Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Zakładanie akwarium

Gdzie kupić profile aluminiowe i łączniki?

Pomoc w konfiguracji zestawu akwariowego. Pytania techniczne początkujących. + nowy temat
Chciałbym zrobić wytrzymały stelaż pod akwarium 240l, abym mógł zmieścić pod nim sumpa. Nie mógłbym zrobić drewnianego bo nie mam ukośnicy i beznadziejnie wychodzą mi takie rzeczy. Aluminiowy można po prostu złożyć po zakupie profili na wymiar.

Jaka powinna być grubość profili, aby na spokojnie mogły utrzymać ciężar akwa 120x40x50 i jak powinien wyglądać taki stelaż (profile wzmacniające po bokach, na dole itd.)?

Gdzie można znaleźć takie profile V-Slot (a szczególnie ich łączniki)? [url]https://www.roslinyakwariowe.pl/forum/download/file.php?id=111697
[/url]
Szukałem ich wszędzie na Allegro i w sklepach internetowych, ale nie mogę znaleźć łączników w rozmiarze innym niż 20x20mm (który pewnie nie starczy na baniaka 240l).

noobscaper
Początkujący

Na przykład w pod tym linkiem znajdziesz cały zestaw. https://cncland.pl/technika-liniowa/profile-aluminiowe

Nie musi być akurat z tego ale masz przykład. Profil 25 w zupełności wystarczy. Jest mocniejszy niż kątownik 40x40x3.

Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Też gryzłem temat pod zbiornik 150x50x50. Wstępne wyliczenia wskazywały, że zakup profili i łączników wyjdzie tyle samo co gotowy stelaż.

Tu link do tematu viewtopic.php?t=79986

Ostatecznie z braku czasu zamówiłem gotowy stelaż już z płytami meblowymi pod kolor wskazany przez moją lepszą połowę.

Jest dużo ogłoszeń w znanym portalu z ofertami na zrobienie dowolnego stelaża z profili konstrukcyjnych.

No i jest też kilka gotowych szafek na stelażu dostępnych ale bez górnego blatu - nie doczekałem się odpowiedzi czy mogą taki blat dorobić.

bjoan
Poznaje temat

Pracuje na złomowisku powiem CI kolego ze takiego materiału jest pełno na składowiskach złomu jak masz w okolicy podjedz i zobacz sobie kupisz materiał za grosze.

djsiny
Początkujący

Które łączniki byłyby najmocniejsze?

noobscaper
Początkujący

Nadal szukasz takiego profila download/file.php?id=111697 ??

djsiny
Początkujący

Powiązane tematy
  • Akwa 412l czy warto kupic

Witam z akwarystyka roslina mialem kilka lat temu stycznosc lecz nadal jestem amatorem chce kupic taki zestaw co o nim sadzicie i czy poradze sobie z 412l ostatnio mialem 112l. W zestawie: Cały syst...

Wyświetlenia: 490 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

• Gdzie piasek ?

POtrzebuję kupić piasek - czarny z gładkimi krawędziami - bo chce mieć glonojady i zbrojniki - gdzie dostanę sprawodzony w dobrej cenie ? jaka frakcja będzie najlepsza ? i czy roslinki w tym rosną ? ...

Wyświetlenia: 760 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

• Gdzie kupię szafkę ADA Amano

W itam, widzę, że bardzo ładne szafki ADA Amano. Gdzie można je kupić? Przeszukałem google ale bez sukcesów ;) pozdrawiam

Wyświetlenia: 1285 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Czy kupić taką szafkę?

Przymierzam się do kupna akwarium 112 litrów i na OLX znalazłam takie dość tanie ogłoszenie o sprzedaży szafki: -wysokość 70 cm -szerokość 35 cm -długość 80 cm Szafka jest zrobiona całkowic...

Wyświetlenia: 3815 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.