Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Technika » Nawożenie i chemia wody


Roślinki marnieją



Metody nawożenia roślin akwariowych. Analiza parametrów wody i dobór właściwych preparatów.



17 lis 2012, 13:47 Roślinki marnieją  (#1)  

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę z góry o wybaczenie i w razie czego poprawienie. Od niedawna zaczełem przygodę z akwarium roślinnym. Wcześniej miałem małe akwarium 60l z jedną rośliną.

Akwarium założone 6 miesięcy temu
220l - akwarium profilowane 120długie reszty wymiarów nie znam ;/
pokrywa standardowa 2x30w do której dołożyłem 2x38w co dało teraz łącznie 136w - świetlówki silvana t5 widmo roślinne i druga wybarwiająca rybki, świetlówki 30 watowe to tak samo jedna roślinna druga wybarwiajaca.
filtr zewnetrzny tetra ex 700
filtr zewnetrzny tetra ex 1200
lampa uv 11w - włączona od początku załozenia akwarium świeci 24h na dobę
grzałka na 250l + druga zapasowa na 120l(schowana w akwarium w razie awari tej pierwszej).
W awarium oczywiście skałki oraz korzenie.
Podłoże żwirek jasny drobny oraz drobny biały bazalt.

Zwierzątka:
- gupiki ok 8 sztuk
- bocja wspaniała 4 sztuki
- duch amazoński 1 sztuka
- zbrojniki niebieskie 3 dorosłe + 22 młodych ok 2-3cm (lada dzień młode będą u nowego właściciela)
- neonki 2 sztuki niebieskie i 1 czarny (wiem mała ilośc bo to rybka stadna lecz taką ilość dostałem wraz z zakupionym akwarium a nie mogę dołożyć wiekszej ilości z względy na wysoki poziom NO3)
- kosiarka - 1 sztuka (jak wyżej)
- mieczyk - 1 sztuka (jak wyżej)

Obsada będzie zmieniana gdyż aktualna jest połaczeniem mojego akwarium 60 litrowego co miałem z tym co kupiłem.

Roślinki:
- tutaj problem nie znam nazw.
- napewno jest lotos tygrysi
- cabomba
- mech jawajski
- LIMNOFILIA BEZSZYPUŁKOWA
- żabienica
- trawka na pierwszy plan
- nurzaniec
- moczarka chyba argentyńska
(jak ktoś na zdjęciach rozpozna jakieś roślinki prosze za jednym razem o nazwe).

Parametry wody:
Ph - 8-8.5 - nie mogę tego zbić :/
kh - brakt testu skończył się
Fosforany - 2.5
NO3 - ok 60-80 - nie mogę zejść niżej a było napoczątu ok 250.
NO2 - 0
NH4 - 0
testami jbl wykonane.

Oświetlenie 11 godzin z stopniowym ściemnianiem i włączaniem.

Niestosuje chemi antyglonowej. W podłożu nie ruszam w)ogóle. Odmulanie przy każdej podaminie wody. Rybki karmione 2 razy dziennie minimalną ilością nic nie zdązy spaść na dno. Glonojady dokarmiane tabletkami dla glonojadów raz na 3 dni.

Nawożenie:
Do niedawna nie nawoziłem w_ogóle. Większość roślinek zakupiłem jakieś 1,5 miesiąca temu rosły bardzo szybko lecz niedawno pojawił się problem z nagłym zatrzymaniem wzrostu i opadaniem liści. Początkowo myślałem że powodem jest glon który się niedawno pojawił po przyniesieniu trawki na której się okazało że był glon nitkowaty zielony który zaczął się pojawiać następie na innych roślinach - usówałem go ręcznie codziennie i zbijanie no3 podmiankami co tygodniowymi 30 % wody. Zdany jestem na wode źródlaną z butelek 5litrowych biedronkowych najtańszych z uwagi na fatalny stan wody w kranie (azotany na poziomie 40-50).
Po poczytaniu troszkę o akwariach holenderskich doszedłem do wnisku że oprócz za dużego poziomy fosforanów i No3 problemem może być co2 zakupiłem test stały który wykazał bardzo niski poziom. Postanowiłem nawozić co2. Na początku odłączyłem napowierzacz oraz zmontowałem z butlki źródlanej wody wysokonasyconej co2 urządzenko które podawło po kropelce bardzo powoli wode do akwarium. Po kilku dniach osiągnąłem odpowieni poziom co2 (kolor zielony) Roślinki niektóre zaczęły nawet bąblować ale tylko jeden dzień. W tedy wyczyłem o co2 w płynie (a właściwie węgiel w płynie) Po 3 dniach podawania tego węgla glony nitkowate zaczeły ustępować rozrstają się wolniej, bardziej się plączą w wate i łatwiej je usówać. Lecz rośliny jak nie ma poprawy tak nie ma. Przed wczoraj dodałem nawóz w płynie tetra planta min w ilości 5ml na 10l wody - efektów brak no chyba że za wcześnie. Lecz jedno co mnie niepokoi to poziom CO2. Po 4 dniach stosowania WĘGLA w płynie zaprzestałem jego dozowania z uwagi na wskazanie testera stałego CO2 - kolor żółty. Aktualnie od kąd się pojwaił kolor żółty niestosje nawożenia CO2 w żaden sposób. Zachowanie rybek bez zmian mimo wskazania testera - nie łapią powietrza pływaja normalnie jak wcześniej, zmian na skrzelach nie ma oddychają powoli swobodnie.

I tutaj moje pytania czy węgiel w płynie może tak podnieść poziom co2 w wodzie i przez 3 dni nie spada poziom? Rośliny nie bąblują, liście marnieją. Problemów z zielenicami nie ma na szybach osadza się minimalna ilość a na tle struktualnym z tyłu po zakupie było zieleniutkie a teraz już się robi przejrzyste. Czy jest możliwość aby węgiel w płynie powodował zakłamywanie tego testera stałego? Jakie ewentualnie robie problemy ? Jakieś uwagi itp. Jestem początkującym więc proszę o wyrozumiałość.

Czy ph tak wysokie może powodować nieprzysfajanie związków przez rośliny? Co może być przyczyną tego ph?

Dziś zrobiłem na nowo test co2 i sie okazało że faktycznie przekłamywał i faktycznie jest za mało co2, rozpoczełem dodawanie c02. Dobrze zrobiłem??



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43

17 lis 2012, 15:23   (#2)  

pH makabra. Więcej CO2 albo zakwaszacz wody.
NO3 za duże stanowczo, PO4 również.
Lekarstwo - podmiany wody.
Węgiel w płynie w ogóle nie podnosi poziomu CO2. Inny mechanizm przyswajania CO2 i węgla w płynie przez rośliny.
Co z innymi nawozami?
Podajesz jakieś? (Mg, K, Fe?)
Co do jakości wody - zastanów się nad kupieniem RO.
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

17 lis 2012, 16:08   (#3)  

lampa uv 11w - włączona od początku załozenia akwarium świeci 24h na dobę


Ciekawe do czego ten wyjałowiacz wody???? Lampa zabija nie tylko co złe ale i to co dobre. Świece jej przez przez cały czas jest szkodliwe, po prostu wybijassz biologię

Bez warunkowo filtr RO albo przestaw się na Tanganikę. NO3 kosmos. Według mnie masz coś nie tak z testami, bo woda mająca NO3 równe 250 to ściek.

Mariusz Zawadzki
Początkujący

Posty: 6
Dołączył: 14 paź 2012, 09:05
Miasto: Ciechanów

18 lis 2012, 05:39   (#4)  

No niestety no3- 250 faktycznie tyle wyniósł sprawdzane testami 3 producentów. Teraz podamiankami już zeszłem niżej. Woda w krainie byłem dziś w Urzędzie miasta i dowiedziałem się że robiąc kanalizację w mieście przebili fachowcy ciąg wodny gdzieś i do wody dostają się zanieczyszczenia co powoduje, że w rurociągach jest fatalna woda no3 ok 60. Ale od przyszłego roku tylko nie znaja teminu podłaczą sieć do innego źródła i wskazali mi gdzie jest punkt czerpania wody z tego źródła pojechałem i testy wykazały tam no3=5
no2-0
nh4-0
ph nie zabrałem testu przez omyłkę.
KH/GH nie posiadam aktualnie skończyły się

Więc woda wygląda na dobrą. Jutro jade po zapas i zaczynam podmianki co 3 dni po 30 % wody. Dobrze zrobie??

Nawóz zaczęłem nawozić tą tetrą planta min z żelazem w nim zawartym. Dodatkowo pod większośc roślin dałem kulki nawozowe bodajże firmy JBL - wg opisu posiadaja mikro i makro. Dobrze zrobiłem??

Jaki możecie polecić sole z allegro które napewno musze mieć?

Co do uv na innym forum akwarystycznym (bardziej rybnym niz roślinym) własnie polecici albo jej nie używanie albo używanie cały czas. Że nigdy przez jakiś czas z uwagi na to iż filtr potrafi przepompować wode bardzo szybko i w sytuacji odłączenia go pozwala to złym bakterią na rozwój a rybki mają przy stosowaniu uv mniejszą odporność. A jak dotąd żadna rybka nie zmarła a romnażają się w zastrzaszającym tempie nawet glonojady w ogólnym akwarium. Więc już sam nie wiem :/ Ma ona wpływ na rośliny również??

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43

18 lis 2012, 11:02   (#5)  

Mariusz Zawadzki napisał(a):Bez warunkowo filtr RO albo przestaw się na Tanganikę.


Ja nie jestem pewien, ale chyba źle odebrałeś słowa z pierwszego postu, zresztą ja za pierwszym razem też. Twardość wody jest chyba nieznana ;) Skończyć się (w sensie skali) mógł np. test na NO3 bo tam porównujemy kolory, kH się nie mogło skończyć bo lejemy krople aż zmieni kolor. Nie wierzę, że po wlaniu 10ml odczynnika roztwór nie zmienił koloru, taka woda musiałaby być na tyle twarda, że dałoby się nią ściany szpachlować :D Może autor nam wyjaśni.

NO3 - 250 ....zadzwoń do swojego sanepidu, bo dopuszczalna norma dla NO3 w wodzie pitnej to 50. Twój wodociąg powinien być zamknięty :) Mówię poważnie żebyś zadzwonił, może to coś wyjaśni, może faktycznie źle robisz testy, a może warto zainteresować tym prasę, może to trochę przyspieszy naprawę wodociągu.

Ponieważ póki co nie masz za wiele możliwości poczytaj o systemie nawożenia EI :) Tylko że będziesz musiał dosadzić roślin, ale to raczej na dobre Ci wyjdzie :)
Lub zakup RO.

Aaaaa, i kategorycznie nie lej żadnych nawozów makro. Wystarczy Ci gotowe mikro, Mg (np. sól gorzka z apteki) i K (K2SO4)

Avatar użytkownika
pin54
Stały bywalec

Posty: 424
Dołączył: 14 sty 2009, 17:54

18 lis 2012, 11:09   (#6)  

koledzy ci radzą dobrze - kup RO :!: ten filtr i tak ci będzie potrzebny bo nawet jak azotany spadną w kranowce to dalej woda będzie twarda :!: wtedy spokojnie przejdziesz na sole i powoli doprowadzisz zbiornik do porządku :lol: pod wierzchnią warstwą żwiru nie masz sinic :?:

cezar d
Znający temat

Posty: 1574
Dołączył: 27 gru 2010, 10:23
Miasto: kołobrzeg

18 lis 2012, 11:45   (#7)  

Co do ph, to jego przyczyną jest właśnie ta woda z biedy, bo jak raz zrobiłem nią podmiankę zanim kupiłem filtr ro, to mi ph skoczyło z 7 do 8.5 właśnie.
A co do no3 to chłopaki dobrze prawią, dzwoń jutro z rana do sanepidu i do gazety, bo się potrujecie.

Avatar użytkownika
krzysiekh
Poznaje temat

Posty: 144
Dołączył: 22 mar 2012, 20:38
Miasto: Olesno / Opolskie

Wspieram stronę kontem Premium

18 lis 2012, 13:11   (#8)  

cezar d napisał(a):koledzy ci radzą dobrze - kup RO :!: ten filtr i tak ci będzie potrzebny bo nawet jak azotany spadną w kranowce to dalej woda będzie twarda :!:


A skąd taki wniosek, że woda będzie twarda? Przecież nie znamy twardości. Wszyscy się uparli na te RO jak by się nie dało roślin trzymać w wodzie twardszej niż 1kH. RO to dodatkowy problem, dodatkowe pieniądze i co najważniejsze: czas! Pieniędzy zawsze można sobie więcej zarobić, ale czasu się nie da.

Filtr RO proponuję tylko i wyłącznie ze względu na obsadę i zawartość NO3 - o ile te poziomy są w ogóle prawdziwe! Zadzwoń do sanepidu, dowiedz się czy sprawa jest im znana.
Ps. tak w ogóle to mało dokładnie czytałem....60ppm NO3 w wodzie to jeszcze nie tragedia :) Ciągle patrzyłem na to 250. Nasadź roślin ile wlezie (szybkorosnących), może trochę obsadę zmniejsz i nie dodawaj makro N i P , do wody i wszystko prawdopodobnie będzie "OK" :) Jeżeli masz 60ppm w kranie to przy podmianach 50% i teoretycznym zużyciu 10ppm tygodniowo (nie wiem ile ta twoja obsada produkuje), zbiornik ustabilizuje Ci się na poziomie 50 ppm. Jeżeli te ryby przeżyły 250 to przy 50 dadzą radę ;) Jeżeli faktycznie zawartość NO3 w kranie jest >50 to ten wodociąg chyba zostanie naprawiony szybciej niż w przyszłym roku :) a do tego czasu jakoś wytrzymasz.

RO to ostateczność! Wyprodukowanie 100l RO to jest pół dnia!

EDIT:
z naturalnych sposobów możesz się też zainteresować filtrem hydroponicznym ;) Jak przerobisz pokrywę to będziesz mógł sobie zrobić dżunglę na akwarium :)

Avatar użytkownika
pin54
Stały bywalec

Posty: 424
Dołączył: 14 sty 2009, 17:54

18 lis 2012, 14:04   (#9)  

250 było na początku w akwarium nie w wodzie wodociągowej. Podejrzewam że taki poziom nabierał poprzedni właściciel bo jak od niego kupiłem to wode ściągłem od niego i zostawiłem w akwarium by była już dojrzała. Wtedy jeszcze nie miałem testu na no3.

w wodociągach u nas jest 60 ale w przyszłym roku będzie inne źródło. Własnie z niego przywiezłem 65l wody.Jutro robie podmianke - woda musi się do jutra nagrzać bo przy tej pogodzie leci lodowata z źródełka.

Obsada jutro 20 glonojadów młodych 2-3 cm odchodzi.
Roślin narazie nie dosadze bo niestety fundusze nie pozwalają chyba że ktoś podaruje coś z przycinki (za wysyłkę zapłace). RO odchodzi z przyczyn jak wyżej.

Jeszcze dziś bimbrownie chce podłączyć.

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43

18 lis 2012, 14:12   (#10)  

Nie podajesz dwóch istotnych parametrów.
Potas- lejesz jakiś?
Poziom Fe?

Oba te związki są niezbędne, a ich brak prowadzi do blokowania pobierania pozostałych, co zmniejszyło by Ci poziom np. N i P.

Lampa UV to kolejny wieczny spór wyłączać/nie wyłączać.
Tu masz zbiorniki RA, gdzie UV chodzi cały czas (przynajmniej według opisu), a bańki mają się dobrze:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/rosliny-akwariowe/sadzonki-przycinki-c-1_503.html
U mnie zresztą też. Ale Ty tu urządzisz. ;)
Obrazek

Avatar użytkownika
Seth67
Aktywny użytkownik

Posty: 614
Dołączył: 07 mar 2010, 18:30
Miasto: Gdańsk

18 lis 2012, 16:10   (#11)  

No niestety nie mam na to testów, z przyczyn finansowych. Żelazo w tym preparacie jest po dodawaniu bez zmien. Choć zauważyłem że przez ostatnie dwa dni kolor roślin zrobił się bardziej zielony jaskrawszy (nie żółty), nie wszystkich ale części. Do tego niektóre roślinki nieznacznie zaczęły rosnąć. Niestety glony też te zielone kropeczki na szybie i na roślinkach. Nitki przychamowały i znikają dość szybko.

Ponadto dodałem kulki nawozowe jbl pod rośliny. Na ulotce napisane było że zawiera wszelkie niezbędne składniki odrzywcze makro i mikro wraz z żelazem w postaci helatu. Włąsnie podłączyłem bimbrownie.

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43

21 lis 2012, 19:19   (#12)  

Narazie jednak zostane jeszcze przy aldehydzie aby utrudnić życie gloną (po rozpoczęciu podawania co2 z bimbrowni zaczęły coraz więcej atakować ale nitki prawie nie widoczne już tylko zielenice na szybkach i roślinkach). Bimbrownia działa od 3 dni i widzę że roslinki zaczynają wracać do normy zaczęły wypuszczać nowe liście itp. . Dziś zrobiłem pierwsza podmiankę wodą ze źródełka (no3 - 5, po 0.25) i roślinki zaczęły mocno bąblować po jakiejś godzinie od podmianki. Test wody przed podmianką wykazywał no3 - 60 i po4 - 2.5. 3 godziny po podmiance zrobiłem testy ponownie i wyniki są następiujące: no3 -30 i po4 - 2. Co o tym sądzicie??? Bimbrownia działa 24h na dobę. A rybki w dzień pływają normalnie a w nocy wszystkie głupiki przy tafli wody ale tak było z nimi zawsze nawet kiedy nie podawałem co2, ale nie łapią łapczywie powietrza bo zaraz po zapaleniu światła i podejściu zaczynają się zachowywać normalnie.

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43

24 lis 2012, 17:01   (#13)  

Kolejna dziś podmianka. Wymieniłem ok 30%. Testy aktualne to no3-10, po4- 1 lub 1.5 cięzko stwierdzić po kolorach podobne są ale bardziej obstawiam na 1. ph 7-7.5. Roślinki rosną codziennie nowe listka. Z nawozów to ta tetra planta min dana tydzień temu ale już 2 podmianki były więc raczej już go w wodzie nie ma oraz kulki nawozowe jbl pod większością roślin. Kulki bez no3 i po4 w sobie.

Jak nawozić teraz bo poziom no3 i po4 spadł bardzo mocno i nie chcę by się wzrost zatrzymał. Parametry wody poprawione.

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43

24 lis 2012, 17:37   (#14)  

Utrzymuj stosunek N/P/K w granicach 10/1/15-20, Mg na poziomie 10 ppm/tydzień, Fe na poziomie 0,2-0,4 ppm/tydzień i powinno być ok.
300 L - http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 91#p492191
100 L - https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 72150.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusj ... 71057.html

Słowa są ponadczasowe. Powinieneś je wypowiadać lub pisać ze świadomością o ich wieczności.

Pozdrawiam Mirek

Avatar użytkownika
mirek5566
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4059
Dołączył: 03 paź 2012, 10:10
Miasto: okolice Lublina

Wspieram stronę kontem Premium

24 lis 2012, 18:40   (#15)  

ok, dzięki

jar300
Początkujący

Posty: 36
Dołączył: 17 lis 2012, 03:43











Powiązane tematy
  • Rosliny przestaly rosnac, marnieją - prosze o pomoc

    Witam, Od jakiegoś czasu moje rośliny przestały rosnąc. Wcześniej zacząłem po raz pierwszy stosować nawozy. Po zaczęciu nawożenia przestałem mieć problemy z glonami i wszystko super rosło aż do teraz...

    Wyświetlenia: 6188 | Odpowiedzi: 36 czytaj więcej...

  • Rośliny marnieją - proszę o pomoc

    Witam wszystkich i proszę o pomoc. To moja druga próba po ponad roku z roślinami i znów klapa.Rośliny nie rosną,jedynie orzech wodny a u wszystkich włącznie z orzechem dolne liście bledną,mają plamy i...

    Wyświetlenia: 2883 | Odpowiedzi: 25 czytaj więcej...

  • Roślinki problem

    Witam, W akwarium, które funkcjonuje miesiąc mam problem z roślinkami a dokładniej : -Limnophilla aromatica nie chce się na czerwono wybarwić (i chyba spaliło jej stożki), -Hygrophilla araguaia nie ch...

    Wyświetlenia: 896 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • Czy roślinki się regenerują? :)

    Witam, Mam kilka roślinek - żabienice i kryptokoryny, którym zbrązowiały krawędzie. Żabienicom to nawet w na liściach kropki się porobiły i liście w części pożółkły. Dodałem do nawożenia Mg i K ...

    Wyświetlenia: 1056 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Biedne roślinki

    Witam Akwarium 140L 80x50x35 Podłoże ziemia i żwirek Parametry akwarium NO3 10mg/l NO2 0,5mg/l GH 16 KH 20 PH 7,6 CL2 0mg/l filtr własnej roboty wkłady bio i gąbki rośliny nie znam nazw jak m...

    Wyświetlenia: 882 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • Moje roslinki potrzebuja Waszej pomocy!

    Witam, Czytam sporo , szkole sie w dziedzinie akwarystyki ale jeszcze jestem o taki malutki! *pokazuje palcami swoja nizszosc!* Do rzeczy! Akwarium 40l(50x30x30) Podloze-Ziemia ogrodowa + kulki ...

    Wyświetlenia: 1403 | Odpowiedzi: 8 czytaj więcej...

  • Rośliny w młodym zbiorniku marnieją, proszę o pomoc!

    Witam Was serdecznie. Jestem tu nowo przybyłym więc się witam:) Postanowiłem napisać na Tym forum, bo jest cień szansy, że mi pomożecie :) Mam problem z 3 tygodniowym zbiornikiem. Postaram się szyb...

    Wyświetlenia: 4252 | Odpowiedzi: 38 czytaj więcej...

  • Roślinki umierają lub już umarły włosy wyrwane

    Witam mam olbrzymi problem z roślinkami część całkowicie zniknęła część dogorywa nie znam przyczyny pomóżcie. Miałem glossostigmę która w fazie początkowej fajnie rosła i bąbelkowała ,to samo z limnof...

    Wyświetlenia: 1071 | Odpowiedzi: 5 czytaj więcej...

  • Wiecznie ginące roślinki

    Witam! Do demona! Te małe skrzaty (ryby) zawsze podjadają mi roślinki, co jest faktem naturalnym i oczywistym. Roślinka w optymalnych warunkach poradzi sobie z tym i odrośnie. U mnie jest na odwrót...

    Wyświetlenia: 2645 | Odpowiedzi: 18 czytaj więcej...

  • Roślinki o barwie czerwonej rosną zielone. Co jest nie tak??

    Witam wszystkich akwarystów!!! Pytanie tak jak w temacie.. "Roślinki o barwie czerwonej rosną zielono. Co jest nie tak??" Sprzęt filtr tetra ex 700 JBL Cristal Profi E 900 cyrkulator 300...

    Wyświetlenia: 738 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 413 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.