Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


Szkoła fotografowania akwarium



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



22 cze 2010, 15:01   (#41)  

Cześć,
dzięki za podpowiedzi.
Robię wszystko w RAW'ach i chętnie popróbuję metody "na gumkę".. ;-)
Używam dość prostej "wywoływarki" RAW- PhaseOne w wersji amatorskiej i GIMP'a. Generalnie staram się jak najmniej ingerować w zdjęcia, ale w tym przypadku spróbuję.
Pozdrawiam, MarcinLenda

Avatar użytkownika
MarcinLenda
Stały bywalec

Posty: 405
Dołączył: 13 maja 2006, 14:41
Miasto: Gdańsk

12 sie 2010, 22:17   (#42)  

Jako że ostatnio na forum pojawiły się pytania o sesję fotograficzną na konkurs (technikę) to postanowiłem coś naskrobać.

Niestety nie mam możliwości sfotografowania całego stanowiska ze wszystkimi detalami bo nie mam jeszcze drugiego korpusu ale jak będę miał to opiszę coś więcej na stronie w artykule o fotografii :wink:

Poniżej ogólny widok zbiornika podczas sesji

Obrazek

Co tu konkretnie mamy?

1.Lampa Quantuum 400Ws (konkretny model nie jest istotny - to już kwestia jakiej klasy sprzętu poszukujemy i ile chcemy wydać). Tą konkretną lampę wybrałem bo ma lampkę modelującą 150W, chłodzenie, płynną regulację siły błysku, solidną obudowę, dotykowe sterowanie.

2.Żuraw - bardzo przydatne narzędzie do umieszczenia systemu oświetleniowego nad akwarium. Nogę mamy z jednej strony zbiornika i możemy w miarę swobodny sposób regulować umiejscowienie światła nad zbiornikiem.

3.Softbox - nie pamiętam jaki to konkretnie ale chyba 80x50cm z podwójnym rozproszeniem (tzn. że mamy dwie białe płachty do zmiękczenia światła). Softbox jest umieszczony tak że tylna krawędź dotyka ściany za akwarium a przednia nie wykracza poza przednią krawędź akwarium. Czasami dodaję czarny pasek bristolu aby zasłonić wolną przestrzeń między softboxem a taflą wody - zapobiega to ewentualnym odblaskom.

4.Akwarium :lol: Jak widać przygotowane do sesji - wyczyszczone, wyjęty osprzęt, zdjęte oświetlenie.

5.Błękitne tło z bristolu formatu B0/A0 (nie pamiętam dokładnie) umieszczone za akwarium - przymocowane na magnesy do aluminiowej listwy na stałe przymocowanej do ściany. Tło jest oddalone około 15cm za tylną szybą akwarium.

6.Radiowy wyzwalacz 2.4Mhz. Pozwala bezprzewodowo odpalić lampę z gorącej stopki aparatu.

Czego nie widać? :)

Około 1m przed przednią szybą na statywie jest umieszczony aparat: Sony A700 +Carl Zeiss Vario Sonnar T* DT 16-80 mm f/3.5-4.5

Oś optyczna znajduje się mniej więcej na środku wysokości przedniej szyby.
Ogniskowa około 20-35mm (tak aby w wizjerze objąć akwarium od lewej do prawej krawędzi)

Na obiektywie jest założony szary filtr połówkowy w systemie CokinP firmy Hi-tech zmniejszający ekspozycję o 0.6EV w wersji soft. Po co to? Już wyjaśniam:
Jak wiadomo im bliżej źródła światła tym jaśniej a im jaśniejsze tło tym więcej światła się odbija. Na naszym zdjęciu takim niebezpiecznym miejscem jest góra akwarium gdzie często nasze tło się "wypala" czyli na zdjęciu powstaje obszar który nie posiada żadnej składowej RBG...w uproszczeniu powstaje biała plama z którą nic się nie da później zrobić bo jak to mówią "z pustego i Salomon nie naleje" :D
Możemy zapobiec przepałowi obniżając ekspozycję....nie przepali nam się tło u góry ale dół zdjęcia będziemy mieli niedoświetlony. Stosując filtr połówkowy przyciemniamy górę zdjęcia pozostawiając prawidłowo doświetlony dół czyniąc nasze zdjęcie w ogólnym rozrachunku lepiej naświetlonym.
Technika ta jest stosowana bardziej w fotografi krajobrazowej gdzie mamy do czynienia np. z bardzo jasnym niebem i ciemnym lądem....w takim przypadku bez filtra otrzymamy najczęściej białe niebo bez detalu i ciemny dół. Ja dostosowałem ją dla swoich potrzeb do fotografii akwarystycznej ale nie zawsze ją stosuję.

Zdjęcie wykonane w trybie manualnym, z samowyzwalacza lub bezpośrednio przyciskając spust migawki z różnymi ustawieniami w granicach:
ISO 100/200, f7.1-9, 1/160-1/200s,
Ostrość łapana AF w punkt znajdujący się w odległości około 10-15cm za przednią szybą. Rozkład głębi ostrości układa się mniej więcej w ten sposób że jeżeli obszar ostrości na zdjęciu ma szerokość X to 1/3 tego obszaru jest przed punktem w którym złapiemy ostrość a 2/3X za tym punktem więc w moim przypadku najostrzejszy obszar mieścił się mniej więcej w odległości od 10 do 25cm za przednią szybą. Oczywiście reszta też była stosunkowo ostra ale ten właśnie obszar był najostrzejszy.

Zdjęcie robione w trybie RAW.

No i to wsio chyba :wink:

Teraz zgłębiam tajniki filmowania lustrzanką :)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

16 paź 2010, 13:02   (#43)  

Jaki sprzęt (lustrzankę + obiektyw) mógłbym kupić do 2000zł, żeby pstrykać przyzwoite fotki akwarium. Mam starego fuji s3000 i strasznie mnie denerwuje.
"Akwarium może mieć każdy, ale akwarystą trzeba się urodzić"

Avatar użytkownika
adrianolkusz
Aktywny użytkownik

Posty: 517
Dołączył: 10 kwi 2006, 07:35
Miasto: Mirówek

21 paź 2010, 19:49   (#44)  

adrianolkusz napisał(a):Jaki sprzęt (lustrzankę + obiektyw) mógłbym kupić do 2000zł, żeby pstrykać przyzwoite fotki akwarium. Mam starego fuji s3000 i strasznie mnie denerwuje.

Ostatnio sam poszukiwałem aparatu w systemie Canon i sprawa z kwotą 2000 wygląda następująco:
-EOS 1000D+ obiektyw 18-55 (kit) nowe-ok.1500 zł
-EOS 450D + ob.(kit) używane -ok.1500-1600zł
-EOS 450D + ob.(kit) nowe-ok.2200zł
Jak z innymi producentami nie wiem . Czemu Canon..........też nie wiem :)

PS ,
Norbert świetny tekst. W imieniu wszystkich uczących się, DZIĘKI :wink:

Avatar użytkownika
MarioMarina
Aktywny użytkownik

Posty: 728
Dołączył: 17 wrz 2008, 14:09
Miasto: Siedlce

12 lis 2010, 01:39   (#45)  

Akurat co do lustrzanki za 2k. To polecam poszkać używanego canona 20d. Kosztują śmieszne pieniądze, a jest to kawał świetnego sprzętu, w magnezowej obudowie, inna sprawa że znacznie większy od 400-450d ale mniej plastikowy :)
A dlaczego canon w wersji ekonomicznej?
Do fotografowania akwarium użyjesz szerokiego kąta. Więc nie musisz się bać manualnych obiektywów (przy szerokim kącie GO-Głębia Ostrości-jest dużo większa niż przy ogniskowych większych, więc lepiej wybacza nie trafianie ideanie w punkt) więc przy skromnym funduszu można znaleźć chociażby starego, dobrego, zrobionego z najlepszego pod słońcem(i dlatego zabronionego) ołowianego szkła, starego Zeissa czy coś z japońskich stajni. Do tego adapter m42->ef i czip na potwierdzenie ostrości i mamy manuane szkło z prawdziwego zdarzenia:)
A jeśli komuś nie chce się bawić w manualne to hmm.. Canon 28/2.8? Albo Tamron 28-75/2.8
Osobiście mam właśnie 20d+Canon 28-105/3.5-4.5+70-210/3.5-4.5+50/1.8. Obiektywy rzadkie(prócz 50tki) ale stosunek cena/jakość nieśmiertelny:)

Anonim 15860


26 lis 2010, 23:23   (#46)  

Obecnie za 2K można przy dobrych wiatrach wyhaczyć używanego 50D :)

....ale jeżeli kogoś stać to jednak polecam pełną klatkę...ja uwierzyłem w jej "magię" :) Nie wiem jeszcze jak w akwarystyce ale 5DmkII w krajobrazie (ale nie tylko) sprawdza się wyśmienicie :!:
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

27 lis 2010, 19:42   (#47)  

Dla ambitnych którzy mają już aparat cyfrowy ale nie są zadowoleni z jakości zdjęć polecam zakup aparatu analogowego ze stałoogniskowym obiektywem szerokokątnym. Na allegro jest masa śmiesznie tanich aparatów i b. dobrej optyki stałoogniskowej. Do tego slajdy fuji i wysyłka do wywołania też dostępna na allegro. Za 2k możemy wyposażyć się w sprzęt i worek slajdów i jeszcze zostanie dużo kasy na wywołanie i skanowanie zdjęć. Jeśli poświęcamy dużo czasu dla zrobienia zdjęcia finałowego naszego zbiornika to zrobienie go na slajdzie (kliszy) nie przysporzy nam dużo więcej pracy w porównaniu z robotą jaką musimy włożyć choćby w pielęgnację itp. Jakość diapozytywów może natomiast zdumiewać. Osobiście robię na analogu i nie powiem że nie próbowałem na najlepszych cyfrówkach.., bez porównania jesli chodzi o rozpietosc tonalna i oddanie kolorow.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Artur Frankowski
Zainteresowany tematem

Posty: 262
Dołączył: 31 mar 2004, 14:20
Miasto: Kętrzyn

27 lis 2010, 23:25   (#48)  

Pytanie jest jedno.
Po co kupować aparat tylko do focenia akwarium?
Przecież nie ma co ukrywać, że fotografia zbiorników to tylko czubek góry lodowej, bo później okaże się, że szkło nie to, że matryca nie ta...
Fotografia zbiorników ma to do siebie, że nie potrzebuje do tego pełnej klatki i nie wiadomo jakich nakładów finansowych a dlaczego? A dlatego, że mało kto drukuje to w takich formatach żeby to miało jakikolwiek sens.
Ja tam puszczam wszystko na formacie A4 i jestem w pełni zadowolony z jakości fotek a jeżeli ktoś potrafi zobaczyć różnicę między foto z FF a z kompakta na internecie to chylę czoła.
A co do fotek akwarium z szerokiego kąta to chyba przy takiej fotografii oszukujemy samych siebie i wszystkich oglądających bo rzeczywistość jest odrobinę inna.
Obrazek

Tomasz Zawół
Zainteresowany tematem

Posty: 220
Dołączył: 29 lis 2004, 16:40

27 lis 2010, 23:46   (#49)  

Tomasz Zawół napisał(a):Pytanie jest jedno.
Po co kupować aparat tylko do focenia akwarium?
Przecież nie ma co ukrywać, że fotografia zbiorników to tylko czubek góry lodowej, bo później okaże się, że szkło nie to, że matryca nie ta...
Fotografia zbiorników ma to do siebie, że nie potrzebuje do tego pełnej klatki i nie wiadomo jakich nakładów finansowych a dlaczego? A dlatego, że mało kto drukuje to w takich formatach żeby to miało jakikolwiek sens.
Ja tam puszczam wszystko na formacie A4 i jestem w pełni zadowolony z jakości fotek a jeżeli ktoś potrafi zobaczyć różnicę między foto z FF a z kompakta na internecie to chylę czoła.
A co do fotek akwarium z szerokiego kąta to chyba przy takiej fotografii oszukujemy samych siebie i wszystkich oglądających bo rzeczywistość jest odrobinę inna.


Zgadzam się. Zdjęcia akwarystyczne stanowią 0.001% moich wszystkich zdjęć :lol: ...ostatnie fotki akwarium zrobiłem może w sierpniu...
FF a konkretnie 5DmkII ma tą zaletę że ma mega rozdzielczość i mogę spokojnie wyciąć 40%kadru, zrobić odbitkę 20x30cm i mieć rewelacyjną jakość. Rozpiętość tonalna bije to co miałem w A700 (ale to już abstrakcja odnośnie krajobrazu ;) ).
Przy fotkach netowych to i kompakt w zasadzie wystarczy :D

Ja generalnie zakończyłem przygodę z akwarystyką ...ale wpadam na forum :D
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

28 lis 2010, 01:16   (#50)  

Po co słuchać na lampie jak jest tranzystor? Niektórzy widzą kąt 35mm jako zgodny z fizjonomią naszego wzroku a inni 50mm. Szeroki kąt to sprawa subiektywna. Nie bądżcie zbyt wyrafinowani Panowie, sztuka wymaga poświęceń.. :wink:

Avatar użytkownika
Artur Frankowski
Zainteresowany tematem

Posty: 262
Dołączył: 31 mar 2004, 14:20
Miasto: Kętrzyn

11 lut 2011, 23:53   (#51)  

Witam,

Prosiłbym o pomoc bardziej doświadczonych kolegów w doborze odpowiedniego sprzętu do robienia fotek makro. Mianowicie zastanawiam się nad tańszym rozwiązaniem w postaci pierścieni. Konkretniej mówiąc zastanawiam się nad kupnem dokładnie takich jak na tej aukcji. Ma mi to służyć do nauki i robienia dobrych zdjęć makro swoim krewetkom. Pozostaje pytanie czy mając dostęp do body nikona D90 i obiektywu AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6G będę w stanie robić w miarę dobre fotki z bliska? Czy może lepiej jest kupować obiektyw makro i nie bawić się w pierścienie? Jeśli tak, to jaki obiektyw byłby dobry? Dodam tylko, iż nie chciałbym wydawać sporo kasy na najwyższej klasy sprzęt, gdyż dopiero uczę się cykania fotek :).

Ponadto gdzieś tam poczytałem, iż przy robieniu zdjęć makro bardzo ważny czynnik odgrywa światło. Wobec powyższego, czy jeśli dodam większe oświetlenie nad akwarium gdzie będę robił fotki + dokupię do aparatu lampę pierścieniową, to czy to wystarczy? Czy jest w ogóle sens wydawać kasę na taką lampę jak na tej aukcji? Jeśli tak, to czy ona pasuje do nikona D90? Nie wiem co to jest to iTTL/TTL, dlatego się pytam.

Z góry chciałbym podziękować wszystkim za pomoc przy dobraniu najlepszego i niedrogiego rozwiązania do focenia makro.

Pozdrawiam,
aliatic

Gość


15 lut 2011, 22:20   (#52)  

Ta lampa pierścieniowa nie ma całkowicie zastosowania w zdjęciach akwarium bo działa na wprost więc co byś nie robił w większości przypadków jej światło odbije się w przedniej szybie a po drugie spłaszczy zdjęcie. Nawet w fotografii makro takie rozwiązanie wcale nie jest popularne i większość ludzi wybiera dyfuzory od góry lub z boku (a jeżeli już od przodu to w połączeniu ze światłem z góry lub/i z boku).

Pierścienie makro mają zastosowanie raczej w stałkach (obiektywy stałoogniskowe) a nie w zoomach. W zoomach słabo się to sprawdza ale od biedy może być.
Obiektyw makro to wydatek minimum 1000pln więc nie wiem czy jest sens. Z racji skali odwzorowania są to najwolniejsze obiektywy ze wszystkich a i tak raczej foci się na nich w trybie manualnym.

Najtańszym rozwiązaniem będzie przejściówka na bagnet m42 u jakiś manualny obiektyw (np. Helios) i pierścienie makro (też m42). Poszukaj na forach o makrofotografii....tam większość ludzi zaczyna albo od kompaktów z soczewkami a w lustrzankach właśnie ze starymi obiektywami m42, które kosztują dużo mniej od obiektywów systemowych (no ale nie ma AFu i jakość optyczna a w szczególności ostrość jest gorsza)
Pozdrawiam, Norbert

Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Znający temat

Posty: 1271
Dołączył: 27 gru 2003, 00:35
Miasto: Deep In Underground

12 mar 2011, 19:18   (#53)  

Podstawowa zależność (ograniczenie) dla popularnych cyfraków:
Głębia ostrości tym większa im większa odległość od celu.
Głębia tym większa im większa blenda.
Blenda tym mniejsza im większa odległość (ze względu na właściwości obiektywu).
Niestety.
Ze względu na głębię w większości cyfraków konieczna jest odległość ok 3m (mała powierzchnia matrycy).
Z takiej odległości potrzeba niezłych jupiterów aby uzyskać blendę >7

Dopiero z lustrzankami można swobodniej poszaleć.

artuś
Poznaje temat

Posty: 140
Dołączył: 27 sty 2010, 20:11
Miasto: Bełchatów

24 mar 2011, 12:57   (#54)  

Hej

Daje to tu :roll:

Mam pytanko co do video "canon 550d"

Jaki program uzywacie do croppingu video ? i do convercij z" wmv " na np avi itp ...

Dzieki :wink:

Avatar użytkownika
zabojad
Aktywny użytkownik

Posty: 673
Dołączył: 16 wrz 2008, 22:50

Wspieram stronę kontem Premium

27 mar 2011, 12:42   (#55)  

zabojad napisał(a):Hej

Daje to tu :roll:

Mam pytanko co do video "canon 550d"

Jaki program uzywacie do croppingu video ? i do convercij z" wmv " na np avi itp ...

Dzieki :wink:


Norbert moze ty mi cos podpowiesz :wink:

Avatar użytkownika
zabojad
Aktywny użytkownik

Posty: 673
Dołączył: 16 wrz 2008, 22:50

Wspieram stronę kontem Premium

14 kwi 2011, 09:44   (#56)  

fajny programik pokazujący początkującym o co chodzi z przysłoną, iso i czasem naświetlania - mi pomógł zrozumieć takie podstawy.

http://dryreading.com/camera/index.html
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

04 mar 2012, 20:14   (#57)  

Kolegom początkującym polecam wątek http://www.mojeakwarium.pl/forum/index.php?topic=427.0 - to bez flesza.
Mogę dodać że fotografując z fleszem, (fleszami) - dobrze dać dużą głębię ostrości - w związku z tym trzeba domknąć obiektyw do f=8 lub nawet 11, nie zalecam domykania do 16 - bo od tej wartości zaczynają się dość spore zmiękczenia ostrości przez dyfrakcję. Jedni wolą obiektywy długoogniskowe inni szerokokątne. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety - co się komu podoba. Kolega pokazał fotografowanie z jednym fleszem z dużym boksem, ja jestem zwolennikiem 2 mniejszych , bo dają więcej możliwości regulacji. Dodatkowe lampy można stosować do podświetlenia tłaczt rozjaśnienia ciemniejszych partii obrazu.

Odnośnie techniki fotografowania - nowoczesne aparaty mają funkcje kompensacji prześwietlenia i komp. niedoświetlenia , których warto użyć. Warto też robić zdjęcia w formacie RAW - pozwala on "zmieścić" większą rozpiętość tonalną i ilość szczegółów.

Dyskusja na temat marek sprzętu - cóż , każdy ma jakieś preferencje, mogę polecić lustrzanki Pentax K-X (K-r, K-5, bezlusterkowiec K-01) a nawet używany K-10 - za stosunkowo niewielkie pieniądze bardzo dobre matryce i świetne standartowe zoomy - domknięte nieźle konkurujące z tańszymi "stałkami". Różnicę ceny proponuję przeznaczyć na 2-3 lampy, boxy, tubusy i statywy.

Anonim 12624


04 mar 2012, 20:29   (#58)  

Fajny wywód - ostatnio coś mało byłeś aktywny MAX581 :wink:

Ogólnie to ciekawe, że polecasz Pentaxa. Sam w przyszłości chcę zakupić lustrzankę i szukając nie raz na polskich forach i stronach Pentaxy są pomijane. Ciekawe czemu, bo na zagranicznych stronach są wielokrotnie polecane na równi z Nikonami i Canonami a nawet jako lepsze :!: Co by nie pisać czytając wiele testów są na pewno dobre i do tego nie tak wygórowane cenowo jak Nikony i Canony.
Obrazek

Avatar użytkownika
AdamW
Znający temat

Posty: 1102
Dołączył: 27 sty 2010, 23:19
Miasto: Gdynia

04 mar 2012, 21:21   (#59)  

Witaj Adamie,
faktycznie ostatnio rzadziej bywałem, ale nadchodzący konkurs ADA mnie trochę zaktywizował.
Poleciłem Pentaxa - bo może mało rozreklamowany w Polsce i mocno niedoceniany - może z winy dystrybutora. A przecież ostatnie 2 lata - to nagradzane na świecie lustrzanki. I profesjonalna lustrzanka średnioformatowa Pentax 645D!
U nas pentax analogowy prawie nie istniał - jedynie C i N - były , bo CAF i redakcje pism (RSW) tylko takie kupowały, mimo ze na świecie (zwłaszcza w USA) były cenionymi narzędziami zawodowych fotoreporterów. Były i są też średnioformatowe Pentax67 i 645. Również bardzo cenione przez zawodowych fotografów. Sam używałem tego 6x7, żeby było śmieszniej - były u nas bardzo podobne konstrukcje Pentacon - six ( tyle że 6x6cm).
Jeśli chodzi o małą matrycę (APS-C, DX) - jest praktycznie bezkonkurencyjny, ma również bardzo ciekawą ofertę obiektywów o specyficznych właściwościach. Np. cała seria stałoogniskowych "limitedów" - o świetnych właściwościach optycznych i niewielkich gabarytach i lekkich. Skonstruowanych bardzo przemyślanie i celowo. Może są nieco ciemniejsze niż optyka konkurencji, ale za to wystarczająco jasne i najczęściej od pełnego otworu użyteczne, za to mieszczące się w kieszeni koszuli czy spodni. Jeśli zoomy - to wysokiej jakości - np . DA16-50 i DA 50-135 o świetle stałym 2,8 i z uszczelnieniami. Wybór wielu fotoreporterów. Jeśli dodać do nich całą gamę pasującej optyki z czasów analogowych oraz współpracę z potwierdzeniem ostrości w każdym modelu, również z pierścieniami czy mieszkiem lub nawet adapterem M-42. A nawet z możliwym pomiarem światła w obiektywach bez styków. Coraz bardziej słychać plotki o cyfrowym małoobrazkowym aparacie (czyli tzw Full Frame) tego producenta. Na razie pojawi się już w tym miesiącu K-01 - kompakt DX/APS-C - z bagnetem K - czyli mocowaniem jakie posiadają lustrzanki od lat 70-tych. Wielu się cieszy , bo optyka zazwyczaj kryje całą klatkę 24x36mm , nawet ta DA (konstruowana dla malej matrycy).
Przepraszam za to kompendium wiedzy o Pentaxie ( a właściwie skrót ), ale fotografując od początku lat 70-tych, kilka systemów miałem okazję poznać i używać.
Oczywiście inne systemy też mają swoje plusy , ot choćby dostępność akcesoriów optyki , choć jak zawsze działa "prawo Murphyego" - jak chcesz coś konkretnego - to akurat nie ma... bo leżało kilka miesięcy i akurat wczoraj sprzedali. Bywa. :wink:

Anonim 12624


11 cze 2012, 09:44   (#60)  

Prosiłbym o porady co mogę poprawić w fotografowaniu zbiornika, załączam zdjęcie. Mam kompakt Canon SX130 IS, zdjęcie robiłem ze statywu na ustawieniach manualnych przesłona 4 i migawka 1/20s, z małym zoomem optycznym i automatycznym trybem bieli. Światło użyte do zdjęcia to 2x11W 6500K (wiem że mało jak do zdjęcia). Próbowałem dodać na czas zdjęć belkę 2x39W T5, ale nie ciekawie to wtedy wychodziło, lepsze kolory były na samych decolightach.

Aranżacji nie ma co oceniać, akwarium jest świeże i rośliny z 3 planu jeszcze się nie wybiły.
Załączniki
2012-06-10 21.02.41-crop.jpg

Kacperkrzyz
Poznaje temat

Posty: 57
Dołączył: 18 cze 2010, 21:32
Miasto: Lubelskie











Powiązane tematy


Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Virulent i 503 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.