Lista działów » Pielęgnacja » Zwierzęta


Proszę o rady w założeniu akwarium roślinnego 84 L



Ryby w akwarium roślinnym - dobór obsady, metody karmnienia, profilaktyka i leczenie.



21 lip 2009, 18:35   (#21)  

Jeszcze raz dziękuje za rady.
No to kupiłem to akwarium 126 L -razem z wysyłką to będzie mnie kosztowało 250 zł więc nie tak drogo. Ale od razu musze zakupić z tej strony dodatkowe oświetlenie T5 2 x 24 W bo w pokrywie fabrycznej jest tylko 2 x 18 T8. Podłoże kupie takie jakie mi doradziliście Aquasubstraate II bo na ADA Amazonia już mi braknie troche kasy w dodatku wolałbym ją zainwestować w jakiś dobry filtr kubełkowy albo w butle CO2. Zastanawiam się czy na pierwszą warstwę dać żwirek który posiadam i na to nasypać dwa opakowania tego Aguasubstratu nie musiałbym kupować 3 opakowań tylko wystarczyłyby mi dwa.
Na razie też będe musiał użyć filtra, starego Aquaela wewnętrznego co ponoć filtruje w godzine 600 L później dokupie lepszy. Z resztą wydaje mi się, że gdy nie będe chodował ryb to taki filtr zapewni odpowiednią cyrkulację wody.
Mam tylko troche wątpliwość czy "BIMBROWNIA" dostarczy odpowiednią ilość CO2 do akwarium o takim litrarzu, bo chyba nie ma sposobu zmierzenia tego.

Światła będe miał 0,67 W/L w dodatku pokój mam od strony wschodniej więc jest bardzo jasny co na pewno wpłynie korzystnie na rośliny, oczywiście światło słoneczne nie będzie padać bezpośrednio na akwarium. Ale gdy okaże się za mało to dołoże jeszcze jedną lampkę 24 W.

Jeszcze jedna prośba, jakie nawozy powinienem zastosować tak aby wszystko było OK. I czy właściwe parametry wody są na prawde tak istotne w akwarium roślinnym?
Oczywiście czytam to forum od dłuższego czasu i coś tam wiem ale nie zaszkodzi spytać fachowców.

PS: Czy woda z kranu nie zaszkodzi rośliną akwariowym czy trzeba ją zostawić na jakiś czas w jakimś naczyniu aby się "odstała" ??

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

21 lip 2009, 19:14   (#22)  

lukasvip8 napisał(a):chyba zastosuje na pierwszą warstwę Uniwersalną ziemię kwiatową, potem jasnego koloru żwirek a na samą górę żwirek ciemnego koloru. Do tego bimbrownia i nawozy.

Nie rób tak, z własnego doświadczenie wiem, ze będzie ci się to mieszało w trakcie użytkowania akwarium i wyłaziło, nie będzie to estetyczne

lukasvip8 napisał(a):Witam chciałbym widziec czy wszystkie lampy sie nadaja do akwarium tzn. mam na mysli ze czy mógłbym kupić jakies lampy z obi czy tam z kastoramy
Pozdrawiam Misiek1524

Tak! Z punktu fotosyntezy - bo na tymi najbardziej powinno ci zależeć pasuje każdy rodzaj światła,
Decydując się na oświetlenie weź pod uwagę:
1)Temp Barwową - czyli 6500K - ale najlepiej jak pomieszasz ze sobą kilka rożnych świetlówek. Na tył np różowa - czerwona a na przód jakaś biała-czy tam niebieska, kwestia gustu
2)Do fotosyntezy potrzebne jest dożo lumenów - a dlaczego to doczyytasz się tu:
http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... highlight=
Podpowiedź - T5 są godne uwagi bo w nich lumeny często można spotkać o wartość powyżej 2000 kiedy to przy takiej samej mocy (WAT) T8 mają max 1200-1500.
Poza tym T8 zawsze będą dłuższe niż tej samej mocy T5 - Sprawdź sam!Da ci to szansę na wciśniecie jeszcze większej ilości W, a stateczniki będziesz mógł wykorzystać do 220L bo w nich T5 to minimum

lukasvip8 napisał(a):Zastanawiam się czy na pierwszą warstwę dać żwirek który posiadam i na to nasypać dwa opakowania tego Aguasubstratu nie musiałbym kupować 3 opakowań tylko wystarczyłyby mi dwa.

Nie rób tak bo to jest bez sens. Zaoszczędzisz 30zl a zmarnujesz wszystko, przy byle przycince, albo sadzeniu kamienie z pod spodu będą notorycznie wyłazić i ni jak tego się nie zabezpieczy, no chyba że dasz na sposób firankę, albo siatkę ale uważam że to nie jest dobre.

lukasvip8 napisał(a):Na razie też będe musiał użyć filtra, starego Aquaela wewnętrznego co ponoć filtruje w godzine 600 L później dokupie lepszy. Z resztą wydaje mi się, że gdy nie będe chodował ryb to taki filtr zapewni odpowiednią cyrkulację wody.

oczywiście, przez pierwszy miesiąc zwykle zbiornik jest jeszcze nie ustabilizowany - od odchodów ryb mogą pojawić się glony, to samo może zostać wywołane przez resztki pokarmu, ba możesz mieć skoki no2 - no3 a to groźne dla ryb.
Także lepiej odpuść sobie ryby przez pierwsze 30dni niech same rośliny się ukorzenią aby ryby ich nie powyrywały. Pierwiastki w wodzie zostały wchłonięte przez rośliny itp.
Potem wpuścisz kilka glonojadów - czytaj tylko i wyłącznie Otoski a nie zbrojniki niebieskie gdyż takie akwarium jest dla nich stanowczo za małe.
Zresztą nie uda ci się wytrzymać bez rybek bo bez nich jest zbyt smutno.
A poza tym one odpowiadają za naturalne nawożenie ;d
Myślę, że spokojnie wystarczy na start - 2msc zanim skompletujesz cała obsadę, a to robi się systematycznie wprowadzając kolejne ryby a nie od razu wszystkie za raz.

lukasvip8 napisał(a):Mam tylko troche wątpliwość czy "BIMBROWNIA" dostarczy odpowiednią ilość CO2 do akwarium o takim litrarzu, bo chyba nie ma sposobu zmierzenia tego.

Puki twój podwodny ogród nie zanim nie zrobi się gęsty i bujny wystarczy.Zresztą na start nawet pięknego holendra daje się łatwe w uprawie rośliny, aby przygotować akwarium na powitanie prawdziwych okazów bo na początku przez 3msc około twoje akwarium będzie nieustabilizowane - poczytaj o tym. :wink:

lukasvip8 napisał(a):Światła będe miał 0,67 W/L w dodatku pokój mam od strony wschodniej więc jest bardzo jasny co na pewno wpłynie korzystnie na rośliny, oczywiście światło słoneczne nie będzie padać bezpośrednio na akwarium. Ale gdy okaże się za mało to dołoże jeszcze jedną lampkę 24 W.

I to jest blednę myślenie - światło będzie padać na szyby akwarium tam będą tworzyć się kolonie glonów - w idealnych warunkach pokój powinien być po stronie północnej a miejsce pod akwarium jak najbardziej zaciemnione, a taka jasność ja w pokoju to naprawdę nie ma większego znaczenia - właściwie to taka ilość światła

lukasvip8 napisał(a):Jeszcze jedna prośba, jakie nawozy powinienem zastosować tak aby wszystko było OK. I czy właściwe parametry wody są na prawde tak istotne w akwarium roślinnym?


SYNU NIE BLUŹNIJ
:!: :twisted:

Chemia wody to podstawowa sprawa w przypadku roślin.
Dlatego polecam się zaopatrzyć w testy na:
PH - powienieś mieć około 7,2 - 6,8 a przynajmniej do tego dążyć
KH - około 10
GH - około 8-14
Co2 - 35ppm
no2 - zero bo inaczej pozdychają ci ryby - ale jak rozwiną ci się kolonie bakterii nitryfikacyjnych to będzie ok - około miesiąca
no3 - około 10-15

To są najbardziej podstawowe wyniki albo wartości do jakich powinieneś dążyć.
Niestety każda woda jest inna, dlatego zanim zdecydujesz się na rośliny zbadaj swoją wodę testami Najlepiej firmy JBL "kropelkowymi" bo są najdokładniejsze.
Jak będziesz je już znał to wtedy sobie wybierz rośliny, bo niektóre wolą wodę twardą a inne mikką, inne kwaśną a inne o odczynie alkalicznym, jeszcze inne...

lukasvip8 napisał(a):PS: Czy woda z kranu nie zaszkodzi rośliną akwariowym czy trzeba ją zostawić na jakiś czas w jakimś naczyniu aby się "odstała" ??

Tzw. KRANEX, albo KRANOVIT albo jak kto woli KRANÓWKA najczęściej nadaje się do akwarium, ale czasem nie - musisz znać potrzeby roślin i ewentualnie wtedy sobie będziesz kombinował, mowa tu RO - filtrze odwróconej osmozy, wiele zoologów nabija klientów w butelkę, że niby trzeba lać uzdatniacz, ale to nie jest konieczne - on jest potrzebny tylko tedy jak lejesz wodę prosto z kranu do akwarium, ale tak normalnie to wystarcza, że przy co tygodniowej podmianie wody - około 30% objętości akwarium napełnisz nią kanistry wody i zostawisz na 2 dni - ewentualny chlor odparuje - to on jest trujący, może podrażniać oskrzeli i do jego neutralizacji leje się uzdatniacz

Ufff... To chyba na tyle przynajmniej na razie, co do nawozów to pytaj się innych bo ja uważam że mam za małe kompetencje aby ci je doradzać, ale na bank kup sobie potas u RANDAR-a na allegro.

K.Nemo


22 lip 2009, 08:20   (#23)  

lukasvip8 Nie mieszaj zwykłego żwiru z substratem (twój pomysł żwir + na wierzch AS II nie jest najlepszy. Jeżeli już chcesz taniej to pod AS II daj Volcanit, choć to wyjdzie niewiele taniej (7kg to ok 55 PLN)

Loniek
Poznaje temat

Posty: 90
Dołączył: 21 maja 2008, 12:26
Miasto: Legionowo

22 lip 2009, 17:09   (#24)  

Właśnie a gdyby zmieszać podłoże ADA Amazonia z Aquasubstrate II w proporcji 1 x duża paczka Amazonii i 2 paczki Aquasubstrate II. W kolorze czarnym, wtedy składniki mineralne mogłyby się wzajemnie uzupełnić dodając korzyści z ADA Amazonii.

PS: Jak nazywa się ta roślina, która pokrywa podłoże takim pięknym roślinnym dywanikiem?? Chciałbym czymś takim obsadzić przód akwarium bardzo mi się coś takiego podoba, super są także mchy porastające korzenie, musze doczytać jak to zrobić aby rośliny rosły też na korzeniach lub skałkach.

W ogóle akwarium typu holenderskiego bardzo wciąga, juz nie mogę się doczekać kiedy to wszystko urządze. Ryby ogranicze do minimum wpuszcze stadko neonków które na tle czarnego podłoża będą się pięknie prezentować. Gdzieś czytałem, że kirysków raczej się nie hoduje w tego typu akwariach bo mącą wode i wykopują rośliny, szkoda bo mam sentyment to tego gatunku zwłaszcza do Kirysków Pstrych, a może jednak można je wpuścić?

PS2: Co myślicie o dostępnym w sklepie na tej stronie zestawie BIO CO2 za 49,99 zł. Warto to kupić czy lepiej kombinować samemu z drożdżami??
Ostatnio edytowano 22 lip 2009, 17:35 przez lukasvip8, łącznie edytowano 1 raz

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

22 lip 2009, 17:18   (#25)  

Nie bardzo mi się to podboa :? myślę że ADA będzie miała trochę inny odcień, albo granulację niż SUBSTRATE - nie kombinuj

Co do roślin na trawnik-dywanik
To może Chodzi ci o GLOSSTIGMA
Albo o ponikło igłowe
Albo Hemianthus callitrichoides (mały heniek)


To zależy którą masz na myśli

K.Nemo


22 lip 2009, 20:51   (#26)  

Zobaczcie foto tego akwarium:

http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... hp?t=14859

W jaki sposób ten specjalista zrobił tak, że rośliny w jego akwarium są tak wysokie mam na myśli te z tyłu po prawej stronie. czy one rosną na jakimś korzeniu lub skale której nie widać czy wyrastają wprost z podłoża i osiągnęły tak imponujące rozmiary?

Co też zrobił że ten korzeń tak fajnie porósł mu mchami?

Moim marzeniem jest takie właśnie akwarium i w urządzaniu będe się kierował właśnie tym wzorcem.

Na pierwszy rzut oka widać, że nie ma on zbyt wysoko usypanego podłożą.

Właściciel napisał, że jego podłoże to zwykły żwir w dodatku narzeka, że o zbyt małej granulacji, jak to jest w ogóle możliwe??

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

22 lip 2009, 20:59   (#27)  

posadziła na nim mech i przyczepił siatką, w którą wrósł mech i ją potem zasłonił.
Łanie ładnie ale problemem mogą okazać się te "czarne dziury" ponieważ korzeń i mech tworzą parasol i blokują światło które nie dociera do dna, same rośliny niewiele ci dadzą, najważniejsze są "ręce chirurga" trzeba umieć odpowiednio przycinać roślinki

K.Nemo


23 lip 2009, 22:35   (#28)  

Witam, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie podłoża. Troche się wykosztowałem (zakup akwarium, modernizacja oświetlenia, itp) i brakuje mi troche kasy na dobre podłoże. Podpowiedzieliście mi, że dobre byłyby 3 duże opakowania Aquasubstrate II. Taki też miałem zamiar jednak jak już wspomniałem z powodów finansowych zastanawiam się nad dwoma opakowaniami czarnego Aquasubstrate II po 60 zł/szt + jedno opakowanie Czarnego podłoża Bazaltowego 8,7 kg za 18 zł.
To Podłoże Bazaltowe dostępne jest w różnych granulacjach więc można dobrać takie, które jak najmniej będzie się odróżniać od czarnego Aquasubstratu II

Co myślicie, jest to beznadziejny pomysł? Zaoszczędziłbym troche kasy i mógłbym dokupić za to jakiś ciekawy korzeń albo coś innego. (Przy wydanej kwocie powyżej 600 zł to każda złotówka więcej to jest dla mnie zbyt wiele)

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

23 lip 2009, 23:26   (#29)  

To jeśli chcesz 2 worki AS II+ to może zrób plaże, ścieżkę lub lepiej coś w stylu dwóch plaż...oczywiście piasek zostanie użyty do oddzielenia substratu i wtedy nie musisz kupować bazaltu i bawić się z tym, no i nie będzie Ci nic wyłazić na powierzchnię....

aqua_line
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 27 lut 2009, 12:48

24 lip 2009, 08:11   (#30)  

A rozpatrywałeś inne rodzaje podłoży?
może Aquaela - ActiSubstrate. to ok. 6 dych za 10 l. na to sypiesz żwir jaki chcesz (kwarcowy, bazaltowy).

Loniek
Poznaje temat

Posty: 90
Dołączył: 21 maja 2008, 12:26
Miasto: Legionowo

24 lip 2009, 16:59   (#31)  

A jakiego koloru jest to podłoże Actisubstrate i czy objętość w litrach odpowiada wadze w kilogramach??
Rozumiem, że to jest gotowe podłoże do akwarium i nie trzeba nic już do tego dodawać.

PS: Ile takich opakowań 10 L potrzeba do akwarium 126 L (80 x 35) tak aby uzyskać optymalną warstwę.

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

24 lip 2009, 17:37   (#32)  

przy założeniu że będziesz miał 5cm wysokości wszędzie to 14L a więc 1opakowanie aż aż

Ale zrobisz z przodu spadek a z tyłu wyżej dosypiesz dosypiesz żwirku

chociaż ja bym odczekał ten miesiąc czy nawet 2 i kupił Amazonię 9L - nadwyżkę zostawisz do 220L ADA moża kupić 9L za 130zl - 150zl z przesyłką albo70zl za 3L

K.Nemo


24 lip 2009, 19:37   (#33)  

Nie no do 126 L potrzebowałbym nie jedno a 2 opakowania ADA Amazonia 9 L a to prawie byłoby 300 zł, to dla mnie za drogo. Może przy drugim urządzaniu akwarium pozwole sobie na taki wydatek.

Na razie jestem zmuszony kupić 2 x 10 L Actisubstrate od Akwa-grunt i 2 x świetlówki 24 W T5 do modernizacji pokrywy + testery do parametrów wody, nie wspominając o roślinach. Dodatkowo jakiś duży korzeń bo podoba mi się aranżacja wykorzystująca sporych rozmiarów gruby korzeń. I w końcu rośliny. W późniejszym czasie musze kupić jeszcze jakiś filtr kubełkowy, więc musze na tym podłożu niestety zaoszczędzić. Gdy to będzie błędem to się o tym przekonam a może na początek nie będzie tak źle.

Kupował ktoś zestaw roślin tzw. "niespodzianka z przycinki" za 100 zł. Zaryzykował ktoś??

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

24 lip 2009, 20:40   (#34)  

ja osobiście odradzam wszelkich "zestawów"

Jak się temu przyjrzeć to za np 20zl dostajesz 50 roślinek w tym 20gatunków czyli popierdułek nikomu nie potrzebnych dostaniesz 20 gatunków po 2 sztuki każdego a to jest najgłupsze co można zrobić bo nijak będą do siebie pasować, nie będą miały szans na rozrośnięcie się bo część zgnije albo nie przyjmie się wogule - lepiej jest jak kupisz 5 gatunków po 15 sztuk każdego.

Nie wiem czy interesuje cię akwaroium holenderskie, ale jak coś to w nim powinno być tak,że co 10cm długość akwa 1 gatunek... możesz sobie podobnie założyć i ograniczyć się do max 10 gatunków

K.Nemo


24 lip 2009, 21:01   (#35)  

K. Nemo dzięki za pomoc, wiele pożytecznych rzeczy mi doradziłeś, doceniam to ;]
Tak więc nie kupie "zestawu niespodzianki" tylko dobiore rośliny wyselekcjonowane odpowiedno do warunków przeze mnie posiadanych.
Pozdro

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

24 lip 2009, 22:21   (#36)  

Ponawiam pytanie, czy Actisubstrate od Akwa-grunt trzeba dodatkowo przykrywać, czy jest to gotowe podłoże do zastosowania w akwarium??
Potrzebuje pilnej odpowiedzi bo za kilka dni mam zamiar to kupić.

lukasvip8
Poznaje temat

Posty: 122
Dołączył: 18 cze 2009, 19:16

25 lip 2009, 09:12   (#37)  

Ponawiam pytanie, czy Actisubstrate od Akwa-grunt trzeba dodatkowo przykrywać, czy jest to gotowe podłoże do zastosowania w akwarium??


Nie jest to gotowe podłoże, należy je przykryć dodatkowo żwirem, bazaltem. Szczerze mówiąc ja bym wolał kupić AS II+ niż te dwa wymienione przez Ciebie wyżej produkty. Przy grzebaniu w podłożu możesz mieć problem z Actisubstrate, Akwa-grunt ponieważ podłoże to będzie wychodzić Ci do wody i zanieczyszczać wode, co może doprowadzić do zakwitu wody i wysypu glonów

aqua_line
Początkujący

Posty: 25
Dołączył: 27 lut 2009, 12:48

25 lip 2009, 12:49   (#38)  

Witam,

Nie tylko ja używam gaśnic CO2 [2kg] Jak widać propaganda robi swoje :!:
Nie zauważyłem żadnych problemów podczas używania gaśnicy, wiec stanowczo sprzeciwiam się wypowiedziom negującym takie źródło CO2. Za napełnienie 0.5kg butli CO2 z JBL`a płaciłem 10GPB. Za zużytą napełnioną gaśnicę CO2 płacę tyle samo i mam 4x więcej gazu. Ciśnienie robocze w gaśnicach jest takie same jak w akwarystycznych butlach CO2.

Polecam ten szczegółowy artykuł o CO2 z gaśnicy:
http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f=34&t=266
Rejestracja jest za darmo.

Avatar użytkownika
zvirus
Aktywny użytkownik

Posty: 534
Dołączył: 31 sty 2008, 22:32

25 lip 2009, 13:11   (#39)  

Loniek napisał(a):A rozpatrywałeś inne rodzaje podłoży?
może Aquaela - ActiSubstrate. to ok. 6 dych za 10 l. na to sypiesz żwir jaki chcesz (kwarcowy, bazaltowy).


Albo Stare Dno Rataja.
mgr biologii - botanik, specjalista z zakresu fizjologii roślin wodnych

Avatar użytkownika
Piotr Baszucki
roslinyakwariowe.pl

Posty: 12281
Dołączył: 19 cze 2003, 10:52
Miasto: Nowa Ruda/Wrocław/Kraków

Wspieram stronę kontem Premium

25 lip 2009, 13:38   (#40)  

co do rataja to słyszałem, że jego jakość jest koszmarna i nie warto go kupować

K.Nemo












Powiązane tematy
  • Jaka polecacie obsade rybek z krewetkami do akwarium 125 L

    Witam forumowiczow, Jak w temacie planuje zalozyc moje perwsze akwarium bardziej naturalne z latwymi rybkami do chodowli dla poczatkujacego oraz z takimi roslinami aby nie bylo duzo przycinania. Obec...

    Wyświetlenia: 702 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • Zbrojnik terroryzuje akwarium

    Witam, Akwa 72l, 60cm długość, filtracja ultramax 1500. Obsada: 6 gupikow dorosłych i kilka sztuk narybku 4 danio 6 brzanek wysmuklych Kilka krewetek 1 zbrojnik pospolity... No i właśnie... Syn ż...

    Wyświetlenia: 311 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Krewetki w 8L "akwarium"?

    Czy w zbiorniku 20X20X20 mogę trzymać krewetki? A jeśli tak, to ile? Zastanawiam się nad restartem mojego zbiornika 72L, w którym mam ze 25-35 krewetek i szukam im "tymczasowego domu". Tak s...

    Wyświetlenia: 339 | Odpowiedzi: 1 czytaj więcej...

  • Jakie ryby do akwarium 60l?

    Jakie ryby do akwarium z brzankami ktorymi jest 6 i jedna molinezja oraz 2 kryskami chcial bym cos jescze dorzucic zeby ladnie to wygaldalo

    Wyświetlenia: 607 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Niezidentyfikowane stworzenia w akwarium

    Witam! Zaobserwowałem w akwarium dziwne stworzenia (widoczne na zdjęciach w załączniku). Owe stworzenia są przyklejone do ścianki, lekko falują i się przemieszczają. W akwarium obecnie są tylko dwa oz...

    Wyświetlenia: 484 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Obsada do akwarium 72l

    Hej, Posiadam akwarium 72l, akwarium "działa" już bez obsady ponad miesiąc i powoli przymierzam się do zaopatrzenia akwarium w jakieś życie :D Temperatura w akwarium to ok 25 stopni bez gr...

    Wyświetlenia: 639 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • Identyfikacja - robaki w akwarium

    Witam Niedawno zauważyłem w akwarium półcentymetrowe różowe robaki o średnicy około milimetra.Występują one na powierzchni podłoża i roślin trawnikowych. Gdy zostaną porwane przez prąd wody mocno się...

    Wyświetlenia: 128378 | Odpowiedzi: 103 czytaj więcej...

  • Obsada akwarium 70x35x25

    Cześć mam zamiar zalozyc zbiornik 70 długosci 35 szerokości 25 wysokosci i zastanawiałem się nad obsada harem pretnika trojbarwnego 1/2 ,10 razbor boreanskich ,5 piskorkow i trochę krewetek neocardina...

    Wyświetlenia: 1055 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Dyskowce w akwarium roślinnym

    Myślałem że ze względu na rozmiar tych ryb niewielu jest roślinniarzy trzymających dyski w akwarium, jak się okazuje trochę jednak nas tutaj jest. :D Teoretycznie parametry wody dla dysków i roślin ...

    Wyświetlenia: 1602 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Ile neonów czerwonych do akwarium 240 l

    Potrzebuję pomocy mam akwarium 240 l temperatura 23º c pH 7 gh 20 Akwarium ma 120 cm długości 50 cm wysokości i 40 cm szerokość Mam 20 neonów czerwonych 6 żałowników 3 piskorki 10 ampularii 5 kiryskó...

    Wyświetlenia: 1318 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 355 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.