Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


260l - Białe Glossy - Lali75



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



Bent423 napisał(a):Witam
Coraz ładniej wygląda to Twoje akwarium i fotki też robisz coraz ładniejsze :D .
Z Fe Seachema trzeba trochę uważać bo łatwo je przedawkować .
Pozdrawiam Bent


No miałam Cię podpytać ile lejesz??? ja wlewam tak jak pisałam w czwartek (po podmianie), sobotę, poniedziałek i środę
5ml czyli o,1mg/l na 200l, tygodniowo 0,4 na razie nie widzę skutków przedawkowania.
u mnie jest 220lnetto, więc wpada niecałe 0,1 jednorazowo.
Zawsze fe wlewałam w granicach 0,3 a seachem jest słabiej chelatowany. Więc raczej problemów nie przewiduje.

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

W 137l akwariach w których go stosuję jakieś 1/4 1/5 koreczka codziennie lub co dwa dni i więcej niestety nie da rady upchnąć :( bo po zwiększeniu dawki tylko szyby brązowieją lub pojawiają się brązowe plamy na szybach . Chyba kupię sobie jeszcze mikro , fosfor i azot Seachema zobaczę jak się sprawdzi komplet . Potas Seachema już mam ale przy tym mikro i makro z potasem które stosuję nie mogę go dodawać bo pali mi stożki w niektórych roślinach łodygowych .

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Bent423 napisał(a):W 137l akwariach w których go stosuję jakieś 1/4 1/5 koreczka codziennie lub co dwa dni i więcej niestety nie da rady upchnąć :( bo po zwiększeniu dawki tylko szyby brązowieją lub pojawiają się brązowe plamy na szybach . Chyba kupię sobie jeszcze mikro , fosfor i azot Seachema zobaczę jak się sprawdzi komplet . Potas Seachema już mam ale przy tym mikro i makro z potasem które stosuję nie mogę go dodawać bo pali mi stożki w niektórych roślinach łodygowych .


U mnie ten problem nie występuje, przynajmniej na razie, ale jak pisałam ja mam zbiornik do fe przyzwyczajony.
Zakładam że i w mikro masz potas i w makro w granicach 15, stąd problemy, ja w ogóle odeszłam od stosowania potasu jak podaje makro, potas w osobnej butelce zawsze podawałam tylko w wypadku kiedy lałam nkp z osobnych butelek, przy calu w ogóle nie stosowałam zresztą historię znasz.
Spróbuj jeszcze obniżyć twardość do max kh3 (nie wiem jaką wodę lejesz) w moim odczuci potas jest wtedy lepiej tolerowany, bo przy tym samym dawkowaniu co2 automatycznie spada ph wody.

Ci do tych plam, nie podajesz go razem z fosforem ? może Ci się wytrąca fosforan fe z niego?

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Jakie u mnie nawozy się sprawdzały uniwersalnie do słupa wody na różnych podłożach we wszystkich akwariach na mojej kranówce to już wiem , ale chyba każdy po czasie tak ma że chce spróbować innych lepszych i droższych nawozów :D . Od półtora roku wodę podmieniam w akwariach na kranówkę która jest dość zmienna z uzyskanych informacji od innych kolegów akwarystów oraz własnych obserwacji (łatwo to wychwycić mając 5 akwarii i prowadząc je stosując te same nawozy) i od dłuższego czasu w ogóle nie robię testów wody w akwariach a wcześniej i tak robiłem je okazjonalnie raz na pół roku . Mam filtr RO ale na razie nie mogę się zmusić do produkcji wody nawet do 54l akwarium aby zobaczyć różnicę ( być może kiedyś albo wcale :shock: ) Fauna w akwariach ma się wręcz znakomicie i duża część na potęgę się rozmnaża lub próbuje , rośliny te które posiadam też zbytnio nie narzekają , glonów brak a jak już coś się okazjonalnie pojawi to małe ilości i przeważnie na szybach i na razie mi to wystarczy :D . Jak będę miał trochę więcej wolnego czasu na hobby być może się to zmieni :wink: .
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Bent423 napisał(a):Jakie u mnie nawozy się sprawdzały uniwersalnie do słupa wody na różnych podłożach we wszystkich akwariach na mojej kranówce to już wiem , ale chyba każdy po czasie tak ma że chce spróbować innych lepszych i droższych nawozów :D . Od półtora roku wodę podmieniam w akwariach na kranówkę która jest dość zmienna z uzyskanych informacji od innych kolegów akwarystów oraz własnych obserwacji (łatwo to wychwycić mając 5 akwarii i prowadząc je stosując te same nawozy) i od dłuższego czasu w ogóle nie robię testów wody w akwariach a wcześniej i tak robiłem je okazjonalnie raz na pół roku . Mam filtr RO ale na razie nie mogę się zmusić do produkcji wody nawet do 54l akwarium aby zobaczyć różnicę ( być może kiedyś albo wcale :shock: ) Fauna w akwariach ma się wręcz znakomicie i duża część na potęgę się rozmnaża lub próbuje , rośliny te które posiadam też zbytnio nie narzekają , glonów brak a jak już coś się okazjonalnie pojawi to małe ilości i przeważnie na szybach i na razie mi to wystarczy :D . Jak będę miał trochę więcej wolnego czasu na hobby być może się to zmieni :wink: .
Pozdrawiam Bent

Zawsze możesz pokombinować, jak ci się znudzi patrzenie na uwalone stożki, jak aż tak ci nie przeszkadzają to po co kombinować jak reszta działa. Zresztą baniaki masz fajne, nie ma do czego się przyczepić :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Stożki zaczęło palić i to tylko niektóre jak dodatkowo podawałem potas Seachema .
Nie była to żadna plaga czy coś w tym stylu i tylko w jednym akwarium .
Zawsze jest się do czego przyczepić :D .
Pozdrawiam Bent

Avatar użytkownika
Bent423
Znający temat

Posty: 1185
Dołączył: 19 gru 2014, 20:47
Miasto: Wałbrzych

Bent423 napisał(a):Stożki zaczęło palić i to tylko niektóre jak dodatkowo podawałem potas Seachema .
Nie była to żadna plaga czy coś w tym stylu i tylko w jednym akwarium .
Zawsze jest się do czego przyczepić :D .
Pozdrawiam Bent

Widzisz nie do końca zrozumiałam :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Minęło trochę czasu więc wrzucam trochę aktualnych zdjęć, foty zrobione zaraz po włączeniu połowy lamp więc cześć z roślin jeszcze w fazie szukania światła :)

Odnośnie testów nawozów ferki, do mojego zbiornika niestety nie bardzo pasują, już po kilku dniach wiedziałam, że to nie to i wróciłam do poprzedniego nawożenia, z dnia na dzień wszystko stanęło wzrost został praktycznie zatrzymany, jedynie pylenie z którym jakiś czas temu się uporałam momentalnie wróciło, także przy okazji jakby chciał ktoś odkupić mikro i makro praktycznie całe, chętnie odsprzedam.
I aktualne zdjęcia.
Załączniki
DSC_2844.JPG
całość
(7.12 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2848.JPG
(3.08 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2845.JPG
(3.37 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2849.JPG
(6.08 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2843.JPG
(3.21 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2853.JPG
(5.97 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2856.JPG
(5.94 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2857.JPG
(3.12 MiB) Pobrane 1440 razy
DSC_2858.JPG
(3.34 MiB) Pobrane 1440 razy

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Piękne masz to akwarium, choć od dzisiejszego updat-u bardziej podoba mi się na wcześniejszych stronach. Niemniej jednak widać że wiesz co robisz, a działania odbijają się pozytywnie na nienagannym stanie roślin i oraz ich wybarwieniu w zbiorniku.
Idziesz drogą w stronę typowego zbiornika holenderskiego.
Widzę, że cieszy Cię eksperymentowanie z nawozami i nie jesteś tylko zainteresowana systemem wlej dwa "psiknięcia" i zapomnij :wink:
Każdy firma i jej "system" nawożenia ma swoje mocne jak i słabsze strony. Uwielbiałem eksperymentować łącząc ze sobą różne rodzaje nawozów, różnych firm.
Najbardziej przypadła mi do gustu firma Seachem ze swoją jakością i transparentnym podejściem na temat swych produktów do klienta.
Niemniej jednak, z wiekiem i brakiem czasu coraz bardziej liczy się wygoda. Od jakiegoś czasu z bardzo pozytywnym zaskoczeniem używam nawozu typu " all in one" Tropici. Nie myślałaś spróbować ? , naprawdę świetna sprawa, a pojawiające się informacje o pyleniu występującym przy ich użyciu są mocno przesadzone, kwestia doboru dawek.
Pomyśl też by posadzić coś drobnolistnego przed Aromaticą, ta roślina zawsze pięknie się prezentuje na szczytach, gorzej z dolną częścią, którą właśnie można zasłonić jakimś wyższym drobnolistnym gatunkiem, ten punkyt zbiornika dodatkowo by zyskał. Oczywiście to tylko moja prywatna sugestia.
Przewinęło się mi również Twoje akwarium z paletkami... świetne.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 cze 2016, 12:03 przez aquamateo, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Dziękuje aquamateo, ogólnie to akwarium to jeden wielki eksperyment, na tropice już kiedyś prowadziłam baniak, ale był słabiej rozpędzony niż ten, tu miałam krótki incydent z tropicą ale, żeby w miarę rosło dawki były 5x tego co zalecają, a i tak skończyło się na mieszaniu zielonej z pomarańczową i dolewkach fosforu, więc nie udało się na jednej butelce. Zresztą dla mnie to rytuał ;) żonglowanie tymi butelkami.
Odnośnie pylenia owszem było ale jakieś tam znośne.
teraz moje zabiegi kierunkuje na to aby utrzymać rośliny o zupełnie innych wymaganiach w miarę dobrej kondycji, i na tym się skupiłam.

I mam kilka takich wynalazków które kiedyś tam przerobiłam a które przy tych twardościach które mam po prostu nie rosły, w tej chwili rosną nieźle.

Odnośnie twojej opinii o zbiorniku, pewnie że dużo lepiej wygląda zbiornik przed przycinką. Ja ten tnę dość mocno i dość nisko, dlatego doły większości roślin utrzymuje w przyzwoitej kondycji nawet kilka mc. I znowu ja tak mam, że wole jak jest wygolony :) Dla mnie to nie jest typowy holender i chyba nigdy nie będzie, już mi gdzieś chodzi po głowie typowe roślinne korzeniowisko, ale zobaczymy na razie ćwiczę jakieś tam extremalne odchylenia od normy w akwarystyce roślinnej, cześć mitów na których się wychowałam już padło, tu po raz pierwszy skupiłam się nie na tym jak ? ale dlaczego. Staram się skupić na wielkości liścia (kolor to przy okazji gdzieś tam w kolejności tu mam jeszcze wiele do zrobienia), ale staram się aby właśnie liść był duży pełny i już wiem, że nie same mikro tu decyduje. I to że mamy w zbiorniku makro również nie ma znaczenia, tu proporcje odgrywają kluczową rolę.

Odnośnie dodatkowego planu przed aromaticą, to chyba będzie kolejny krok, natomiast wszystko się rozbija o to, że sam zbiornik jest wąski (40cm) ciężko ułożyć coś sensownego, aby chociaż w części oddawało głębię. Muszę pomyśleć

Także dziękuje za sugestie, z części postaram się skorzystać.

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Lali75 napisał(a):Odnośnie dodatkowego planu przed aromaticą, to chyba będzie kolejny krok, natomiast wszystko się rozbija o to, że sam zbiornik jest wąski (40cm) ciężko ułożyć coś sensownego, aby chociaż w części oddawało głębię. Muszę pomyśleć

Także dziękuje za sugestie, z części postaram się skorzystać.


Wąski zbiornik wcale nie jest jakimś wielkim ogranicznikiem do uzyskania głębi.
Dowodem na to mogą być wszystkie "krasnale", czyli akwaria 60l i mniej.
Jak to mówią "diabeł tkwi w szczegółach". Czy nie zwróciłaś uwagi że często tak bardzo staramy się zachować wszystkie trzy plany z użyciem właściwych gatunków roślin dla każdego z nich, zapominając o tym że można inaczej.
Przecież nie jest powiedziane że na drugi plan musimy dawać rośliny ogólnie uznane jako te na drugi plan właśnie. Odpowiednio formując wysokie łodygowce również możemy osiągnąć ciekawy efekt. Pozostaje tylko kwestia ile wolnej przestrzeni pozostawimy rybom. Żebym został dobrze zrozumiany, zwróć uwagę że jak popatrzymy na nasze zbiorniki przez boczną szybę to często widok jest podobny: wąski pas najwyższych roślin przy tylnej ścianie, a potem rośliny drugoplanowe i trawniki. Obydwa ostatnie wypełniają praktycznie 2/3 szerokości zbiornika widzianego z boku. A co gdyby obsadzić zbiornik większą ilością łodygowców o których wspomniałem, jakie z reguły upychamy na 3 plan tak, by odwrócić proporcje i by to one zajmowały prawie 2/3 tej szerokości, a na drugi i pierwszy plan pozostawić tylko 1/3 miejsca ? Oczywiście przy takim założeniu trzeba będzie odpowiednio formować rośliny. W takim układzie odpowiednio cięty (nisko) trzeci plan w środkowej części zastąpi rośliny przypisane z automatu do planu drugiego.
Zbiorniki tak obsadzone wyglądają na pełniejsze, a odpowiednie cięcie sprawia że można dzięki nim wyciągnąć piękną głębie nawet wąskiego zbiornika.
Dodatkową zaletą są praktycznie nieograniczone możliwości w osiągnięciu końcowego efektu, ponieważ za każdym razem możemy inaczej wymyśleć sobie sposób "zejścia" roślin od tyłu do przedniej szyby zbiornika, a ten za każdym razem wyglądać może zupełnie inaczej. Wprowadza to świeżość i zapobiega nudzie. Zabawa kształtem i kolorem to największa w tym wszystkim frajda i przyjemność.
Trzeba jednak pamiętać że przy wąskich akwariach najlepiej jest stawiać na gatunki delikatne, drobnolistne.
Rozpisałem się :wink:

Avatar użytkownika
aquamateo
Z dużym doświadczeniem

Posty: 3094
Dołączył: 04 sty 2010, 23:54

Wspieram stronę kontem Premium

Witam :)
Minęło 6 dni od ostatnich fot, powoli zaczyna mnie to męczyć bo zbiornik tak się rozpędził, że po niedawnym wielkim koszeniu znów musze poświecić więcej czasu na podmianę w czwartek i znów sporo wyciąć.
Nawożenie bez większych zmian.
Mikro i Makro od Cala
Fe, tu mała zmiana bo testuje fe seachemu, już mam pewne spostrzeżenia, początkowo dawałam co drugi dzień 1 nakrętkę czyli około 0,1ppm każdego dnia co dawało 0,4ppm/tydz, dnia którego nie podawałam, leciało fe z cala i chyba szło w coraz lepszym kierunku.
Oczywiście nie byłabym sobą jakbym czegoś nie zmieniła i od piątku podaje fe seachemu w dawce 0,1ppm codziennie, czyli wyjdzie 0,7ppm /tydz, niby sporo ale na moim zbiorniku nie bardzo to robi wrażenie. I chyba jednak wrócę do mieszanki tych dwóch fe, cal ma mocny chelat, glukonian fe seachemu czego się spodziewałam momentalnie się rozpada.

Troche zdjęć.
Załączniki
DSC_0001.JPG
Całość
(3.36 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0003.JPG
Rotala, poza kolorem naprawdę nie mam do niej zastrzeżeń rośnie pięknie i szybko, liść duży a na tym mi zależało najbardziej
(6.57 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0004.JPG
Nowy obiekt testów, doszła do mnie w piątek już teraz mi się zdaje że będzie ok, tak czy siak czas pokarze
(7.37 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0026.JPG
(7.4 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0030.JPG
tornado i aromatica, tornado zaczyna zagłuszać aromaticę, idzie jak burza mam ją chyba cos koło mc, i zaczynałam od 3 lichych gałązek, w czwartek pewnie wyleci cześć aromatici
(2.87 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0029.JPG
(7.84 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0033.JPG
Tu dalej nie mam pewności co to jest :)
(7.22 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0017.JPG
(3.63 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0028.JPG
(3.38 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0009.JPG
(3.14 MiB) Pobrane 1401 razy
DSC_0010.JPG
(3.52 MiB) Pobrane 1401 razy

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Bardzo ładnie, kondycja roslin bez zarzutu. Tez mam ten problem z cotygodniowa wycinka krzaczorow :D

Avatar użytkownika
michalakwa
Zainteresowany tematem

Posty: 280
Dołączył: 19 gru 2015, 23:55
Miasto: Bournemouth

Ja swój ht trochę zastopowałem, robię przycinki co ok 3tyg i jest okej.
Mnie również męczyły cotygodniowe ostre cięcia, trzeba mieć naprawdę dużo wolnego czasu aby tak ciąć co chwilę.

Avatar użytkownika
Rafik25
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2272
Dołączył: 26 mar 2014, 18:59
Miasto: Radzymin

Ja od czwartku tez postaram się go wyhamować, bo normalna podmiana mi max półtorej h zajmuje tak ostatnio bawiłam się od 8 do 12 :(
Thx Michał za komentarz :D

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Minął kolejny tydzień, zdjęcia z wczoraj. Diplis i trochę innego zielska wykarczowane.
Nawożenie bez zmian / przez 2 dni woda w akwarium 28 stopni/ skalary się wytarły a później pobiły, ikra jak zwykle zniknęła/ parametry wody chyba bez zmian :) ostatnio wracam do wyczucia i ograniczenia pomiarów, zacznie się coś psuć to będę myślęć
Kilka zdjęć:
Załączniki
DSC_0043[1].JPG
Tonina, ruszyła z kopyta ciągnie w góre i zaczęła się krzaczyć :)
(7.77 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0042[1].JPG
Rotala :)
(6.37 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0041[2].jpg
Całość
(3.59 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0050[1].jpg
(2.65 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0057[1].jpg
(3.11 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0058[1].jpg
(3.41 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0060[1].jpg
(3.55 MiB) Pobrane 1313 razy
DSC_0062[1].jpg
(3.47 MiB) Pobrane 1313 razy

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Widzę, że belemka rośnie, udało Ci sie, gratuluje :D
U mnie też idzie, niedowierzałem ale zmierzyłem linijką i po 3-4 tygodniach 5 cm wyższa, także mamy ją wreszcie :mrgreen:

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2216
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45

Idzie idzie, tak mamy ją :) nie taki diabeł straszny, ma swoje wymagania i po ich spełnieniu nie ma bata żeby nie rosła :)
Moja już nieco skoszona :)

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Zbiornik skończył 8 mc, od kilku miesięcy mogę powiedzieć że nad nim panuję, wczoraj jak zwykle podmiana, i duża wycinka.

Aromatica ...... zostało tylko kilka młodych pędów zagłuszonych, przez te wycięte (dlatego kolor mierny)
Tornado.....idzie jak tornado hehe zagłuszyła już cześć aromatici i diplisa który odbija po mocnym cięciu,
Rotala wspaniała...... tu mam zagwozdkę mimo olbrzymich dawek fe, niskiego azotu, wybarwienie kuleje, wąskolistna po ostrym cięciu wybarwia się lepiej.
Glosia...... doszła chyba do 8cm, wycięłam prawie do zera, sporo też wylatuje aby zrobić miejsce dla łodygowców.
Tonina.......jak widać na foto rośnie, z tyłu w miejsce wywalonej aromatici poszło już kilka sadzonek ściętych, widzę ze ciągnie w górę jak głupia. Nie taki diabeł straszny, tym bardziej że ostatnio nawet wodę mieszam na oko ;) test na kh się skończył wiec nie znam, ph nisko około 6 pod koniec dnia.
Inne zielsko..... rośnie wszystko nawet zwartki , które w tak miękkiej wodzie zawsze mi chorowały
Glony, pylenie itp....... na ta chwilę nie widzę nic nawet stare liście nie łapią kropek, pylenie całkowicie znikło po zmniejszeniu dawek fosforu, na dobra sprawę nie muszę przecierać szyb w ogóle. Krasnorostów nie ma.

Widać że zbiornik się ustabilizował, dawki nawozów nie koryguję od dłuższego czasu, poza samym fe, na ta chwile leje fe sachemu 0,7/tydz i symbolicznie cala (połowę zalecanej dawki dziennej), samo mikro bez większych zmian, jak mi zielsko podrośnie nieco zwiększam. azot utrzymuje ma poziomie 10 a fosfor na poziomie wykrywalnym.

Potas w około 8-10

doszłam do etapu że w końcu mogę się cieszyć akwarium, test raz na ruski rok ot tak żeby sprawdzić, i żeby się zużył.
Załączniki
DSC_0078.JPG
Poglądówka
(3.64 MiB) Pobrane 1253 razy

Avatar użytkownika
Lali75
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2530
Dołączył: 09 cze 2015, 07:11

Bardzo ładny zbiornik, tylko nie spoczywaj na laurach ;) belemka rozgryziona to weź teraz popróbuj doprowadzić macrandre do koloru ...nieosiągalnego - krwisto bordowego ;)

Avatar użytkownika
marlowe
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2216
Dołączył: 17 lut 2014, 17:45











Powiązane tematy
  • 125l - Glossy restart - krzysiek7809

    Witam wszystkich forumowiczów Przygodę z akwarystyką roślinną zacząłem w styczniu 2020, niestety popełniłem sporo błędów początkującego i podjąłem decyzję o restarcie. Poniżej kilka danych dotyczących...

    Wyświetlenia: 12350 | Odpowiedzi: 28 czytaj więcej...

  • 260l - Roślinne z krewetkami - Linao

    Hej wszystkim! Naoglądałam się pięknych aranżacji i zamarzyłam o swoim akwarium. Padło na aquael 120x40x63. 1 marca zalałam zbiornik, do kwietnia miałam gloniczną pandemię we wszystkich odcieniach zi...

    Wyświetlenia: 6754 | Odpowiedzi: 14 czytaj więcej...

  • 260l - Bez nazwy - stami

    No to wystartowałem. Dzien 2. Trzymajcie kciuki. Aquael Glossy 260 - 120x40x63 Oświetlenie - 5 belek aquael retrofit 18W 3xSunny+2xPlant Nawożenie - teraz tylko potas CO2 - z butli, 70 babli na minu...

    Wyświetlenia: 30590 | Odpowiedzi: 243 czytaj więcej...

  • 400l - Aquael Glossy 150 - Piotr Topolski

    Witam. Przedstawiam zbiornik który zakładałem znajomemu wzorowany na zbiorniku który Filipe Oliveira zakładał w Green Aqua. Zbiornik - Aquael Glossy 150 Oświetlenie - Aquael leddy tube 18w 5X PLANT 2...

    Wyświetlenia: 10810 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • 260l - LT w Glossy - ArturI

    Witam, Akwarium Glossy 120x40x64cm, netto jakies 260l wody. Oświetlenie tuby LEd aqauela typu SUNNY 18W + 16W Nawożenie: sporadycznie potas z soli K2SO4., parametry nie mierzone, azot prawdopodobnie ...

    Wyświetlenia: 4467 | Odpowiedzi: 12 czytaj więcej...

  • 260l - Moje - Wiktor1979

    Moje 260 l. Sorry za zdjęcie w dzień robione i światło się odbija z okien Postawione 1.5 roku temu na ziemi ogrodowej. W miarę regularnie podawane makro, mikro, potas, żelazo, azot Bez węgla. Obsad...

    Wyświetlenia: 1140 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • 260l - Aquael Glossy - Kan

    Witam Kolejne akwarium założone w domu. Akwarium - Aquael Glossy 260 Oświetlenie - 3xLed 18W Aquael Retrofit Sunny 1x24W Plant Co2 - Butla + dyfuzor Filtracja - Eheim Professionel 4 2275...

    Wyświetlenia: 7551 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 140l - Glossy Amazonka - maciejm

    Akwarium: Glossy 80 Filtr: unimax 250 Rośliny: cryptocoryna: balance, parva, wendeti, microzorium pretopus, windelow, bolbotis, anubias, mech xmas, Rybki: Razbora: hengla, maculati, briget, galaxy, ot...

    Wyświetlenia: 17106 | Odpowiedzi: 72 czytaj więcej...

  • 215l - AQUAEL GLOSSY - Pykus82

    Witam wszystkich forumowiczów:) Jestem początkującym akwarystą i chciałem wam zaprezentować swoje akwarium Aquael Glossy 215l. Oświetlenie: 2x 16W LED aquael sunny oraz 2x 16W aquael Plant Filtracja: ...

    Wyświetlenia: 1917 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • 125l - "GLOSSY LT" - ArturI

    Witam, w dniu wczorajszym założyłem akwarium LT w oparciu o zbiornik GLOSSY Aquaela. Wiem, że wypadałoby prezentować zbiornik w rozkwicie ale chcę mieć tu mały kalendarzyk ;D Akwarium Glossy 80cm dł....

    Wyświetlenia: 2723 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 571 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.