Wielki atlas roślin akwariowych - Christel Kasselmann już w języku polskim! KUP TERAZ







Lista działów » Galeria » Galeria naszych akwariów


162l - Mój podwodny świat - Darek



Galeria naszych roślinnych. Szczegółowe opisy i dzienniki prowadzenia zbiorników.



AKWARIUM KOMPLETNE

Minęły niespełna dwa miesiące od zalania 162 litrowego akwarium. W tym czasie miałem różne problemy, mam za sobą też wzloty i upadki. Oczywiście nadal wszystkiego się uczę, niezupełnie radzę sobie z glonami i nawożeniem, ale cierpliwie pcham ten wózek do przodu. Mój post zatytułowałem słowami „akwarium kompletne”. Chodzi o to, że wykonałem pewien plan, który założyłem sobie przed startem zbiornika. Miał być zielony i przykuwać oko. Czy mi się to udało? Sami stwierdzicie na podstawie swoich obserwacji. Ja już jestem na ostatniej prostej. Dosadziłem kilka nowych roślin i zadomowiłem nowe gatunki ryb. Oczywiście nie wszystko poszło bezproblemowo i nie obyło się bez ofiar, ale o tym za chwilę.
IMG_20171211_165026.jpg
(1.82 MiB) Pobrane 3575 razy


Rośliny

Zacznę od roślin, gdyż to one póki co wiodą prym w zbiorniku. Staram się na nie chuchać i dmuchać, żeby rosły jak najlepiej. Około 60 dni temu, kiedy zadawałem sobie pytanie, jakie rośliny zasadzić w akwarium, w mojej głowie pojawiała się niepokojąca myśl związana z tym, że jestem totalnym amatorem i mogę sobie nie poradzić z wieloma różnymi gatunkami. Kupiłem 10 roślinek na pierwszy, drugi i trzeci plan. Dziś jest ich już 15 i do tego 3 różne mchy. A gdyby była możliwość i kawałek wolnej przestrzeni, to wepchnąłbym jeszcze kilka gałązek o innych kształtach i pewnie nieco zróżnicowanych kolorach. Rośliny wystarczy posadzić, zaświecić światło i czekać aż urosną. Proste! Zauważyłem już, jak wielka jest różnica pomiędzy roślinami szybki i wolno rosnącymi. Te pierwsze są już po drugiej przycince. Te drugie z kolei, gdzieś tam się dopiero przebijają z podłoża. Dla przykładu. Najbardziej szalone tempo wzrostu przybrała Ludwigia i Rotala. Najwolniej rośnie Alternathera, która niemal stoi w miejscu od samego startu i Pogostemon Erectus, który zaczął wyglądać zza kamieni na tylnym planie. Rośliny w zbiorniku wyglądają dość okazale i raczej nie ma z nimi problemów. Kłopotliwa jest jedynie Blyxa. Mimo, że rośnie w centralnej, najbardziej oświetlonej pasmem dla roślin światłem, to jej listki początkowo nie wyglądały dobrze, zaczęły żółknąć i odpadać. Na szczęście ostatnio jest już trochę lepiej i wszystko zmierza chyba w dobrym kierunku.
IMG_20171211_165118.jpg
(1.85 MiB) Pobrane 3575 razy
IMG_20171211_165122.jpg
(1.74 MiB) Pobrane 3575 razy


Stan roślin na dzień 11-12-2017

I plan:
Micranthemum Monte Carlo

II plan:
Staurogyne repens
Microsorium pteropus
Hydrocotyle Tripartita Japan
Alternanthera Reineckii mini
Hemianthus micranthemoides
Hygrophila carymbosa compacta
Blyxa Japonica
Cryptocoryne Nevilli

III plan:
Alternanthera Reineckii Rosanervig
Pogostemon Erectus
Ludwigia repens
Rotala rotundifolia
Limnophila aquatica
Hygrophila carymbosa Thailand

Mchy:
Gałęzatka
Mini pelia
Phoenix moss


Na chwilę obecną nie planuję zmian. Chyba, że Alternathera lub Blyxa nie urosną, to wtedy będę próbował zastąpić je innymi, podobnymi roślinami.


Ryby

Teraz pora na mieszkańców akwarium, którzy wykazują się nieco większą aktywnością niż rośliny :D od dłuższego czasu w zbiorniku pływały Neonki i Otoski. Niedawno zakupiłem parę Pielęgniczek Ramireza. Dość młode osobniki, ale co ciekawe, po kilku dniach od zakupu złożyły ikrę na najbardziej płaskim kamieniu w akwarium. Oczywiście nic więcej z tego nie wyszło, ale to dla mnie ciekawe doświadczenie. Oprócz pielęgnic doszły też 4 Kirysy Spiżowe. Byłoby więcej, ale wziąłem wszystkie, które dostałem w zaprzyjaźnionym zoologicznym. Dziś do obsady doszły jeszcze 4 małe skalary. Tylko nie hejtujcie mnie proszę, że to za duża ryba. Wiem jaka urośnie i sądzę, że wystarczy dla niej miejsca. Decyzja o ich zakupie była nieco spontaniczna, gdyż bardziej zastanawiałem się nad zakupem czegoś innego. Nooo ale… dziewczyna zdecydowała i trzeba było postawić na skalary. W sumie jestem zadowolony.

Oprócz rybek gdzieś tam są jeszcze podobno krewetki. Było 10 Red Cherry i 5 Amano. Ile zostało i gdzie się pochowały? Nie wiem. Zauważyłem, że redki coś męczy. Być może zbiegło się w to w czasie z zakupem Pielęgniczek i Kirysków, ale od tego czasu w ogóle ich nie widać. Jedna zginęła śmiercią tragiczną podczas cotygodniowego czyszczenia akwarium, inną znalazłem martwą kilka dni później. Wcześniej pływały niemalże po całym akwarium, bez obawy o własne życie. Teraz są pochowane i siedzą w bezruchu. W przypadku amanek nie mam takich doświadczeń, bo kupiłem je później, ale też od razu zginęły w zaroślach i kryjówkach.

Obecna obsada:
16 neonów czerwonych
6 otosków
4 kiryski spiżowe
2 pielęgniczki ramireza
4 skalary

… i na tym zamykamy interes. Więcej już nie będzie. Niech obecna obsada trochę podrośnie. Co cieszy, to fakt, że żadne ryby nie wykazują oznak słabości. Wydają się zdrowe i szczęśliwe. Oby tak dalej.

Glony

Moja i pewnie każdego początkującego akwarysty zmora. Miałem i nadal posiadam w zbiorniku wiele gatunków glonów. Od niestrasznych okrzemków, poprzez zielenice, aż po groźnie brzmiące sinice. W wielu przypadkach czas sam sobie z nimi radzi. Wystarczy cierpliwie poczekać, taka kolej rzeczy w akwarium. W przypadku ich wysypu mógłbym reagować światłem obniżając ilość lumentów podawanych do wody, ale moja lampa świeci tylko na dwóch poziomach: 50 lub 100%. Mógłbym również zbadać parametry wody i choć pewnie będę musiał to i tak prędzej czy później zrobić, to na razie próbuję się nauczyć na własnej skórze rozpoznawać niedobory u roślin.

Podsumowując. Fajne byłoby akwarium bez glonów, ale można się do nich przyzwyczaić i co najważniejsze nie podejmować z nimi walki na śmierć i życie. Spokojnie. Małymi kroczkami do przodu a na pewno będzie dobrze.

Błędy jakie popełniłem od startu

Jestem początkującym akwarystą, ale już na tym etapie jestem w stanie zauważyć błędy jakie poczyniłem na starcie.
1. Kupno prawie wszystkich roślin in vitro.
Rośliny in vitro są super, ale czasami lepiej kupić sporych rozmiarów sadzonkę, po tygodniu przyciąć pędy i zasadzić obok. Tyczy się to w szczególności szybkorosnących roślin łodygowych. Wychodzi szybciej, taniej i przyjemniej.
2. Zbyt mocne oświetlenie
Brak możliwości regulacji oświetlenia spowodował u mnie spory wysyp glonów.
3. Nieumiejętne dozowanie nawozów
To jest temat, który ciągle rozwijam. Próbuję się nauczyć w jakich warunkach podawać konkretne nawozy. Jakie są choroby roślin i w jaki sposób sobie z nimi radzić.

I to by było na tyle. Jak już wcześniej napisałem, nie planuję żadnych zmian w obsadzie rybnej i roślinnej. Do szczęśliwego zakończenia brakuje tylko wygranej walki z glonami.
IMG_20171211_165106.jpg
(1.86 MiB) Pobrane 3575 razy


Do następnego ;)

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Blyxa lubi żyzne podłoże. Kiedyś u siebie posadziłem kilka sadzonek i dałem pod korzenie kapsułkę nawozową, po miesiącu zacząłem obawiać się ze zdominuje całe akwarium :)
IMG_20170402_202944.jpg
(143.19 KiB) Pobrane 3562 razy
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

Avatar użytkownika
astar
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2143
Dołączył: 27 gru 2015, 19:05

Faktycznie, niezła Ci urosła. Wypróbuję. W tym miejscu musi być chyba jakaś żyła wodna :D nawet sadzonka alternanthery mini tam zgniła. Przy czym kilka centymetrów obok rośnie jak trzeba. Bardziej martwi mnie jednak forma alternathery reineckii roseafolia. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zamiennikiem. Czymś szybkorosnącym, ale porzuciłem temat.

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Roseafolia u mnie niestety nie rosła, ale wtedy miałem spore korzenie i była częściowo zacieniona. Teraz jej nie mam.
Blyxe obecnie miałem posadzoną w trochę zacienionym miejscu i przez ostatnie trzy miesiące praktycznie nie urosła. Kilka dni temu przeniosłem ją w dobrze oświetlone miejsce i już widać że urosła. Wygląda na to że lubi światełko ;) Teraz pod korzenie nic nie daję bo mam podłoże aktywne.
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/akwarystyka/galeria/200l-opti-astar-75237.html
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/aquascaping/galeria/180l-roslinne-astar-73663.html
"... pamiętaj, że założywszy akwarium, nakładasz na siebie stały obowiązek właściwej opieki nad hodowanymi zwierzętami. A to już jest sprawa kultury i wrażliwości ..."
Pozdrawiam, Andrzej

Avatar użytkownika
astar
Z dużym doświadczeniem

Posty: 2143
Dołączył: 27 gru 2015, 19:05

Mi Blyxa na amazoni padła przy słabym oświetleniu. Po dołożeniu i wymianie świetlówek z około 0,5W na 1W/l odbiła z samych korzeni których nie wyrwałem :D później rosła jak szalona :D

Avatar użytkownika
Akaruz
Znający temat

Posty: 1142
Dołączył: 08 kwi 2017, 16:36
Miasto: Kraków

Zobaczymy jak wyjdzie z tą Blyxą. Na razie rośnie słabo, ale znajduje się w centralnej części akwarium. Tam, gdzie powinno być najwięcej światła z pasmem dla roślin. Jeśli urośnie, spoko. Jak zgnije, to też się nic nie stanie. Obok Alternanthera mini rośnie jak szalona, więc pewnie zajmie wolne przestrzenie.

A znacie może jakiś genialny pomysł na pozbycie się zielenic jednokomórkowych w postaci pyłu na szybach i korzeniach? Nie nawożę mikro. Leję tylko potas po podmianach i codziennie makro oraz carbo zgodnie z zaleceniami producenta. Stosuję nawozy Aqua Art. Możliwe, że glony te występują w momencie, kiedy występują niedobory makro?

NO3 mam około 10. Ciężko powiedzieć, bo badałem to paskiem JBL, który trudno odczytać. PO4, nie mierzyłem. Potasu też raczej nie przedawkowałem. Czyli możliwe jest występowanie fosforanów w nieodpowiedniej ilości?

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Ślimaki helmety.

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Co ty to masz na tym korzeniu takie zielone to glony???

arek03
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 03 paź 2017, 15:19

Dokładnie ;) glonu najwięcej jest właśnie na górnej części korzenia. Tam gdzie trafia najwięcej światła. Przetrę go gąbką i będzie ok, ale problem istnieje dalej.

Ślimaki, to dość śliski temat. Źle mi się kojarzą, ale przemyślę to i poczytam o nich.

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Powiedz mi Darku jak nawozisz swoje akwarium bo mam podobny litraz a dzis zauwazylem jakby moje rosliny wypalaly sie

arek03
Zainteresowany tematem

Posty: 285
Dołączył: 03 paź 2017, 15:19

dareczek7 napisał(a):Dokładnie ;) glonu najwięcej jest właśnie na górnej części korzenia. Tam gdzie trafia najwięcej światła. Przetrę go gąbką i będzie ok, ale problem istnieje dalej.

Ślimaki, to dość śliski temat. Źle mi się kojarzą, ale przemyślę to i poczytam o nich.


Pewnie dlatego że kojarzą Ci się z plagą nie do pozbycia, jednak helmety nie rozmnażają się w słodkiej wodzie, ile wrzucisz tyle będzie.

Są bardzo skuteczne, zjadają wszelkie glony z powierzchni takich jak szkło, skały i korzenie ( nie czyszczą roślin).

Może nie są najpiękniejsze, ale możesz jeszcze pomyśleć np o Neritina, ładniejsze choć mają taką wadę że mogą składać mało estetyczne jajeczka ( nie wyklują się ).

Na świeżych korzeniach pojawia się często tzw. galaretka, którą również zjadają i nie trzeba szaleć ze szczoteczką.

Jedyne wady w/w ślimaków według mnie to że potrafią podróżować poza akwarium :mrgreen:

Avatar użytkownika
Rfck
Z dużym doświadczeniem

Posty: 4997
Dołączył: 24 mar 2010, 23:34

Bardzo fajne akwarium profesjonale podejście do tematu

mirekasia
Poznaje temat

Posty: 67
Dołączył: 23 paź 2015, 11:50

arek03 napisał(a):Powiedz mi Darku jak nawozisz swoje akwarium bo mam podobny litraz a dzis zauwazylem jakby moje rosliny wypalaly sie

Nawożę CO2, około 2 bąbelków na sekundę. Do tego leję potas po podmianach oraz każdego dnia z rana carbo i makro zgodnie z zaleceniami producenta. Nie znam tylko poziomu fosforanów i stąd pewnie problem z glonami. Ważne może być też to, że co tydzień robię 20% podmianki.

Rfck napisał(a):Jedyne wady w/w ślimaków według mnie to że potrafią podróżować poza akwarium :mrgreen:

Ślimaki na razie odpuszczę. Poczekam i zobaczę, co się będzie działo dalej. Dzięki za propozycję :)

mirekasia napisał(a):Bardzo fajne akwarium profesjonale podejście do tematu

Dziękuję, staram się ;)

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Wcale nie masz duzo tych glonow: u mnie znacznie wiecej- chyba musze zmniejszyc dawki nawozenia.

U ciebie idzie w dobra strone.

macieq112
Poznaje temat

Posty: 87
Dołączył: 25 wrz 2017, 01:18
Miasto: Warszawa

Witam wszystkich w Nowym Roku :)

Z racji tego, że dawno nic nie pisałem, postanowiłem nieco odświeżyć temat i przedstawić Wam, co działo się w tym czasie w moim zbiorniku. Otóż zmian nie było wiele. W akwarium panuje już ład i porządek. Poza wykonywaniem cotygodniowych zabiegów czyszczących, czyli podmianą wody i przycinką roślin nie robię nic.
20180102_173241.jpg
(2.63 MiB) Pobrane 1388 razy

Urządziłem sobie dość konkretne cięcie w lewej części zbiornika a pod nożyce wpadły głównie Duży Henio i Ludwigia, której zostały się tylko 4 gałązki. Resztą podzieliłem się z potrzebującymi ;) inne rośliny dalej rosną jak szalone. Ostatnio dopytywałem Was o hodowlę Blyxy, ale chyba już zabrakło dla niej miejsca w akwarium. Alternanthera mini bardzo mocno rozrosła się na boki wypierając w ten sposób słabiutką Blyxę. Podjąłem akcję ratunkową i przesadziłem jej część w inne miejsce, w którym powinna mieć nico więcej wolnej przestrzeni, ale nie wiem czy odbije. Podobnie sprawa ma się z Hygrophila carymbosa. Rosła w dość mrocznych warunkach i nie wyglądała zbyt dobrze. Ją już raczej spisałem na straty. To tyle w tym temacie roślin.
20180102_173140.jpg
(2.7 MiB) Pobrane 1388 razy
20180102_173152.jpg
(2.78 MiB) Pobrane 1388 razy

W poprzednią sobotę zrobiłem również przegląd filtra. Był mocno zabrudzony, więc nie zastanawiając się długo porządnie przepłukałem wszystkie gąbki i trochę mniej dokładnie wkłady biologiczne. Po tych zabiegach przepływ filtra wzrósł i działa tak, jak jeszcze dwa miesiące temu. Przy tych zabiegach dokonałem wielkiego odkrycia, które było dla mnie sporą niespodzianką. Otóż po wyjęciu pierwszej gąbki okazało się, że znajdują na niej centymetrowe krewetki. Żyło ich tylko 5, z czego uratować udało mi się 4, ale i tak zaskoczeniem był dla mnie fakt, że przetrwały w takich warunkach.

Kolejnym tematem, który mocno poruszaliśmy ostatnim razem były glony. Wydawało mi się, że ich wysyp spowodowały wysokie poziomy fosforanów. Myliłem się a na przyczynę zielonego nalotu na szybach i nitek na roślinach postawiłbym dzisiaj niedobór potasu. W najbliższych dniach lub nawet tygodniach zamierzam zwiększyć podawanie tego związku. Zobaczymy co będzie się działo dalej :)
Załączniki
20180102_173129.jpg
(2.45 MiB) Pobrane 1388 razy

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

A skad pomysl, ze niedobor potasu powoduje u Ciebie glony ?

Ja mam poziom Potasu (K): 20, a glonow mam znacznie wiecej od Ciebie. Np. taka Alternanthera reineckii Rosanervig, ktora chyba ty tez masz, u mnie wiekszosc lisci pokryta glonem nitkowatym.

Ile swiecisz ?

macieq112
Poznaje temat

Posty: 87
Dołączył: 25 wrz 2017, 01:18
Miasto: Warszawa

Nie wiem jaki mam poziom potasu, bo nigdy go nie mierzyłem. NO3 około 15-20. PO4 - 0,4. KH i GH 6-8. Testy robione paskiem, więc nie są zbyt dokładne. Czytałem, że przyczyną glonów może być niski poziom potasu. Na początku lałem go więcej i glonów nie było. Teraz stosowałem go tylko po podmianach, po czym pojawiło się dużo nitek i zielska na szybach. Spróbuję zwiększyć dawkę i zobaczymy ;)

Świecę po 10 godzin. Na początku było tylko 6, ale co dwa tygodnie wydłużałem czas o godzinę.

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Zwiększenie dawek potasu jednak średnio się sprawdza. Glony dalej szaleją. Czyli wraca temat fosforanów. Początkowo myślałem, że mam ich za dużo, ale po zbadaniu wody okazuje się, że stosunek NO3-PO4 jest 15-04. Czyli przy takim poziomie azotanów musiałbym mieć fosforanów około 0,7. Rośliny po prostu głodują a glony mają się świetnie. Stąd pył na szybach i liściach. Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi ;)

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Witam

Przedstawiam Wam najnowszą fotkę ze swojego zbiornika. Zdjęcie robione przed przycinką. W akwarium zrobił się niezły busz. Chwilę później wyciąłem dość dużo roślin i posadziłem większe Microsorium na korzeniu. Dodałem też nowy filtr Eheim 2213 i wyciągnąłem kaskadę (na fotce jeszcze ją widać). Niestety po przycince nie zrobiłem już fotki a aktualnie nie mam już czym. Planuję małe zmiany lub nawet restart całkowity zbiornika i wymianę podłoża na substrat aktywny. Jako dekoracji chciałbym użyć lawy wulkanicznej i większej ilości korzeni. Obecnie nie potrafię zejść z KH poniżej 8. Pewnie jest to spowodowane sporą ilością bazaltu i kamieni.

Co do bazaltu. Mieliście rację. To straszne podłoże. Zwłaszcza w akwarium, w którym co chwilę miesza się w podłożu, sadząc lub przesadzając zielsko.

Wszystko zmierza dużymi krokami do restartu.
Załączniki
123.jpg
(2.56 MiB) Pobrane 1056 razy

Avatar użytkownika
dareczek7
Stały bywalec

Posty: 314
Dołączył: 22 kwi 2017, 16:43

Jakie podloze kupujesz? Skad zabrales roslinki na start.

DawidJot
Zaawansowany użytkownik

Posty: 807
Dołączył: 21 sty 2018, 17:19











Powiązane tematy
  • 045L - Mój LT - Marcin Cichosz

    Wymiary akwarium + objętość -> 50x30x30 45l. Oświetlenie -> Chihiros A501 II na 55% mocy, aktualnie 8h z 0,5h świtu i 0,5h zmierzchu. Nawożenie -> na tą chwilę tylko K z Qual Drop. CO2 -> ...

    Wyświetlenia: 11828 | Odpowiedzi: 79 czytaj więcej...

  • 063l - Podwodny ogród - dariuszmachander

    Witam mam do przedstawienia wam nowy baniak 63L na podłożu Aktywnym CONROSOIL. Został on założony około 2 miesiące temu. I póki co sobie żyje. Co tydzień czyszczę szyby i robię podmianki. Szkło : 6...

    Wyświetlenia: 3570 | Odpowiedzi: 11 czytaj więcej...

  • 243l - BN/T - Krzysiek mój pierwszy start

    120x45x45, 243l Lampa: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/oswietlenie/lampy-akwarium/120cm-dlugosci/lampa-chihiros-a1201-120cm-bluetooth-p-42339.html Docelowo jeszcze: https://sklep.roslinyakwariowe.p...

    Wyświetlenia: 2557 | Odpowiedzi: 4 czytaj więcej...

  • 300l - Podwodny Ogród - Pablo8412

    hh2.jpg Witam Chciałbym zaprezentować swój zbiornik,który powstał na początku czerwca i w końcu zaczyna cieszyć moje oczy :) Dane techniczne Wymiary:134x45x50 (Brutto:278) Oświetlenie to zaled...

    Wyświetlenia: 37623 | Odpowiedzi: 156 czytaj więcej...

  • 540l - Wodny Świat Szczepana - szczepan 86

    Witam po dłuższym czasie w końcu postanowiłem przedstawić swoje akwarium 540L. Wymiary : 160x50x70H (akwarium robione dobre 10lat temu jeszcze w ramie szyba 10mm) Filtracja : 1 x eheim 2213 (gąbki i ...

    Wyświetlenia: 2715 | Odpowiedzi: 3 czytaj więcej...

  • ???l - Mój DOOA Corner - Pawelwaw

    Mój kąt DOOA, narazie wygląda to tak, ale już niedługo remont, więc będzie lepiej i więcej :-) 20191007_184150-01.jpg 20191007_181048-01.jpg

    Wyświetlenia: 10176 | Odpowiedzi: 71 czytaj więcej...

  • 054l - Mój nowy telewizor - Kitkowska

    Pierwszy w życiu!! zbiornik 60×30×30. Oświetlenie 6500 K led 10 W. Podłoże complete substrat Tetra, czarny żwirek kwarcowy 2-3 mm, naturalny piasek kwarcowy biały 0,5-1 mm. Filtr Fan 1. Anubiasy Hyg...

    Wyświetlenia: 1525 | Odpowiedzi: 2 czytaj więcej...

  • 102l - Mój Ziemniak LT. Michał

    Cześć. Prezentuje Wam mojego low techa na bazie ziemi polnej z dodatkiem torfu i Florapolu JBL. Ogólnie jest to mój drugi posiadany zbiornik, pierwszy to 200l HT. Chciałem zobaczyć i porównać na włas...

    Wyświetlenia: 7582 | Odpowiedzi: 48 czytaj więcej...

  • 162l - The Underwater Garden - dareczek7

    IMG_20180930_211202_HDR.jpg Hej Akwaryści!! Chciałem Wam pokazać moje akwarium o pojemości 162 litrów. Jak sama nazwa wskazuje założyłem je w celu stworzenia małego podwodnego ogrodu, będącego kol...

    Wyświetlenia: 10051 | Odpowiedzi: 60 czytaj więcej...

  • 112l - Nature In Room - Darek Chrzanowski

    IMG_20180320_172826286.jpg Witam, chciałbym zaprezentować swoją pierwszą świadomą aranżację którą tworzę od czerwca 2017 roku. Jest to również moja druga w życiu aranżacja. Już zacząłem pisać histor...

    Wyświetlenia: 3296 | Odpowiedzi: 13 czytaj więcej...



cron

Baza wiedzy akwarystycznej


 
  Działamy od 2001 roku i wspólnie z ponad
30 tysiącami akwarystów z całej Polski zdobywamy wiedzę i dzielimy się doświadczeniem oraz informujemy o nowościach z branży
akwarystycznej.

Sklep firmowy

Bogata oferta ponad 300 gatunków i odmian roślin. Ponad 15 000 produktów dostępnych wysyłkowo lub do
odbioru osobistego w Krakowie (obowiązuje rezerwacja).
Punkt odbiorów: Kraków ul. Młyńska Boczna 5



Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 601 gości

Copyright © 2001-2024 roslinyakwariowe.pl ®
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie całości lub fragmentów strony zabronione.