Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Aktualności i ciekawostki


Proszę o pomoc jak przetrzymac rybki przez kilka dni



Aktualności i ciekawostki akwarystyczne oraz dyskusje nie pasujące do innych działów.



Potrzebuję pilnej rady ponieważ zdarzył się mały wypadek i rozszczelnilo się akwarium. Rybki udało mi się ocalić ale nie wiem co robić żeby jak najdłużej wytrzymały. Wszystkie rybki, same drobne, zwinniki, bystrzyki, tetry, kiryski, zbrojniki, razem około 25 - 30 sztuk w jakichś 45 litrach. Podłączona grzałka i napowietrzacz oraz maleńki filtr który nie wiem czy w ogóle coś daje. Woda głównie z kranu i trochę tej którą udało mi się złapać w czasie powodzi ale niestety to była już ta z dna i zamulona, rybki stoją już tak 4 dni, woda podmieniana 2 razy, wlałam bakterie ale widzę, że jedna zaczyna chorować. Co mogę zrobić żeby jakoś przetrwały zanim kupię nowy zbiornik? Może to trochę potrwać bo nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniego wymiaru. A może pozostalo się już tylko modlić?

tysiaa
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 28 sie 2018, 19:27

I jeszcze zdjęcie przed katastrofą i obecnie
1540237853788.jpeg
(79.29 KiB) Pobrane 693 razy

tysiaa
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 28 sie 2018, 19:27

Podmieniaj wodę po 20% dwa razy dziennie. Jeśli możesz to napowietrzaj akwarium.
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

gazownik napisał(a):Podmieniaj wodę po 20% dwa razy dziennie. Jeśli możesz to napowietrzaj akwarium.
Dziękuję, jest całą dobę włączony napowietrzacz.

tysiaa
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 28 sie 2018, 19:27

Nie wiem czy na dłuższą metę te roślinki w wiaderkach nie zmarnieją...Jeśli kilka z nich włożysz do akwarium będą miały większą szansę i ryby poczują się bezpieczniej..
Sprawdź czy Twój doradca posiada zbiornik ,który Ci odpowiada...w innym przypadku uważaj na glony...

gazownik
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3355
Dołączył: 24 kwi 2010, 08:13

gazownik napisał(a):Nie wiem czy na dłuższą metę te roślinki w wiaderkach nie zmarnieją...Jeśli kilka z nich włożysz do akwarium będą miały większą szansę i ryby poczują się bezpieczniej..
Też właśnie się obawiam ale wrzuciłam do tych rybek mech i zaczyna pojawiać się na nim pleśń. Jestem załamana i dziękuję za wszelkie cenne rady. Kilka roślinek już wylądowało u rybek i będę obserwować.

tysiaa
Początkujący

Posty: 21
Dołączył: 28 sie 2018, 19:27











Powiązane tematy
  • Mało płochwile rybki

    Witam, w swoim akwarium nie miałem szczęścia do odważnych ryb, miałem neona zielonego, czerwonego, zwykłego, teraz bystrzyki amandy i wszystkie prędzej czy później staja się płochliwe. Do akwarium rac...

    Wyświetlenia: 253 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji glonów (wgraj zdjęcie)

    Wątek do identyfikacji glonów. Wgraj zdjęcie i poproś o identyfikację glonów, następnie sprawdź skuteczną metodę zwalczania korzystając z poradnika: https://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/zwalcz...

    Wyświetlenia: 847469 | Odpowiedzi: 3269 czytaj więcej...

  • Kilka rodzajów podłoży jaka kolejność i ile tego dać.

    Hej zsinspirowalem się pewnym akwarium. Człowiek który je aranżował użył takich podłozy -piasek kwarcowy 1,3 mm -Rotala maflora light -Aquaforest lava soil black -Substrat jbl aqua basis plus Probl...

    Wyświetlenia: 1120 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Jak podłączyć dyfuzor JBL taifun proflora do fx6

    Witam, jestem nowy na forum, ale może ktoś mi pomoże. Otóż zakupiłem JBL proflora taifun inline 19/25 ( nie pomyślałem wcześniej, żeby sobie zmierzyć wąż z filtra fx6) i chciałbym to sensownie połączy...

    Wyświetlenia: 287 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Pomoc w identyfikacji rośliny - wgraj zdjęcie

    Temat dedykowany identyfikacji gatunków roślin wodnych.

    Wyświetlenia: 362616 | Odpowiedzi: 2125 czytaj więcej...

  • Jak wywołać zielony zakwit?

    Panowie drodzy. Pytanie jak w temacie. Czy macie jakieś doświadczenia i możecie polecić skuteczny sposób na szybki zielony zakwit? Pytam, bo nie jest tak łatwo wyhodować taki glon jak się chce :)...

    Wyświetlenia: 678 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Co to za glony i jak je zwalczyć oraz ocena parametrów wody

    Dzień dobry koleżanki i koledzy, Właśnie założyłem tu konto gdyż mam następujący problem. Po około 1 roku nagle pojawiły mi się glony jak na zdjęciach. Czy możecie pomóc w ich identyfikacji oraz w jak...

    Wyświetlenia: 570 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Znikające rybki

    Witam. Posiadam w pracy akwarium 120l a w nim rybki t.j. brzanki (6), molinezje (4), gupiki(?), mieczyki(?), tetry(11), neony(5), glonojady(4), kirysy(6), danio(5), 2 welony złote długość po ok 10cm...

    Wyświetlenia: 495 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1042 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Dlaczego moja roślina bieleje proszę o pomoc

    Hej, ostatnio borykam się z problemem słabego wzrostu Hemianthus Cube, listy bieleją i roślina znika. Po wsadzeniu sadzonki invitro, po 4 dniach listki robią się białe. Parametry wody po4: 1.9 No3: ...

    Wyświetlenia: 459 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotr Baszucki i 609 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.