Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Konkursy i inspiracje


[112] Gazowana ziemianka



Znalezione w sieci inspiracje, tutoriale, ciekawostki oraz informacje o konkursach.



05 mar 2009, 21:16 [112] Gazowana ziemianka  (#1)  

Witajcie!

Po burzliwej przygodzie z kocim żwirkiem postanowiłem wrócić do starych, sprawdzonych rozwiązań (pomysł z kocipiachem dalej żyje własnym życiem), czyli do ziemi pod zwykłym żwirem. Akwarium zostało opróżnione i założone na nowo. Użyłem ziemi próchniczej, zdobytej z lasu olchowego. Miejsce wybrałem, moim zdaniem, bardzo dobre. W lesie tym rosną tylko olchy (lubiane za ich szyszki), płynie przez niego strumień, w którym rosną rośliny i pływają ryby. Wobec takich przesłanek uznałem ziemię za bezpieczną. Trochę jednak wystraszyłem się jej żyzności (była czarna jak smoła i gęsta jak plastelina) i wymieszałem z bardziej piaszczystą ziemią z kretowiska, które znalazłem na nieużywanej, podmokłej łące z dala od przemysłu i dróg. Ziemię przesuszyłem przez cztery tygodnie trzymając ją w misce i co tydzień dokładnie przekopując, rozbijając bryły.

Niestety nie mam zdjęć z zakładania zbiornika (pośpiech), ale myślę, że było już dużo reportaży ze startu ziemianek.

Akwarium po miesiącu od założenia wygląda o tak:
Obrazek

Wymiary: 80x35x40cm, szkło 6mm bez wzmocnień, zwykły float, producent Wiwal
Filtracja: Eheim Classic 2215, wkłady to gąbki, lawa i wata filtracyjna. Na wlocie Fluval Surface Skimmer.
Oświetlenie: HQI 70W z żarnikiem BLV 5200K na stateczniku elektromagnetycznym.
CO2: butla 1,5kg, reduktor z rotametrem, zamiast rotametru elektrozawór i zaworek precyzyjny synchronicznie ze światłem. Rozpuszczane przez termoreaktor.
Ogrzewanie: Skalar 50W z termostatem w termoreaktorze.

Fauna:
5 Puntius titteya
10 Hyphessobrycon bentosi
4 Xiphophorus maculatus
3 Neocaridina heteropoda

Flora:
Hygrophila polysperma,
Althernathera reineckii rosaefolia,
Rotala rotundifolia,
Ludwigia repens,
Anubias barteri nanar
Cryptocoryne wendtii brown,
Micranthemum umbrosum,
Echinodorus tropica,
Echinodorus tenellus,
Cryptocoryne parva,
Eleocharis parvulus,
Hemianthus calitrichoides.

Parametry wody:
Temperatura: 24*C
pH: 6.8
KH: 7
NO3: 20
PO4: 0.25

Innych parametrów nie znam i nie mierzę.

Dwie garści kociego żwiru, wymieszane z mułem z poprzedniej aranżacji zostały rozprowadzone na dnie akwarium jako "szczepionka bakteryjna". Na to przyszły 2-3cm ziemi z lasu olchowego i kretowiska. Na górę dałem warstwę lawy Eheima. Przykryłem to plastikową siatką ogrodniczą o oczku 5mm i warstwą czarnego, błyszczącego żwiru.

Akwarium obsadziłem takimi roślinami, jakie udało mi się uratować z "Akwarium dla kota". Część z nich miała na sobie glony, które w nowej aranżacji powolutku sobie wymierają. Niestety do tej pory nie udało mi się nabyć otosków, które by przyspieszyły usuwanie glonów.

W akwarium rozmyślnie nie użyłem żadnych korzeni ani kamieni (oprócz skrawka łupka, do którego przymocowany jest anubias). Ma to być akwarium tylko i wyłącznie roślinne, bez żadnych "aranżacji". Oczywiście, jakiś tam układ roślin w głowie mam, ale za docelowymi gatunkami zacznę się rozglądać za jakieś 3 miesiące, jak akwarium wystartuje na dobre.

Akwarium nie jest nawożone. Stosuję szyszki olchy jako źródło garbników. Dodaję też trochę zielonej herbaty, aby pozbyć się nitek, których troszkę przywlokłem z poprzedniego aranżu. Podmieniam 30% wody dwa razy w tygodniu mieszając RO i kranówkę. Zastanawiam się nad użyciem pałeczek nawozowych pod niektórymi roślinami, bo pojawiło się kilka dziurek w liściach. Nie chcę nawozić słupa wody - to mi zawsze wychodzi gorzej niż chcę.

Zapraszam do komentowania! :)

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

05 mar 2009, 22:01   (#2)  

Witam,
nie jestem ekspertem w kwestiach aranżacji ale na pierwszy rzut wyglada to jak akwarium testowe :) , i taki miałeś zamiar.Widze, ze sie nudzisz i lubisz niezle eksperymentować z podłożem . Bede obserował jak dalej potoczą sie losy olchowego akwarium.
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
leon1000
Zainteresowany tematem

Posty: 248
Dołączył: 26 lut 2008, 12:53
Miasto: lubuskie

05 mar 2009, 23:19   (#3)  

Robercie ja też się nawróciłem :wink: tak jak pisałem, kiedyś na szczęście w końcu baniak zaczął dojrzewac i po pierwotniakach ani śladu, mam nadzieję, że podobnie będzie u Ciebie, zapewne z Twoim doświadczeniem będzie OK. Widzę, że masz małego Henia, ja też go dałem, ciekawe, jaka będzie reakcja na ziemię, w brew pozorom, ma on spore korzenie i u mnie chyba już się dostał do papu bo nieźle "popyla", jak nigdy, ciekawe jak u Ciebie będzie rósł. Powodzenia życzę, i proszę Cię, zrób w końcu jakąś aranżację :wink: . Pozdrawiam.
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

05 mar 2009, 23:22   (#4)  

Co tu dużo gadać...tło ciemne, więc jest cacy. :wink: :lol:
Nie rozumiem dlaczego "zbezcześciłeś" glebę "kociarzem"? Za mało Ci w niej bakterii? :wink:

Pałeczki to zostaw Tusi i innym białogłowom :D Lej tylko potas.

Avatar użytkownika
Armek
Znający temat

Posty: 1348
Dołączył: 03 wrz 2003, 14:16

06 mar 2009, 12:19   (#5)  

Armek, laboga, gdzieś Ty był jak Ciebie nie było, juz myślałem, że osierociłeś lożę ziemiańską :lol:

Armek napisał(a):Co tu dużo gadać...tło ciemne, więc jest cacy.

Eeee.. tam, nie zawsze, niebieski też jest cool, zobacz ten baniak http://www.roslinyakwariowe.pl/forum/vi ... ht=#137996

Armek napisał(a):Pałeczki to zostaw Tusi i innym białogłowom :D Lej tylko potas.

Taaa.., dopiero wrócił i już sobie grabi :wink: .

Kadazan napisał(a): ...zamiast rotametru elektrozawór i zaworek precyzyjny synchronicznie ze światłem...


Ja mam pH kontroler, ale od kilku miesięcy mam odłączony elektrozawór od niego (bo się bawię w eksperymenty) i podłączony do sterownika czasowego. Przy stałym pomiarze pH, eksperymentowałem z różnymi ustawieniami załączania CO2 w stosunku do załączania się świateł i w moim zbiorniku najmniejsze wahania stężenia CO2 wyszły, gdy CO2 załącza się na dwie godziny przed włączeniem światła i wyłącza na godzinę przed ich zgaszeniem. Pomimo, że mam w zbiorniku tylko 2dKH, to dobowe skoki pH przy takim ustawieniu rzadko przekraczają 0.5pH. Oczywiście zależy to od wielu czynników, jak choćby stopień filtracji czy ruch wody, ale chyba logicznym jest, że lepiej włączać CO2 jakiś czas przed światłem, aby poziom CO2 trochę się "odbudował", zanim zacznie się fotosynteza i wyłączać na jakiś czas przed zgaszeniem światła, aby rośliny mogły "wypalić" jego ewentualny nadmiar przed nastaniem nocy.
Włączanie CO2 synchronicznie ze światłem oszczędzi może na jednym sterowniku czasowym, ale znaczne wahania stężenia CO2 przy wysokim DOC jaki produkuje "ziemniak" na początku, to moim zdaniem wysłanie zaproszenia na imprezę do krasnali.
Pozdrowienia
... sypnijcie no tu szwagrze, jeszcze łopatę fosforu do tej nalewki i będzie git.
Obrazek Obrazek

Avatar użytkownika
spider72
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2654
Dołączył: 16 sty 2008, 16:30
Miasto: Wick, Szkocja

06 mar 2009, 12:42   (#6)  

Bardzo wszystkim dziękuję za odwiedziny i komentarze!

leon100 napisał(a):nie jestem ekspertem w kwestiach aranżacji ale na pierwszy rzut wyglada to jak akwarium testowe


Może nie tyle testowe co w fazie startu. Hygrophila i Ludwigia są na wylocie, albo kandydatkami do ostrej redukcji, jak tylko podłoże nabierze cech osadu.

artur_89 napisał(a):kiedyś na szczęście w końcu baniak zaczął dojrzewac i po pierwotniakach ani śladu


A widzisz? :) Wiedziałem, że sobie pójdą :D


artur_89 napisał(a):proszę Cię, zrób w końcu jakąś aranżację


Aranżację? A co to takiego? ;) To takie akwarium, gdzie nawkładano patyków sterczących do góry i drogich kamyków w układach religijnych, żeby wyglądało jak całkowicie nieprawdopodobna formacja skalno-drewniano-roślinna? ;)
W dzisiejszych czasach prawdziwie "offowe" jest nie mieć żadnej aranżacji! :D

Taki żarcik - poważnie mówiąc, to myślałem o landrynce, czyli staroszkolnym holendrze, ale na to przyjdzie jeszcze czas.

Armek napisał(a):Nie rozumiem dlaczego "zbezcześciłeś" glebę "kociarzem"? Za mało Ci w niej bakterii?


Fajnie Armek, że wpadłeś!
Kociarza wrzuciłem z kilku przyczyn. Pierwszą był post spidera72, w którym wspominał on o chłonięciu amoniaku przez koci żwirek. Pomyślałem sobie - nie zaszkodzi spróbować. Drugą była chęć przyspieszenia dojrzewania - w końcu żwirek zawierał pyszny, żyzny muł akwariowy. Żal bylo go wyrzucać, na dodatek ludzie na APC robią to samo ;)

spider72 napisał(a):Oczywiście zależy to od wielu czynników, jak choćby stopień filtracji czy ruch wody, ale chyba logicznym jest, że lepiej włączać CO2 jakiś czas przed światłem, aby poziom CO2 trochę się "odbudował", zanim zacznie się fotosynteza i wyłączać na jakiś czas przed zgaszeniem światła, aby rośliny mogły "wypalić" jego ewentualny nadmiar przed nastaniem nocy.


Dzięki pająku za ten głos! Już dawno mi to chodziło po głowie, po tym co napisałeś chyba w końcu spróbuję tak postąpić. Niech no tylko znajdę wolny trójnik... Chyba warto to jakoś nagłośnić, wiele osób używa CO2 synchronicznie ze światłem. Zgadzam się całkowicie z Twoją argumentacją, że lepiej by było włączać przed zapaleniem światła.

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

06 mar 2009, 12:55   (#7)  

Ja również experymentyje z elektrozaworem i mechanicznym wyłącznikiem czasowym. Kontrola PH elektroniczna. Doszedłem do ustawień w których w nocy gaz podawany jest przez 15min na godzinę co godzinę. Natomiast na stałe załącza się na 45min przed światłem a wyłącza w chwili wyłączenia oświetlenia. Wahania PH ok. 0,3.

Kansol
Aktywny użytkownik

Posty: 570
Dołączył: 21 wrz 2004, 17:52
Miasto: Bydgoszcz

06 mar 2009, 13:27   (#8)  

Zapowiada się całkiem fajne, ale kształtowanie roślin chyba jeszcze się nie zaczęło.

Kadazan napisał(a):
artur_89 napisał(a):proszę Cię, zrób w końcu jakąś aranżację


Aranżację? A co to takiego? ;) To takie akwarium, gdzie nawkładano patyków sterczących do góry i drogich kamyków w układach religijnych, żeby wyglądało jak całkowicie nieprawdopodobna formacja skalno-drewniano-roślinna? ;)
W dzisiejszych czasach prawdziwie "offowe" jest nie mieć żadnej aranżacji! :D

Pięknie powiedziane 8)
Taki żarcik - poważnie mówiąc, to myślałem o landrynce, czyli staroszkolnym holendrze, ale na to przyjdzie jeszcze czas.

Taaak, landrynki to jest to, czego ostatnio brakuje na tym forum. No i jeśli jeszcze wzorujesz się trochę na akwarium J. Nyzia, to w ogóle powinno wyjść coś świetnego.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

06 mar 2009, 15:42   (#9)  

Kadazan napisał(a):Aranżację? A co to takiego? ;) To takie akwarium, gdzie nawkładano patyków sterczących do góry i drogich kamyków w układach religijnych, żeby wyglądało jak całkowicie nieprawdopodobna formacja skalno-drewniano-roślinna? ;)
W dzisiejszych czasach prawdziwie "offowe" jest nie mieć żadnej aranżacji! :D

Ja tylko w kwestii formalnej :lol: :wink:
Definicja
ARANŻACJA-?zaprojektowanie elementów dekoracyjnych w jakiejś przestrzeni?
W przypadku zbiorników sprawa chyba jest oczywista ;)

P.s Dołączam do grona marudów i czekam na jakąś fajną aranżacje! :)

Gość


06 mar 2009, 15:56   (#10)  

Yahi i Robert, rośliny powkładać, to każdy głupi umie, ale , żeby coś z tego osiągnąć, ja w Was chłopaki wierzę i mam nadzieję, że się nawrócicie. :wink:
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

06 mar 2009, 16:06   (#11)  

Dobrze wiesz, o co chodziło Robertowi, ja też sobie planuję jakiś układ w akwarium, tylko niektórzy ludzie mają jakieś chore manie i akwarium bez drogiego drewna i kamulców ułożonych wg. starożytnych zasad, to już akwarium wybitnie amatorskie :wink:

Ostatnio widziałem na jednym forum, że jakiś "znaffca" zabraniał robić iwagumi na ziemi "bo ziemia ma za dużo składników odżywczych, "jak iwagumi, to bez ziemi". Śmieszy mnie po prostu taka zupełnie powierzchowna interpretacja, bynajmniej nie naśmiewam się teraz z nikogo z was.
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

06 mar 2009, 16:10   (#12)  

Ja tam nie używam drogich kamulców i korzenie, i jakoś żyję, bez tego też się da, coś wyskrobać w naszych akwariach :wink: Więc Yahi dajesz, dajesz...
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

06 mar 2009, 16:11   (#13)  

Yahilles napisał(a):Dobrze wiesz, o co chodziło Robertowi, ja też sobie planuję jakiś układ w akwarium, tylko niektórzy ludzie mają jakieś chore manie i akwarium bez drogiego drewna i kamulców ułożonych wg. starożytnych zasad, to już akwarium wybitnie amatorskie :wink:

Ostatnio widziałem na jednym forum, że jakiś "znaffca" zabraniał robić iwagumi na ziemi "bo ziemia ma za dużo składników odżywczych, "jak iwagumi, to bez ziemi". Śmieszy mnie po prostu taka zupełnie powierzchowna interpretacja, bynajmniej nie naśmiewam się teraz z nikogo z was.

Niestety w każdej grupie hobbystów znajdą się takie "rodzynki".Zarówno w loży ziemiańskiej jak i w innych gildiach nie brakuje "akwarystycznych konserwatystów"

Gość


06 mar 2009, 16:28   (#14)  

artur_89 napisał(a):Ja tam nie używam drogich kamulców i korzenie, i jakoś żyję, bez tego też się da, coś wyskrobać w naszych akwariach :wink: Więc Yahi dajesz, dajesz...

Oj, przecież już pisałem, o co mi chodzi :wink:
Ja też jestem zły :lol:
http://i236.photobucket.com/albums/ff21 ... 5444sm.jpg
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

06 mar 2009, 16:43   (#15)  

Dzięki za odwiedziny chłopaki! :)

Yahilles napisał(a):Taaak, landrynki to jest to, czego ostatnio brakuje na tym forum.


Ano właśnie! Korzenie i kamienie stały się jakby obligatoryjne. Mam wrażenie, że powszechnie przyjmuje się, że akwaria robione są na konkursy, tymczasem ja nie zamierzam startować w żadnym konkursie. Bardziej ucieszy mnie zdrowy i okazały egzemplarz w pełni rozwiniętej czerwonej rośliny niż kiść mikrozorium przyczepiona do gałęzi (tak, miałem to w poprzedniej "aranżacji" i mam dość). Oczywiście jest to kwestia gustu, dlatego cieszę się, że mamy różne zdania! Nadal jednak obstaję przy tym, że trudniej jest osiągnąć coś takiego:
http://www.aqua-art.pl/galeria/zdjecia/ ... Nature.jpg

niż coś takiego:
http://www.aqua-art.pl/galeria/cache/Pe ... pg_745.jpg

Akwaria tego samego autora, żeby nie było. To pierwsze podoba mi się zdecydowanie bardziej i uważam, że robi lepsze wrażenie. Jeśli mam do czegoś dążyć, to to będzie mój cel.

Sergiusz Kowalew napisał(a):ARANŻACJA-?zaprojektowanie elementów dekoracyjnych w jakiejś przestrzeni?


Hmm... no właśnie... elementy dekoracyjne. Dlatego wolę określenie "kompozycja", a w domyśle "kompozycja roślinna" ;)

Sergiusz Kowalew napisał(a):Dołączam do grona marudów i czekam na jakąś fajną aranżacje!


Na użycie innych "elementów dekoracyjnych" niż rośliny nie macie co czekać ;) Ale mój klomb zamierzam upiększać i pielęgnować. Póki co to jest masa roślinna, np. 25% dna obsadziłem nadwódką, aby przetrwać burzliwe pierwsze miesiące zalanej gleby. Jak akwarium się rozbuja, to wymienię m.in. nadwódkę na ciekawsze rośliny.
Trochę przeraża mnie ilość łodygowców, które się skumulowały w tym akwarium. Poprzycinam się na śmierć jak dobrze pójdzie! ;)

artur_89 napisał(a):rośliny powkładać, to każdy głupi umie, ale , żeby coś z tego osiągnąć


Rośliny powkładać każdy głupi umie, ale nie każdy głupi skomponuje Ci bukiet :) Czas pokaże, do której grupy należę ;)
A parafrazując - powkładać gałęzie z mchem i kamienie to każdy głupi umie, ale żeby coś z tego osiągnąć... ;) To samo prawo obowiązuje wszystkich akwarystów!

Yahilles napisał(a):i jeśli jeszcze wzorujesz się trochę na akwarium J. Nyzia


A tak, to mój osobisty bohater! Niestety, moje akwarium ma objętość jednej trzeciej jego tygodniowej podmiany, więc i efektów spodziewam się mniejszych... Ktoś kiedyś powiedział, że aby pokazać coś fajnego w akwarium to trzeba mieć przestrzeń. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to sprawdzić. Póki co kopiuję przepis Nyzia na start i prowadzenie akwarium - przez pierwszy miesiąc - z dobrymi rezultatami.

Avatar użytkownika
Kadazan
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2649
Dołączył: 19 lut 2005, 18:19
Miasto: Toruń / Bydgoszcz

06 mar 2009, 21:02   (#16)  

Kadazan napisał(a):Na użycie innych "elementów dekoracyjnych" niż rośliny nie macie co czekać ;) Ale mój klomb zamierzam upiększać i pielęgnować. Póki co to jest masa roślinna, np. 25% dna obsadziłem nadwódką, aby przetrwać burzliwe pierwsze miesiące zalanej gleby. Jak akwarium się rozbuja, to wymienię m.in. nadwódkę na ciekawsze rośliny.
Trochę przeraża mnie ilość łodygowców, które się skumulowały w tym akwarium. Poprzycinam się na śmierć jak dobrze pójdzie! ;)

artur_89 napisał(a):rośliny powkładać, to każdy głupi umie, ale , żeby coś z tego osiągnąć


Rośliny powkładać każdy głupi umie, ale nie każdy głupi skomponuje Ci bukiet :) Czas pokaże, do której grupy należę ;)
A parafrazując - powkładać gałęzie z mchem i kamienie to każdy głupi umie, ale żeby coś z tego osiągnąć... ;) To samo prawo obowiązuje wszystkich akwarystów!


Tak trzymać Kadazan. Artur - bez urazy, ale popieram Kadazana!
DarekO

Avatar użytkownika
DarekO
Zainteresowany tematem

Posty: 292
Dołączył: 27 lis 2004, 16:13

06 mar 2009, 21:42   (#17)  

<FOCH> :wink: Po to jest to forum, żeby się wymieniać swoimi spostrzeżeniami :wink:

Robert wiem, że chcesz mieć akwarium tylko dla siebie, ale jeżeli ktoś sadzi Nurzańca, przy przedniej szybie jest chyba lekką przesadą, więc liczę na małą aranżację w Twoim wykonaniu :wink:

Yahi, bardzo ładnie, podoba mi się taka prostota. Ale zagęścić to trzeba, nie powiesz :twisted:

Pozdrawiam.
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

06 mar 2009, 21:46   (#18)  

Artur, to akwa nie ma jeszcze 12 dni :lol:
Pozdrawiam
------
>>Moja strona<<
Na tym forum można odnieść wrażenie, że Heteranthera zosterifolia nigdy nie istniała...

Avatar użytkownika
Yahilles
Znający temat

Posty: 1678
Dołączył: 21 maja 2007, 21:02

06 mar 2009, 21:47   (#19)  

No widzisz jak Ci dobrze idzie :wink:
Rodzisz się - płaczesz, a świat się cieszy.

Umierasz - świat płacze, ale ty możesz osiągnąć wielkie wyzwolenie.

Avatar użytkownika
artur_89
Znający temat

Posty: 1585
Dołączył: 06 kwi 2007, 16:05
Miasto: Jaworzno

07 mar 2009, 00:30   (#20)  

puk puk :wink: trzymam kciuki za nowy aranz.......i mam pytanie odnosnie zwirku.......co to jest i gdzie kupiles? :wink:

Avatar użytkownika
kicia
Zainteresowany tematem

Posty: 246
Dołączył: 17 kwi 2004, 19:44











Powiązane tematy
  • Zamiana 112 na 200l

    Witam. Mam na imię Rafał i jestem nowy na forum. Za parę tygodni wyprowadzam się z miasta na działkę na której już czeka akwarium 200l profilowane (metraż w mieście bardzo mnie ograniczał :-P) Chciałb...

    Wyświetlenia: 6670 | Odpowiedzi: 16 czytaj więcej...

  • 112 litrów z problemami

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, więc prosiłbym o wyrozumiałość i ewentualne uwagi co do pisania postów tego typu. Posiadam mały zbiornik, który jest moją odsko...

    Wyświetlenia: 1026 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • IAPLC 112 - 120x60x45cm (324l)

    112.png

    Wyświetlenia: 465 | Odpowiedzi: 0 czytaj więcej...

  • Akwarium 112 l na bazie ziemi HT/LT

    Witam! Myślę, że przyszedł czas na pokazanie mojego baniaka. Początkowo miał być to LT na bazie ziemi ogrodowej, ale wyszło coś pomiędzy w związku z posiadanym sprzętem. Podłoże: - ziemia ogrodowa 1...

    Wyświetlenia: 1604 | Odpowiedzi: 10 czytaj więcej...

  • [112] Akwarium dla kota

    Po dwuletniej przygodzie z ziemią pod żwirem doszedłem do wniosku, że czas na powrót do HT. Padło pytanie - co z podłożem. Zacząłem rozglądać się z alternatywą dla żwiru kwarcowego i rzecz jasna, brał...

    Wyświetlenia: 80421 | Odpowiedzi: 235 czytaj więcej...

  • 112 L "TEMPORARY LT"

    Witam. Przedstawiam moje akwarium założone jako eksperyment po przeczytaniu wielu tematów związanych z techniką LT. Zbiornik : mocno sfatygowana 112 o standardowych wymiarach (ma już 15 lat) Podłoże :...

    Wyświetlenia: 1257 | Odpowiedzi: 6 czytaj więcej...

  • restart 112

    Witam, przegrałem walkę z glonami i zaczynam od nowa :) z większym doświadczeniem które myślę pomoże Mi uniknąć problemów. rośliny dostałem więc nie wiem jak się niektóre nazywają.. Pomóżcie Mi zident...

    Wyświetlenia: 3543 | Odpowiedzi: 15 czytaj więcej...

  • 112 Iwagumi

    wczoraj zalane, daję narazie odnośnik, ale potem uzupełnie dane https://www.facebook.com/photo.php?fbid=663762173685119&set=a.275532869174720.65523.100001540271593&type=1&theater&noti...

    Wyświetlenia: 1560 | Odpowiedzi: 9 czytaj więcej...

  • 112 L Przemek Łyskawa

    Akwarium 80x35x40 Akwa zalane 25.08.2010r Wyposażenie Oświetlenie - 70W HQI żarnik Osram 5600 K Filtr - fluval 205 (2x ceramika+ zeolit+ torf włóknisty) CO2 - butla 1,5kg, elektrozaw...

    Wyświetlenia: 40650 | Odpowiedzi: 33 czytaj więcej...

  • [112] Old roots

    ..........:::::Akwarium 112l :::::........... Wymiary #80x35x40h Filtracja # eheim 2213 Oświetlenie #4 X 24 W Podłoże # ADA Amazonia new 2 x 9 l Dekoracje # ADA Manten stone ok 3 Kg # ADA...

    Wyświetlenia: 4034 | Odpowiedzi: 20 czytaj więcej...



Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Karol P i 409 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.