Jesteś tutaj: Serwis Forum Ogólne Forum ogólne

Pompa do robienia dolewki

Aktualności akwarystyczne oraz posty nie pasujące do innych działów. + nowy temat

16 paź 2020, 21:26 Pompa do robienia dolewki  (#1)  

Cześć Wszystkim

Po pięciu latach przerwy w akwarystyce wracam do mojego hobby. Czekając na zbiornik kompletuje osprzęt do akwarium. Pojawił się problem, gdyż zbiornik nie będzie miał w zasięgu wyższej półki, aby można było zrobić dolewkę grawitacyjnie. Pomyślałem, że może są pompy do tego, ale przyznam, że nie udało mi się nic sensownego znaleźć na ten temat w sieci, a pompy jakie były proponowane miały duże wymiary i wysoką wydajność. Ja mam 30l wody do wpompowania, więc wydajności min 1000l/h są całkiem z kosmosu w moim przypadku. Znalazłem jednak takiego chińczyka. Czy ktoś z Was może używał czegoś takiego do wpompowywania wody? Jak w ogóle sobie z tym problemem radzicie?
Załączniki
p3.jpg

Shrimp
Początkujący

16 paź 2020, 23:18 Re: Pompa do robienia dolewki  (#2)  

A musisz instalować dodatkową pompę? a może podłączyć zbiornik dolewki na ssaniu filtra kubełkowego.

Hultaj
Początkujący

16 paź 2020, 23:34 Re: Pompa do robienia dolewki  (#3)  

Ta pompka ze zdjęcia to czasem nie jest to tylko łopatki? Widać bit, więc pewnie to są te 'pompki' do wkrętarek/wiertarek. Więc musiałbyś do tego jeszcze dorobić jakiś silniczek. Po krótce mało sensowne rozwiązanie.

Są pompki po 5-25zł chińskie z niby wydajnością 300l/h. Sam posiadam dwie takie i swego czasu używałem ich do podmian. Króćce bodajże na waż 8mm. Jedyna wada to szczelność, jest złożone na oringu i lubi sobie to cieć, mimo przesmarowania wazeliną. ale można ją zanurzyć kompletnie w wodzie lub ustawić na zbiorniczkiem z wodą.

Kolejne wady tej pompki:
- jest głośna
- pracuje tylko na 12V DC, na niższym napięciu nie trybi.

Jeśli coś takiego Cię ne interesuje to zawsze możesz pomyśleć o lepszej pompce i założyć zawór za nią, żeby ją przydławić.

derag0n
Aktywny użytkownik

Miasto: Zgierz

17 paź 2020, 10:21 Re: Pompa do robienia dolewki  (#4)  

Tak jest to pompa na wkrętarkę, ale dla mnie nie jest to problem, wkrętarkę w domu mam pod ręką. Zamówiłem ją na all..ro za 42 zł. Ma być u mnie do trzech tygodni. Dowiem się wtedy jaki to rozmiar węża trzeba do tego dokupić, gdyż w opisie nic nie znalazłem. Jak zadziała to wrzucę filmik, jak będzie to chiński szmelc też dam znać.

300l/h - to fajna wydajność, niestety nigdzie takiej nie znalazłem. Na tą chwilę napaliłem się na tą chińską. Fajna i mała.

Co do podłączenia do kubełka, to już tak robiłem. Niestety wiąże się to ze sporym zachodem. Obecnie u mnie nie za bardzo da się krócieć wyciągnąć z szafki. Sporo elementów jest umocowana na stałe, aby to wszystko pomieścić. Mam powierzchnię 45x45, a towaru jakby nie jest mniej niż przy zbiorniku 250l, jaki miałem poprzedni. No może filtr jest mniejszy, a reszta jak była potrzebna, tak jest.

Shrimp
Początkujący

17 paź 2020, 20:21   (#5)  

Tapanga
Poznaje temat

Miasto: Bydgoszcz

17 paź 2020, 22:26 Re: Pompa do robienia dolewki  (#6)  

Shrimp napisał(a):Tak jest to pompa na wkrętarkę, ale dla mnie nie jest to problem, wkrętarkę w domu mam pod ręką. Zamówiłem ją na all..ro za 42 zł. Ma być u mnie do trzech tygodni. Dowiem się wtedy jaki to rozmiar węża trzeba do tego dokupić, gdyż w opisie nic nie znalazłem. Jak zadziała to wrzucę filmik, jak będzie to chiński szmelc też dam znać.

300l/h - to fajna wydajność, niestety nigdzie takiej nie znalazłem. Na tą chwilę napaliłem się na tą chińską. Fajna i mała.

Co do podłączenia do kubełka, to już tak robiłem. Niestety wiąże się to ze sporym zachodem. Obecnie u mnie nie za bardzo da się krócieć wyciągnąć z szafki. Sporo elementów jest umocowana na stałe, aby to wszystko pomieścić. Mam powierzchnię 45x45, a towaru jakby nie jest mniej niż przy zbiorniku 250l, jaki miałem poprzedni. No może filtr jest mniejszy, a reszta jak była potrzebna, tak jest.
O tym miałem na myśli co w fotce. Tu nawet niby mniej, bo 240l/h. Podejrzewam, że wszystkie są takie same i żadna nawet tych 200l/h nie ma. Ale mi się sprawdzała.

derag0n
Aktywny użytkownik

Miasto: Zgierz

18 paź 2020, 09:34 Re: Pompa do robienia dolewki  (#7)  

Nie pozostało mi nic jak poczekać na dostawę z Azji :). Na pewno dam znać co do mnie przyszło i jak działa. :) Dziękuję za informacje o tym gdzie można poszukać takich pomp o małym przepływie na prąd. Mam przynajmniej alternatywę. Sam znalazłem tylko takie o dużej mocy.

Shrimp
Początkujący

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.