Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Pompa do nawozów JEBAO, cofający się nawóz w wężyku



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



Najlepsza byłaby szczelna butelka z zaworkiem zwrotnym na rurce do pompy i drugim zaworkiem na drugiej rurce do zasysania powietrza. Rozwiąże to problem z parowaniem roztworu nawozu.
Choć nie wiem czy to ma sens....

jarekh3
Początkujący

Posty: 3
Dołączył: 20 lut 2017, 12:41

Ja jak ma zaworki na wlocie do akwarium nawozów to już mi się nie zapowietrzają wężyki przy butelce, ale faktycznie robi mi się podciśnienie i podczas podmiany wody po prostu luzuje nakrętki i niweluje podciśnienie a butelkach i daje to radę :)

Avatar użytkownika
czyzzu
Poznaje temat

Posty: 135
Dołączył: 07 maja 2011, 21:34
Miasto: Łódź

Pytanko. Jak macie zamo towane wężyki w akwarium?

Avatar użytkownika
witia_2005
Zainteresowany tematem

Posty: 232
Dołączył: 04 mar 2015, 12:15
Miasto: Nowy Sącz

U mnie zamontowane są na przyssawke. Wieczorem wrzucę fotkę

pypsior
Poznaje temat

Posty: 117
Dołączył: 15 gru 2016, 15:18

20170728_084432.jpg
(79.8 KiB) Pobrane 1710 razy
Czy ktoś z Was tak miał? Ma? Układ odpowietrzony. Po 5 dniach w rurkach powietrze. Co radzicie?

Wysłane z SM-G935F przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

Avatar użytkownika
witia_2005
Zainteresowany tematem

Posty: 232
Dołączył: 04 mar 2015, 12:15
Miasto: Nowy Sącz

Witam
Przepraszam za jakości zdjęć.
Od 2 lat mam coś takiego zainstalowane, skuteczność mojego patentu w 100% :D ,
jest to wałek z plexi, zastosowane zaworki są lekko przycięte. Chwile pracy mojego kolegi na CNC a ile radości, że się nie ciągnie pęczka wężyków do klapy akwarium.
Załączniki
Zdjęcie-0046.jpg
(204.89 KiB) Pobrane 1542 razy
Zdjęcie-0047.jpg
(174.17 KiB) Pobrane 1542 razy

piotrosie
Zainteresowany tematem

Posty: 186
Dołączył: 12 sie 2013, 00:49
Miasto: Osie-Bydgoszcz

Zamontuj zaworki zwrotne- te co poleca @Prospero, mam takie same i nie mam problemu z dozowaniem/cofaniem sie wody, i ustaw tak by wężyki były jak najkrótsze, tyle tylko co potrzeba, bez żadnych pętel czy kółek, oczywiście węże nad wodą a nie w wodzie....
dobrze też jest na początku odpowietrzyć wężyki.
No i to co pisał @Prospero, jak masz stare lub niewłaściwe wężyki tłoczące (te w silniczkach/rolkach/jelitkach) to nie będą trzymać i płyny grawitacyjnie spadają, na tych wężykach akurat nie warto oszczędzać....

Być może dlatego nie mam problemu z dozowaniem że dozuje ok 30-50ml nawozów dziennie z każdej butli, możesz rozcieńczyć nawozy i dozować wiecej/częściej- wtedy nie ma czasu na zrobienie się bąbli bo co chwile coś płynie, ja mam rozłożoną dawkę na 3x w ciągu doby i jest gites:)

BTW pompy jebao jak ustawisz dozowanie 10ml to jednego dnia dozuje 8 a drugiego 12.... w słodkim krzywdy nie zrobisz, ale w morskim możesz wysadzić zbiornik, za czasów morszczyzny nie jeden się przejechał na tych dozownikach....

Avatar użytkownika
MixEEr
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 31 sty 2013, 00:56
Miasto: Myślenice











Powiązane tematy
  • (film) pompa dozująca Chihiros

    Witam Film po niemiecku 😁 https://www.youtube.com/watch?v=-NGyY6Va0dc Trochę się Stefan zamotał z kalibracją, ale się udało.

    Wyświetlenia: 251 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Pompa RO

    Hej, Prośbę mam… Mam zestaw RO5 ze zbiornikiem, kupiłem dodatkowo pompę by podczas wymian wody w akwarium szybciej się nalewało… problem tylko jak to podłączyć ? W którym miejscu dać czujnik wysokie...

    Wyświetlenia: 904 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jak dozować nawóz

    Witam, mam pytanie, czytam o nawozach i dozowaniu i już mam kręćka w głowie. W jaki sposób powinienem dozować nawóz tj. czy powinienem dążyć do utrzymania cały czas takie samego poziomu nawozu w wodzi...

    Wyświetlenia: 1042 | Odpowiedzi: 17 czytaj więcej...

  • Trwałość nawozów

    Mam nawozy Tropiki, które dość długo stały w zamkniętej szafce. Kupiłem ich kilka, później używałem innego nawozu i one sobie tak stały. Teraz mocno pociemniały. Jak były nowe to były jasnozielone i j...

    Wyświetlenia: 514 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Jebao DP... źle dawkuje nawozy

    Witam Kupiłem dozownik nawozów JEBAO DP-5. Po odpowietrzeniu i kalibrowaniu dozownik źle odmierza dawki. Musiałem zastosować zaworki przeciwzwrotne ponieważ cofał mi się płyn. Dawka nastawiona/dawka p...

    Wyświetlenia: 17030 | Odpowiedzi: 58 czytaj więcej...

  • Twardość wody a przyswajalność nawozów i kondycja roślin

    Czy może ktoś wytłumaczyć jak twardość wody a w szczególności KH ma wpływ na przyswajalność nawozów lub na ilość ich podawania? Przy małej twardości potrzeba chyba mniejszych dawek nawozów zgadza się?...

    Wyświetlenia: 7240 | Odpowiedzi: 47 czytaj więcej...

  • Automatyczny dozownik Jebao doser 3.4

    Witam, może ktoś używa dozownika tak jak w tytule i potrafi mi wytłumaczyć jak ustawić interwał podawania ? Czy jak ustawie 1 to będzie dozował codziennie czy jak ustawie 30 to będzie dozował codzienn...

    Wyświetlenia: 3393 | Odpowiedzi: 21 czytaj więcej...

  • Jaki nawóz do akwarium ze sporą obsadą ryb.

    Witam. Mam akwarium 73L ze sporą obsadą ryb gdzie mam dość wysokie No3=25 i Po4=2. Podaje vimi all in one codziennie 7ml, ono jakos szczególnie nie zwieksza No3 i Po4 ale wydaje mi się ze powinienem z...

    Wyświetlenia: 3003 | Odpowiedzi: 19 czytaj więcej...

  • Problem z roślinkami pojawiają się dziury

    Witam ! Posadziłem roślinki i po tygodniu ,czyli dziś zauważyłem dziury na liściach nie wiem jakie jest pH wody ,wodę podmieniam co tydzień ,prosto z kranu , nie wiem co już robić żeby ładnie rosło ma...

    Wyświetlenia: 3385 | Odpowiedzi: 27 czytaj więcej...

  • Dozownik nawozów Chihiros

    1news-40123.jpeg Z przyjemnością przedstawiamy nowość w naszej ofercie - dozownik płynów Chihiros. Dzięki niemu łatwo i wygodnie możesz rozwiązać kwestię regularnego podawania nawozów i... Czytaj w...

    Wyświetlenia: 1060 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: A$ i 506 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.