Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Prośba o radę w sprawie wyboru drugiego filtra zewnętrznego



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Witam Was wszystkich serdecznie. Mam pytanie, a mianowicie mam akwarium 112l. tzw. roślinne (duża obsada roślin) z korzeniem red moor itd.
Filtracja tego mojego akwarium to dwa filtry zewnętrzne (pracują od ponad roku) tzw. „kubełki” Ikole 250 (410l/h). Jeden z tych filtrów chcę zmienić na bardziej wydajny, czyli szukam nowego filtra zewnętrznego, który będzie wydajniejszy (od 650l/h do 1000l/h), cicho pracował oraz był w miarę niezawodny ( ;) ).
Na oku mam następujące filtry zewnętrzne: JBL CristalProfi e702 greenline, Hagen FLUVAL 206 lub 306, Hydor - Professional External Filtr 250 lub 350, Eheim experience 250, Aquael Unimax 250, Aquael Ultramax 1000 lub też inny filtr kubełkowy.
Mam pytanie do Was wszystkich jaki byście z tych filtrów wyżej wymienionych zaproponowali mi do tego mojego akwarium jako drugi filtr kubełkowy?

Aqua-Ever
Początkujący

Posty: 4
Dołączył: 16 lip 2019, 20:56
Miasto: Warszawa

Ja mam Eheima 2275 w 260 litrach i dokupuję drugiego tylko 2273.
Oba mogę ci polecić z czystym sumieniem.Ciche i niezawodne.

GOLUMN
Poznaje temat

Posty: 142
Dołączył: 13 lis 2011, 09:13
Miasto: Inowrocław

Hej
Jeśli już zamieniać ikole, to bardziej chyba na coś mocniejszego np jbl-e901 czy 902.
Sam używam e-901 w zbiorniku 100l, i powiem Ci że pralki nierobi.
Ostatni raz otwierałem go rok temu, wiadomo, że wydajność mocno spadła, jednak filtr daje radę.
W zapasie mam eheim ecco pro 300- prostszy w budowie niż jbla i wydajność też całkiem niezła 750l/h.
Jeśli miałbym postawić drugi kubeł to szukał bym czegoś z wydajnością powyżej 700l.
Znajomy ma w zbiorniku takim jak Twój ma fluvala 306, dołożył do niego teraz eheim 2075 i jest mega zadowolony.
Ostatnio edytowano 17 lip 2019, 16:29 przez bartek2462, łącznie edytowano 1 raz

bartek2462
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 28 lut 2014, 16:29

Osobiście uważam, że wydajność filtra powinna być dobrana do zbiornika na poziomie minimum 10x objętość zbiornika na godzinę. Także jeśli zbiornik 100L to filtr powinien w ciągu godziny pompować minimum 1000L patrząc na to co podaje producent. U mnie w 128L pracują nadal dwa filtry (jakoś obawiam się odłączyć ten mniejszy) Eheim 2275 oraz Fluval 206. Przy czym Fluval został stuningowany poprzez wklejenie pleksi między kosze a uchwyt na gąbki, z racji wrażenia pod względem lewego obiegu. Ile by nie pracował/filtrował jego przepływ nie spada w ogóle.

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.

Ja mam unimaxa 250 ponad 5 lat.Jest cichy,niezawodny.Polecam.

mariusz178
Znający temat

Posty: 1786
Dołączył: 02 paź 2013, 10:07
Miasto: Gorzow Wlkp

Krzysztof to co w takim razie doradziłbyś osobie, która zakłada zbiornik powyżej 1000l?

bartek2462
Początkujący

Posty: 46
Dołączył: 28 lut 2014, 16:29

bartek2462 napisał(a):Krzysztof to co w takim razie doradziłbyś osobie, która zakłada zbiornik powyżej 1000l?
Sump i tylko sump.
Nawet przy 600L+ sump jest bardzo dobrą opcją, choć można i użyć np. 2x Ehieim 2080

Avatar użytkownika
Krzysztof Radziszewski
Z dużym doświadczeniem

Posty: 9037
Dołączył: 16 lut 2007, 11:46
Miasto: Zamość PL, Manchester UK.











Powiązane tematy
  • Problem z glonami i prośba o interpretacje wyników testu.

    Witam. Jestem tutaj nowym forumowiczem, czytałem dużo na temat glonów tutaj jak i na innych forach. Walczę z nimi już kilka ładnych miesięcy. Posiadam akwarium 64l w nim kilka roślin które wczoraj pr...

    Wyświetlenia: 1321 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Prośba o ocenę parametrów w celu walki z glonami

    Witam was. Od blisko 3 miesięcy walczę z wszelkiego rodzaju glonami nitkowatymi, niestety bezskutecznie. https://photos.app.goo.gl/7MSk4k5NnHxp82bH7 Akwarium 112l, duża obsada roślin. Ok 25 ryb - neo...

    Wyświetlenia: 1956 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Zdławienie filtra

    Cześć, mam pytanie czy bezpieczne dla pompy w filtrze jest jego zdławienie na wylocie. Wiem że wielu producentów stosuje takie rozwiązanie. Ale co w przypadku gdy dany filtr takowej regulacji nie posi...

    Wyświetlenia: 652 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Prośba o poradę z doborem oświetlenia

    Drodzy, zwracam się do Was z prośbą o wsparcie, bo chyba utknąłem w martwym punkcie. Zbiornik Aquael Optiwhite o wysokości 50 cm (realnie od podłoża do powierzchni wody jest jakieś 40 cm). Początkowo...

    Wyświetlenia: 522 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Wybór filtra do 240l. Zmieniać czy nie?

    Cześć. Jako, że jestem w trakcie zmiany aranżacji akwarium (100x40x60h), po głowie chodzi mi zmiana filtra. Obecnie posiadam Biomastera thermo 600 i wydaje mi się, że to nieco za mały filtr do mojego ...

    Wyświetlenia: 1471 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Przechowywanie wody z filtra RO

    Witam Dzisiaj odebrałem z paczkomatu filtr RO o wydajności 100 galonów. I mam takie pytanie. Na temat przechowywania wody ro a bardziej mówiąc jej magazynowanie. No bo wody z kranu takiej do picia ni...

    Wyświetlenia: 1366 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Porada w doborze filtra

    Cześć wszystkim, obecnie mam zbiornik 65lnetto i używam w nim filtra Sunsun hw-604b i jako prefiltr hy-603. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze w tym litrażu, jednak filterek stoi tuż za ścianą ...

    Wyświetlenia: 1016 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Biotop czarne wody wkład do filtra

    Witam, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy jeśli użyję w biotopie czarnych wód, wkład QUALDROP HexPure a chodzi o związki azotu,chce kontrolować poziomy NH4, NO2 i NO3, czy nie wyklaruje wody mi z garb...

    Wyświetlenia: 1577 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Reaktor z korpusu filtra narurowego

    Witam wszystkich po długiej nieobecności. Od wielu lat do rozpuszczania CO2 używam korpusu filtra narurowego. To już mój trzeci filtr, a zmieniam z powodu rozszczelnienia spwodowanego degeneracją two...

    Wyświetlenia: 1638 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Lampa UV FLUVAL - prośba o opinie

    Czy posiada ktoś lampę Fluval UV-C Jeżeli tak to proszę o opinię.

    Wyświetlenia: 5243 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Mąteusz179 i 379 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.