Lista działów » Technika » Akwaria i szafki


Kropki w silikonie



Dobór wymiarów akwarium, rodzaju szkła lub gotowego zestawu akwariowego. Pomysły na szafki akwariowe.



10 sie 2022, 20:21 Kropki w silikonie  (#1)  

Witam.

Czy takie kropki w silikonie to jakiś normalny proces, czy szykować się na jakieś kłopoty?

Akwarium ma nie całe 40 L, więc bez szału, ale wolałbym, żeby się nie rozszczelniło.

Z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
kravietz81
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 25 lis 2017, 12:59
Miasto: Kraków

10 sie 2022, 21:20 Re: Kropki w silikonie  (#2)  

Patrząc na ogólny stan spoiny oceniam, że jest zmęczona życiem. Większe pęcherze powietrza wewnątrz zdają się potwierdzać ten fakt. Uważam, że czas na zmianę szkła (nie powtórne klejenie). Jeżeli uważasz, że 40L na podłodze to nie problem, zapewniam Cię, że rozlane wiaderko 10L to powódź nie do ogarnięcia w 5 minut ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Akwarium

Avatar użytkownika
AquaMolitor
Znający temat

Posty: 1631
Dołączył: 25 lis 2019, 23:23

10 sie 2022, 22:57 Re: Kropki w silikonie  (#3)  

Mam kilka starych akwariów ale żadne nie ma silikonu w tak kiepskim stanie.

TenOdTego
Stały bywalec

Posty: 454
Dołączył: 17 lut 2022, 23:54

11 sie 2022, 02:06 Re: Kropki w silikonie  (#4)  

No to jest akwarium z zestawu startowego Diversa. Przecież to nie byle jaki producent, czy się mylę?

Jak rozumiem w trybie pilnym mam wymienić akwarium. Czy skleić to stare jakąś taśmą dla dodatkowej "ochrony", do czasu pojawienia się "zmiennika"?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
kravietz81
Początkujący

Posty: 10
Dołączył: 25 lis 2017, 12:59
Miasto: Kraków











Powiązane tematy
  • Akwarium - bąbel w silikonie

    Witam. Posiadam akwarium 52,5L, stało bez wody ok. 6 miesięcy. Zalałem je parę dni do pełna, stało 3 dni i na szczęście zero wycieków. Lecz na jednym z rogów zauważyłem o to takie coś jak na foto... +...

    Wyświetlenia: 3142 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 319 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.