Jesteś tutaj: Serwis Forum Technika Nawożenie

Linia nawozów Growise

Dozowanie makro- i mikroelementów dla roślin.
Chemia i parametry wody. Nawozy. + nowy temat

23 lut 2021, 00:06 Re: Linia nawozów Growise  (#81)  

haraldsson napisał(a):
Niestety nie mam możliwości technicznych na podłączenie filtra RO. Ca do Mg mam 6:1 zarówno w kranie jak i w akwarium. Póki co nie pojawiły się niedobory Mg więc zostawię tak jak jest. Wodę mam dość miękką więc potasu podaję tak jak na początku, tj. 7ppm tygodniowo + to co jest w Growise Makro. Glonów 0, rośliny rosną jak dzikie. Jedynie Valisneria Asiatica stoi w miejscu od samego początku.

Trochę nie ten temat, ale naprawdę nie masz możliwości podpięcia przenośnego (tj. demontowalnego) zestawu w miejsce słuchawki od prysznica?

Odnośnie roślin - mam ten sam problem z Vallisneria asiatica (cała partia z pierwszego sadzenia zgniła, a posadzona w jej miejsce nowa asiatica jako jedyna roślina bardzo słabo idzie do góry, ale przynajmniej nie gnije). Natomiast Staurogyne brown, Rotala h'ra i Eriocaulon sp. Vietnam - tak jak to ładnie określiłeś - rosną jak dzikie :-)

Marcin_M_1977
Zainteresowany tematem

Miasto: Grota pod środkowym korzeniem

23 lut 2021, 12:11 Re: Linia nawozów Growise  (#82)  

Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Podpiąć mam się gdzie - choćby tak jak piszesz- do prysznica. Pozostaje jeszcze kwestia gromadzenia tej wody i jej przelewania do akwarium. Już teraz przy podmianach jest to uciążliwe dla reszty domowników - wąż rozwijany jest przez całe mieszkanie, tak ok. 10m. Pocieszam się tym, że jest to sytuacja przejściowa. W nowym miejscu z pewnością będzie RO.

haraldsson
Zainteresowany tematem

Miasto: Mars

23 lut 2021, 12:50 Re: Linia nawozów Growise  (#83)  

A widzisz, nie wziąłem pod uwagę wielkości zbiornika - ja do swojego 50 litrowego "słoika" potrzebuję na cotygodniową podmiankę zaledwie 15 litrów wody.
Rozumiem Cię bardzo dobrze - gdy miałem akwarium 450 litrowe to też był cały ceremoniał z podmiankami ;-)

Marcin_M_1977
Zainteresowany tematem

23 lut 2021, 21:44 Re: Linia nawozów Growise  (#84)  

A czy to nie jest przypadkiem tak, że przy osiągnięciu po zmieszaniu wody RO i mineralizatora Growise parametrów GH 8 oraz KH 4, PH rzędu 7,5 będzie oznaczało tylko tyle, że stężenie CO2 w wodzie po RO jest na poziomie 3 ppm?
Załączniki
ph_kh_co2.gif

piobie7
Początkujący

23 lut 2021, 23:33 Re: Linia nawozów Growise  (#85)  

A skąd w wodzie RO Co2? Moje parametry to po wyjściu z filtra 6-7 uS. to dla tak małej kolumny filtracyjnej rewelacyjny wynik (membrana jest prawie nowa + żywica jonowymienialna). Jeśli chcesz uzyskać niższe pH to trzeba poszukać innego mineralizatora, ja dostałem całą linie nawozową w prezencie więc użyłem tego mineralizatora 2 razy i poszukałem czegoś co pozwoli uzyskać niższe pH.

El Grey
Poznaje temat

Miasto: Łódź

24 lut 2021, 22:21 Re: Linia nawozów Growise  (#86)  

Krzysztof Radziszewski napisał(a):
Pita napisał(a):Ja od lat jadę na ferka.Chciałbym spróbować jakiejś nowej linii.Qualdrop to Polski producent? Jak to wychodzi wydajnościowo? Jak oceniacie te nawozy vs ferka? Czy ktoś z was używał linii aquavitro? Skłaniałbym się do niej, tylko schemat nawożenia jest nie do końca czytelny.
Ja używałem Seachem AquaVitro w już zlikwidowanym 128, baaaarodzo wydajne nawozy. Z sześciu buteleczek 350ml najszybciej zeszło Carbonate i Envy, przez co przeszedłem na Vimi All in One/Red, bo nie mogłem dostać tego drugiego. Aktualnie już są dostępne więc będę wracał do tej linii ale kontynuując z mineralizatorem Vimi Reminamin.

A co z Vimi nie sprawdziło się ?

ciabatta
Poznaje temat

Miasto: Sosnowiec

01 mar 2021, 06:11 Re: Linia nawozów Growise  (#87)  

jackww napisał(a):
Czy możesz zmierzyć pH wody na podmianę po dodaniu Growise ale jeszcze przed wlaniem do akwarium?

Potwierdzam to co zostało napisane powyżej - pH wynosi w tym przypadku 7,5

Marcin_M_1977
Zainteresowany tematem

Powiązane tematy
  • Linia nawozów Growise®

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się marka produkująca nawozy dla roślin, Growise... podobno bardzo dobra... macie jakieś doświadczenie z tymi nawozami? :mrgreen:

Wyświetlenia: 286 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

• Kalkulator nawozów

http://calc.petalphile.com/ Bardzo ciekawa sprawa, uwzględnia również gotowe nawozy (łącznie z ADA na podstawie analizy Toma Barra). Chyba najlepszy kalkulator do tej pory, a już na pewno najfajnie...

Wyświetlenia: 12540 | Odpowiedzi: 51 czytaj więcej...

• Kalkulator do nawozów Qualdrop

Dobry wieczór! Czy tam dzień dobry :D Kupiłem nawozy Qualdrop i na ich stronie znajduje się taki prosty kalkulator pomagający w ustaleniu dawek poszczególnych preparatów. Z mojego dotychczasowego...

Wyświetlenia: 320 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

• Zoolek wypuszcza nowa serie nawozów

nie wiem czy słyszeliście ale stara firma zoolek wypuszcza nowa serie nawozów http://www.zoolek.pl/aquaflora.php bardzo ciekawym nawozem może być Aquaflora micro dla ludzi stosującą metodę EI ps.Nie...

Wyświetlenia: 7483 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

• Dziwny kolor nawozów.

Witam nawożę solami i zastanawia mnie czemu nawozy po jakimś czasie robią się o kolorze herbaty np. mgso4 a taki żółtawy np. kno3 lub kh2po4. Używam konserwantów e300 e202.

Wyświetlenia: 374 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

Recenzje

Ładowanie...

Baza wiedzy akwarystycznej

Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Copyright © 2001-2020 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.