Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Stosowanie VIMI Reminamin



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



26 maja 2019, 20:35 Stosowanie VIMI Reminamin  (#1)  

Witam, obecnie do mineralizacji wody RO do podmian używam mineralizatora od Aqua Art, chciałbym przejść na mineralizator VIMI. Czy są osoby które go używają ? Czy trzeba sztucznie podnosić KH ? Bo po jego zastosowaniu będzie raczej niskie do akwarium roślinnego.

korben28
Zainteresowany tematem

Posty: 229
Dołączył: 08 lis 2010, 21:51
Miasto: Rzeszów

26 maja 2019, 23:02 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#2)  

Bardzo popularny i dobry mineralizator. Dawkuję wg. zaleceń producenta i nie podnoszę dodatkowo KH.
Co2 24h/dobę.

Avatar użytkownika
Robi68
Zainteresowany tematem

Posty: 243
Dołączył: 01 sty 2016, 15:11

27 maja 2019, 07:35 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#3)  

Czy masz w akwarium krewetki i czy nic im nie dolega z powodu niskiego KH ? Przy dawkowaniu zalecanym dawkowaniu, uzyskując gh w granicach 7 KH wyjdzie w granicach 1.

korben28
Zainteresowany tematem

Posty: 229
Dołączył: 08 lis 2010, 21:51
Miasto: Rzeszów

27 maja 2019, 10:08 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#4)  

Ponad tydzień temu odpaliłem kostkę, do której leje RO i mineralizator Vimi teraz mam GH 8 i KH 3, KH utrzymuje się takie same od początku ponoć krewetkom to nie przeszkadza.
Jedynie trzeba uważać na potas bo w vimi jest go dość sporo.

Avatar użytkownika
Akaruz
Znający temat

Posty: 1142
Dołączył: 08 kwi 2017, 16:36
Miasto: Kraków

28 maja 2019, 13:05 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#5)  

Akaruz napisał(a):Ponad tydzień temu odpaliłem kostkę, do której leje RO i mineralizator Vimi teraz mam GH 8 i KH 3, KH utrzymuje się takie same od początku ponoć krewetkom to nie przeszkadza.
Jedynie trzeba uważać na potas bo w vimi jest go dość sporo.
Używam już ze 3 lata. Akwarium ogólne gh8 kh3. Oczywiście w przybliżeniu
IMG_0148.jpeg
(126.53 KiB) Pobrane 1321 razy

Avatar użytkownika
onem
Poznaje temat

Posty: 149
Dołączył: 30 mar 2009, 11:42
Miasto: Wysoka

18 cze 2019, 19:09 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#6)  

A jak się ma niskie KH podczas stosowania vimi reminamin do zawartości CO2 w wodzie ? Jak wiadomo przy niskim KH rozpuszczalność tego gazu maleje, co przy akwarium roślinnym nie jest efektem pożądanym.

korben28
Zainteresowany tematem

Posty: 229
Dołączył: 08 lis 2010, 21:51
Miasto: Rzeszów

23 cze 2019, 19:52 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#7)  

Moje rośliny mówią że im pasuje

Avatar użytkownika
onem
Poznaje temat

Posty: 149
Dołączył: 30 mar 2009, 11:42
Miasto: Wysoka

03 sie 2019, 21:45 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#8)  

Również używam tego VIMI.. KH wynosi 3, i wydaje mi się że sprawia to problem z rozpuszczaniem się CO2. CO2 dozuję dość sporo, ilość bąbelków jest niepoliczalna - niemal ciągły strumień (baniak 260 L)
Indykator CO2 nigdy nie był oliwkowozielony..

Czy podwyższenie KH może coś zmienić? Zależy mi by CO2 lepiej się rozpuszczało, ponieważ zaczynam mieć problem z glonami.

Jeśli to coś zmieni, to jak podnieść KH? Czy podniesienie KH mocno podniesie PH? No i czy Co2 będzie się lepiej rozpuszczać?

Bebilon
Początkujący

Posty: 2
Dołączył: 03 sie 2019, 20:52

03 sie 2019, 22:22 Re: Stosowanie VIMI Reminamin  (#9)  


bobi200
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2325
Dołączył: 02 kwi 2019, 12:36
Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki











Powiązane tematy
  • Akwarium na nawozie ogólnym Vimi

    Postanowiłem postawić zbiornik na nawozach VImi. Naturalne czy krajobrazowe na dziko jak widać [emoji3] Vimi Reminamin Vimi all in One Vimi all in Red Akwarium nie jest jakieś super także zrozumie...

    Wyświetlenia: 2039 | Odpowiedzi: 24 czytaj więcej...

  • Vimi all in red i vimi all in one

    Witam, używa ktoś tych 2 nawozów na raz w swoim baniaku? Mam kostkę 30l dość gęsto obsadzoną rosliny zielone i czerwone i właśnie zakupiłem te o to nawozy. Co2 neo co2 idzie cały czas. Pytanie czy m...

    Wyświetlenia: 1165 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Kapsułki VIMI BOTTOM LONGLASTING

    Szukam opini o kapsułkach jak w temacie. Stosował ktoś? Coś innego polecacie? Chciałbym przetestować nawożenie pod korzenie kosztem mniejszych dawek nawozu do słupa. Podłoże aktywne. Wysłane z RWT ...

    Wyświetlenia: 791 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • Mineralizator VIMI Reminamin

    http://www.roslinyakwariowe.pl/images/minaturki/thumb-fp-vimi-reminamin-14ad7cf73143dc362667608cae349989.jpg Przedstawiamy VIMI Reminamin - nowy mineralizator wody z filtra odwróconej osmozy (RO...

    Wyświetlenia: 31642 | Odpowiedzi: 111 czytaj więcej...

  • Nawozy VIMI konkurencją dla ADA

    nawozy-vimi.jpg VIMI wprowadziło do oferty nowe, skoncentrowane nawozy w małych buteleczkach - podobnie jak ADA. W ofercie ADA znajdziemy żelazo (jako ADA ECA) i hormony roślinne przydatne do rege...

    Wyświetlenia: 6909 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • Easy-life Profito + Ferro zamiast Vimi All in One?

    Witajcie. Po kilkuletniej przygodzie z Vimi All in One przyszedł czas na zmianę nawozu uniwersalnego. Zmiana najzwyczajniej jest wymuszona bardzo bliskim wyczerpaniem butli z Vimi. Ponadto - mimo, iż...

    Wyświetlenia: 1433 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Vimi All in One + Accelerator

    Czy ktoś korzysta z takiego połączenia w swoim akwarium i chciałby się podzielić spostrzeżeniami? Minaowicie planuje w nowym projekcie używać: Vimi All in One Vimi Accelerator Bez butli co2 i rozbij...

    Wyświetlenia: 1093 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Problemy z Ca pomimo wody RO z Vimi.

    Akwarium 160 litrów . Cała woda RO jest mineralizowana Vimi . Na 40 litrów podaje 16 gr. mineralizatora. W załączniku dzisiajsze wyniki . Dziwne jest to ,że przed przejściem na RO , Ca rozniez było...

    Wyświetlenia: 4625 | Odpowiedzi: 23 czytaj więcej...

  • VIMI Reminamin - Dawkowanie

    Witam Mam pytanie do tych co używają Mineralizatora Vimi do swojej wody RO. Ile używacie gramów na ile litrów do podmian? Jakie otrzymujecie potem gH i Kh w wodzie do podmiany i/lub w akwarium po pod...

    Wyświetlenia: 2596 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • Nowość: Vimi SOLO Trace

    https://www.roslinyakwariowe.pl/images/miniaturki/thumb-fp-vimi-solo-trace-d1ead7e339dd6c96d35c4072ec070513.jpg Do małych opakowań nawozów marki VIMI dołączyła odżywka mikroelem...

    Wyświetlenia: 1134 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 467 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.