzętu do nowego akwarium

    Witam. Zamierzam założyć akwarium roślinne w stylu Iwagumi.Mam ułożoną liste zakupów w związku z tym,ale jako że akwarium miałem ponad 20 lat temu(i jak mam być szczery to wstyd się przyznać jak je pr...

    Wyświetlenia: 1402 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 333 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.