Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Nawożenie

Intermag

Dozowanie makro- i mikroelementów dla roślin.
Chemia i parametry wody. Nawozy. + nowy temat

18 kwi 2021, 21:02 Intermag  (#1)  

Witam, pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów, ile chelatu żelaza 13% dodać do Intermag mikro plus żeby proporcje się zgadzały?

QUCHASZ
Początkujący

23 kwi 2021, 18:24   (#2)  

Ja leje bez dodawania zadnego chelatu. Stezenie w plusie jest 24 g/l. I uzywam kalkulatora http://podforak.rzeszow.pl/upload/nawoz ... a_wody.xls
W opcji ogrodnicze wpisujesz stezenie 24 a reszte szczaisz.

wojtekszuminski
Stały bywalec

23 kwi 2021, 18:37   (#3)  

Dodawanie intermagu bez chelatu żelaza, jest bez sensu widziałeś ile lejesz manganu i miedzi do akwarium?

QUCHASZ
Początkujący

23 kwi 2021, 19:13   (#4)  

W sumie nie wiem. Nigdy sie nie zastanawialem rosnie dobrze. A z opini jakie czytalem to tez podawali bez chelatu. I zadales mi pytanie bo w jednym akwarium leje wlasnie inter plus i gdzies wyczytalem ze mangan cos blokuje a mam problem z roslinami.... hmm... raczej nie znajde tego ale zastanawiam sie czy nadmiar manganu czegos mi nie blokuje.

wojtekszuminski
Stały bywalec

23 kwi 2021, 21:03 Re: Intermag  (#5)  

nadmiar manganu powoduje blokadę fosforu i wapnia

Hultaj
Poznaje temat

24 kwi 2021, 22:57   (#6)  

Sposób 1 (z większą zawartością Żelaza):
Należy rozcieńczyć 10ml Mikro+ w 500ml wody destylowanej, oraz dodać 4g Chelatu Fe 13%. 10ml takiego nawozu dodany na 100l wody zwiększa poziom Fe o 0,10 mg/l. Zatem aby uzyskać poziom ok. 0,4mg/l należy nawozić jedynie 40ml tygodniowo wg schematu EI. Z 100ml Micro+ można wytworzyć aż 5L takiego nawozu! Nawóz ten stosowany jest przede wszystkim w akwariach z podmienianą wodą na "kranówkę" - czyli większość akwariów.

Sposób 2:
Należy rozcieńczyć 100ml Mikro+ w 400ml wody destylowanej. Jeden ml takiego nawozu dodany na 100l wody zwiększa poziom Fe o 0,06 mg/l. Zatem aby uzyskać poziom ok. 0,24mg/l należy nawozić jedynie 4ml tygodniowo wg schematu EI. Olbrzymia wydajność! Taki nawóz używany jest przede wszystkim w akwariach, gdzie woda podmieniana jest w 100% wodą osmotyczną.

Googluś....:)

wojtekszuminski
Stały bywalec

Powiązane tematy
  • Intermag

Witam, przerzucam się z gotowych nawozów na sole, i takie pytanie ile chelatu żelaza 13% dodać do "intermag mikro plus" żeby nawóz mikro miał dobre proporcje? na YT na jednym z kanałów widzi...

Wyświetlenia: 416 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Intermag plus, problem!

Otóż mam taki problem z nawożenia, po paru dniach od rozcieńczenia na dnie pojemnika tworzy się zawiesina po wymieszaniu jest ok ale znowu dzieje się to samo..... Dozuje poprzez dozownik więc nie ma k...

Wyświetlenia: 355 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

• Intermag mikro plus i Intermag Fe mieszanka

Witajcie. Znalazłem wiele wątków odnośnie stosowania Mikro Plus z Intermagu. Niektórzy uważają, że ilość żelaza jest wystarczająca, tyle samo innych uznaje, że trzeba dodatkowo dodać żelazo. Tyle że w...

Wyświetlenia: 319 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

• Mikro Plus z Intermag

Czy to mikro nadaje się do baniaczka ? http://intermag.pl/nawozy/nawozy-do-fertygacji/produkt/hydropon-mikro-plus IMG_20161121_121751.jpg

Wyświetlenia: 4036 | Odpowiedzi: 26 czytaj więcej...

• Jak rozrobić intermag mikro plus

Witam, mam problem z rozcieńczeniem intermagu. Dostałem instrukcje, żeby rozrobic 100 ml w 400 ml wody ro i dawkować 9ml na tydzień, czy dawki fe,zn,mn,b,mo,cu będą odpowiednie, czy trzeba dodac ...

Wyświetlenia: 585 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Berlioz, tasman i 193 gości

Copyright © 2001-2021 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.