Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Mały Henio



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



28 maja 2017, 14:14 Mały Henio  (#1)  

Witam w ten piękny Niedzielny weekend 8) Mam do was pytanie.Chodzi mi o małego Henia.Większość z was uprawia tą roślinę,jakie jest wasze doświadczenie pod kątem parametrów tej rośliny :?: Chodzi mi dokładnie o potas :| Ostatnio potas za czołem limitować,w tej chwili jest na poziomie ok 10 mg/l.Zauważyłem,że mój Henio zatrzymał się w wzroście,młode listki są malutkie,ciemno zielone,nie ukorzenia się,ogólnie wygląda słabo :roll: Zrobiłem dwa zdjęcia,sorry za jakość(telefon).
20170526_201604.jpg
(2.38 MiB) Pobrane 386 razy

20170526_201621.jpg
(2.16 MiB) Pobrane 386 razy
Gdyby okazało się,że to nie potas a dokładnie niski poziom,to przyczyny zacznę szukać w innych pierwiastkach.Za odpowiedzi i podpowiedzi z góry dziękuję i aktywnie będę uczestniczył w moim poście.Pozdrowienia.Marcin :wink:

Avatar użytkownika
bieniolubo23com
Zainteresowany tematem

Posty: 234
Dołączył: 20 wrz 2016, 21:53











Powiązane tematy
  • 030l - Mały Kolorowy - Marcinox

    Akwarium : opti white 30x30x35cm podłoże : - substrat podżwirowy tropica (Tropica plant growth substrate), na spód odrobina podłoża za starego akwarium + bakterie QD BIOBACTER, na górze żwirek fil...

    Wyświetlenia: 12643 | Odpowiedzi: 43 czytaj więcej...

  • Military Helmet nasz mały-wielki bohater!

    military1.jpg Każdy, kto w swoim akwarium ma zaaranżowane kamienie, korzenie lub inne dekoracje - ma na nich również... glony. Tak, w naszych galeriowych akwariach też są! Przetestowaliśmy wszystko...

    Wyświetlenia: 61061 | Odpowiedzi: 89 czytaj więcej...

  • 080l - Mały wodospad - Radek Rabi

    To już moja własna aranżacja założona u kolegi w kręgielni, która pomału się rozrasta. Skałki własnoręcznie zbierane i poklejone z małym działającym wodospadem z piasku. Akwarium 40x40x50 = 80 l Ośw...

    Wyświetlenia: 2166 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Bezgłośny i bezawaryjny mały filtr do ok. 30 litrów

    Akwarium na biurko więc nie ma za bardzo miejsca na duże filtry. Dekoracyjne, mała ilość światła, bez CO2, raczej bez aktywnego podłoża. Rośliny proste, cieniolubne. Krewetki. Z czasem może kilka drob...

    Wyświetlenia: 7577 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • 030l - Mały roślinny - Stompek

    Witam, mała aktualizacja mojego podwodnego świata, Od ponad miesiąca przestałem mierzyć parametry wody, gdyż zauważyłem że dążąc do idealnych parametrów narastało coraz więcej problemów, roślinki marn...

    Wyświetlenia: 4012 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 030l - Mały Roślinny - Stompek

    Witam wszystkich,Po 3 latach postanowiłem powrócić na łono podwodnego świata, Chciałbym zaprezentować moje małe podwodne okienko, akwarium założone 17.03.2019r. Na początku chciałbym poinformować co i...

    Wyświetlenia: 5299 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Mały henio

    Mam akwarium 30l i zamierzam kupić nasiona małego henia oczywiście będzie siany w tzw. "inkubatorze" nie wiem czy kupywać kilku paczek nasionek i zrobić duży trawnik czy jedną paczkę żeby zr...

    Wyświetlenia: 1852 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Nowe Akwarium. Mały Heniek - przycinać?

    Czołem, Po długiej przerwie wróciłem do akwarystyki. Założyłem akwarium 120l brutto. Od startu baniaka podaje CO2 oraz Potas. Zastanawiam się jaki będzie sygnał dla mnie o gotowości Heńka do przyci...

    Wyświetlenia: 1049 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Rośliny w akwarium. Mały restart akwarium

    Witam. Mam kilka pytań ponieważ jestem świeżo upieczonym akwarystom.. Więc tak.. Chcę założyć trawnik ponieważ bardzo mi się spodobał taki w akwarium, widziałem wiele filmów gdzie był on głównie z Hem...

    Wyświetlenia: 3710 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • Mały projekt - powrót do akwarystyki

    Witam serdecznie, Od jakiegoś czasu czytam sobie forum i nadszedł ten czas aby powrócić do "uspokajacza nerwów" czyli akwarium. Posiadam (zbunkrowane w piwnicy) małe akwarium 60 litrowe, 24...

    Wyświetlenia: 702 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: lesniowka, mar1977, Piotr Baszucki i 411 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.